Jump to content

Google Chrome


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι να ήταν θέμα τύχης, αλλά πιστεύω ότι όλα έχουν την εξήγηση τους.

Νίκο από τον firefox, τον οποίο χρησιμοποιούσα για χρόνια, πήγα στον chrome και με έχει βολέψει πιο πολύ

 

εμφανισιακα παντως ο καινουριος firefox δεν διαφερει πολυ απο τον chrome..στο λεω γιατι χρησημοποιω και τους 2..

θα πω κατι που ισως το εχεις κανει και αυτο...πρωτα απεγκατασταση και εγκατασταση και αμα δεν πιασει αυτο ξανα εγκατασταση απο πανω...

αλλα δεν νομιζω να μην μπορεις να σβησεις τους κωδικους σου...

 

 

edit:Προσφορά για αποθήκευση κωδικών πρόσβασης που εισάγω στον ιστό.

Διαχείριση αποθηκευμένων κωδικών πρόσβασης

 

μπες στις ρυθμισεις μετα για προχωρημενους και θα δεις αυτο..για μπες μεσα..

εχει και κατι παρομοιο απο πανω...

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σας τρελάνω; Τον απεγκατέστησα και τον εγκατέστησα πάλι, χωρίς να επαναφέρω το backup, ήταν καθαρός δηλαδή και το έκανε πάλι!
Link to comment
Share on other sites

Να σας τρελάνω; Τον απεγκατέστησα και τον εγκατέστησα πάλι, χωρίς να επαναφέρω το backup, ήταν καθαρός δηλαδή και το έκανε πάλι!

 

τωρα με αφησες...πως γινεται χωρις να εχεις ανοιξει ποτε τον browser θεωρητικα αφου δεν ειχε τα παλια δεδομενα να μπορεσει να μπαινει...στα αλλα σαιτ υπηρχαν δεδομενα ελεγξες?μηπως περασε το μπακ απ μονο του..

στο κανει αυτο και σε αλλες ιστοσελιδες?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

τωρα με αφησες...πως γινεται χωρις να εχεις ανοιξει ποτε τον browser θεωρητικα αφου δεν ειχε τα παλια δεδομενα να μπορεσει να μπαινει...στα αλλα σαιτ υπηρχαν δεδομενα ελεγξες?μηπως περασε το μπακ απ μονο του..

στο κανει αυτο και σε αλλες ιστοσελιδες?

 

Μόνο στην συγκεκριμένη μου το κάνει. Δεν πέρασε το backup μόνο του. Θα το ξανακάνω να τον απεγκαταστήσω τον chrome πάλι και αυτή τη φορά θα κάνω και επανεκκίνηση που δεν έκανα πριν, αν παίζει ρόλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Να σας τρελάνω; Τον απεγκατέστησα και τον εγκατέστησα πάλι, χωρίς να επαναφέρω το backup, ήταν καθαρός δηλαδή και το έκανε πάλι!

 

Η απεγκατάσταση δεν αρκεί, έσβησες τα προσωπικά δεδομένα, απο τον user?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εργαλεία που κάνουν backup τα δεδομένα του chrome. Μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο από αυτά, να επιλέξεις να μην αποθηκεύσει τα passwords, να σβήσεις το προφίλ σου και μετά να τα επαναφέρεις με το utility. Επίσης ο chrome κάνει τα πάντα backup στο google account σου αν το έχεις συνδέσει. Τέλος δες μήπως έχεις κάποιο extension που κρατάει τα passwords.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διέγραψα τα δεδομένα από το φάκελο user, απεγκατέστησα τον chrome, έκανα επανεκκίνηση, τον εγκατέστησα πάλι και το πρόβλημα λύθηκε. Έμπαινα στην ιστοσελίδα, η οποία είναι το e banking της Πειραιώς και δεν μου έβγαζε τον κωδικό. Μετά όμως έγινε το εξής κουφό. Κάνω login με τους κωδικούς μου και βγαίνω πάλι διαγράφοντας τα πάντα από το ιστορικό και χωρίς να έχει αποθηκευτεί ο κωδικός. Μόλις ξαναπήγα στην ιστοσελίδα, συμπληρώθηκε αυτόματα πάλι ο κωδικός. Αυτό πως εξηγείται; Έχω ξενερώσει πολύ, γιατί πρόκειται για σημαντικό site. Ειλικρινά σκέφτομαι να ξαναγυρίσω σε firefox και ας χάνω σε ταχύτητα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια προβλημα ....

 

Αποθηκευσα το αρχειο Login Data πριν να κανω format το pc ... Μετα το αντεγραψα ξανα μεσα στο φακελο για να εχω τους κωδικους μου αλλα δεν ...

 

Εχει ολα τα λινκ απο τα site με το πεδιο των κωδικων κενο ... σαν να εχει χασει τους κωδικους ... υπαρχει καποια λυση γιατι τους εχω χασει ολους ...

 

Να πω οτι απο Vista x86 πηγα σε Win 8 x64 ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Πως δημιούργησες το αρχειο Login Data και που τo βρήκες, εγω δεν εχω τετοιο αρχειο στο pc μου

 

πιστευω οτι έχασες τα password

Υπαρχει προγραμματακι που κανει αυτην την δουλεια

http://chrometricks.net/how-to-extract-saved-passwords-in-google-chrome/

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς υπάρχουν utilities που κάνουν backup τα πάντα στον chrome, αλλά μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το google sync για αυτή τη δουλειά.

Διάβασε και αυτό: http://www.groovypost.com/howto/howto/look-up-or-back-up-google-chrome-saved-passwords/

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς υπάρχουν utilities που κάνουν backup τα πάντα στον chrome, αλλά μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το google sync για αυτή τη δουλειά.

Διάβασε και αυτό: http://www.groovypost.com/howto/howto/look-up-or-back-up-google-chrome-saved-passwords/

 

Με τον οδηγο που λες το κανα ... το αρχειο Login Data ειναι αυτο που κραταει τους κωδικους ...

 

Στην επαναφορα ομως εχει κρατησει (ή τουλαχιστον φαινονται) μονο τα λινκς και οι κωδικοι ειναι κενοι ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, βρήκα τυχαία ένα βιντεάκι στο youtube που έδειχνε κάτι ρυθμισούλες στον chrome που τον κάνουν πο γρήγορο και όντως έτσι κι έγινε! Μπορεί να έχει ήδη αναφερθεί, οπότε sorry αν επαναλαμβάνω:

 

1)Πάτε ρυθμίσεις και μετά εμφάνιση σύνθετων ρυθμίσεων. Στο "απόρρητο" ξετικάρετε τα 2 πρώτα και αφήνετε τικαρισμένα μόνο το 3ο και το 4ο κουτάκι.

2)Πιο κάτω εκεί που λεέι εφαρμογές στο παρασκήνιο, το ξετικάρετε.

3)Μετά πάτε πιο κάτω στο "Δίκτυο" και πατάτε αλλαγή ρυθμίσεων. Πάτε εκεί που λέει ρυθμίσεις lan και ό,τι είναι τικαρισμένο το ξετικάρετε.

 

Ειδικά για netbook που είναι πιο αργά, ο chrome είναι πολύ καλός και γρήγορος. Σίγουρα προτιμώ την εμφάνιση του firefox με τη γραμμή επιλογών πάνω αλλά τι να κάνουμε...Αυτά. Ελπίζω να πιάσει και σε σας!

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα παιδιά!!

Από χτες έχω πρόβλημα με το chrome. Με το που ανοίγει,μου δείχνει μια γαλάζια οθόνη και τίποτα άλλο!! Ότι k να πατήσω,ότι k να κάνω απλά αυτό είναι κολλημένο στην μπλε οθόνη!! Αν πατήσω να ανοίξω άλλη σελίδα,θα ανοίξει k αυτή με μπλε οθόνη k δεν θα κάνει τίποτα! Το έχω απεγκαταστήσει k ξαναεγκαταστήσει πολλές φορες...αλλα δεν!! :(

Έκανα έλεγχο για ιούς...τίποτα!! Έκανα έλεγχο με το antimalware,βρήκε 3-4 πραγματάκια,τα έβγαλε αλλα επίσης τίποτα!!

Αυτό έγινε εχτές ξαφνικά όταν έκανα εγκατάσταση ένα πρόγραμμα(pro tools 10) και κάποια plugins του! Ξαναέβγαλα ένα-ένα τα plugins...τίποτα...ξαναέβγαλα το πρόγραμμα τίποτα(όταν έβαλα το πρόγραμμα λειτουργούσε μετά από κάποια ώρα όμως καπούτ)!! Έχω φρικάρει γιατί εκτος από το ότι το γουστάρω τρελά το chrome,έχω μέσα όλους τους κωδικούς από τις σελίδες! :(

 

Δεν ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω,ότι πίστευα ότι μπορούσε να φταίει το δοκίμασα! Αν έχετε καμια ιδέα,please βοηθήστε!!

Θα μπορούσα να ανεβάσω και μια φωτογραφία(αν βοηθάει κάπου) αλλα δεν ξέρω πως.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ τον προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανεις ξαναεγκατασταση τον chrome , εννοειτε οτι ολα τα password κτλ τα εχει στην μνημη και μολις κανεις εγκατασταση και τον συγχρονισεις παλι θα ειναι οπως ηταν πριν το προβλημα.

 

Αλλα επειδη δεν ειμαι 1000% σιγουρος ας περιμενουμε να απαντησει και καποιος αλλος.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε alexasso,

σ'ευχαριστώ για την απάντηση αλλά όπως γράφω και από πάνω το έχω δοκιμάσει ήδη πολλές φορές χωρίς καμία απολύτως επιτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε alexasso,

σ'ευχαριστώ για την απάντηση αλλά όπως γράφω και από πάνω το έχω δοκιμάσει ήδη πολλές φορές χωρίς καμία απολύτως επιτυχία!!

 

Δοκιμασε να σβησεις τις "προσωπικες ρυθμισεις" που εχεις κανει.. Ειναι ενα αρχειο, το οποιο δεν φευγει ακομη και αν τον απεγκαταστησεις τον chrome και το οποιο δημιουργειται αυτοματα στην πρωτη εκκινηση.. Δες εδω.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Giov87,το δοκίμασα και αυτό!! Όπως δοκίμασα να κάνω unistall με το your unin-staller για να αφαιρέσει τα πάντα από μέσα αλλά και πάλι τζίφος!! Απλά αρνήται ναι δουλέψει ότι και αν κάνω!!! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Giov87,το δοκίμασα και αυτό!! Όπως δοκίμασα να κάνω unistall με το your unin-staller για να αφαιρέσει τα πάντα από μέσα αλλά και πάλι τζίφος!! Απλά αρνήται ναι δουλέψει ότι και αν κάνω!!! :cry:

 

Τίποτα ε? Λοιπόν.. Έχω 2-3 πράγματα στο μυαλό μου..

 

1. Βάλε το Antivirus σου να ψάξει το pc για τυχόν προβλήματα..

2. Δοκίμασε να τρέξεις τον Chrome, ως διαχειριστής ή ακόμη και σε λειτουργία συμβατότητας, να δούμε τι κάνει..

3. Κατέβασε το Revo Uninstaller Pro και κάνε την απεγκατάσταση του Chrome, καθώς το συγκεκριμένο πρόγραμμα, σβήνει "τα πάντα" και από το μητρώο.. Θα επιλέξεις 'advanced' στην διάρκεια της απεγκατάστασης..

4. Με το ίδιο πρόγραμμα, επέλεξε "windows cleaner", ώστε να σβήσεις οτιδήποτε "temporary"..

5. Τέλος, δοκίμασε μία από τις beta εκδόσεις του Chrome, μήπως έχει διορθωθεί το πρόβλημα..

 

Πολλά ε? Όλο και κάτι θα βοηθήσει.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

1.Όπως είπα και στο πρώτο μου μήνυμα,έβαλα το antivirus να ψάξει για τυχόν προβλήματα αλλά χωρίς αποτέλεσμα!

2.Πως μπαίνει σε λειτουργία συμβατότητας??

3.Αυτό που μου λες να κάνω με το Revo Uninstaller Pro,το έκανα με το your unin-staller αλλά επίσης χωρίς αποτέλεσμα!!

4.Το έκανα κ αυτό!!!

5.Θα το δοκιμάσω. Ξέρεις από που μπορώ να την κατεβάσω??

Link to comment
Share on other sites

1.Όπως είπα και στο πρώτο μου μήνυμα,έβαλα το antivirus να ψάξει για τυχόν προβλήματα αλλά χωρίς αποτέλεσμα!

2.Πως μπαίνει σε λειτουργία συμβατότητας??

3.Αυτό που μου λες να κάνω με το Revo Uninstaller Pro,το έκανα με το your unin-staller αλλά επίσης χωρίς αποτέλεσμα!!

4.Το έκανα κ αυτό!!!

5.Θα το δοκιμάσω. Ξέρεις από που μπορώ να την κατεβάσω??

 

Αν έχεις Windows 7 Premium, δεξί κλικ στο εικονίδιο του Chrome, Iδιότητες -> Συμβατότητα και βάζεις από vista μέχρι xp.. Όσο για το beta, κάνε κλικ πάνω στην λέξη στο προηγούμενο post.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Στο pc που τρεχεις τον chrome εχεις αλλον user, αν εχεις κανε αποσυνδεση απο τον δικο σου και συνδεσου στον αλλο, τρεξε εκει τον chrome και πες μας τρεχει?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω άλλον user! :(

 

Φίλε Giov87,ούτε η Beta δουλεύει!! Κάνει ακριβός τα ίδια!!

 

Windows 7 ultimate χρησιμοποιώ,αν παίζει κάποιο ρόλο.

Edited by Tribal21
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω άλλον user! :(

 

Φίλε Giov87,ούτε η Beta δουλεύει!! Κάνει ακριβός τα ίδια!!

 

Windows 7 ultimate χρησιμοποιώ,αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

Άκου τι βρήκα.. Κάνε δεξί κλικ στη συντόμευση του Chrome και πήγαινε Ιδιότητες.. Δες εκεί εάν η διαδρομή της εφαρμογής τελειώνει σε old_chrome.exe.. Εάν ναι, κάνε άνοιγμα θέσης αρχείου και βρες το chrome.exe και άνοιξε το.. Ίσως δουλέψει.. Δοκίμασε και το αντίθετο..

Άλλη λύση, δεξί κλικ στη συντόμευση του chrome και θα πατήσεις "επαναφορά προηγούμενων εκδόσεων", ώστε να δεις μήπως το όλο θέμα έγινε με καμία ενημέρωση..

Τέλος, κάποιοι αναφέρουν πως με πλήρη απεγκατάσταση του chrome και εγκατάσταση αυτής της έκδοσης, λύθηκε το πρόβλημα.. Άσε την σαν τελευταία λύση.. :)

Αυτά.. δεν βρήκα άλλα.. ελπίζω να λυθεί το πρόβλημά σου.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...