Jump to content

Google Chrome


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει κανείς; Εντυπώσεις; Τις τελευταίες ημέρες, μόλις ανοίγω δεύτερο tab στο facebook (δλδ 2 facebooks, ίδιος user) γεμίζει η μνήμη και κολλάνε τα πάντα! Στους άλλους browsers δεν έχω θέμα (εννοείται ότι δεν το έχω δοκιμάσει στον explorer).
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελευταία αντιμετωπίζω δύο θεματάκια με το Chrome.

 

A) Αρκετά βίντεο στο Youtube δεν παίζουν, δείχνει ότι φορτώνει και παραμένει έτσι ότι και αν προσπάθησα (για να προλάβω κάποιες απαντήσεις κάποια άλλα παίζουν κ μάλιστα μια χαρά οπότε δεν είναι θέμα σύνδεσης πιστεύω). Μου το κάνει και σε παλιά βίντεο και σε πρόσφατα σχετικά.

 

Β) Για ποιο λόγο δεν μπορώ να δω βίντεο από το Vine και το Instagram στο Chrome? Χρειάζεται κάποια προσθήκη?

 

Ευχαριστώ!

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έχω κι εγώ δύο προβληματάκια.

1. πάω να κατεβάσω κάτι από το mega και δε το βρίσκω πουθενά. αρχίζει να κατεβάζει, δείχνει στη σελίδα ότι έχει φτάσει στο 100% αλλά ο chrome δεν δείχνει πουθενά ότι κατέβηκε. έψαξα στο google και είδα ότι πολλοί αναφέρουν ως τόπο αποθήκευσης είτε τις λήψεις, είτε την επιφάνεια εργασίας, αλλά δε το βρίσκω πουθενά και το χω κατεβασει 2-3 φορες .

 

2. εντελώς ξαφνικά τις τελευταίες μέρες όλες τις σελίδες με ελληνικό κείμενο (εξαιρουμένων μερικών όπως το myphone) μου τις εμφανίζει με αλαμπουρνέζικα και μέσα έχει αρκετές φορές το σήμα της apple.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχω πρόβλημα με τον Chrome γιατί κάθε φορά που βγαίνω από την εφαρμογή με κάνει log out από τον λογαριασμό μου και οι κωδικοί δεν αποθηκεύονται.. παρόλο που μου ζητάει να τους αποθηκεύσει και πρέπει να βάζω συνέχεια τα στοιχεία του google για να μπένω κάτι άσκοπο βέβαια γιατί οι κωδικοί δεν αποθηκέυονται ..δοκίμασα unistall διαγραφή ιστορικού γενικά έψαξα κάποιες παραμέτρους αλλά το πρόβλημα παραμένει και με έχει σπάσει τα νεύρα.Αν γνωρίζετε καμία λύση θα με διευκολύνατε αρκετά :wacko:
:rocket:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά γνωρίζει κάποιος κάποιο extension για τον Chrome για notifications από το Facebook. Να βγαίνει, δηλαδή, το κουμπί πάνω δεξιά και όποτε έχω κάποια ενημέρωση να με κοκκινίζει ή να κάνει κάποιο θόρυβο;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά γνωρίζει κάποιος κάποιο extension για τον Chrome για notifications από το Facebook. Να βγαίνει, δηλαδή, το κουμπί πάνω δεξιά και όποτε έχω κάποια ενημέρωση να με κοκκινίζει ή να κάνει κάποιο θόρυβο;

 

Τι windows εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Τι windows εχεις;

 

Ti σημασία έχει ??

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Εχει εφαρμογη στα win 8-8.1 για τo facebook που εχει ειδοποιησεις

 

Kοίταξε, έχω win 8.1 και οι ειδοποιήσεις δεν βγαίνουν αμέσως , μία στο τόσο είτε όταν ανοίξω τον υπολογιστή ή όταν έχω ανοιχτό το facebook στον browser και μόλις έρχεται ειδοποίηση τότε με ενημερώνει και η εφαρμογή.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Kοίταξε, έχω win 8.1 και οι ειδοποιήσεις δεν βγαίνουν αμέσως , μία στο τόσο είτε όταν ανοίξω τον υπολογιστή ή όταν έχω ανοιχτό το facebook στον browser και μόλις έρχεται ειδοποίηση τότε με ενημερώνει και η εφαρμογή.

 

Δεν εχει κατι πιο γρηγορο ετσι κι αλλιως οι ειδοποιησεις εχουν μια καθυστερηση γενικα αλλα μαλλον θα βγαλει αναβάθμιση οπως στα windows phone

Link to comment
Share on other sites

Kοίταξε, έχω win 8.1 και οι ειδοποιήσεις δεν βγαίνουν αμέσως , μία στο τόσο είτε όταν ανοίξω τον υπολογιστή ή όταν έχω ανοιχτό το facebook στον browser και μόλις έρχεται ειδοποίηση τότε με ενημερώνει και η εφαρμογή.

 

Πάλι καλά γιατί εγώ με το κυάλι ψάχνω τις ειδοποιήσεις στο 8.1 PC μου. Interactivity μηδέν η Microsoft κρίμα :down:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

θελω να κανω την μεταβαση απο firefox σε chrome αλλα θελω οπωσδηποτε τις ευκολιες που ειχα απο καποια add on του firefox!

1/// tab mix plus για chrome υπαρχει?θελω να εχω σε context menu και αλλες επιλογες εκτος απο τις μαμα.να εχει session manager ωστε οταν ανοιγω τον chrome να με ρωταει εαν θελω την last session η μια κενη!

 

2/// κατι σαν το flashgot σε συνδυασμο με download manager να "πιανει" ολα τα λινκ με την μια?

 

3///καποιο add on που να μου επιτρεπει στo bookmark toolbar να εχει πανω απο μια γραμμη με τα αγαπημενα μου?

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω την μεταβαση απο firefox σε chrome αλλα θελω οπωσδηποτε τις ευκολιες που ειχα απο καποια add on του firefox!

1/// tab mix plus για chrome υπαρχει?θελω να εχω σε context menu και αλλες επιλογες εκτος απο τις μαμα.να εχει session manager ωστε οταν ανοιγω τον chrome να με ρωταει εαν θελω την last session η μια κενη!

 

2/// κατι σαν το flashgot σε συνδυασμο με download manager να "πιανει" ολα τα λινκ με την μια?

 

3///καποιο add on που να μου επιτρεπει στo bookmark toolbar να εχει πανω απο μια γραμμη με τα αγαπημενα μου?

επισης στο task manager ειναι φυσιολογικο να τρεχουν τοσα chrome processes?στον firefox ετρεχε μονο ενα

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

επισης στο task manager ειναι φυσιολογικο να τρεχουν τοσα chrome processes?στον firefox ετρεχε μονο ενα

 

Έτσι είναι, μην ανησυχείς, σε όλους έτσι κάνει.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, μην ανησυχείς, σε όλους έτσι κάνει.

παντως δεν τρωει και λιγοτερη ραμ απο τον firefox που διαβασα καπου!

κανενα απο τα extension που ρωτησα παραπανω μηπως ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν τρωει και λιγοτερη ραμ απο τον firefox που διαβασα καπου!

κανενα απο τα extension που ρωτησα παραπανω μηπως ξερεις?

 

Ίσα-ίσα, ο chrome έχει βαρύνει πάρα πολύ τελευταία, μπορεί να τρώει παραπάνω από τον ff. Για τα add-ons δεν ξέρω να σε κατατοπίσω.:(

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Off topic

στον chrome δεν υπαρχει κουμπι που με ενα κλικ να σου βγαζει τα bookmarks σου?

.

.

.

.

.

Link to comment
Share on other sites

γιατί off topic?

 

Σορρυ εχεις χιλια δικια δικο μου λαθος :p νόμιζα ειμαστε στο ff

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ εχεις χιλια δικια δικο μου λαθος :p νόμιζα ειμαστε στο ff

 

δεν έχεις άδικο γιατί εκεί το έγραψα στην αρχή κατά λάθος αλλά έγραψα delete μετά!

στο προκείμενο για τα bookmarks ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

@fuorigioco1981

Πάτα τον συνδυασμό CTRL+Shift+B

Update Η με συντόμευση CTRL+Shift+O

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...