Jump to content

Αγορά συσκευής Nokia από (online) κατάστημα


ostvarivanje
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας παιδιά. Η παραγγελία θα έρθει με courier, μπορώ όμως μέχρι Δευτέρα να την ακυρώσω. Σκέφτομαι να κάνω τηλ. Δευτέρα πρωί και να τους ρωτήσω αν είναι ελληνική ή όχι. Πάντως στο site γράφει για "2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας", δεν αναφέρει βέβαια "ελληνικής"... Στην περίπτωση όμως που μου πούνε "είναι ελληνική" και δεν είναι, πώς θα αποδείξω ότι αυτό τους το ρώτησα??? (να ηχογραφήσω συνομιλία??)_

 

Το οτι ειναι παραεισαγωγη δεν σημαινει οτι πρεπει να το ακυρωσεις.

Η εταιρεια Πλαισιο ειναι αναγνωρισμενη εταιρεια με σοβαρο after sales.

Προχωρα κανονικα και απολαυσε την συσκευη σου με το καλο οταν ερθει.

Φυσικα υπαρχει πιθανοτητα να ειναι και Αλφα Κοπυ αλλα τελευταια εχουν γινει δικες τους εισαγωγες λογω ζητησης της συσκευης.

Η γνωμη μου παρε το κινητο αφοβα.

Αν ειναι ελλατωματικο ετο αλλαζουν αμμεσα εντος 7 ημερων.

Σε ολες τις συσκευες μπορει να συμβει απο οπου και να την αγορασεις.

Και αφου ειναι απο Πλαισιο μην φοβασαι

 

μου αρέσει ρε παιδιά το απόλυτο των απόψεών σας (100% λέει ο ένας και ο άλλος). Δε βοηθάτε έτσι...

 

Εχει δικιο και ο φιλος MIRROROFSORROW.

Και κατι αλλο,οταν οι συσκευες ειναι παραεισαγωγης ανοιγονται,αλλαζουν πληκτρολογιο απο ξενο σε ελληνικο,και οσο για την ταινια ασφαλειας υπαρχει παντα αλλα δεν ειναι η ιδια με της Αλφα Κοπυ.

Αυτο κανει και το Πλαισιο. Η γνωμη μου ειναι το μονο που αξιζει για συσκευες παραεισαγωγης γιατι δεν ειναι απροσωπο γιατι στο σερβις το πας προσωπικα και περιμενεις τις περισσοτερες φορες μεχρι να παρεις απαντηση.

Το πολυ να κανει 3 ωρες να σου απαντησουν αν οχι αμεσως.

Γενικα για τα παντα,απο pc εως φωτογραφικες και κινητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 187
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το πλαισιο 100% ΦΕΡΝΕΙ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗ...

Ειναι δε οχι το μοναδικο κατατημα που εισαι απολυτα σιγουρος γι αυτο... ;)

Το ποσοστο παραεισαγωγης αγγιζει το 70% στην κινητη τηλεφωνια.

Φίλε μου, σφάλλεις τα μάλλα, εκτός και αν το μπερδεύεις με τα multirama....Είμαι χρόνια και τακτικά πελάτης ΝΟΚΙΑ κινητών από πλαίσιο, ΠΟΤΕ δεν μου έχει τύχει παραεισαγωγή. Φέτος έχω αγοράσει τουλάχιστον 3 ΝΟΚΙΑ, το δε τελευταίο πριν μερικές εβδομάδες....Και αν αυτό έχει συμβεί κάποια φορά, μπορεί να είναι ένα μεμονωμένο γεγονός σε κάποιο κινητό που καθυστερεί δια της κανονικής οδού, και μάλλον δεν είναι ΝΟΚΙΑ...΄, όχι και 100%.....:wacko:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχεις δει κάποιο μοντέλο παραεισαγωγής, δεν σημαίνει ότι το πλαίσιο δεν φέρνει ή όταν το κάνει, είναι σπάνιο φαινόμενο. Και εγώ την ίδια εντύπωση είχα αλλά, πρώτον, πολλά, και όταν λέω πολλά εννοώ πολλά, παιδιά από το φόρουμ έχουν αναφέρει ότι αγόρασαν από το πλαίσιο και δεν είναι ελληνικό, έχασαν τα ελληνικά μετά από αναβάθμιση και όλα τα σχετικά. Και δεύτερον, όταν πριν λίγο καιρό ήμουν σε αναζήτηση φθηνού μοντέλου (100 έως 200 ευρώ) και κοιτούσα αρκετές συσκευές nokia, είδα πάρα πάρα πολλά nokia παραεισαγωγής σε πλαίσιο (6303, 6300i, 3720, 5530, 5630, 6500 και άλλα που μπορεί να ξεχνάω).

 

Γι' αυτό, όταν λέμε κάτι, να μην είμαστε απόλυτοι, πόσο μάλλον όταν υπάρχουν τόσοι χρήστες στο φόρουμ που αναφέρουν κάτι διαφορετικό.

 

Και για να γυρίσουμε στην περίπτωση του Ε52 που περιμένει ο φίλος, το ότι μία συσκευή θα είναι παραεισαγωγής, δεν σημαίνει ότι σε έκλεψαν και ότι πρέπει υποχρεωτικά να την γυρίσεις πίσω. Πιο πολύ είναι θέμα επιλογής. Εγώ δεν θα την κρατούσα με τίποτα, θα την επέστρεφα κατευθείαν. Αλλά, αν δεν σε νοιάζει που δεν θα έχει ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο, τότε δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Θα κάνεις τις αναβαθμισούλες σου μέσω FOTA και δεν θα χάσεις ποτέ τα ελληνικά σου.

 

Και όλα αυτά, εντελώς υποθετικά γιατί είναι πολύ πιθανόν η συσκευή σου να είναι κανονικά ελληνική. Μη σε φοβίζουμε με αυτά που γράφουμε. Περιμένε με το καλό να σου έρθει, και μετά εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε αν υπάρχει κάποιο θέμα. :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας παιδιά. Η παραγγελία θα έρθει με courier, μπορώ όμως μέχρι Δευτέρα να την ακυρώσω. Σκέφτομαι να κάνω τηλ. Δευτέρα πρωί και να τους ρωτήσω αν είναι ελληνική ή όχι. Πάντως στο site γράφει για "2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας", δεν αναφέρει βέβαια "ελληνικής"... Στην περίπτωση όμως που μου πούνε "είναι ελληνική" και δεν είναι, πώς θα αποδείξω ότι αυτό τους το ρώτησα??? (να ηχογραφήσω συνομιλία??)_

φιλε και εγω απο πλαισιο το πηρα και ολα οκ αλφα κοπι ολα ενταξη.Xθες πηρα και ενα 3720 και αυτο ηταν ελληνικο

Link to comment
Share on other sites

Κρινοντας απο την επισημη ιστοσελιδα καπου στα 600ευρο

 

http://shop.nokia.de/nokia-de/product.aspx?sku=6958534

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό expansys λέει 28/11 και το expansys.uk 2/12. Μου την έχουν σπάσει. Και το έχω πληρώσει κιόλας αυτήν είναι η *******.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό expansys λέει 28/11 και το expansys.uk 2/12. Μου την έχουν σπάσει. Και το έχω πληρώσει κιόλας αυτήν είναι η *******.

 

Αφου υποτιθεται οτι θα κυκλοφορουσε στο UK 16/11..... :wacko:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Αφου υποτιθεται οτι θα κυκλοφορουσε στο UK 16/11..... :wacko:

 

Δεν παίζει. Σε ένα ποστ στο maemo.org έλεγε ότι κανένας δεν θα πάρει τη συσκευή πριν τις 28 Νοεμβρίου και ότι αυτά(ότι πάει από ημερομηνία σε ημερομηνία) είναι παιχνίδια της νόκια για να μην χάσει τις προπαραγγελίες.

 

πω...

κ εγω το εχω παραγγειλει απο το εξπανσις το ελληνικο κ το πανε ολο κ πιο αργα..

την προηγουμενη βδομαδα μου ειπαν οτι αυτη την εβδομαδα θα το εχω..αλλα μαλλον χλωμο ε;

αντε να ερθει να σταματησουμε αυτα τα ανυπομονετικα ποστς..χαχαχα.

 

Επειδή τους έχω πρίξει αν δεν βαριέσαι στείλτους ένα mail και ρώτα για ποιο λόγο στο ελληνικό expansys υποτίθεται ότι θα έρθει νωρίτερα απ ότι στο βρετανικό . Μου φαίνεται ότι μας γυρίζουν έργο:X

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

θα παρω τηλεφωνακι αυριο κ θα σας πω..

ευχαριστω κ για την διορθωση τον μοντερετορα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μαγαζί της Αγγλίας γράφει ότι το έχει IN STOCK. Τους έχω στείλει mail για επιβεβαίωση, θα τους παρω και τηλ. σήμερα. Θα ενημερώσω..

 

Συγκεκριμένα αναφέρει:

This

item is due for release on the 16th November. We will have stock form Nokia

UK on this day and all orders will be sent by next day delivery. If you wish

to secure your handset, please proceed to place a preorder.

Link to comment
Share on other sites

θα παρω τηλεφωνακι αυριο κ θα σας πω..

ευχαριστω κ για την διορθωση τον μοντερετορα...

 

Οκ περιμένουμε

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

σε συνέχεια των προηγούμενων μηνυμάτων μου, πρέπει να πω ότι χθες παρέλαβα από Πλαίσιο το e52, ελληνικό με ελληνικό πληκτρολόγιο, ελληνικό product code,κ.λ.π. άψογοι επαγγελματίες (μιλάω πάντα για την περίπτωσή μου), έτσι επειδή και τα καλά πρέπει να λέγονται.
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτησουλα λιγο.

Θα παρω το κινητο μαλλον ή απο το eshop.gr ή απο τα Multirama.

Ξερετε αν καποια απο αυτες τις εταιριες φερνει παραεισαγωγη για να την αποφυγω;

Ευχαριστω!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτησουλα λιγο.

Θα παρω το κινητο μαλλον ή απο το eshop.gr ή απο τα Multirama.

Ξερετε αν καποια απο αυτες τις εταιριες φερνει παραεισαγωγη για να την αποφυγω;

Ευχαριστω!:happy:

Για το eshop υπάρχει περίπτωση να είναι και παρά-εισαγωγής η συσκευή, έχει υπάρξει τέτοια περίπτωση. Για το Multirama δεν γνωρίζω αλλά πολύ πιθανόν να φέρνει και αυτό παρά-εισαγωγής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αρα και παλι μπρος γκρεμος και πίσω ρέμμα.

 

Τhx για την απαντηση btw.

 

Aν καποιο ατομο εχει εμπειρια απο αυτα τα καταστηματα σχετικα με το θεμα της παραεισαγωγης θα με βοηθησει ιδιαιτερα η αποψη του...:D

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το παρακάτω για να δεις πως μπορείς να ξεχωρίσεις για το αν είναι παρά-εισαγωγής ή όχι, Περί παράλληλων εισαγωγών...

Οπότε διάβασε το και όταν πας από κοντά για να αγοράσεις την συσκευή θα είσαι σε θέση να ξεχωρίσεις αν είναι παρά-εισαγωγής ή όχι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για το eshop υπάρχει περίπτωση να είναι και παρά-εισαγωγής η συσκευή, έχει υπάρξει τέτοια περίπτωση. Για το Multirama δεν γνωρίζω αλλά πολύ πιθανόν να φέρνει και αυτό παρά-εισαγωγής.

 

προσωπικα εχω αγορασει 2 συσκευες νοκια απο multirama και ηταν και οι 2 παραεισαγωγης

Link to comment
Share on other sites

Tελικα θα παω να το παρω απο ενα Nokia Shop θα πληρωσω 25 ευρω παραπανω αλλα θα εχω το κεφαλι μου ησυχο!;)

 

ετσι και αλλιως, αυτο το ποσο θα το εδινες πανω κατω σε ενα νοκια σοπ οταν θα πηγαινες να σου περασουν την ελληνικη γλωσσα μετα απο αναβθμιση που θε εκανες σπιτι σου

Link to comment
Share on other sites

ετσι και αλλιως, αυτο το ποσο θα το εδινες πανω κατω σε ενα νοκια σοπ οταν θα πηγαινες να σου περασουν την ελληνικη γλωσσα μετα απο αναβθμιση που θε εκανες σπιτι σου

 

Eεε ναι.

Μονο την παραπανω ταλαιπωρια να σκεφτεις για 25 ευρω δεν χαλασε και ο κοσμος!:)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από e-mail που έλαβα απ το περιβόητο expansys λένε ότι έχουν ενδεικτική ημερομηνία από τη nokia για το n900 την 7η Δεκεμβρίου. Άλλες 2 βδομάδες.. και αν
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πότε θα έρθει με το κάλο και απο εδω μερια ?

Σε περίπτωση που το παραγγείλω από xpansys θα πληρώσω στο τελωνείο εδώ τπτ φ.π.α κτλ ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...