Jump to content

[Επίσημο] HTC S740


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο αύριο θα το έχω και γω στα χέρια μου ! το μόνο που δεν ξέρω είναι με τι θα το συγχρονίζω με mac.. κανένας που να το συγχρονίζει με mac ; :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
απο αύριο θα το έχω και γω στα χέρια μου ! το μόνο που δεν ξέρω είναι με τι θα το συγχρονίζω με mac.. κανένας που να το συγχρονίζει με mac ; :)

 

http://www.downloadsquad.com/2007/11/23/freeware-solution-to-sync-your-mac-with-a-windows-mobile-device/

http://www.markspace.com/products/windowsmobile/mac/windows-mobile-sync-software.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα, διαβασα ολα τα μηνυματα κ δεν ειδα να αναφερεστε σε ενα προβλημα που εχει με τα μηνυματα.

Πως μπορω να γραφω 160 χαρακτηρες (ελληνικα κ κεφαλαια) κ οχι 70 κ να μην χρεωνονται σαν 2 μηνυματα? Εγκατεστησα το προγραμμα της ACE Hellas αλλα δεν μου δουλευει...

Ειχε καποιος αλλος το ιδιο προβλημα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είσαι σίγουρος ότι το πρόγραμμα λειτουργεί κανονικά;

Έχεις βγάλει unicode κτλ;

Έχει καιρό που το έκανα και δεν θυμάμαι. Αν θες ψάξε και στο ελληνικό φόρουμ της HTC έχει αρκετά topics εκεί για το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτο ειναι το προβλημα γιατι το προγραμμα δεν λειτουργει. Δεν μπορω να το ανοιξω ωστε να τικαρω την επιλογη αυτη. Unicode εχω βαλει ναι!!

Αν μπορεσει καποιος να βοηθησει θα ειμαι υποχρεος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ζω στην Ελλαδα κ δεν μπορεσα να ρωτησω αν κ το κινιτο το αγορασα απο εκει. Στο forum της htc παντως δεν ξερουν γιατι μπορει να συμβαινει. Απ'οτι ειδα το εχουν κ αλλοι το ιδιο προβλημα. Λογικα σε καποια κινητα δεν λειτουργει το προγραμμα. Δεν μπορω να το εξηγησω....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και είστε κάτοχοι, στην cosmote το έχει 300 euro σκετη συσκευή. Μάλλον λόγω του ότι είναι τελευταία κομμάτια. Αξίζει να το πάρει κανείς σε αυτή την τιμή; Είναι καλή σχέση τιμής ποιότητας;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν σε ενδιαφέρει κάποιο PDA καλύτερα; Θα έχεις υπόψιν φαντάζομαι ότι αυτό είναι smartphone και δεν έχει touch screen. Για την κατηγορία του το θεωρώ ακριβό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε ενδιαφέρει κάποιο PDA καλύτερα; Θα έχεις υπόψιν φαντάζομαι ότι αυτό είναι smartphone και δεν έχει touch screen. Για την κατηγορία του το θεωρώ ακριβό.

Φυσικά και με ενδιαφέρει αλλά δεν υπάρχει τίποτα στα 300 € (htc windows mobile, wifi, gps κτλ) :-(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στα μεταχεισμένα σε κατάσταση καινούργιου θα βρεις πολύ καλές συσκευές σε αυτά τα χρήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω το HTC SNAP. Είναι κάτω από τα 300 ευρώ καινούργιο και έχει όλα αυτά που ζητάς. Είναι ελαφρυτερο και έχει καλύτερη φορητότητα. Επίσης η οθόνη του είναι πιο πρακτική διότι είναι landscape.
Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω το HTC SNAP. Είναι κάτω από τα 300 ευρώ καινούργιο και έχει όλα αυτά που ζητάς. Είναι ελαφρυτερο και έχει καλύτερη φορητότητα. Επίσης η οθόνη του είναι πιο πρακτική διότι είναι landscape.

Το θεωρω απιθανο να το έχει η cosmote (htc snap) στην οποία έχω επιδότηση 150 euro. Αυτό με κλειδώνει εκεί (ούτε καν στο γερμανό, μιας και είναι εταιρική επιδότηση και έτσι είναι η συμφωνια). Αλλιώς μετά χαράς θα κοίταγα ένα πολύ καλύτερο και μεταχειρισμένο pda και οχι smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα: Χρήση GPS κολλάει όλο το τηλέφωνο

Εγκατέστησα το SportyPal και το καταχάρηκα. Εδώ μερικά παραδείγματα μονοπατιών και διαδρομών στο ποδήλατο που κατέγραψα έτσι. http://wp.me/pGhz8-1a

 

Αλλά ήθελα παραπάνω ο άμοιρος και εγκατέστησα το run gps το οποίο με έσκισε! Κόλλησε τόσο άσχημα (πρώτη ίσως φορά που κολλάει το καημένο το HTCS740 μου!) που έβγαλα μπαταρία για να συνέλθει.

 

Αμ δε. Ούτε δούλεψε αλλά κόλλησε και όλα τα άλλα προγράμματα που χρησιμοποιούν GPS. Garmin, Google Maps πάπαλα πλέον. Ξαφνικά, με το που ζητάει η συσκευή να χρησιμοποιήσει το GPS, κολλάνε όλα.

 

Καμιά ιδέα; Μόνο αυτό βρήκα στο διαδίκτυο σχετικά, αλλά δεν βοηθάει καθόλου.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=539408

 

Σημείωση. Το θέμα μεταφέρθηκε από το root του HTC που το έβαλα, αλλά μήπως δεν είναι λογικό να μαντρώνουμε σε ένα post όλα τα θέματα ενός τηλεφώνου; Διαβάζοντας όλο αυτό το κατεβατό μπήκα στον πειρασμό να γράψω γενικά για τις εμπειρίες μου με το τηλέφωνο το οποίο είναι όμως άσχετο με τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σημείωση. Το θέμα μεταφέρθηκε από το root του HTC που το έβαλα, αλλά μήπως δεν είναι λογικό να μαντρώνουμε σε ένα post όλα τα θέματα ενός τηλεφώνου;

 

Δεν τα «μαντρώνουμε» σε ένα post αλλά σε ένα thread. Πιστεύεις δηλαδή ότι θα ήταν καλύτερα να ανοίγαμε ένα thread για κάθε απορία μας ανεξαρτήτως συσκευής; Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα;

 

Σύμφωνα με την δομή ολόκληρου του forum, το να συγκεντρώνουμε τους προβληματισμούς μας σε ένα thread ανά συσκευή είναι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε με γνώμονα τη διατήρηση της μιας σχετικής συνοχής στο χώρο.

 

Φυσικά, οποιαδήποτε τεκμηριωμένα καλή και πραγματοποιήσιμη πρόταση είναι σίγουρα ευπρόσδεκτη! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και είστε κάτοχοι, στην cosmote το έχει 300 euro σκετη συσκευή. Μάλλον λόγω του ότι είναι τελευταία κομμάτια. Αξίζει να το πάρει κανείς σε αυτή την τιμή; Είναι καλή σχέση τιμής ποιότητας;

 

Τι να σου πω φίλε. Τα χρήματα δεν είναι λίγα. Εγώ έχω δώσει παραπάνω για να το αγοράσω και δεν το μετάνιωσα πάντως. Γιατί πολύ απλά ΔΕΝ ήθελα οθόνη αφής και ήθελα δυνατότητες από το τηλέφωνο. Βοηθάει και το qwerty που έχει πολύ.

Προγράμματα υπάρχουν αρκετά τριγύρω και καλύπτει τις περισσότερες ανάγκες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους και σε όλες

 

ήθελα να σας ρωτήσω, πόσο φυσιολογικό σας φαίνεται ένα HTCS740 να θέλει φόρτιση 2 φορές την ημέρα .... Η χρήση είναι αρκετή, αλλά συγκρίνοντας το με smartphones φίλων και συναδέλφων η διαρκεια της μπαταρίας των οποίων ξεπερνά την 1-1/2 ημέρα (με ίδια ή περισσότερη χρήση), έχω απογοητευθεί. Σημειωτέον ότι το έχω 6 μήνες στα χέρια μου .....

 

ευχαριστώ και καλές γιορτές

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς φόρτιση της συσκευής 2 φορές την ημέρα σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό. Μήπως υπάρχει κάτι στο background το οποίο και καταναλώνει την μπαταρία; Για να διαπιστώσουμε εάν όντως πρόκειται για πρόβλημα της μπαταρίας θα έλεγα να γίνει ένα hard reset και να παρακολουθήσεις εάν εξακολουθεί η ίδια προβληματική συμπεριφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυο φορές την ημέρα είναι υπερβολικό. Εκτός πια αν κάνεις τόσο έντονη χρήση.

Λογικά κάτι άλλο συμβαίνει. Είτε με την μπαταρία σου, είτε με κάτι που καταναλώνει πόρους

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Administrators

@spirosR:

Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy & Sell στο οποίο πρέπει να έχεις τουλάχιστον 150 μηνύματα για να έχεις πρόσβαση. Οπουδήποτε αλλού διαγράφονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@spirosR:

Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy & Sell στο οποίο πρέπει να έχεις τουλάχιστον 150 μηνύματα για να έχεις πρόσβαση. Οπουδήποτε αλλού διαγράφονται.

Οκ , ελπιζω να τα φτασω συντομα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αγόρασα το κινητό από μία προωθητική ενέργεια που έκανε η εταιρία που εργάζομαι και το πήρα με €132.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσουμε Win Mobile 6.5?

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...