Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα:

Κάθε φορά που πάω να ξεκλειδώσω το τηλ ή να διαβάσω μήνυμα αυτόματα η οθόνη γυρίζει από portrait σε landscape και πάλι portrait.

Έχω απενεργοποιήσει τις σχετικές ρυθμίσεις, έχω κάνει αναβάθμιση αλλά τίποτα. Any ideas?

:worry:

 

Το έχω και γω το ίδιο πρόβλημα και παρατήρησα ότι με το παλιότερο firmware δεν το είχα.Μάλλον θα διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση(ελπίζω)

Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν λίγες μέρες έκανα την εξυπνάδα και το πήρα αναγκαστικά...Έχω μιά απορία:

Πόση ώρα γράφει ο built-in recorder σε ηψηλή ποιότητα mp4?

Δεν εννωούσα αυτό, αλλά πόση ώρα συνεχόμενα μπορεί να γράφει.

Τα παλιότερα για παράδειγμα είχαν περιορισμό τα 60 λεπτά ανά αρχείο...

Νομίζω (κατά 99,9%) πως μέχρι 60 λεπτά μπορείς να ηχογραφήσεις και σε αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Να ρωτήσω λίγο, εκτός απο το πίσω καπάκι , η μπροστά όψη αλλάζει ?

 

Αυτό εδώ είναι γνήσιο της Nokia ή καμιά πιστή αντιγραφή ? Βγάζει τέτοια η Nokia ?

http://cgi.ebay.com/White-Full-Housing-case-Nokia-N79-Keypad-Replacement_W0QQitemZ160344540265QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item2555478469&_trksid=p3286.c0.m14

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνουν και αναβαθμίσεις;;;;

Για το 5700 όπως και για άλλα βγάλαν ένα firmware λίγους μήνες αφού κυκλοφόρησαν και τέλως.

Παρεπιπτώντως, μιά ακόμα ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος να παραμετροποιήσω τις εφαρμογές που βρίσκονται στο menu πολυμέσων του;

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Να ρωτήσω λίγο, εκτός απο το πίσω καπάκι , η μπροστά όψη αλλάζει ?

 

Αυτό εδώ είναι γνήσιο της Nokia ή καμιά πιστή αντιγραφή ? Βγάζει τέτοια η Nokia ?

http://cgi.ebay.com/White-Full-Housing-case-Nokia-N79-Keypad-Replacement_W0QQitemZ160344540265QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item2555478469&_trksid=p3286.c0.m14

 

Δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο είναι αυθεντικό (μάλλον δεν είναι). Η Nokia βγάζει μεν προσόψεις, εννοείται, αλλά μόνος σου μπορείς να τις βάλεις μόνο με ειδικά εργαλεία γιατί είναι φτιαγμένες για να μην αλλάζουν όπως οι πίσω, είναι ψιλομόνιμες με άλλα λόγια.

 

Βγαίνουν και αναβαθμίσεις;;;;

Για το 5700 όπως και για άλλα βγάλαν ένα firmware λίγους μήνες αφού κυκλοφόρησαν και τέλως.

Παρεπιπτώντως, μιά ακόμα ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος να παραμετροποιήσω τις εφαρμογές που βρίσκονται στο menu πολυμέσων του;

 

Μέχρι τώρα για το Ν79 έχουν βγει 3 αναβαθμίσεις firmware, το πόσες όμως ακόμα δεν μπορούμε να το ξέρουμε. Τι εννοείς να παραμετροποιήσεις τις εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια έχει καταφέρει κανείς να συγχρονίσει τις επαφές του με το ovi.com...??

δεν εννοώ το ovi suite στον υπολογιστή... αλλα την ιστοσελίδα....

γιατί κάθε φορά πο γράφω τον αριθμό του κινητού μου στη σελίδα για να μου στείλει τις ρυθμίσεις περιμένω περιμένω και ρυθμίσεις δεν έρχονται...

και αν τις βάλω χειροκίνητα δεν δουλεύει.....:angry:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να παραμετροποιήσεις τις εφαρμογές;

 

Να βάλω κάποιες δικές μου και να σβήσω κάποιες απ'τις προεπιλεγμένες που δε χρησιμοποιώ.

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Να βάλω κάποιες δικές μου και να σβήσω κάποιες απ'τις προεπιλεγμένες που δε χρησιμοποιώ.

 

Μπορείς μόνο να προσθέσεις δικές σου, όχι να διαγράψεις τις υπάρχουσες. Τις μαμίσιες, αν δεν κάνω λάθος λίγο που το δοκίμασα, μπορείς μόνο να τις μετακινήσεις σε ένα άλλο φάκελο για να μην είναι εκεί μπροστά σου άμα σε ενοχλούν. Με τον ίδιο τρόπο βάζεις και τις άλλες που θες εκεί μέσα. Πας πάνω τους και πατάς επιλογές και μετακίνηση σε φάκελο και τις βάζεις στα πολυμέσα.

Link to comment
Share on other sites

Μ'άλλων δεν κατάλαβες καλά. Δε μιλάω για το υπομενού "Πολυμέσα" στις "Εφαρμογές", αλλά γι'αυτό που ανοίγει αν πατήσεις το σχετικό πλήκτρο και έχει τα πλακίδια...
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δυνατότητα παρέμβασης στο multimedia menu.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μ'άλλων δεν κατάλαβες καλά. Δε μιλάω για το υπομενού "Πολυμέσα" στις "Εφαρμογές", αλλά γι'αυτό που ανοίγει αν πατήσεις το σχετικό πλήκτρο και έχει τα πλακίδια...

 

Μάλλον έως σίγουρα όχι. Σίγουρα δεν βρήκα ούτε κάποια τέτοια αναφορά σε μια αναζήτηση που έκανα, ούτε στο εγχειρίδιο το λέει, ούτε σου δίνει από το μενού κάποια τέτοια επιλογή.

 

edit: Πάλι άργησα!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορώ ν'απενεργοποιήσω το sensor κίνησης;;;;

Όταν γράφω και το γυρίζω καταλάθως ανάποδα σταματάει και είναι πολύ εκνευριστικό!

Πέρα απ'το ριμάδι το ενσωματωμένο μικρόφωνο που έχει και συλαμβάνει περίεργα τους μακρυνούς ήχους!...

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Δεν απενεργοποιείται, είναι ένα Βug που παραμένει από την αρχή της κυκλοφορίας του τηλεφώνου και θα είναι μαζί μας για καιρό μάλλον.

 

 

Είχα την πρώτη πτώση! Δυστυχώς... Το πίσω κάλυμμα δεν αφαρμόζει καλά πλέον και τρίζει, το πλαστικό στο πλάι σημαδεύτηκε... Το τηλέφωνο δεν έπαθε ζημιά σαν λειτουργία, αλλά πολύ εκνευρίστηκα από το πόσο ευαίσθητο είναι. Δεν δοκίμασα ακόμα άλλο κάλυμμα να δω αν φταίει το σασί ή αν κάτι στράβωσε στα ποδαράκια του καλύμματος.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορώ ν'απενεργοποιήσω το sensor κίνησης;;;;

Όταν γράφω και το γυρίζω καταλάθως ανάποδα σταματάει και είναι πολύ εκνευριστικό!

Πέρα απ'το ριμάδι το ενσωματωμένο μικρόφωνο που έχει και συλαμβάνει περίεργα τους μακρυνούς ήχους!...

 

 

Εργαλεία->Ρυθμίσεις->Γενικές->Ρυθ.αισθητήρα->Αυτ. περιστ. οθ. απεν.

 

Αν δεν έχεις περάσει πάντως τα updates για κάντο γιατί εμένα δεν μου σταματάει όσες φορές και αν γυρίσει.

Για το μικρόφωνο δεν μου έχει παραπονεθεί κανένας, οπότε δεν ξέρω τι να σου πω:O.

 

 

Δεν απενεργοποιείται, είναι ένα Βug που παραμένει από την αρχή της κυκλοφορίας του τηλεφώνου και θα είναι μαζί μας για καιρό μάλλον.

 

Κατάλαβα κάτι λάθος; Αυτό που απάντησα δε ρώτησε;

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα κάτι λάθος; Αυτό που απάντησα δε ρώτησε;

Στη θεωρία έχεις δίκιο, έτσι απενεργοποιείται. Όμως, αν ανοίξεις τις φωτογραφίες, το multimedia menu ή οτιδήποτε παίζει σε landscape, ενεργοποιείται πάλι μόνο του και πρέπει να το κάνεις πάλι από την αρχή. Στο τέλος είπα δεν πάει να... και το άφησα. Είναι ένα πανηλίθιο bug, το οποίο αμφιβάλλω αν θα φτιαχτεί ποτέ. Όπως δεν φτιάχτηκε (και δεν θα φτιαχτεί) το πρόβλημα με τον screensaver, επειδή δεν το υποστηρίζει το Ν85 (με το οποίο έχουμε κοινό firmware). Σε γενικές γραμμές, δεν έχω ξενερώσει με το τηλέφωνο, αλλά σαν υποστήριξη, σαν ετοιμότητα στην αντιμετώπιση προβλημάτων και αυτό το θέμα της "ικανοποίησης του πελάτη" έχουν πολλά να διδαχτούν από άλλες εταιρίες. Απορρώ πάντως, τι στο καλό αναβαθμίζουμε αφού προβλήματα που υπήρχαν από το πρώτο firmware δεν φτιάχνονται με το τρίτο... Ποιός κοροϊδεύει ποιον;

 

Επίσης από τότε που έβαλα το 30, παρατήρησα ότι η μπαταρία κρατάει λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

μπορω να ρωτησω κι εγω κατι.... εχω το garmin gps στο n79 το τρεχω κανονικα και γενικα λειτουργει μια χαρα... ομως, τι γινεται... οποτε το χρησιμοποιω διαγραφονται διαφορα τραγουδια... προχθες διαγραφτηκαν γυρω στα 50 mp3 που βρισκοταν μεσα σε ενα φακελο... κι αυτο εγινε αφου πριν μια μερα ειχα χρησιμοποιησει για λιγο το gps... εχω την εντυπωση πως αυτο ευθυνεται... η καρτα μνημης ειναι η εργοστασιακη των 4g... εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?????????
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το GPS ή το Garmin αλλά η κάρτα!! Πολλές εργοστασιακές κάρτες της nokia που έρχονται μέσα στα πακέτα είναι ελαττωματικές. Άλλαξε την με κάποια άλλη π.χ. Sandisk για να ησυχάσεις. Διάβασε το θέμα Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα) και θα βρεις προτάσεις για κάρτες μνήμης. Μέχρι να την αλλάξεις την εργοστασιακή κάρτα μνήμης καλό είναι να κρατήσεις ένα back up των αρχείων σου ώστε μην χάσεις δεδομένα και μετά τα ψάχνεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά να ρωτήσω κάτι..?Μπορώ να βάλω στο Ν79 το SKYPE και το MSN>??

Α χτες μου σβήσαν και εμένα μερικά τραγούδια όπως είπατε παραπάνω τι λέτε να φτέει?

Να ρωτησω επίσης ότι επειδή μου επεσε μία φορά μπορω να αλλάξω το ασημενιο στεφάνι που εχει μπροστά γύρω γύρω?και αν ναι πόσο κοστίζει?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά να ρωτήσω κάτι..?Μπορώ να βάλω στο Ν79 το SKYPE και το MSN>??

Α χτες μου σβήσαν και εμένα μερικά τραγούδια όπως είπατε παραπάνω τι λέτε να φτέει?

Να ρωτησω επίσης ότι επειδή μου επεσε μία φορά μπορω να αλλάξω το ασημενιο στεφάνι που εχει μπροστά γύρω γύρω?και αν ναι πόσο κοστίζει?

Ευχαριστώ

 

Το Skype δεν υπάρχει για symbian δωρεάν οπότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις εφαρμογές όπως το Fring ή το eBuddy, με τα οποία μπορείς να χρησιμοποιείς το Skype κανονικά και δωρεάν και από wifi. Εγώ προσωπικά έχω το Fring. Με αυτά μπορείς να μπεις και στο MSN όμως δε θα σε βολέψουν πιστεύω, οπότε βάλε το Windows Live Messenger για symbian, που είναι κι αυτό εννοείται δωρεάν.

Για το στεφάνι αυτό που ξέρω είναι ότι δεν είναι ανεξάρτητο, αλλά είναι κομμάτι της πρόσοψης και αλλάζει όλο μαζί. Αυθεντικό πρέπει να έχει γύρω στα 27 ευρώ και μούφα από το internet κάτω από 10. Δεν ξέρω αν η τιμή που σου λέω για αυθεντικό είναι και για πώληση ως ανταλλακτικό, όπου μπορεί να είναι φθηνότερο, αλλά όπως και να έχει μόνος σου πρέπει να έχεις ειδικά εργαλεία και οδηγίες για να μην κάνεις ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά να ρωτήσω κάτι..?Μπορώ να βάλω στο Ν79 το SKYPE και το MSN>??

Έχει απαντηθεί χιλιάδες φορές.

Εφαρμογές είναι, οπότε πράξε (κάνε αναζήτηση δηλαδή) αναλόγως.

 

Α χτες μου σβήσαν και εμένα μερικά τραγούδια όπως είπατε παραπάνω τι λέτε να φτέει?

Ακριβώς αποπάνω αναφέρεται τι φταίει...

Να ρωτησω επίσης ότι επειδή μου επεσε μία φορά μπορω να αλλάξω το ασημενιο στεφάνι που εχει μπροστά γύρω γύρω?και αν ναι πόσο κοστίζει?

 

Ευχαριστώ

Αυτό πάει μαζί με τη μπροστά πρόσοψη.

Δες εδώ πόσο στοιχίζει το ανταλλακτικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω που θα βρω αυτά τα εργαλεία για να αλλάξω την μπροστά πρόσοψη ?Και αν είναι δύσκολο?Το έχει κάνει κάποιος?

http://cgi.ebay.com/White-Full-Housi...d=p3286.c0.m14

Αυτό αξίζει λέτε?Να το πάρω?

Αν είχατε και κανέva λικν για το windows live messenger και το opera για το Ν79 ?

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να του κάνω hard format αλλά με κανέναν απο τους 2 τρόπους δε γίνεται! Επαναφέρει απλά τις αρχικές ρυθμίσεις! Και όλες οι εφαρμογές, εκεί!!!! Απείραχτες!!!!! Ηλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω! Έχω αναβαθμίσει στην τελευταία firmware αν σας βοηθάει αυτό και έχω αλάξει και τον κωδικό κλειδώματος που όμως θυμάμαι και τον δέχεται κανονικά!...
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..σημερα ακουσα απο ενα κινητο ιδιο η παρομοιο(το ειδα απο αποσταση αλλα ηταν νοκια κ εμοιαζε εκπληκτικα μαυτο) το οποιο ειχε ενα τρελα εκνευριστικο κ δυνατο ringtone που ακουγοταν απο μιλια..καμια ιδεα για το ποιο ειναι κ που μπορω να το βρω?ευχαριστω παιδια
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να του κάνω hard format αλλά με κανέναν απο τους 2 τρόπους δε γίνεται! Επαναφέρει απλά τις αρχικές ρυθμίσεις! Και όλες οι εφαρμογές, εκεί!!!! Απείραχτες!!!!! Ηλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω! Έχω αναβαθμίσει στην τελευταία firmware αν σας βοηθάει αυτό και έχω αλάξει και τον κωδικό κλειδώματος που όμως θυμάμαι και τον δέχεται κανονικά!...

Εννοείς πως δοκίμασες τους τρόπους με κλειστό το κινητό και από τις δύο κουκίδες της παραγράφου "Για συσκευές 3rd Edition Feature Pack 2:" και δεν τα κατάφερες;:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...