Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει καταφέρει κανείς να λειτουργήσει το FM transmiter;

Απότι κατάλαβα, ρυθμίζεις σε μία συχνότητα το κινητό για εκπομπή σήματος, και στην ίδια συχνότητα ρυθμίζεις και έναν δέκτη, πχ ένα απλό ραδιόφωνο. Τότε θα έπρεπε αυτό που αναπαράγεται απο το κινητό να το ακούς απο τα ηχεία του ραδιοφώνου, σωστά;

 

Το έχω δοκιμάσει με 2-3 ραδιόφωνα αλλα τζίφος. Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς πότε θα έρθει το Ν79 σε μαύρο? Και κατι άλλο, ισχύει οτι κανει 5 χρονια για να zoomαρει σε μια φωτογραφία?
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να λειτουργήσει το FM transmiter;

Απότι κατάλαβα, ρυθμίζεις σε μία συχνότητα το κινητό για εκπομπή σήματος, και στην ίδια συχνότητα ρυθμίζεις και έναν δέκτη, πχ ένα απλό ραδιόφωνο. Τότε θα έπρεπε αυτό που αναπαράγεται απο το κινητό να το ακούς απο τα ηχεία του ραδιοφώνου, σωστά;

 

Το έχω δοκιμάσει με 2-3 ραδιόφωνα αλλα τζίφος. Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;

Δεν το έχω πολυψάξει, αλλά φαίνεται ιδιαίτερα αδύναμο....Για να καταλάβεις άκουσα τη μουσική του κινητού σε φορητό ραδιόφωνο, σε συχνότητα χωρίς δυνατούς σταθμούς, ακουμπώντας το κινητό στη κεραία του ραδιοφώνου...Εκατοστά μακρύτερα το σήμα χανόταν....Το σύστημα φαίνεται τέλεια αποτυχία!!!

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να λειτουργήσει το FM transmiter;

Απότι κατάλαβα, ρυθμίζεις σε μία συχνότητα το κινητό για εκπομπή σήματος, και στην ίδια συχνότητα ρυθμίζεις και έναν δέκτη, πχ ένα απλό ραδιόφωνο. Τότε θα έπρεπε αυτό που αναπαράγεται απο το κινητό να το ακούς απο τα ηχεία του ραδιοφώνου, σωστά;

 

Το έχω δοκιμάσει με 2-3 ραδιόφωνα αλλα τζίφος. Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;

 

Παιδιά εγώ το έχω λειτουργήσει και δουλεύει μια χαρά. Το θέμα είναι να βρεις κενή συχνότητα και μετά είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά, άμα το ρυθμίζετε σε συχνότητα που υπάρχει ήδη άλλος σταθμός πώς να δουλέψει; Σε μένα μέχρι 1 μέτρο πιάνει κανονικά. Και ειδικά άμα προσπαθείτε να πιάσετε το σήμα με αναλογικό ραδιόφωνο και πάτε τη βελόνα μπρος πίσω μέχρι να κάτσει μην περιμένετε και ό,τι καλύτερο. Άμα το έχετε κοντά στην κεραία του αυτοκινήτου που ρυθμίζεις ακριβώς τη συχνότητα πιάνει κανονικά. Γενικά η συχνότητα που συνηθίζεται να χρησιμοποιείται είναι η μεγαλύτερη που επιτρέπεται (νομίζω 107,5), αλλά αυτό αλλάζει από περιοχή σε περιοχή.
Link to comment
Share on other sites

Και κατι άλλο, ισχύει οτι κανει 5 χρονια για να zoomαρει σε μια φωτογραφία?

Τώρα, τι ερώτηση είναι αυτή...;:blink:

Μια χαρά ζουμάρει όπως όλα τα άλλα κινητά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακόμα να παρατηρήσω πως μερικές φορές (όχι πολύ συχνά) δέχομαι κλήσεις και δεν ανάβει ο φωτισμός της οθόνης, αν και ηχεί η κλήση κανονικά, ενώ εχθές για δύο φορές προσπάθησα να στείλω μήνυμα SMS, δεν το έστειλε, λέγοντας κάτι πως το μήνυμα δεν μπορεί να σταλεί επειδή συνεχίζεται η επεξεργασία (;;; ), το μήνυμα αποθηκεύεται στα πρόχειρα, αλλά όταν πας να το ανοίξεις γίνεται κενό....Χρειάστηκε να τα ξαναγράψω από την αρχή για να φύγουν κανονικά....Σε δύο διαφορετικά μηνύματα την ίδια μέρα μου συνέβη αυτό και έχω να δηλώσω πως είναι πολύ σπαστικό....:mad:

 

Η αλήθεια είναι πως σπάνια γράφω SMS, οπότε δεν μπορώ να ξέρω πόσο συχνά συμβαίνει αυτό....Έχει κανένας παρατηρήσει στις κλήσεις και τα μηνύματα κάτι αντίστοιχο;;;

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας παρατηρήσει στις κλήσεις και τα μηνύματα κάτι αντίστοιχο;;;

sorry αλλα δεν εχω παρατηρήσει τιποτα απο αυτα:lost:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έχει αρχίσει και γίνεται πάρα πολύ αργό και κολλάει συνέχεια. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κανα δυο φορές αλλά λίγες μέρες μετά πάλι τα ίδια. Καμιά λύση;
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή δοκίμασε να το λειτουργήσεις για κάποιο διάστημα χωρίς κάρτα μνήμης.

Αν δεις πως επανέρχεται στα φυσιολογικά επίπεδα η ταχύτητα, απλά κάνε μορφοποίηση της κάρτας μνήμης.

Αν δεις πως δεν βελτιώνεται η κατάσταση θα χρειαστεί να κάνεις hard format στη συσκευή. Δες το FAQ για μάθεις πως γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, τι ερώτηση είναι αυτή...;:blink:

Μια χαρά ζουμάρει όπως όλα τα άλλα κινητά.

 

Α οκ, γιατι ειχα διαβάσει στο review του στο gsmarena οτι κανει κανα λεπτο να ζοομαρει σε μια φοτο

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξανααναφέρει, υπάρχει - τουλάχιστον στο δικό μου τηλέφωνο - μιά αδυναμία σωστού και γρήγορου νεταρίσματος στη στόχευση της εικόνας...Πολλές φορές το πλαίσιο σωστής στόχευσης γίνεται πράσινο και η φωτό παραμένει φλου και αντίθετα γίνεται κόκκινο και η εικόνα είναι σχεδόν ή απόλυτα νεταρισμένη....Κάτι π.χ. που δεν συνέβαινε στο Ν73....:O
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω τι διαφορά έχει στις επαφές η επιλογή του συγχρονισμού. Όταν πατάς "επεξεργασία" σου εμφανίζει τις επιλογές : προσωπικός, δημόσιος και κανένας. Σαν προεπιλογή είναι ενεργοποιημένος ο προσωπικός, αλλά οι υπόλοιποι τι κάνουν ακριβώς ?? δεν έχω καταλάβει.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω γιατί στο ημερολόγιο εμφανίζει μόνο τα γενέθλια των επαφών και όχι τις επαιτίους (ενοείται σε όσες επαφές είναι συμπληρωμένα αυτά τα στοιχεία).

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση το product code για αυτο με την καφε και κοκκινη προσοψη πιο ειναι ? αυτο 0565730 ?? και εχει δοκιμασει κανεις αν αλλαζει με το nss ?
Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδακι φαινεται!!!θα το κανω αμεσως!!!:lol::lol::lol::lol::lol:
διατηρήστε καλές σχέσεις με το λεξικό σας
Link to comment
Share on other sites

μετά από αυτό το βίντεο με έπιασε ένα "σφίξιμο στην καρδιά"...!!! :cry:

τι κάνουν στο κινητάκι μας......????? :shock:

ελπίζω να μην χρειαστεί ποτέ να του το κάνουν αυτό.....!!!! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Πώ πω παιδιά μιλάμε για τρελό ζόρισμα!!! :cry:

Και ήθελα να το πάω στη ΝΟΚΙΑ για να μου το κάνουν απο γκρί άσπρο...!:wacko:

Άστο καλύτερα...

Μιά χαρά είναι και το γκρί .. ... ... πανέέέέέέμορφο ! ! ! :lol:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Η δουλειά τους είναι να το ξανασυναρμολογήσουν. Αλίμονο αν το κινητο δεν μπορούσε να συναρμολογηθει - ξεσυναρμολογηθεί. Αν μας χαλάσει η κεραία; η κάμερα; η οθόνη; Αυτά τα 3 προβλήματα είναι από τα πιό συχνά σε κινητά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδαμε κάτι περίεργο...Η τεχνολογία που στηρίζεται η κατασκευή των κινητών σήμερα είναι τέτοια που σε ελάχιστο χρόνο ξεσυναρμολογούνται και συναρμολογούνται ξανά. Με τα ειδικά δε εργαλεία, όπως είδαμε, η δουλειά αυτή γίνεται απλά, γρήγορα και με ασφάλεια....Σαν τα παιδικά παιγνίδια με τα "σπιτάκια"....:p
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι αν βρεθει στα χερια μας ενα τετοιο kit με το σωστο εξοπλισμό θα μπουμε στο πειρασμό ή...:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στο βιντεάκι τα μισά ανταλλακτικά τα πετάνε και χρειάζονται καινούργια! Γιατί;! Δηλαδή με αυτή τη λογική, εφόσον αχρηστεύονται, για οποιοδήποτε λόγο, για μια επισκευή εκτός εγγύησης θα χρειαστείς καταναλωτικό δάνειο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω τι διαφορά έχει στις επαφές η επιλογή του συγχρονισμού. Όταν πατάς "επεξεργασία" σου εμφανίζει τις επιλογές : προσωπικός, δημόσιος και κανένας. Σαν προεπιλογή είναι ενεργοποιημένος ο προσωπικός, αλλά οι υπόλοιποι τι κάνουν ακριβώς ?? δεν έχω καταλάβει.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω γιατί στο ημερολόγιο εμφανίζει μόνο τα γενέθλια των επαφών και όχι τις επαιτίους (ενοείται σε όσες επαφές είναι συμπληρωμένα αυτά τα στοιχεία).

Ευχαριστώ

 

κανένας που να μου λύσει τις πιο πάνω απορίες ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...