Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες θα ήθελα τη βοήθειά σας, έχω το Blutooth I-Tech clip vibrate και το νεοαποκτηθέν Ν79 μου αποσυνδέεται συνέχεια απο αυτό. Κάθε 1 λεπτό αποσυνδέεται και μετα απο 30 sec συνδέεται και πάλι. Τι προτείνετε?

 

Διέγραψε το ακουστικό από τις αξιόπιστες συσκευές, δες στις οδηγίες του ακουστικού αν μπορείς να κανείς reset, και ξανακανε από την αρχή το ζευγαρώμα των συσκευών.

 

Φίλε μου σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου. Το έκανα αρκετές φορές αυτο αλλά και πάλι τίποτα....δεν μπορώ να καταλάβω..ας βοηθήσει κάποιος παιδιά, 60 ευρώ δεν είναι λίγα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες θα ήθελα τη βοήθειά σας, έχω το Blutooth I-Tech clip vibrate και το νεοαποκτηθέν Ν79 μου αποσυνδέεται συνέχεια απο αυτό. Κάθε 1 λεπτό αποσυνδέεται και μετα απο 30 sec συνδέεται και πάλι. Τι προτείνετε?

 

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο παθαίνω.. με ένα i-tech που έχω.. :( :wacko:

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

πως σβήνουμε θέματα που έχουμε περάσει.Όποτε έκανα εγκατάσταση τα έβαζα στην κάρτα μνήμης και τώρα έχουν γίνει πολλά,πάρα πολλά...θέλω να σβήσω μερικά...
Link to comment
Share on other sites

πως σβήνουμε θέματα που έχουμε περάσει.Όποτε έκανα εγκατάσταση τα έβαζα στην κάρτα μνήμης και τώρα έχουν γίνει πολλά,πάρα πολλά...θέλω να σβήσω μερικά...

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ nervous,επρεπε να το ψαξω...αλλα ειχα αρκετα χρονια να χειριστω s60 κινητο και θυμομουν την διαδικασια πιο απλη.....ήμαρτον ολοκληρη αυτη η διαδικασια για να διαγραψεις ένα θέμα...τρομαξα λιγο..Πάντως πολυ καλοφτιαγμενο και πολυ χρησιμο το s60 platform FAQ.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο παθαίνω.. με ένα i-tech που έχω.. :( :wacko:

 

Εγώ πάντως παιδιά έχω ένα iTech Clip V (αυτό με το buzzer) και δουλεύει ΑΡΙΣΤΑ. 100% συνεργασία με το Ν79! :happy:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Στο ΝΟΚΙΑ 5630 παρατηρησα οτι υπαρχει contact bar στην οθονη αναμονης οπως στο 5800 και ειναι ενα κινητο s60 3rd edition,ξερουμε αν θα γενικευτει αυτο και στα υπολοιπα ωστε να προσφερθει σαν δυνατοτητα σε καποια μελλοντικη αναβαθμιση για το Ν79?
Link to comment
Share on other sites

Μην το περιμένεις, δεν πρόκειται να γίνει.

Όλα είναι θέμα marketing.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όταν άνοιξα για πρώτη φορά το τηλέφωνο υπήρχαν εγκατεστημένα τα εξής :

 

-AOA

-Contacts Group DS Plugin

-Discover N-Gage

-Mrtgaming id3lib

-NCD engine

-N-Gage

-NgiWebKit

-RGA APIs and Repository Files

-Service Controllers

-Standard C++ library Common

-Standard C++ library

-XML Data Binding

 

Αν κάνω Hard reset το τηλέφωνο και format την κάρτα μνήμης, προφανώς θα χαθούνε όλα σωστά;

Μήπως βρίσκονται μέσα στην ROM και ξαναεγκαθίστανται ; Αν όχι χρειάζονται ΟΛΑ αυτά ή τζάπα μνήμη τρώνε;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνδεθω στο wi-fi access point και ενω συνδεεται κανονικά μου λεει το Ν79 ιστός καμμια αποκριση πυλης

 

εχει αντιμετωπισει κανεις παρομοιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

πρώτο μήνυμα σε αυτό το forum, αν και το διαβάζω καιρό :)

Το Σάββατο έκανα κι εγώ το βήμα να αγοράσω το κινητό, και παρά τις αρχικές δυσκολίες εκμάθησης της S60 πλατφορμας (έρχομαι από 3 χρόνια σε k750i) το κινητό μου αρέσει πάρα πολύ!!

 

Γράφω το μήνυμα αυτό για να επιβεβαιώσω το πρόβλημα με το bluetooth: είμαι κάτοχος ενός Nokia BH-700 και με αποσυνδέει όλη την ώρα. Ελπίζουμε να φτιάξει με επόμενο firmware update ή την πάθαμε; :)

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνδεθω στο wi-fi access point και ενω συνδεεται κανονικά μου λεει το Ν79 ιστός καμμια αποκριση πυλης

 

εχει αντιμετωπισει κανεις παρομοιο προβλημα?

 

Τσέκαρε αν το wlan είναι περιορισμένης πρόσβασης...:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

πρώτο μήνυμα σε αυτό το forum, αν και το διαβάζω καιρό :)

Το Σάββατο έκανα κι εγώ το βήμα να αγοράσω το κινητό, και παρά τις αρχικές δυσκολίες εκμάθησης της S60 πλατφορμας (έρχομαι από 3 χρόνια σε k750i) το κινητό μου αρέσει πάρα πολύ!!

 

welcome και εσυ!και εγω καπου τοσο καιρο ειχα το k750i:respect:...οσο για το s60 θα το συνηθισεις:D

Link to comment
Share on other sites

Το συνήθισα κιόλας!!

Άνοιξα σήμερα το k750i και μου φαινόταν "κάπως" :D

Αν φτιάξει και το bluetooth θα ειμαι 100% ευχαριστημένος! (τώρα ειμαι 99% :p )

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηλθες :)

 

Δεν λειτουργει σωστα το bluetooth της συσκευης σου?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θυμαστε που μου είχε κλείσει το κινητό ξαφνικά μόνο του και δεν άνοιξε ποτέ ... Μου λέγανε ότι το είχαν φέρει απο την Παρασκευή στην AC και ήθελαν κάποιο χρόνο να το δουν. Απο παρασκευή εως και σήμερα το μεσημέρι μου έλεγαν οτι το κοιτάνε ... Μέχρι που ήρθε η στιγμη να παω να το πάρω και γίνεται το εξης :μου είχαν αντικαταστήσει απο το εξωτερικό σε χρώμα γκρι ενώ εγώ το είχα πάρει σε λευκό. 1. Η AC με δούλευε 3 μερες κ μου έλεγε οτι κ καλα το έβλεπαν οι τεχνικοί ενώ ήδη ειχε αντικατασταθεί απο το εξωτερικό. 2. Μου λένε οτι δεν έχουν λευκό και δεν ξέρουν ποτε θα φέρουν ... Δεν το έχω πάρει ακόμα καθώς περιμενω να μου δώσουν μια λύση για το χρώμα ...
Link to comment
Share on other sites

που κολλάει το πρόβλημα του κινητού με την αλλαγή πρόσοψης που κάνανε;

 

Μου αντικατέστησαν τη συσκευή, δηλαδή μου έδωσαν καινούρια!σε άλλο χρώμα και από την παρασκευή είχαν μια κανούρια συσκευη και μεχρι σημερα ελεγαν πως κοιτουσαν και καλα την παλιά, που δεν υπηρχε!Δεν τη δεχτηκα,γιατι εγω θελω το κινητο σε ασπρο, οπως το ειχα παρει και πληρωσει και οχι οπως γουσταρει η ΝΟΚΙΑ να μου το δωσει μετα απο τοσες μερες κοροϊδιας

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις την λειτουργια tv-out του Ν79?Δοκιμασα με ενα καλωδιο που ειχα με 3 rca απο την μια ακρη και ενα jack 3,5mm απο την αλλη αλλα δεν λειτουργει.πρεπει να αγορασω συγκεκριμενο καλωδιο απο την ΝΟΚΙΑ?σε 3 ΝΟΚΙΑ καταστηματα που πηγα δεν ηξεραν τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

Pictures: Nokia N79 Black

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2009/03/nokia-n79-black-04.jpg

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2009/03/nokia-n79-black-05.jpg

 

http://dailymobile.se/2009/03/11/pictures-nokia-n79-black/

 

Εχει χρησιμοποιησει κανεις την λειτουργια tv-out του Ν79?Δοκιμασα με ενα καλωδιο που ειχα με 3 rca απο την μια ακρη και ενα jack 3,5mm απο την αλλη αλλα δεν λειτουργει.πρεπει να αγορασω συγκεκριμενο καλωδιο απο την ΝΟΚΙΑ?σε 3 ΝΟΚΙΑ καταστηματα που πηγα δεν ηξεραν τιποτα..

 

Nokia Video-Out Cable CA-75U

 

http://europe.nokia.com/MEDIA_BANK_100/R6Accessories/C/CA-75U/ca-75u_312x312.jpg

 

http://europe.nokia.com/link?cid=EDITORIAL_183273

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Όταν άνοιξα για πρώτη φορά το τηλέφωνο υπήρχαν εγκατεστημένα τα εξής :

 

-AOA

-Contacts Group DS Plugin

-Discover N-Gage

-Mrtgaming id3lib

-NCD engine

-N-Gage

-NgiWebKit

-RGA APIs and Repository Files

-Service Controllers

-Standard C++ library Common

-Standard C++ library

-XML Data Binding

 

Αν κάνω Hard reset το τηλέφωνο και format την κάρτα μνήμης, προφανώς θα χαθούνε όλα σωστά;

Μήπως βρίσκονται μέσα στην ROM και ξαναεγκαθίστανται ; Αν όχι χρειάζονται ΟΛΑ αυτά ή τζάπα μνήμη τρώνε;

 

Anybody ;;; :(:O:confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας (ξανα)βρήκα :)

Μετά από 7 χρόνια με το 3310 και 1 χρόνο με το 6300, αποφάσισα (βασικά η cosmote τ αποφάσισε) να "εκσυγχρονιστώ" με ένα N79.

 

Έχω παρατηρήσει δύο συμπεριφορές που δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του κινητού/λειτουργικού ή κάτι δεν πάει καλά στη δική μου περίπτωση μόνο.

 

α) Όταν βλέπω τις φωτογραφίες με τον default viewer του N79, από κάποιο σημείο και μετά δείχνουν να χουν όλες άθλια ποιότητα. Όταν συμβεί αυτό, δε δουλεύει επίσης το δεξί πλήκτρο ("Έξοδος") αλλά λειτουργεί η αντίστοιχη επιλογή από το menu του αριστερού πλήκτρου.

 

Για να γίνω λίγο πιο κατανοητός για το παραπάνω πρόβλημα:

i) Πατάω το πλήκτρο multimedia.

ii) Επιλέγω Φωτογραφίες -> Λήψεις.

iii) Έστω ότι βλέπω τις φωτογραφίες σαν thumbnails (δεν παίζει ρόλο). Επιλέγω κάποια photo και πατάω fullscreen, όλα ΟΚ. Από κάποια συγκεκριμένη photo και μετά (μπορεί 2η, μπορεί και 10η) όλες οι εικόνες φαίνονται σαν να έχει γίνει zoom-in είναι το thumbnail.

Διορθώνεται μόνο αν κλείσω την εφαρμογή και την ξανανοίξω.

 

β) Αν ακούσω ραδιόφωνο, μετά δεν είναι δυνατόν να αναπαραχθεί οποιοδήποτε mp3 από τον default player. (Η αλήθεια είναι πως σήμερα για πρώτη φορά δεν παρουσίασε αυτό το πρόβλημα αλλά 1/20 είναι μάλλον στατιστικό λάθος :P)

 

Να πω ότι το firmware είναι ενημερωμένο και παρατηρήθηκαν από την αρχή (ίσως είχα εγκαταστήσει κάποιες λίγες εφαρμογές αλλά πιστεύω πως δεν οφείλεται σε κάποια απ αυτές).

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Link to comment
Share on other sites

Για το προβλημα το mp3 player δεν μπορω να σου πω γιατι δεν μου εχει συμβει,αλλα για τις φωτο το εχω παρατηρησει κι εγω,υποθετω οτι οφειλεται στο γεγονος οτι χρειαζεται μερικα δευτερολεπτα για να περασει απο την αναλυση του thumbnail στην (μεγαλη)αναλυση της φωτογραφιας που τραβηξε κι εχω παρατηρησει οτι οσες περισσοτερες εφαρμογες εχω ανοιχτες τοσο τα δευτερολεπτα αυτα αυξανοντε αρα πρεπει να ειναι θεμα μνημης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τη δεχτηκα,γιατι εγω θελω το κινητο σε ασπρο, οπως το ειχα παρει και πληρωσει και οχι οπως γουσταρει η ΝΟΚΙΑ να μου το δωσει μετα απο τοσες μερες κοροϊδιας

αα καταλαβα....παντως καλα εκανες και δεν δεχτηκες τη γκρι συσκευη αφου δεν ειναι αυτη που ηθελες:)

 

α) Όταν βλέπω τις φωτογραφίες με τον default viewer του N79, από κάποιο σημείο και μετά δείχνουν να χουν όλες άθλια ποιότητα. Όταν συμβεί αυτό, δε δουλεύει επίσης το δεξί πλήκτρο ("Έξοδος") αλλά λειτουργεί η αντίστοιχη επιλογή από το menu του αριστερού πλήκτρου.

 

β) Αν ακούσω ραδιόφωνο, μετά δεν είναι δυνατόν να αναπαραχθεί οποιοδήποτε mp3 από τον default player. (Η αλήθεια είναι πως σήμερα για πρώτη φορά δεν παρουσίασε αυτό το πρόβλημα αλλά 1/20 είναι μάλλον στατιστικό λάθος :P)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

α) το εχω παρατηρησει και εγω αυτο νομιζω συμβαινει σε εμενα οποτε πέφτει η μπαταρια του κινητου και ζορίζεται καπως..ε δεν ειναι κατι πατας εξοδος και μετα ξαναμπαινεις στις φωτο και διορθώνεται.βεβαια μπορεις αν θες να βαλεις και καποια αλλη εφαρμογη για να βλεπεις τις φωτο σου

 

β)δεν μου εχει τυχει

 

@pavlidisc αν κανεις hard format θα επανεμφανιστούν

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2009/03/nokia-n79-black-05.jpg

:love::heat::devil:

Link to comment
Share on other sites

Για τις εικόνες θα συμφωνίσω με τον electricgr χωρίς όμως να έχει παρατηρηθεί σε μένα τόσο μεγάλη καθυστέρηση, θα τη χαρακτήριζα απλά λογική ειδικά όταν τρέχουν κι άλλες εφαρμογές.

 

Για το ραδιόφωνο δεν μου έχει παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα, ούτε όταν το κλείνω για να παίξει κάποιο mp3 ούτε όταν το έχω ανοιχτό και ανοίγω και mp3, οπότε και κλείνει αυτόματα το ραδιόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...