Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι βελτιώσεις είχε τότε;;;μόνο στο λογισμικό;:ninja::confused:

 

Ουσιαστικα τιποτα,μονη αλλαγη το χρωμα!

 

Παντως υπαρχουν και Ν85 αρκετα σφιχτα στην αγορα,εμενα βασικα με ειχαν χαλαση τα τριζατα και σκληρα πανω πληκτρα και το πολυπληκτρο που εκαναν τη πλοηγηση στο μενου του δοκιμασια για γερα νευρα!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα,

Θέλω να πάρω καινούργιο κινητό τηλέφωνο και σκεφτόμουνα το Νοκια 5800, αλλά με ενημέρωσαν απο vodafone ότι θα έρθει τον Απρίλιο ξανά (!!) και έτσι σκεφτομαι το Ν85.

 

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αυτό που αναφέρει η ιστοσελίδα της vodafone σκετικά με το GPS :

 

GPS : NAI

GPS Χάρτες :NAI

GPS Πλοήγηση : NAI (3-month trial version)

 

Δηλαδή μετα τους 3 μήνες πληρώνεις?

 

Ας μου εξηγήσει κάποιος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πάρα πολλές στο θέμα του nokia maps οτι η εφαρμογή λειτουργεί με συνδρομή. Αγοράζεις άδεια και την χρησιμοποιείς για ορισμένο χρονικό διάστημα. Αυτό όμως, όπως πάντα, δεν σημαίνει πως αν δεν θέλεις να πληρώσεις, δεν υπάρχει τρόπος να την χρησιμοποιείς απ' άπειρον δωρεάν. Για περισσότερες λεπτομέριες, ανέτρεξε στο αντίστοιχο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Επειδή όμως είμαι τελείως άσχετος σε θέματα GPS, δεν ήξερα καν την εφαρμογή nokia maps ώστε να το ψάξω στο αντίστοιχο θέμα.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που μπορώ να βάλλω στο κινητό ώστε να να μην χρειάζεται να πληρώνω συνδρομή. (είτε freewhare είτε σπασμένο)

 

Και μία απορία, σε όλα τα κινητά της ΝΟΚΙΑ με GPS είναι με συνδρομή? Γιατί μόνο σε αυτό το μοντέλο το αναφέρουν έτσι!

 

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Επειδή όμως είμαι τελείως άσχετος σε θέματα GPS, δεν ήξερα καν την εφαρμογή nokia maps ώστε να το ψάξω στο αντίστοιχο θέμα.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που μπορώ να βάλλω στο κινητό ώστε να να μην χρειάζεται να πληρώνω συνδρομή. (είτε freewhare είτε σπασμένο)

 

Και μία απορία, σε όλα τα κινητά της ΝΟΚΙΑ με GPS είναι με συνδρομή? Γιατί μόνο σε αυτό το μοντέλο το αναφέρουν έτσι!

 

Ευχαριστώ

Διάβασε τα θέματα Garmin και Sygic. Είναι τα πιο καλά και δωρεάν προγράμματα για πλοήγηση. Στo nokia maps πληρώνεις μόνο την φωνητική καθοδήγηση. Αν θες να πλοηγηθείς απλά στον χάρτη δεν χρεώνεσαι. Επίσης υπάρχει και το σπ@σμένο nokia maps στο xxxxxxxxx που σου δίνει φωνητική πλοήγηση επ' αόριστον.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά..

έχω κατεβάσει και εγκατέστησα το garmin και μόλις πάει να φορτώσει με πετάει έξω!

τι πρέπει να κάνω;;

 

ευχαριστώ :D

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα καλύτερα εδώ:

Garmin Maps Mobile™ XT

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας,

 

είμαι από το Σάββατο κάτοχος του N85 και έχω ένα πολύ ενοχλητικό πρόβλημα.

Δεν ξέρω αν έχει ξανά αναφερθεί, με μία γρήγορη αναζήτηση δεν το είδα... να με συγχωρήσετε αν επαναλαμβάνομαι.

 

Λοιπόν το πρόβλημα είναι το εξής (παρόλο που πριν αρχίσω να το χρησιμοποιώ το έκανα update με το Nokia Update στο τελευταίο firmware) :

 

Κατά την χρήση το κινητό χάνει το music library , δεν δείχνει πια τραγούδια έχει μέσα και εννοείται ότι δεν τα παίζει. Αν πας με τον explorer τα τραγούδια υπάρχουν κανονικά και από εκεί μπορείς να τα παίξεις. Επίσης στο music library η επιλογή ανανέωσης λέει ότι 0 τραγούδια προστέθηκαν. Μετά από restart της συσκευής επανέρχεται... και μετά από λίγο πάλι τα ίδια.

 

Ένα παρόμοιο θέμα υπάρχει και με την έκθεση φωτογραφιών, που εμφανίζει τις φωτογραφίες σαν broken, αν πλοηγηθείς αριστερόστροφα τις δείχνει κανονικά μέχρι την πρώτη, αλλιώς δεξιόστροφα τις εμφανίζει broken. Παρομοίως με restart όλα μια χαρά .. για λίγο δυστυχώς..:):)

 

Άν έχει και κάποιος άλλο παρόμοιο πρόβλημα.. ή υπάρχει λύση.. παρακαλώ βοηθήστε.. γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα τραγούδια και τις φωτογραφίες τις έχεις μέσα στην εργοστασιακή κάρτα μνήμης που είχε το κουτί του Ν85? Αν ναι τότε είναι προβληματική η κάρτα μνήμης, όπως έχει συμβεί και σε άλλους κατόχους Ν85, Ν82 και 5800 τα οποία μέσα είχαν την ίδια 8άρα κάρτα μνήμης.

Αυτό που μπορείς να κάνεις και είναι το καλύτερο, είναι να αγοράσεις μια sandisk 8GB και δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα. Οι πιο πολλοί εδώ μέσα αυτή έχουμε και δεν αντιμετωπίζουμε κανένα πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς .. στην εργοστασιακή μνήμη τα έχω.

 

Εντάξει με το θέμα με την μνήμη.. αλλά..είναι το ****τό.. λέω να το παλέψω με την ΝΟΚΙΑ.. μπας και την αντικαταστήσει.

Link to comment
Share on other sites

Και να στην αντικαταστήσεις υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι προβληματική και αυτή.

Καλύτερα πάρε μια του εμπορίου να είσαι σίγουρος.

Αν πας στο θέμα με τα αξεσουάρ, θα δεις πως πλέον είναι πάμφθηνες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση της ΝΟΚΙΑ σε mail με το πρόβλημα που τους έστειλα.. διαφωτιστικότατη.. χαχα

Θα το δοκιμάσω.. αλλά για να είμαι σίγουρος θα τσιμπήσω μία καρτούλα sandisk να ηρεμήσω..ελπίζω.. :):):) Σας ευχαριστώ..

 

Αγαπητέ πελάτη,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

 

Η συμβουλή μας είναι να κάνετε επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων με τον συνδυασμό *#7780#

 

Αν το πρόβλημα εξακολουθεί, παρακαλώ απευθυντείτε στο κοντινότερο κατάστημα της Alpha Copy, η εταιρία που αντιπροσωπεύει Nokia στην Ελλάδα για να σας βοηθήσουν:

 

187 Vouliagmenis Avenue

Athens – Glyfada, 16674

nokia-info@alphacopy.gr

Tel +30 2108918700

Fax +30 2108918899

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα τραγούδια και τις φωτογραφίες τις έχεις μέσα στην εργοστασιακή κάρτα μνήμης που είχε το κουτί του Ν85? Αν ναι τότε είναι προβληματική η κάρτα μνήμης, όπως έχει συμβεί και σε άλλους κατόχους Ν85, Ν82 και 5800 τα οποία μέσα είχαν την ίδια 8άρα κάρτα μνήμης.

Αυτό που μπορείς να κάνεις και είναι το καλύτερο, είναι να αγοράσεις μια sandisk 8GB και δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα. Οι πιο πολλοί εδώ μέσα αυτή έχουμε και δεν αντιμετωπίζουμε κανένα πρόβλημα.

 

Εγώ πάντως με sandisk 16gb μου το κάνει ακόμη (χανει τα libraries) ενώ με την εργοστασιακή όχι.

Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω? Εγώ έχω μια 4αρα και μια 8αρα sandisk. Και οι 2 κάρτες έχουν περάσει από 3 συσκευές (Ν95, Ε66 και 5800) και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Ζήτημα είναι να τους έχω κάνει 2 ή 3 φορές φορμάτ όλα αυτο τον καιρό που τις έχω. Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω και μια 16άρα sandisk.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

θα ικανοποιήσουν όλους τους χρήστες.

Το μοναδικό πράγμα που με ενοχλεί, είναι οτι το κινητάκι δεν μπορεί να σταθεί στο πλάι, έτσι ωστε να κάνεις αυτοφωτογράφηση με το χρονοδιακόπτη.

 

Mπορεις να το γυρισεις αναποδα...στεκεται μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να μπω σε μια σελιδα (http://www.mogulus.com/greekupliftingtrance) μεσω wifi,η σελιδα αυτη παιζει συνεχεια βιντεακια αλλα για να τα δω με το Ν85 μου λεει να κατεβασω το adobe flash player,παταω στο λινκ που μου δινει,παταω στο εικονιδιο του flash player αλλα τπτ.καμια ιδεα;

 

thanks in advance!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να δεις το περιεχόμενο σελιδων που στηρίζονται σε Flash. Την συγκεκριμένη δεν μπορείς να την δεις κανονικά στο κινητό σου και δεν υπάρχει τρόπος να το πετύχεις.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

2 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

1) γιατί οταν αλλάζω την ημερομηνία πχ από 19/2/2009 σε 19/2/1998 την κρατάει για λίγο και μετα επαναφέρει την σωστή?θελω να βάλω την 1998 και να είναι μόνιμη από τοτε?ώστε να δω αν οι μέρες στο nokia maps που μου ΑΠΟΜΕΝΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ.

2) ξέρετε κανένα πρόγραμμα για να βγάζω πανοραμικές φώτο?

Link to comment
Share on other sites

1. Η συσκευή κατασκευάστηκε το 2007-2008. Πως περιμένεις να δεχτεί ημερομηνία μιας δεκαετίας πίσω; Βαλε ένα χρόνο πριν και θα δεις αυτό που ψάχνεις.

 

2. Υπήρχε ένα, το Ρanοman αλλά εχω καιρό να το χρησιμοποιήσω. Για δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου την ημερομηνία την δέχεται απλά με κάποιον τρόπο ενημερώνεται για την σωστή.πιστεύω το ίδιο θα γίνει και άμα βάλω περσινή ημερομηνία.

θέλω συγκεκριμένα το 98 διότι έχει ακριβώς τις ίδιες αντιστοιχίες μέρα -ημερομηνία

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που μπορεί να σε αφήνει να την εισάγεις, το σύστημα, μάλλον για τον λόγο που σου είπα, την απορρίπτει. Δοκίμασε να βάλεις μερικούς μήνες πριν να δεις αν θα την κρατήσει.

 

Στο Ν78 του εχω βάλει πολλές φορές ημερομηνίες παλιές (μέχρι χρόνο αν θυμάμαι καλά) και της κρατούσε.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου την ημερομηνία την δέχεται απλά με κάποιον τρόπο ενημερώνεται για την σωστή.πιστεύω το ίδιο θα γίνει και άμα βάλω περσινή ημερομηνία.

θέλω συγκεκριμένα το 98 διότι έχει ακριβώς τις ίδιες αντιστοιχίες μέρα -ημερομηνία

 

Μηπως το κανεις συγχρονισμο με το PC και παιρνει απο εκει την ημερομηνια??

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια στον Ν85 μιας φιλης εχει εκδοση λογισμικου 10.045 ημ/νια εκδοσης 10-09-08 να το αλλαξω η να το αφησω το ιδιο? Επισης πιο προγραμμα για gps να ψαξω να βρω ,ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, να κάνεις αναβάθμιση.

Καλύτερα αν ασχοληθείς με το Garmin.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μετε απο μια γερη σουπα πουφαγε το κινητο δημιουργηθηκαν καποια γδαρσιματα πανω στην οθονη. Μπορει καποιος να παει σε νοκια shop και ναλλαξει μονο το εξωτερικο περιβλημα της οθονης? Εχετε καθολου υποψιν κοστος?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...