Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

lipon file m exw kai egw 10k, entasi ixou 7 kai sto min kai stin omilia, donisi, eidopoihsh minimatos 1 fora, profil vasiko, ixo tou kinitou exw... autew tis ruthmisis exis?

 

nai apla egw to exw kathe 1 lepto...to mono pou vlepw lathos se emena einai oti to simataki tou athorivou profil einai to idio me tou kanonikou...

ksereis kati paikse lio me ta prosopika profi k des mipws mporeis na to kaneis apo ekei na xtipaei

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kai apo markes ti ginete??oti na'nai alla oxi kingston?brika alli mia sto plaisio.einai ok auti??http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?HYKARTAMNIMISHORITIKOTITA=8GB&HYKARTAMNIMISTYPOSMNIMIS=microSDHC+Card&category=69977581&catalog=19

 

nai kanei autin exw mesa sto kinito twra ....

pantws den nomizw oti kai kingston nai einai arkei na einai class 6 kai panw oti tha exei provlima......

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση...

 

σκεφτομαι να το παρω ειμαι αναμεσα σε αυτο και το ν85.υπαρχει η δυνατοτητα ξεκλειδωματος του τηλεφώνου?για να μπορεσουμε να περασουμε κανα προγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

ti ennoeis ksekleidoma ...? san ti programataki thes?
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

3erw gw na mporesoume na perasoume kanena allo programma gps(px to garmin pou mpenei sto nokia) alla apo ti diavasa den prepei na ginetai

 

se sxesi me to nokia ti mou protinete?

 

Το χακάρισμα που γίνεται με το κινητό έχει να κάνει με θέματα, νέα εικονίδια κλπ κλπ.

Garmin δεν παίρνει γιατι έχει κλειστό λειτουργικό.

Το θέμα είναι εσύ τι θέλεις.Αν θες symbian θα στραφείς εκεί.Εγώ είχα περάσει από symbian με το αθάνατο μου Siemens SX1, οκ δε με είχε τρελάνει κιόλας.

Δε μπορώ να σου προτείνω τίποτα από νόκια ή σονυ ερικσ , γιατί απλά όλα τα χρόνια που είχα κινητό ,δεν πήρα ποτέ καμία μάρκα από αυτές, γιατί νομίζω οτι είναι υπερτιμημένες.Εξάλλου για μένα πάντα, η νόκια έχει πάρει την κάτω βόλτα, κατασκευάζει πολύ κακά ποιοτικά κινητά μέσα στην πλαστικούρα.Η σόνυ απο την άλλη βγάζει, βγάζει , βγάζει και ξαναβγάζει πανομοιότυπα κινητά, κακάσχημα.

Η lg είναι τίμια, δεν υπερτιμάει τα προϊόντα της.Το ρενουάρ αυτή τη στιγμή είναι στα 370 περίπου ευρώ.Ποια άλλη εταιρία έχει αυτή τη στιγμή 5άρι κινητο σε κάμερα στα 170Ε(kc550), με οθόνη αφής στα 170 περίπου (το cookie) το σέκρετ που είναι ο ορισμός του στυλ στα 230Ε και να μην ξεχνάμε το viewty και το shine (μόλις 105Ε, και φοβερή ποιοτητα κατασκευής).

Ο μόνος λόγος που θα πήγαινα νόκια είναι το n82, symbian και πολυ καλή κάμερα, αλλά απαγορευτικό SAR.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει εκδοση σε μαυρο??

ναι.............

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Επειγον!

Ειμαι προβληματισμενος κατοχος ενος LG Renoir. Το παρελαβα χθες απο Ebay.

Οταν δεν εχει καρτα sim, ενεργοποιειται το wi-fi. Οταν την τοποθετησω (δοκιμασα δυο) και παω να το ενεργοποιεισω κανει restart.

Περασα καινουριο firmware το v10κ open gr ,αλλα δεν ειδα βελτιωση.

Το προϊον ειναι καινουριο. Θα έχω προβλημα με την ελληνικη αντιπροσωπια? Δεν μου εστειλε αποδειξη αγορας.

Ευχαριστω!

 

Γεια!

Πηγα στην LG: Στη Θεσσαλονίκη βρίσκεται στην Κ. Τούμπα, Χαρίση 78 και Καραμανλή 53. Tηλέφωνο: 2310-948800. Αριστη εξυπηρετηση! Μου αλλαξαν το κύκλωμα wi-fi και το παρελαβα την επόμενη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

αα ναι, δε το' ξερα.

 

exei figei to mixaniko meros tis kamera k tin exoun ensomatosei mesa sto kinito diladi den proeksexei tipota opos twra....

kai oso gia ton filo pou pige stin lg nai exei dikio einai polu kaloi emena mou to ekanan tin idia mera me kerasane kai kafedaki .......kai den kserw an sinmoneis alla to ksantho sti resepsion einai .......trela.....:p:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

to thema file m einai oti den xekinaei.. kanei ena ''tsouk''... kai kovetai.. to piga kai xthes sto service kai m to kanane anavathmisi... ti na pw toso duskolo pragma einai auto....

 

Μπορεις να πάρεις το τραγούδι και να βάλεις το refren του να ξεκινάει. Το πρόγραμμα που θα χρειαστείς: wavepad!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

exei figei to mixaniko meros tis kamera k tin exoun ensomatosei mesa sto kinito diladi den proeksexei tipota opos twra....

kai oso gia ton filo pou pige stin lg nai exei dikio einai polu kaloi emena mou to ekanan tin idia mera me kerasane kai kafedaki .......kai den kserw an sinmoneis alla to ksantho sti resepsion einai .......trela.....:p:lol::lol::lol:

 

:lol::lol::lol:

ΘΕΟΣ!!!!

Να πάμε κι εμείς!!!!!!!!!!!! (..λέει..:p)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

exei figei to mixaniko meros tis kamera k tin exoun ensomatosei mesa sto kinito diladi den proeksexei tipota opos twra....

kai oso gia ton filo pou pige stin lg nai exei dikio einai polu kaloi emena mou to ekanan tin idia mera me kerasane kai kafedaki .......kai den kserw an sinmoneis alla to ksantho sti resepsion einai .......trela.....:p:lol::lol::lol:

 

Χα χα!Τι αλήτες που είστε!!!:D:D

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τα μηνύματα, το default το " you got mail" είναι σιγανό.Κατέβασα sms tones απο το zedge.net και ειμαι κομπλε.Και ποικιλία και ακούγονται δυνατά στην ένταση 5

Ζιππεραντ δοκίμασε και απο εκεί κ πες μας.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο σαιτ αυτο, Spidey..;)

 

Σημερα πηρα νεα καρτα μνημης Τρανσεντ γιατι βαρεθηκα να μεταφερω τα βιντεο απο τη συσκευη στη μνημη και να τραβαω με το αγχος μην τελειωσει η μνημη.

Ξερετε που μπορω να πουλησω την παλια μνημη?

(στο πλαισιο η kingston εχει 29€ ενω η transcend που πηρα εχει 25€)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας καλα σαιτ με καλα θεματα για το κινητο??δεν εχω βρει και τπτ το ιδιαιτερο και θελω να το φτιαξω λιγο....
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τα μηνύματα, το default το " you got mail" είναι σιγανό.Κατέβασα sms tones απο το zedge.net και ειμαι κομπλε.Και ποικιλία και ακούγονται δυνατά στην ένταση 5

Ζιππεραντ δοκίμασε και απο εκεί κ πες μας.

 

από εκεί έχω κατεβάσει.... βασικά το άφησα το κιντητό στο σέρβις να δούνε τι φταίει μιας και ούτε με δική τους αναβάθμιση έστρωσε το πρόβλημα....

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο σαιτ αυτο, Spidey..;)

 

Σημερα πηρα νεα καρτα μνημης Τρανσεντ γιατι βαρεθηκα να μεταφερω τα βιντεο απο τη συσκευη στη μνημη και να τραβαω με το αγχος μην τελειωσει η μνημη.

Ξερετε που μπορω να πουλησω την παλια μνημη?

(στο πλαισιο η kingston εχει 29€ ενω η transcend που πηρα εχει 25€)

 

στις αγγελίες!

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πάρεις το τραγούδι και να βάλεις το refren του να ξεκινάει. Το πρόγραμμα που θα χρειαστείς: wavepad!

 

βασικά τι ρόλο παίζει αν θα ξεκινάει το τραγούδι από την αρχή ή εαν το έχω κόψει?:)

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας καλα σαιτ με καλα θεματα για το κινητο??δεν εχω βρει και τπτ το ιδιαιτερο και θελω να το φτιαξω λιγο....

 

φιλε μου για το renoir δεν κυκλοφορουν θεματα εδω και εκει γιατι πρεπει

πρωτα να χακαρεις το κινητο για να αλλαξεις/προσθεσεις θεματα,εικονιδια κλπ.

 

δες (και οχι μονο για θεματα) εδω

 

http://muvctrl.leforum.eu/index.php

 

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-renoir/

 

http://www.mobilerated.com/lg-kc910-apps.html

 

http://www.mylgrenoir.com/

 

http://www.renoir-lg.com/

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

βασικά τι ρόλο παίζει αν θα ξεκινάει το τραγούδι από την αρχή ή εαν το έχω κόψει?:)

 

Σου πρότεινα έναν τρόπο , για να μπαίνει το κομμάτι κατευθείαν εκεί όπου το θές. Άλλο είναι το πρόβλημα, απλά έκανα μια αναφορά στο πρόγραμμα, που είναι εξαιρετικό! (διαφημιστής! :p)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

από εκεί έχω κατεβάσει.... βασικά το άφησα το κιντητό στο σέρβις να δούνε τι φταίει μιας και ούτε με δική τους αναβάθμιση έστρωσε το πρόβλημα....

φιλε μου εγω το εβαλα να χυπαει με την ρυθμιση που λεει ανα λεπτο και εχω mp3 σαν ηχο μηνυματος και τωρα δουλευει...δοκιμασε το...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το αραβικο firmware το δοκιμασε κανεις? Είναι αξιόπιστο?Τι γνώμες έχουμε?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...