Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τις προηγουμενες μερες το ειχαν 410 ευρω αλλα ηταν web offer...τωρα ειναι σε τιμη καταστηματος.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή ειλικρινά δε θυμαμαι,μία τιμή δεν είχαν τις προηγούμενες μέρες;; :confused: Όταν υπάρχει μία τιμή ισχύει και για κατάστημα και για Ίντερνετ.Δε θυμάμαι να έβλεπα τιμή καταστήματος 458 ευρώ :confused:

 

Όσο νά'ναι πάντως,χτυπάει λίγο άσχημα μετα από τόσες μέρες που ήταν στα 409 ευρω :p

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Tελικά στο Multirama είναι πιο φθηνή η συσκευή.Την έχει στα 445ευρώ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

βασικα απο τοτε που το βγαλανε απο το e-shop οπου ηταν 410 ευρω τοτε τ ανεβασε το πλασιο στα 460...κατσε να το ξαναφερει το e-shop στα 400 ευρω και σου λεω μετα ποσο θα το βαλουν στο πλαισιο.....καλα για τα multirama δε το συζηταω καν.....αυτοι ζουν στον δικο τους κοσμο.....

edit:http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=lg+renoir

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερεις κανεις αν υπαρχει lg σερβις στη Θεσνικη;Ή το τηλ εξυπηρέτησης να ρωτησω εγω.Πηγα απο τον γερμανο απο οπου και το αγορασα και το παιδι εκει, που ειναι γνωστης (τον ξερω απο τοτε που ειχα το SL45i), μου ειπε οτι θα κανει 10-12 εργασιμες για αναβαθμιση.Δε μπορω τοσο γιατι δεν εχω κινητο δευτερο..:p
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

1/4/2009 Αυτη είναι η ημερομηνία που μου έθεσε σήμερα ο κυριούλης (:p) με τις επιδοσεις...

Στεναχωρηθηκα πολυ ρε γαμwτο...:(

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

411,5Ε απο το πλαισιο μεσω νετ.

το ειδα σημερα, πολυ καλη οθονη, καλη φωτο εβγαλε καλο το ζουμ του.

αν ειχε και ανοικτο λειτουργικο θα ηταν τελειο. (για το gps ρε μαμωτο).

πολυ ψηνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Μέγα φρίκη η αλλαγή της τιμής. Όχι τίποτα άλλο αλλά +50€ χτυπάνε πολύ (ειδικά αν ξέρεις ότι για μια μέρα έχασες την προσφορά....)

Στον Σκρούτζ δίνει χαμηλές τιμές (με μεταφορικά) αλλά από εταιρίες που δεν ξέρω τι παίρνουν και πόσο σε στηρίζουν αν υπάρξει πρόβλημα (e-click +4GBμνημη Open 365+8GBμνήμη ktl).

Πάντως ούτε και για το e-shop αν και είναι το μεγαλύτερο διαδικτυακό κατάστημα ακούγονται καλά σχόλια σε προβλήματα....Αν είναι να σέρνει τις τιμές πάντως τι να πω. Προσωπικά ποτέ δεν είδα να δίνει καλύτερη προσφορά από το Πλαίσιο (κοιτάζω εδώ και καμμιά βδομάδα για το κινητό αυτό)

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Μέγα φρίκη η αλλαγή της τιμής. Όχι τίποτα άλλο αλλά +50€ χτυπάνε πολύ (ειδικά αν ξέρεις ότι για μια μέρα έχασες την προσφορά....)

Στον Σκρούτζ δίνει χαμηλές τιμές (με μεταφορικά) αλλά από εταιρίες που δεν ξέρω τι παίρνουν και πόσο σε στηρίζουν αν υπάρξει πρόβλημα (e-click +4GBμνημη Open 365+8GBμνήμη ktl).

Πάντως ούτε και για το e-shop αν και είναι το μεγαλύτερο διαδικτυακό κατάστημα ακούγονται καλά σχόλια σε προβλήματα....Αν είναι να σέρνει τις τιμές πάντως τι να πω. Προσωπικά ποτέ δεν είδα να δίνει καλύτερη προσφορά από το Πλαίσιο (κοιτάζω εδώ και καμμιά βδομάδα για το κινητό αυτό)

μεσω scroutz ακομη 409,5 λεει, αλλα αν πατησεις στο λινκ και μπεις στο πλαισιο λεει 458.

Link to comment
Share on other sites

@Μανούλα2008,κανε υπομονή καλύτερα και αγόρασέ το από Πλαίσιο!Μην μπλέκεις με διάφορα ηλεκτρονικά καταστήματα!Εδώ θα έχεις και την πλήρη υποστήριξη της αντιπροσωπείας.
Link to comment
Share on other sites

@Μανούλα2008,κανε υπομονή καλύτερα και αγόρασέ το από Πλαίσιο!Μην μπλέκεις με διάφορα ηλεκτρονικά καταστήματα!Εδώ θα έχεις και την πλήρη υποστήριξη της αντιπροσωπείας.

 

Μα γιαυτό και αισθάνομαι φρίκη....Ψηφίζω πλαίσιο ασυζητητί.

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς,να μην την αγορασεις από κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα.Δε λέει να πάει χαμένη η εγγύηση 2 χρόνων που δίνει η αντιπροσωπεία! ;)

 

Τελικά,ποιος κατάφερε να το αναβαθμίσει στη εκδοση J?

Link to comment
Share on other sites

τα ηλεκτρονικα μαγαζια δεν ειναι μαγαζια??

δηλαδη εαν πας το κινητο σου για επισκευη μαζι με την αποδειξη αγορας (ξερεις δινουν και αποδειξεις αγορας κανονικα και με τον νομο τα ηλεκτρονικα μαγαζια) θα σου πουνε οτι δεν ισχυει η εγγυηση ???

 

εισαι σιγουρος? η απλος παραπληροφορηση?

 

καλα ειναι να ειμαστε σιγουροι για οτι λεμε πριν το γραψουμε...

νομικα θα ηταν παρανομο εαν το εκαναν αυτο.... το να μην δεχτουνε το κινητο επειδη το εχεις παρει απο ηλεκτρονικο μαγαζι νομιμα...

Link to comment
Share on other sites

τα ηλεκτρονικα μαγαζια δεν ειναι μαγαζια??

δηλαδη εαν πας το κινητο σου για επισκευη μαζι με την αποδειξη αγορας (ξερεις δινουν και αποδειξεις αγορας κανονικα και με τον νομο τα ηλεκτρονικα μαγαζια) θα σου πουνε οτι δεν ισχυει η εγγυηση ???

 

εισαι σιγουρος? η απλος παραπληροφορηση?

 

καλα ειναι να ειμαστε σιγουροι για οτι λεμε πριν το γραψουμε...

νομικα θα ηταν παρανομο εαν το εκαναν αυτο.... το να μην δεχτουνε το κινητο επειδη το εχεις παρει απο ηλεκτρονικο μαγαζι νομιμα...

 

Eχεις δικιο, φυσικα και ειναι παρανομο να μην το δεχτουν.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

@Μανούλα2008,κανε υπομονή καλύτερα και αγόρασέ το από Πλαίσιο!Μην μπλέκεις με διάφορα ηλεκτρονικά καταστήματα!Εδώ θα έχεις και την πλήρη υποστήριξη της αντιπροσωπείας.

 

Από το οποιαδήποτε μαγαζί πάρεις το οποιοδήποτε προϊόν, θα πάρεις απόδειξη.Η απόδειξη χρησιμοποιείτε και για λόγους εγγύησης και η οποιαδήποτε αντιπροσωπεία θα στο δεχτεί.

Εχει τύχει να αγοράσω 2 3 πράγματα από eshops και όταν πήγανε αντιπροσωπεία ,πέρασαν κατευθείαν σε εγγύηση.Τελευταίο παράδειγμα ένα ipod nano που το είχα πάρει από το eshop,μια χαρά πέρασε σε εγγύηση από την rainbow.

 

Kαι μην ξεχνάτε ότι υπάρχει και η global warranty..:happy:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η συσκευασια εχει μεσα καρτα μνημης ή οχι;κι αν ναι τι χωριτηκοτητας ειναι;

 

Έχει και είναι χωρητικότητας 8 gb.

 

τα ηλεκτρονικα μαγαζια δεν ειναι μαγαζια??

δηλαδη εαν πας το κινητο σου για επισκευη μαζι με την αποδειξη αγορας (ξερεις δινουν και αποδειξεις αγορας κανονικα και με τον νομο τα ηλεκτρονικα μαγαζια) θα σου πουνε οτι δεν ισχυει η εγγυηση ???

 

εισαι σιγουρος? η απλος παραπληροφορηση?

 

καλα ειναι να ειμαστε σιγουροι για οτι λεμε πριν το γραψουμε...

νομικα θα ηταν παρανομο εαν το εκαναν αυτο.... το να μην δεχτουνε το κινητο επειδη το εχεις παρει απο ηλεκτρονικο μαγαζι νομιμα...

 

Δεν έκανα παραπληροφόρηση.Είπα όμως πως σε περιπτώσεις όπου χρειαστεί να έρθεις σε επικοινωνία μαζί τους για τον οποιονδήποτε λόγο είναι πιο δύσκολο απ'ότι αν το πάρεις απ'τον Γερμανό ή το Πλαίσιο της γειτονιάς σου.Ότι δίνουν απόδειξη,δίνουν.Διαφορετικά,δε θα το πάρεις ούτε και συ αν δε σου δώσουν απόδειξη.Αλλά,σίγουρα,το να το πάρει από Πλαίσιο δημιουργεί μια πρόσθετη σιγουριά ως προς τη μετεπειτα μεταχείριση αν,ω μη γένοιτω,συμβεί κάτι

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η συσκευασια εχει μεσα καρτα μνημης ή οχι;κι αν ναι τι χωριτηκοτητας ειναι;

8gb έχει μέσα στη συσκευασία φίλε.;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να του βάλεις όμως και 16 gb.... ;)

Τα καταφερνει μια χαρά...

Προλαβαίνεις να παραγγείλεις μία :p

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ και 16αρα...εδω και η 8αρα και μου ειναι υπεραρκετη.....αφου να φανταστεις επειδη νομιζα οτι δεν ειχε η συσκευασια καρτα, μαζι με το κινητο πηγα να παραγγειλω μια 4αρα καρτα μνημης...παλι καλα που δε το κανα....
Link to comment
Share on other sites

.Αλλά,σίγουρα,το να το πάρει από Πλαίσιο δημιουργεί μια πρόσθετη σιγουριά ως προς τη μετεπειτα μεταχείριση αν,ω μη γένοιτω,συμβεί κάτι

 

Μην το λες αυτό...καμία μεταχείρηση δεν πα να το έχεις πάρει από τον "φουφουτος electronics".

Απόδειξη υπάρχει οκ,αν όχι τότε υπάρχει πρόβλημα.

 

Απλά αυτό που είπες είναι μέρος του marketing strategy (δηλαδή να σε κάνουν να σκέφτεσαι έτσι).;):)(φιλικά πάντα)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους και καλη χρονια.

Ειμαι νεος κατοχος του LG Renoir μετα απο ενα μηνα διαδυκτιακης και οχι μονο, ερευνας.

Η πρωτη μου επαφη με τη συσκευη ηταν τραγικη. το γιατι θα το μαθετε αμεσως. Ανοιγοντας το τηλεφωνο ολα καλα. Τοποθετησα και την καρτα μνημης που υπηρχε στο κουτι, ολα καλα.μεταφερω τισ επαφες μου μεσω bluetooth, ολα καλα. Το απενεργοποιω, τοποθετω την καρτα sim, το ξανανοιγω και κολλαει στην οθονη με το λογοτυπο της LG. Δεν μπορεσε να κλεισει πατοντας το κουμπι απενεργοποιησης και αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια.Ξανα τα ιδια με την εκκινηση. Για να μην πολυλογω (που ηδη το εκανα) το επιστρεφω στο πλαισιο και απαιτησα τα λεφτα μου πισω αφου, ελεος, δεν ειχαν αλλη συσκευη στο καταστημα (Συνταγματος). Με τα πολλα περνω τα λεφτακια μου και φευγω. Δεν το εβαλα κατω γιατι το γουσταρω το κινητακι και του εδωσα δευτερη ευκαιρια απο Multirama (Πειραια) αυτη τη φορα. ΟΜΩΣ ανοιγοντας το κουτι δεν βρηκα καμια καρτα μνημης μεσα!!!! Τι μπορει να συμβαινει? Κολπακι του καταστηματος, η υπαρχουν διαφορα πακετα με, και χωρις καρτα μνημης? Λετε να μπορω να τους ζητησω την καρτα?

Ευχαριστω για την υπομονη και ελπιζω ολα να πανε καλα με το (2ο) καινουργιο μου Renoir.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους και καλη χρονια.

Ειμαι νεος κατοχος του LG Renoir μετα απο ενα μηνα διαδυκτιακης και οχι μονο, ερευνας.

Η πρωτη μου επαφη με τη συσκευη ηταν τραγικη. το γιατι θα το μαθετε αμεσως. Ανοιγοντας το τηλεφωνο ολα καλα. Τοποθετησα και την καρτα μνημης που υπηρχε στο κουτι, ολα καλα.μεταφερω τισ επαφες μου μεσω bluetooth, ολα καλα. Το απενεργοποιω, τοποθετω την καρτα sim, το ξανανοιγω και κολλαει στην οθονη με το λογοτυπο της LG. Δεν μπορεσε να κλεισει πατοντας το κουμπι απενεργοποιησης και αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια.Ξανα τα ιδια με την εκκινηση. Για να μην πολυλογω (που ηδη το εκανα) το επιστρεφω στο πλαισιο και απαιτησα τα λεφτα μου πισω αφου, ελεος, δεν ειχαν αλλη συσκευη στο καταστημα (Συνταγματος). Με τα πολλα περνω τα λεφτακια μου και φευγω. Δεν το εβαλα κατω γιατι το γουσταρω το κινητακι και του εδωσα δευτερη ευκαιρια απο Multirama (Πειραια) αυτη τη φορα. ΟΜΩΣ ανοιγοντας το κουτι δεν βρηκα καμια καρτα μνημης μεσα!!!! Τι μπορει να συμβαινει? Κολπακι του καταστηματος, η υπαρχουν διαφορα πακετα με, και χωρις καρτα μνημης? Λετε να μπορω να τους ζητησω την καρτα?

Ευχαριστω για την υπομονη και ελπιζω ολα να πανε καλα με το (2ο) καινουργιο μου Renoir.

 

Καλημέρα σου.Καλά εκανες και του εδωσες δευτερη ευκαιρια, ησουν ατυχος απλα, εμενα 2 μηνες περιπου τωρα δε μου εχει εμφανισει κανενα κουσουρι.Παμε στα αλλα τωρα που τα θεωρω πολυ σημαντικα.

Καταρχην μπραβο σου που απαιτησες τα χρηματα σου πισω, ως δικηγορος στο λεω και για να το ξερουν ολοι εχεις τετοιο δικαιωμα κ καλως το άσκησες.Οι καταναλωτες , εμεις, προστατευομαστε απο το νομο περι καταναλωτων , τον οποιο καλο ειναι να τον έχετε ολοι.:)

Στο αλλο τωρα.Το κουτι μου, οπως και των αλλων φανταζομαι, γραφει πανω "περιεχει δωρο καρτα μνημης 8gb" .Σε σενα το γράφει αυτό;Επισης ηταν πιο φτηνο απο το πλαισιο ωστε να δικαιολογειται η ελλειψη καρτας;Δε ξερω αν κυκλοφορουν διαφορετικα πακέτα, αλλα παρε κ ενα τηλ στην αντιπροσωπεια να δεις τι θα σου πουνε.Τις προαλλες κοιτουσα σε ενα σάιτ κ αντι για 8αρα , δινανε δωρο μια 4αρα καρτα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...