Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν βγαινει , ψοφιλες δειχνουν...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.

στο kc910i εχω εκδοση λογισμικου kc910i_V10a.

 

στο lgmdp οταν παω nv backup βγαζει KC910i-MSM6281-V10A-FEB-09-2009-XX

 

παρακαλω υπαρχει firmware upgrade ???

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.

στο kc910i εχω εκδοση λογισμικου kc910i_V10a.

 

στο lgmdp οταν παω nv backup βγαζει KC910i-MSM6281-V10A-FEB-09-2009-XX

 

παρακαλω υπαρχει firmware upgrade ???

 

http://uk.lgmobile.com/web/web.support.manualSoftwareRF.laf

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.

στο kc910i εχω εκδοση λογισμικου kc910i_V10a.

 

στο lgmdp οταν παω nv backup βγαζει KC910i-MSM6281-V10A-FEB-09-2009-XX

 

παρακαλω υπαρχει firmware upgrade ???

 

 

http://gr.lgmobile.com/web/web.support.manualSoftwareRF.laf

υπαρχει και αυτο.δοκιμασα αλλα αφου διαβασει το sw version λεει οτι η συσκευη δεν υποστηριζεται ...

ευχαριστω παντως ...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που θπαρχει βιντεο για αντιικατασταση της μπροστα lcd οθονης? εψαξα παντου αλλα τιποτες.please...help me, εχει γρατζουνια και ενω βρηκα το ανταλακτικο,δεν μπορω να το βαλω. φοβαμαι για καμμια ζημια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την εξής απορία: όταν κάνω μία κλήση εμφανίζεται στο κάτω μέρος της οθόνης ένα λουκετάκι που θα πρέπει να το πατήσω για να μου βγάλει τις επιλογές του πληκτρολογίου, του κουμπιού του ηχείου και της επιλογή ΤΕΛΟΣ. Πως θα απενεργοπιήσω το λουκέτο ώστε να μου εμφανίζονται αυτές οι επιλογές άμεσα (χωρίς λουκέτο); Εδώ και δύο ώρες προσπαθώ στο μενού και δεν έχω βρει τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την εξής απορία: όταν κάνω μία κλήση εμφανίζεται στο κάτω μέρος της οθόνης ένα λουκετάκι που θα πρέπει να το πατήσω για να μου βγάλει τις επιλογές του πληκτρολογίου, του κουμπιού του ηχείου και της επιλογή ΤΕΛΟΣ. Πως θα απενεργοπιήσω το λουκέτο ώστε να μου εμφανίζονται αυτές οι επιλογές άμεσα (χωρίς λουκέτο); Εδώ και δύο ώρες προσπαθώ στο μενού και δεν έχω βρει τίποτα...

Δε μπορείς να κάνεις κάτι.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Iσα ισα φιλε μου. Σε αποτρεπει στο να κανεις κινηση με το κεφαλι σου εν'ωρα ομιλιας. Γιατι θελεις να το απεν/σεις?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Iσα ισα φιλε μου. Σε αποτρεπει στο να κανεις κινηση με το κεφαλι σου εν'ωρα ομιλιας. Γιατι θελεις να το απεν/σεις?

 

Γιατί όταν τηλεφωνείς σε κάποιες εταιρίες και πρέπει να πατήσεις κάποια επιλογή μέχρι να απενεργοποιήσω το "λουκέτο", να πάω στο πληκτρολόγιο και να επιλέξω ένα νούμερο, η σύνδεση έχει ήδη πέσει ή με πάει σε άλλο μενού οπότε θα πρέπει να ξανακαλέσω...όποιος φίλος γνωρίζει κάποια λύση θα του ήμουν ευγνώμων!

Link to comment
Share on other sites

Σε ανοιχτη ακροαση και χρησιμοποιησε το πληκτρο key lock για συντομια, μεχρι να κανεις την δουλεια σου... :/

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ για τις συμβουλές σας. Και κάτι άλλο το οποίο μου έχει σπάσει τα νεύρα: όταν κατά τη διάρκεια πληκτρολόγησης μηνύματος έχω απενεργοποιήσει την λειτουργία Τ9, μόλις η οθόνη γυρνάει στο format "16:9" το Τ9 ενεργοποιείται πάλι και δεν υπάρχει πουθενά επιλογή απενεργοποίησής του (το εικονίδιο Τ9 εξαφανίζεται)...έχει αντιμετώπισει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Πώς απενεργοποιείται αυτή η λειτουργία ανεξάρτητα από την γωνία χρήσης του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια μικρη βοηθεια...

διαβασα οτι βρηκατε μια λυση σχετικα με την ενταση του ηχειου απο το κρυφο μενου του κινητου..αλλα επειδη δεν μπορω να ψαξω κ τισ 200 σελιδες μηπως μπορειτε να ξαναπειτε τι κανατε..?

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ για τις συμβουλές σας. Και κάτι άλλο το οποίο μου έχει σπάσει τα νεύρα: όταν κατά τη διάρκεια πληκτρολόγησης μηνύματος έχω απενεργοποιήσει την λειτουργία Τ9, μόλις η οθόνη γυρνάει στο format "16:9" το Τ9 ενεργοποιείται πάλι και δεν υπάρχει πουθενά επιλογή απενεργοποίησής του (το εικονίδιο Τ9 εξαφανίζεται)...έχει αντιμετώπισει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Πώς απενεργοποιείται αυτή η λειτουργία ανεξάρτητα από την γωνία χρήσης του κινητού;

 

Στην οριζόντια προβολή δεν υπάρχει το Τ9 γιατι δεν χρειάζεται... το κάθε γράμμα έχει το δικό του κουμπί... απλά σου βγάζει τις πιο συνηθισμένες λέξεις που υπάρχουν, σύμφωνα με τα γράμματα που πατάς εκείνη την στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά ... να ρωτήσω κάτι μιας και είμαι μεταξύ του LG KC910I 8GB RENOIR 3G και του LG KM900 ARENA BLACK 3G ... ποιο είναι καλύτερο??

Έχουν ακριβώς την ίδια τιμή και γι' αυτό έχω κολλήσει!

Βασικά η ανάλυση του arena που είναι 480 x 800, μήπως τα δείχνει καλύτερα?

Αλλά και από την άλλη η γραφίδα που έχει το άλλο , ίσως είναι ένα μπόνους!

Από photo, videos τραβάνε το ίδιο??... το xenon μήπως είναι καλύτερο στο πρώτο??

Έχω μπερδευτεί ρε παιδιά ... ρίξτε τα φώτα σας! Thanks!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Στην οριζόντια προβολή δεν υπάρχει το Τ9 γιατι δεν χρειάζεται... το κάθε γράμμα έχει το δικό του κουμπί... απλά σου βγάζει τις πιο συνηθισμένες λέξεις που υπάρχουν, σύμφωνα με τα γράμματα που πατάς εκείνη την στιγμή...

 

Οκ, αυτό ακριβώς θέλω να μάθω...οι πιο συνηθισμένες λέξεις μου έχουν σπάσει τα νεύρα, συνέχεια με την ακίδα γράφω-σβήνω...πως θα τις απενεργοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

υπαρχει καποιος ανταπτορας ωστε να συνδεονται ταυτοχροναφορτιστης και hands free?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά ... να ρωτήσω κάτι μιας και είμαι μεταξύ του LG KC910I 8GB RENOIR 3G και του LG KM900 ARENA BLACK 3G ... ποιο είναι καλύτερο??

Έχουν ακριβώς την ίδια τιμή και γι' αυτό έχω κολλήσει!

Βασικά η ανάλυση του arena που είναι 480 x 800, μήπως τα δείχνει καλύτερα?

Αλλά και από την άλλη η γραφίδα που έχει το άλλο , ίσως είναι ένα μπόνους!

Από photo, videos τραβάνε το ίδιο??... το xenon μήπως είναι καλύτερο στο πρώτο??

Έχω μπερδευτεί ρε παιδιά ... ρίξτε τα φώτα σας! Thanks!!!!:)

Εγώ θα σου πρότεινα καλύτερα να ανοίξεις ένα σχετικό θέμα στην ενότητα των Διαξιφισμών. ;)

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αυτό ακριβώς θέλω να μάθω...οι πιο συνηθισμένες λέξεις μου έχουν σπάσει τα νεύρα, συνέχεια με την ακίδα γράφω-σβήνω...πως θα τις απενεργοποιήσω;

 

Σε κατακόρυφη προβολή, πατάς τον αριστερά επάνω κύκλο επιλογών και

επιλέγεις : Ρυθμίσεις εισαγωγής κειμένου > απόκρυψη προτεινόμενων λέξεων.

Link to comment
Share on other sites

Οκ το έκανα. Με έσωσες! Έχω και μία άλλη ερώτηση: κάποιες φορές που το τηλέφωνο πάει σε οριζόντια προβολή δεν γυρνάει μετά σε κατακόρυφη όταν το περιστρέψω...το γυρνάω και εξακολουθεί να είναι κολλημένο στην οριζόντια...έχει αντιμετωπίσει άλλος αυτό το πρόβλημα; υπάρχει κάποιο κουμπί που θα πρέπει να πατάω ή κάποιος τρόπος να αυξομειώνω την ευαισθησία στην περιστροφή;
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να ανεβασει τα κανονικα power on.gif, power off.gif του KC 910i?

Προσπαθησα να περασω το Irenoir αλλα οταν το αναβω μετα το Loading μου βγαζει μια μαυρη οθονη κ μενει εκει , ξερει κανεις γιατι ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιθανόν να έχω κάποιο πρόβλημα και θέλω τα φώτα σας: ανταλλάσω SMS με κινητό από ΗΠΑ και όποτε μου στέλνουν μήνυμα μεγαλύτερο από 160 χαρακτήρες δεν το λαμβάνω. Από Ελλάδα δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Επίσης όταν στέλνω μήνυμα όλα εντάξει, πρόβλημα έχω μόνο στη λήψη. Μίλησα με την LG και μου είπαν να κάνω reset το κινητό αλλά δεν έγινε τίποτα. Παλαιότερα δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα. Επίσης χρησιμοποίησα άλλο κινητό και όλα δουλεύουν ρολόϊ. Έχει κάποιος κάτοχος Renoir παρόμοιο πρόβλημα με ελληνικά ή ξένα μεγάλα sms;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια μικρη βοηθεια...

διαβασα οτι βρηκατε μια λυση σχετικα με την ενταση του ηχειου απο το κρυφο μενου του κινητου..αλλα επειδη δεν μπορω να ψαξω κ τισ 200 σελιδες μηπως μπορειτε να ξαναπειτε τι κανατε..?

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και ενδιαφέρομαι να αγοράσω κινητό.......

 

Τα χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν και θέλω να δουλεύουν καλά είναι τα εξής:

 

Οθόνη αφής, καλή κάμερα-βίντεο, wifi, gps, και φυσικά να είναι εύχρηστο.......

 

Από κάποια previews που διάβασα σε αυτό το site, περισσότερο μου κίνησε το ενδιαφέρον το Renoir........

 

Πριν όμως προχωρήσω σε κάποια αγορά, θα ήθελα να ακούσω και τη γνώμη σας.....

 

Επίσης, όταν συνδέεσαι στο net με wifi, βίντεο στο utube παίζει? Γιατί έχω ακούσει ότι πχ το Arena δεν τα υποστηρίζει.......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και ενδιαφέρομαι να αγοράσω κινητό.......

 

Τα χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν και θέλω να δουλεύουν καλά είναι τα εξής:

 

Οθόνη αφής, καλή κάμερα-βίντεο, wifi, gps, και φυσικά να είναι εύχρηστο.......

 

Από κάποια previews που διάβασα σε αυτό το site, περισσότερο μου κίνησε το ενδιαφέρον το Renoir........

 

Πριν όμως προχωρήσω σε κάποια αγορά, θα ήθελα να ακούσω και τη γνώμη σας.....

 

Επίσης, όταν συνδέεσαι στο net με wifi, βίντεο στο utube παίζει? Γιατί έχω ακούσει ότι πχ το Arena δεν τα υποστηρίζει.......

 

 

Απο βιντεο εισαι 100% καλυμενος με το Renoir, απο τα πιο φυσικα που εχω δει μεχρι σιμερα, απευθειας DivX. εμενα το μονο που δεν με καλυψε ηταν το GPS του, και ο λογος ειναι οτι δεν ειναι συμβατο με τις περισσοτερες εφαρμογες που κυκλοφορουν, το google maps που εχει κανει δουλεια αλλα χρεωνει. αυτα τα 2 που ανεφερα ειναι αυτα που με ενθουσιασαν και με "χαλασαν" κατα τα αλλα ειναι ενα πολυ καλο τηλεφωνο που τα κανει ολα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...