Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά να σας κάνω μια ερώτηση για το κινητό? ψάχνω ώρες να βρω πως γίνεται ( αν γίνεται κι' ολας ) να βάλω στην οθόνη του κινητού μου μια φωτογραφία όχι ως φόντο άλλα ως "μικρο κάδρο " πχ. όπως φαίνεται στην φωτογραφία του κινητού στο κουτί του ,δίπλα από το ρολόι έχει μια φώτο με ένα δέντρο

 

Πως πως?....

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως πως?....

 

Φιλε μου το εξηγησα.

Για να λειτουργησει αυτο το widget, χρειαζεται να εχεις αποθηκευμενες φωτογραφιες στο κινητο, οχι στην καρτα μνημης! Τοτε θα εμφανιστου στο widget (καδρακι) οι φωτογραφιες που εχεις περασει.

Απλα θελει αποθηκευμενες φωτογραφιες στο κινητο.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, αλλά το widget ειναι το εικονιδιο στην επιφανεια εργασιας με το "λουλουδακι"?

Αυτο οταν το βαζω για χρηση μου δειχνει μια φωτο (δεν θυμαμαι που αποθηκευμενη) και οταν το ανοιγω μου βγαζει για χρηση της "Συλλογης".

Τι κανω λαθος?

Συγνωμη αλλά ....

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, αλλά το widget ειναι το εικονιδιο στην επιφανεια εργασιας με το "λουλουδακι"?

Αυτο οταν το βαζω για χρηση μου δειχνει μια φωτο (δεν θυμαμαι που αποθηκευμενη) και οταν το ανοιγω μου βγαζει για χρηση της "Συλλογης".

Τι κανω λαθος?

Συγνωμη αλλά ....

 

http://www.tipandtrick.net/wp-content/uploads/2008/10/lg-renoir.jpg

Δεξια απο το ρολόι.

http://cdn.cbsi.com.au/story_media/339292342/LG-Renoir_1.jpg

Με το λουλουδακι, δεξια.

Αν πατησεις πανω στην εικονιτσα αυτη, θα σου εμφανισει 2 επιλογες:

1. Συλλογη - στα αριστερα

2. Αλλαγη ανα τακτα διαστηματα φωτογραφιων. (μονο αυτες που εχεις αποθηκευσει στην μνημη του κινητου) - στα δεξια

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα, έβαλα το we-travel όλα μια χαρά πατάω στην επιλογη city Α μου βγάζει αθήνα κανονικά, αλλά στην επιλογή street πατάω το αρχικό γράμμα

της οδού που θέλω αλλά μου εμφανίζει λίγες επιλογές.. (την οδό που ψάχνω δεν την έχει) Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό ειναι να μήν την έχει, για ολη την Ελλάδα ο χάρτης είναι 28ΜΒ ενω της Γερμανίας 350ΜΒ καταλαβαίνεις λοιπόν ποσο λεπτομερια έχει...
Link to comment
Share on other sites

Το επισημαίνω ξανά: Οι χαρτες we-travel ειναι ΕΛΕΙΨΟΙ! Γιαυτο εχουμε φαγωθει ολοι... Αλλιως θα ειχαμε τα τελεια αποτελεσματα! Και free πλοηγηση και γρηγορο λοκαρισμα... Ολα μια χαρα.

Θεωρω πως πρεπει να στειλουμε ο καθενας μας (απο τα mail του) ενα μηνυμα παρακλησης, να ενδιαφερθουν για τους χαρτες μας...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εχει ενας φιλος μου το συγκεκριμενο κινητο και οταν το ανοιγει του βγαζει ενα μνμ refreshing.. και δεν κανει τιποτα αλλο. Το αφησε για αρκετη ωρα αλλα τπτ. Για να σβησει πρεπει να βγαλεις την μπαταρια του. Επισης πριν λιγες μερες του εσβησε ολα τα αρχεια απο την memory. Θελει περασμα το λογισμικο απ την αρχη??
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω και εγω το renoir από τα χριστουγεννα και την προηγουμενη εβδομαδα αγορασα ενα bluetooth το Nokia BH215. Η συζευξη εγινε κανονικοτατα, το σημα μια χαρα, η ενταση επισης, με τη διαφορα οτι οταν μιλάω σχεδον πανω στο λεπτο αποσυνδεεται και ακους απο το τηλεφωνο τον αλλον για 2 δευτερολεπτα γιατι αμεσως συνδεεται παλι μονο του. Αυτο γινεται καθε φορα, ενω αν για μιλησεις για παραδειγμα 5 λεπτα θα γινει 4-5 φορες. Ξερει κανεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω και εγω το renoir από τα χριστουγεννα και την προηγουμενη εβδομαδα αγορασα ενα bluetooth το Nokia BH215. Η συζευξη εγινε κανονικοτατα, το σημα μια χαρα, η ενταση επισης, με τη διαφορα οτι οταν μιλάω σχεδον πανω στο λεπτο αποσυνδεεται και ακους απο το τηλεφωνο τον αλλον για 2 δευτερολεπτα γιατι αμεσως συνδεεται παλι μονο του. Αυτο γινεται καθε φορα, ενω αν για μιλησεις για παραδειγμα 5 λεπτα θα γινει 4-5 φορες. Ξερει κανεις κάτι.

 

Η συνδεση μεταξυ τους ισως δεν ειναι απολυτα συμβατη. Για ρωτα και στην αντιπροσωπια.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Η συνδεση μεταξυ τους ισως δεν ειναι απολυτα συμβατη. Για ρωτα και στην αντιπροσωπια.

 

πριν το αγορασω το τσεκαρα απο ενα site που εκανε τεστ στα bt και ελεγε οτι ηταν συμβατο. Ειχε λιστα με ολα τα τηλεφωνα ολων των εταιρειων και ετσι το ειδα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερααα...ρε παιδια θυμαται κανεις πια ειναι η τελευται εκδοση του slide keylock??? ειναι η v1.2??
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Διαφορα της original version με την v14c, σε θεμα φωτογραφιας.

V14c

http://s1d2.turboimagehost.com/t/1839496_v14.JPG

 

Original pxo

http://s1d2.turboimagehost.com/t/1839497_Origina.JPG

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τη φταιει αλλα δεν φαινοντε οι φωτο,,,
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

:lol:

χαθηκαν απο το site, και τις διεγραψα!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

και εγω τωρα που περασα την 14d beta ειδα εμφανη διαφορα απο τις προηγουμενες εκδοσεις στην καμερα,σε εσωτερικο χωρο τουλαχιστον κ στο αυτοματο
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Διαφορα της original version με την v14c, σε θεμα φωτογραφιας.

V14c

http://s1d2.turboimagehost.com/t/1839496_v14.JPG

 

Original pxo

http://s1d2.turboimagehost.com/t/1839497_Origina.JPG

 

μπορουμε μηπως να βαλουμε μονο το prox της 14c????

δεν παιζει κατι τετειο ετσι?

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.χτες αγορασα το κινητο και σημερα του εκανα αναβαθμηση και απο την ωρα που την εκανα ολο κανει restart....τι να κανω πειτε μου....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.χτες αγορασα το κινητο και σημερα του εκανα αναβαθμηση και απο την ωρα που την εκανα ολο κανει restart....τι να κανω πειτε μου....

 

Δοκίμασε μια άλλη έκδωση, είσαι όμως σίγουρος οτι έγινε σωστά η όλη διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

sigoura exei xanampei alla thelo na matho gia to gps telika mporo na to doulepso xoris na xreotho meso web an nai as mou pei kapoios pos kai pou tha katevaso tous xartes.exo idi katevasei arketa omos den mou doulevoun.episeis prepei na hackaro to kinito gia na valo themmata pou katevazo kai an nai pos to kano?thanks prokatavolika
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε μηπως να βαλουμε μονο το prox της 14c????

δεν παιζει κατι τετειο ετσι?

 

Check this thread: http://www.mygreatphone.com/forum/lg-renoir/12879-new-camera-pxo-11k-fix-i-think.html

 

sigoura exei xanampei alla thelo na matho gia to gps telika mporo na to doulepso xoris na xreotho meso web an nai as mou pei kapoios pos kai pou tha katevaso tous xartes.exo idi katevasei arketa omos den mou doulevoun.episeis prepei na hackaro to kinito gia na valo themmata pou katevazo kai an nai pos to kano?thanks prokatavolika

 

*Τα greeklish δεν επιτρεπονται. Θα σου διαγραφει το ποστ.

 

Free navigation εχουμε μονο με το we-travel. Αλλα προγραμματα μπορουν να φορτωσουν χαρτες αλλα θελουν συνδεση για να κανεις πλοηγηση. Οποτε αναμενουμε καλυτερους χαρτες απο τον υποστηρικτη του we-travel (opnestreet).

Μπορεις να δεις στο mygreatphone για το πως θα περασεις θεματα.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 10 εκδοση δεν θυμαμε ποια ακριβως,απο εδω καπου την βρηκα.σταματησαν οι επανεκινησεις αλλα βρηκα ενα αλλο bug..οταν καποιος σου στειλει κατι με bluetooth και πατησεις προβολη,κανει επανεκινηση...axxaaxax.μπορει καποιος να μου προτεινει ποια εκδοση να βαλω και φυσικα που θα την βρω?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 10 εκδοση δεν θυμαμε ποια ακριβως,απο εδω καπου την βρηκα.σταματησαν οι επανεκινησεις αλλα βρηκα ενα αλλο bug..οταν καποιος σου στειλει κατι με bluetooth και πατησεις προβολη,κανει επανεκινηση...axxaaxax.μπορει καποιος να μου προτεινει ποια εκδοση να βαλω και φυσικα που θα την βρω?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ, εγώ έβαλα την 13e

 

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-renoir/12487-mgp-firmware-release-v13e-may-18-2009-a.html

 

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-renoir/13630-new-mgp-firmware-thread-v14c-14d-beta-1-a.html

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις ενα app για το κινητο το οποιο λεγεται level spirit?το εχω δει σε ενα blog αλλα δεν το εχω βρει για κατεβασμα...
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...