Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πατώντας : Τα αρχεία μου > Η κάρτα μνήμης

 

Λολ έχεις δίκιο , επειδη ηταν κάτω κάτω δεν εφτανε το scrolling για να το δω.

 

1000 ευχαριστώ μου φυγε ενα βάρος :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aφου παιζει τις ταινιες ολα καλα!Το θεμα ομως ειναι πως θα αναγνωρισει τους υποτιτλους!Το player του κινητου αναγνωριζει τους υποτιτλους??Απλα βαζω μαζι σε ενα φακελο την ταινια με τους υποτιτλους και την ανοιγω και παιζει κανονικα με τους υποτιτλους μαζι?
Link to comment
Share on other sites

κανείς ρε παιδιά να βοηθήσει?

 

Προφανώς είναι κάποια ρύθμιση.

Εγώ δεν αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα

 

Σχετικα με την αναπαραγωγη ταινιων το κινητο μας παιζει μορφες divx, xvid αλλα και avi δηλαδη περιπου το 70% των μορφων που υπαρχουν στο internet.

ΑΝ παρολαυτα εχετε στην κατοχη σας ταινιες με μορφες mov, mpeg2,mpeg 4 κλπ υπαρχει στο cd της συσκευασιας μας το DivX Converter που με 2 απλα βηματα εισαγετε το αρχειο που θελετε να τροποποιησετε και το κανετε Convert για να ειναι ετοιμο να παιξει στο κινητο μας.

 

Αυτα και καλες μετατροπες

 

Απο την στιγμη που παιζει το ΒΑΣΙΚΟ αρχειο .avi , τοτε δεν νομιζω να χρειαζεται να μετατρεπεται αρχεια κ.ο.κ.Να επισημανουμε πως τα .avi αρχεια εχουν την καλυτερη ποιοτητα...

 

Aφου παιζει τις ταινιες ολα καλα!Το θεμα ομως ειναι πως θα αναγνωρισει τους υποτιτλους!Το player του κινητου αναγνωριζει τους υποτιτλους??Απλα βαζω μαζι σε ενα φακελο την ταινια με τους υποτιτλους και την ανοιγω και παιζει κανονικα με τους υποτιτλους μαζι?

 

Αυτο μπορεις να το κανεις με προγραμμα, δλδ να ενσωματωσεις υποτιτλους σε ταινιες ολοκληρες στο κινητο.

Ενα προγραμμα που ενσωαματωνει υποτιτλους ειναι αυτο: (με τρομερη επιτυχια)

-Θα χρειαστει να μικρυνουμε το μεγεθος της εικονας ή το παιζει κι έτσι ?

 

http://www.i10n.com/screencast

 

και αυτή η εφαρμογούλα φαίνεται καλή για gps guide. Εχει 40$ βέβαια

 

Ε, αν λειτουργει κανονικα, χωρις προβληματα,με ολους τους χαρτες και χωρις συνδεση στο net, να την ΄αγοράσουμε΄!!:rolleyes:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ε, αν λειτουργει κανονικα, χωρις προβληματα,με ολους τους χαρτες και χωρις συνδεση στο net, να την ΄αγοράσουμε΄!!:rolleyes:

 

Yeap, θα δοκιμάσω την trial και θα σας ενημερώσω αν παίζει για να την αγοράσουμε όλοι μαζι ¨)

Link to comment
Share on other sites

Videaki me to install tou we-travel sto Renoir. Den kserw an voithaei giati den to exw parei akoma to kinitaki. As mas pei kapoios pou to exei... :rolleyes:

 

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που παιζει το ΒΑΣΙΚΟ αρχειο .avi , τοτε δεν νομιζω να χρειαζεται να μετατρεπεται αρχεια κ.ο.κ.Να επισημανουμε πως τα .avi αρχεια εχουν την καλυτερη ποιοτητα...

 

 

 

Αυτο μπορεις να το κανεις με προγραμμα, δλδ να ενσωματωσεις υποτιτλους σε ταινιες ολοκληρες στο κινητο.

Ενα προγραμμα που ενσωαματωνει υποτιτλους ειναι αυτο: (με τρομερη επιτυχια)

-Θα χρειαστει να μικρυνουμε το μεγεθος της εικονας ή το παιζει κι έτσι ?

 

 

 

Ε, αν λειτουργει κανονικα, χωρις προβληματα,με ολους τους χαρτες και χωρις συνδεση στο net, να την ΄αγοράσουμε΄!!:rolleyes:

ΚΚ

 

Καλα τα λες για το πως ενσωματωνουμε υποτιτλους σε ταινιες!Αν ομως το κανω αυτο που λες εκτος απο την ενσωματωση τη μετατρεπω σε ταινια dvd!Οποτε δεν θα παιζει στο κινητο!!Εκτος και αν κανω λάθος...Η εκτος και αν υπαρχει αλλη λυση για να δουμε ταινια με υποτιτλους στο κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που ενδιαφέρει κάποιον (είτε με U9 είτε με άλλο κινητό με μεγαλύτερη οθόνη) έχω βρει την λύση. Αρχικά κάνουμε resize (320x240) & hard-code embed τους υπότιτλους από το .avi σε .avi με το PocketDivXEncoder. Έπειτα κάνουμε την "μετατροπή" σε .mp4 με το Yamb. Και το "μετατροπή" το βάζω σε εισαγωγικά γιατί δεν γίνεται recode (άρα και δεύτερη συμπίεση) αλλά με κάποιο μαγικό τρόπο αλλάζει απλώς το φορμά σε .mp4 χωρίς recode. Και τα δύο προγράμματα είναι freeware.

Για να λύσετε το πρόβλημα με την ενσωμάτωση ελληνικών υποτίτλων με τον PocketDivXEncoder διαβάστε αυτό το post.

|

|

|

\/

 

Η λύση σου για να παίζει το PocketDivXEncoder ελληνικούς υπότιτλους είναι εδώ!

Κατέβασε το αρχείο "font.ttf" από εδώ:

http://rapidshare.com/files/146787427/font.ttf.html

 

Πάμε τώρα στο πώς θα το κάνεις:

1. Άλλαξε την κωδικοποίηση στο αρχείο .srt σε UTF-8.

2. Μόλις πας να ορίσεις γραμματοσειρά στο PocketDivXEncoder, επέλεξε το αρχείο που κατέβασες παραπάνω και στο CP βάλε utf8.

Αυτό ήταν. Το αποτέλεσμα μετά το encoding (περίπου 25' για μία τανία) θα είναι τέλειοι, ευανάγνωστοι, ελληνικοί και ενσωματωμένοι χαρακτήρες!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ο browser είναι εύχρηστος?έχει τη δυνατότητα να μπει χωρίς πρόβλημα σε site τύπου web 2?facebook,wikipedia κτλ,γιατί καποις διαμαρτυρόταν ότι τι έχεις τι όχι το wi-fi είναι άχρηστο μιας και δεν έχει χρησιτκή πρόσβαση στο ίντερνετ...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ο browser είναι εύχρηστος?έχει τη δυνατότητα να μπει χωρίς πρόβλημα σε site τύπου web 2?facebook,wikipedia κτλ,γιατί καποις διαμαρτυρόταν ότι τι έχεις τι όχι το wi-fi είναι άχρηστο μιας και δεν έχει χρησιτκή πρόσβαση στο ίντερνετ...

 

ΤΡΟΜΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ!!!!!!!!:D

ειναι πολυ ευχρηστος, και ανοιγει ΟΛΩΝ των τυπων site. Απο msn μέχρι ikariam, torrent-αδικα κ.ο.κ. Βεβαια εκει θελεις στικακι, αν και λιγο * μ * α * λ *....

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ο browser είναι εύχρηστος?έχει τη δυνατότητα να μπει χωρίς πρόβλημα σε site τύπου web 2?facebook,wikipedia κτλ,γιατί καποις διαμαρτυρόταν ότι τι έχεις τι όχι το wi-fi είναι άχρηστο μιας και δεν έχει χρησιτκή πρόσβαση στο ίντερνετ...

 

O browser είναι μια χαρά ...ειδικά όταν κρατάς το κινητό κάθετα και σου βγάζει κατά μήκος όλη την σελίδα τα σπάει !

 

 

Πάντως εγώ δεν χρειάζομαι το πενάκι για καμία χρήση γιατί δεν έχω κανένα πρόβλημα στο να γράφω με τα δάχτυλα μου...ειδικά όταν μου βγάζει το full keyboard είναι φοβερά πρακτικό!!:D:D

 

Οσο για το WIfi είναι μια χαρά και συνδέετε αμέσως, γιατί κακά τα ψέματα όπου και να σταθείς θα βρεις ανοιχτό wifi spot ...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

κανείς ρε παιδιά να βοηθήσει?

 

Στην οθόνη κλήσης πληκτρόλογησε 3845 # * 910 # και κάνε ένα factory reset.Σημειωτέον ότι θα χάσεις τα δεδομένα στη μνήμη τηλ/νου, sms, επαφές κλπ κλπ

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Facelift του Renoir με το Renoir KC910i

 

http://www.gsmarena.com/lg_renoir_back_in_black_as_kc910i_gets_an_overhaul-news-805.php

 

Τπτ το ιδιαίτερο,είναι τελείως μαύρο τώρα, βγάλανε το μηχανικό κάλυμα του φακού, κάτι διορθώσεις κ νομίζω ότι έχει μεγαλύτερη μνήμη τηλεφώνου - δείτε τα specs

http://www.gsmarena.com/lg_kc910i_renoir-2715.php

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Eιναι καλη η V10i gr που εχω σαν εκδοση??Το πηρα τωρα το κινητο και δεν εχω ιδεα!Και κατι ακομα!Πως γραφω νεα επαφη στα ελληνικα??Μονο αγγλικους χαρακτηρες μου βγαζει!Και οσο και αν προσπαθησα τη ληψη με το χαμογελο τραβαει αν και οποτε του ερθει και οχι μονο με το που χαμογελασει καποιος!:(
Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη κλήσης πληκτρόλογησε 3845 # * 910 # και κάνε ένα factory reset.Σημειωτέον ότι θα χάσεις τα δεδομένα στη μνήμη τηλ/νου, sms, επαφές κλπ κλπ

 

θα φτιάξει λες? εδώ έκανα αναβάθμιση και δεν έφτιαξε... από την 10f στην 10k...

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια βαση αυτοκινητου με βεντουζα για το κινητο εχει παρει κανεις?κοιταξα eshop plaisio αλλα δεν βρηκα κατι αξιολογο.

 

έχει στο ebay...

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

θα φτιάξει λες? εδώ έκανα αναβάθμιση και δεν έφτιαξε... από την 10f στην 10k...

 

Δε ξέρω φίλε μου.Αυτό σου συμβαίνει μόνο όταν εχεις το δυνατό προφίλ;εχεις δοκιμάσει με άλλους ήχους για μήνυμα;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Eιναι καλη η V10i gr που εχω σαν εκδοση??Το πηρα τωρα το κινητο και δεν εχω ιδεα!Και κατι ακομα!Πως γραφω νεα επαφη στα ελληνικα??Μονο αγγλικους χαρακτηρες μου βγαζει!Και οσο και αν προσπαθησα τη ληψη με το χαμογελο τραβαει αν και οποτε του ερθει και οχι μονο με το που χαμογελασει καποιος!:(

 

Κάποιες φορές στη λήψη χαμογέλου, αργεί λίγο-στις 10 φορές άντε να αποτύχει τις 2, δεν είναι κάτι κακό.

Άλλαξε τη γλώσσα του κινητού σου σε ελληνικά.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Facelift του Renoir με το Renoir KC910i

 

http://www.gsmarena.com/lg_renoir_back_in_black_as_kc910i_gets_an_overhaul-news-805.php

 

Τπτ το ιδιαίτερο,είναι τελείως μαύρο τώρα, βγάλανε το μηχανικό κάλυμα του φακού, κάτι διορθώσεις κ νομίζω ότι έχει μεγαλύτερη μνήμη τηλεφώνου - δείτε τα specs

http://www.gsmarena.com/lg_kc910i_renoir-2715.php

 

Δεν είναι και τόσο όμορφο σε ολόμαυρο..:worry:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω φίλε μου.Αυτό σου συμβαίνει μόνο όταν εχεις το δυνατό προφίλ;εχεις δοκιμάσει με άλλους ήχους για μήνυμα;

 

ναι δυνατό ή κανονικό, δοκίμασα και άλλο ήχο αλλά τα ίδια...στην σίγαση κάνει μόνο δόνηση όπως είναι φυσιολογικό... κατι άλλο έχεις υπ'όψη σου?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

έχει στο ebay...

εκτος ebay ρε παιδια αν υπαρχει κατι

γενικα αγορες απο το ιντερνετ ποφευγω ποτε δεν ξερεις τι θα παραγγειλεις τελικα

Link to comment
Share on other sites

εκτος ebay ρε παιδια αν υπαρχει κατι

γενικα αγορες απο το ιντερνετ ποφευγω ποτε δεν ξερεις τι θα παραγγειλεις τελικα

 

απλά πρέπει να ξέρεις από που να το πάρεις έχω πάρει πολλά πράγματα και όλα ήταν πολύ καλά... ο΄πως και η θήκη που αναφέρω πιο πάνω...

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

με ένα πρόβλημα που έχει αναφερθεί κατά καιρούς και δεν είναι άλλο από την ποιότητα της κλήσης ,κυρίως που σε ακούει ο άλλος. πχ έχω παρατηρήσει ως χρήστης νόκια,ότι όταν μιλάω με κάποιον που έχει το lg viewty ,τότε ακούω τη φωνή μου σαν αντίλαλο όταν μιλάω....αυτό το έχω παρατηρήσει σε 2 διαφορετικές συσκευές lg viewty,δεν νομίζω να το παρατήρησα γενικώς....έχουμε στοιχεία γι αυτό το θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...