Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανενας για το αν υπαρχει καποιο προγραμμα ωστε το κινητο να λειτουργει και ως cam σε pc! thnx

ΟΥΤΕ καν! Το motorola a1200, θυμαμαι το εκανε. Βεβαια μιλαμε για linux ανοιχτο λειτουργικο...

Ειναι πολυ περιορισμενες οι κινησεις μας. Java apps ! ;)

Πως κατεβαζω το weltravel και την version στο κινητο ομως??Μια βοηθεια ρε παιδια!!

:google: Searching!

 

Την εφαρμογη: http://we-travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=29%3Av00.02-rc-25&Itemid=17&lang=en

 

Τους χαρτες: http://we-travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=17%3Aeurope&download=88%3Agreece&Itemid=17&lang=en (οπου πρεπει να περασεις στην καρτα μνημης σου, σε εναν φακελο ονοματι " wetravel")

Υστερα μολις εγκαταστησεις την εφαρμογη θα σου ζητησει να κανει root-να βρει τον φακελο αυτο, πατας ναι και υστερα το προγραμμα σου λειτουργει με βαση του χαρτες που περασες. Στις ρυθμισεις του προγραμματος γυρνα το σε "internal".

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, τώρα πήρα και εγώ το κινητό και όχι με 210 ευρώ αλλά με 168! η συσκευασία είχε κάρτα μνήμης 8gb αλλά της lg αλλά αυτό με το class 5-6 δεν το είδα κάπου,το γράφει κάπου συγκεκριμένα?! το κινητό έχει αυτό το λογισμικό V10A! από ότι πρόσεξα όταν το άνοιξα μου έδειξε το σήμα της cosmote! Έχει τρομερή ευαισθησία η οθόνη και επίσης η εσωτερική μνήμη δεν είναι 1gb Που λένε αλλά μόλις 100mb! και η Μπαταρία 1000ma.Ο ήχος είναι εξαιρετικός και πολύ δυνατός.Πιο λογισμικό να βάλω?Επίσης τα βίντεο από το you tube φαίνονται ως ένα τετράγωνο στη μέση,γίνεται να παίζουν με full screen?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τώρα πήρα και εγώ το κινητό και όχι με 210 ευρώ αλλά με 168! η συσκευασία είχε κάρτα μνήμης 8gb αλλά της lg αλλά αυτό με το class 5-6 δεν το είδα κάπου,το γράφει κάπου συγκεκριμένα?! το κινητό έχει αυτό το λογισμικό V10A! από ότι πρόσεξα όταν το άνοιξα μου έδειξε το σήμα της cosmote! Έχει τρομερή ευαισθησία η οθόνη και επίσης η εσωτερική μνήμη δεν είναι 1gb Που λένε αλλά μόλις 100mb! και η Μπαταρία 1000ma.Ο ήχος είναι εξαιρετικός και πολύ δυνατός.Πιο λογισμικό να βάλω?Επίσης τα βίντεο από το you tube φαίνονται ως ένα τετράγωνο στη μέση,γίνεται να παίζουν με full screen?

Περίεργο, αυτά είναι τα χαρακτηριστικά του Kc910 σκέτο...Eίναι μαύρο ή γκρι-μαύρο;Αν κοιτάξεις καλά θα το γράφει πάνω στην κάρτα με μικρά γράμματα.Αν είναι class 4 θα έχεις σπασμένο framerate στην βιντεοσκόπηση σε 640χ380 και επιλογή αποθήκευση στην κάρτα μνήμης,αν δεν έχεις τότε είναι class 6.Είναι cosmote branded λοιπόν, βέβαια να είναι kc910 και να φοράει την έκδοση v10a απίθανο το κόβω, άρα μάλλον το kc910i είναι.Mη μπερδέψεις πάντως τις εκδόσεις με του kc910.Για να δεις , εγκατέστησε το pc suite,έχει και έναν updater.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, αυτά είναι τα χαρακτηριστικά του Kc910 σκέτο...Eίναι μαύρο ή γκρι-μαύρο;Αν κοιτάξεις καλά θα το γράφει πάνω στην κάρτα με μικρά γράμματα.Αν είναι class 4 θα έχεις σπασμένο framerate στην βιντεοσκόπηση σε 640χ380 και επιλογή αποθήκευση στην κάρτα μνήμης,αν δεν έχεις τότε είναι class 6.Είναι cosmote branded λοιπόν, βέβαια να είναι kc910 και να φοράει την έκδοση v10a απίθανο το κόβω, άρα μάλλον το kc910i είναι.Mη μπερδέψεις πάντως τις εκδόσεις με του kc910.Για να δεις , εγκατέστησε το pc suite,έχει και έναν updater.

 

Ειναι το kc910i , αν ηταν να παρω το kc910 θα το ειχα απο την παρασκευει! το γραφει και η συσκευασια, επισης ειναι πισα μαυρο και η καμερα με τον φακο μεσα! η καρτα μνημης απο κατο γραφει :cs8gls !παντος ο ηχος ειναι πολυ δυνατος.! τωρα το φορτιζω! βεβαια λιγο χαζο ειναι που φαινετε ετσι η καμερα πισω . μεν μεσα σε γιαλακι αλλα θα ηταν προτιμοτερο να εκλεινε καπος οπος το Kc910 η αυτοματα οπος το k850i Μου!

http://img69.imageshack.us/img69/339/38210573.th.jpghttp://img4.imageshack.us/img4/9098/37043532.th.jpghttp://img34.imageshack.us/img34/382/99194898.th.jpghttp://img69.imageshack.us/img69/1562/62745983.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! τωρα προσπαθισα να το αναβαθμισω αλλα μου λεει οτι η συσκευει δεν υποστιριζετε! τι σημενει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

ΜΕΣΩ τι? lgmd , efs?

Συγχρονισε το κινητο σου για αρχη με το pc. { - ο υπολογιστης μου -> ιδιοτητες -> διαχειριση συσκευων -> βρίσκεις το κινητο -> ενημερωση . περασε και τς lg drivers }

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει με το lgmd, φτάνω στη διαδικασία ελέγχου software και μου λέει πως η συσκευή δεν υποστηρίζεται και βρήκα τους drivers μέσω imei.Μήπως φταίει επειδή έχω COSMOTE ΜΕ version v10a.??Ποιά μου προτείνεις εσύ να βάλω??
Link to comment
Share on other sites

πέρνα σε κατι πιο stable, v11k . original version of LG.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

θα μου φύγει το cosmote?

Γιατί δεν μπορώ να περάσω την αναβάθμιση από το original πρόγραμμα της lg?

Link to comment
Share on other sites

θα μου φύγει το cosmote?

Γιατί δεν μπορώ να περάσω την αναβάθμιση από το original πρόγραμμα της lg?

 

Δεν ειναι και τοσο αξιοπιστω. Ναι φευγει. Συστινεται παντως...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πιο πάνω, άλλες οι εκδόσεις για το kc910 και άλλες για το kc910i.Δε σου βγάζει από το b2cupdater (μπορεις να το κατεβάσεις αν δεν το εχεις, google it) ποια είναι διαθέσιμη για το kc910i;
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πιο πάνω, άλλες οι εκδόσεις για το kc910 και άλλες για το kc910i.Δε σου βγάζει από το b2cupdater (μπορεις να το κατεβάσεις αν δεν το εχεις, google it) ποια είναι διαθέσιμη για το kc910i;

 

Γενικά τώρα το ψαχνω θα ηθελα να με συμβουλεψεις σχετικα με την τελευταία επισιμη εκδοση που δεν θα λειπει κατι απο το κινητό οπος διαβαζα πχ gps κτλ! παντος μεσα απο lg μου λεει οτι δεν υποστηρίζετε η συσκευει! έκτος αυτου ουτε το gps δουλεψε με το το γνωστο προγραμμα που λετε εδω γιατι σε εμενα οταν πας να δωσε στην εφαρμοση δικαιώματα ώστε να επιτρεποντε η λειτουργιες εμενα εχει επιλογες μοναχα "παντα να γινετε ερωτιση" και οχι "παντα να επιτρεπετε" με αποτελεσμα οταν το ανοιγω κολαει συνεχεια ρωτοντας με για την άδεια!

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πιο πάνω, άλλες οι εκδόσεις για το kc910 και άλλες για το kc910i.Δε σου βγάζει από το b2cupdater (μπορεις να το κατεβάσεις αν δεν το εχεις, google it) ποια είναι διαθέσιμη για το kc910i;

 

επισεις οπος λες δεν μου βγαζει διαθεσιμη αναβαθμιση γιατι μ λεει οτι το μοντελο δεν υποστιριζετε! στο φορουμ εδω ειδα οτι και σε καποιον αλο εκανε το ιδιο! μιπος πρεπει να το κανω αλλιος? βασικα το θεμα ειναι να περαστη σωστη εκδωση μην κρεμαση

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!!! Ειαμι καινουργιος στο site θα ηθελα αν σας ειναι ευκολο τα φωτα σας:cry::cry:.Ειμαι κατοχος ενως καινουργιου KC910 Renoir.Εχετε δοκιμασει να κανετε χρηση του GPS και αν ναι με τη αποτελεσμα?
Link to comment
Share on other sites

Eχει σημειωθει αρκετες φορες. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2992168#post2992168

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! εχω το kc910i και ειναι cosmote. φοραει πανω την V10a! θα ηθελα να του κανω αναβαθμιση στην τελευτεα και να αφαιρεσω τo cosmote! βρικα μια version KC910i-DZ-V10b-MAR-09-2009-OPN-EU και KC910i-V10a-MAR-31-2009-OPN-DE_DZ ! θα κανω δουλεια με αυτες? θα εχω ελληνικα?? αν ναι πια ειναι η διαδικασια? μπορω να εχω backup αυτο το λογισμηκο που φοραω τωρα? αν καποιος ξερεις κατι ας με βοηθησει! ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε εχω την ιδια εκδοση με εσενα απο την cosmote.Δεν βλεπω να το σπαμε με τιποτα.Το tool απο την lg δεν μας υποστιριζει...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! εχω το kc910i και ειναι cosmote. φοραει πανω την V10a! θα ηθελα να του κανω αναβαθμιση στην τελευτεα και να αφαιρεσω τo cosmote! βρικα μια version KC910i-DZ-V10b-MAR-09-2009-OPN-EU και KC910i-V10a-MAR-31-2009-OPN-DE_DZ ! θα κανω δουλεια με αυτες? θα εχω ελληνικα?? αν ναι πια ειναι η διαδικασια? μπορω να εχω backup αυτο το λογισμηκο που φοραω τωρα? αν καποιος ξερεις κατι ας με βοηθησει! ευχαριστω πολυ

Οι εκδόσεις είναι open (opn), οπότε κατά 99% θα έχεις ελληνικά :) και θα έχεις ένα κινητό unbranded.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Οι εκδόσεις είναι open (opn), οπότε κατά 99% θα έχεις ελληνικά :) και θα έχεις ένα κινητό unbranded.

 

Καλημερα εχθες περασα το νεο λογισμικο KC910i-DZ-V10b-MAR-09-2009-OPN-EU και εκανα το kc910i unbranded! εκανα 2 παρατηρισεις! μια οτι το κινητο σιγουρα ειναι πιο αργο αλλα το πιο σοβαρο οτι οταν τρεχω το youtube και παω να δω καποιο video μου βγαζει αυτο το μηνυμα there is no internet profil ! μπορει να βοηθεισει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Προβληματα? Γιατι καλε... πφφφφ , παλι ως τις 12 θα κατσουμε! :p

Δηλαδη με το cosmote ηταν πιο γρηγορο? :o

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Προβληματα? Γιατι καλε... πφφφφ , παλι ως τις 12 θα κατσουμε! :p

Δηλαδη με το cosmote ηταν πιο γρηγορο? :o

 

οχι ρε ενταξη cool ειναι.. απλα εχθες μου κολλησε μια φορα στον explorer οταν φορτωνε μια σελιδα και ενα restart! σημερα ειναι μια χαρα που το δουλεψα.! το σοβαρο προβλημα ειναι οτι δεν κανει stream τα video το youtube! πεταει ενα μνμ οτι there is not internet profil! δεν ξερω τι να κανω. βρηκα κατι οδηγιες οστε να φτιαξω το screaming WiFi αλλα στο σημειο που πρεπει να το κανω επιλογη απο το streaming settings δεν το βλεπει καν εκει μεσα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Εδώ και μερικές μέρες το κινητό μου κάνει το εξής κουλό...

Όταν στείλω ένα μήνυμα π.χ στον "Γιώργο" μετά από λίγο εμφανίζεται στιγμιαία η αναφορά παράδοσης, αλλά λέει άλλο όνομα π.χ ότι παραδόθηκε στον "Κώστα".

Στην πραγματικότητα όμως το λαμβάνει όντως ο "Γιώργος". Τι λέτε να φταίει; Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Επίσης αραιά και που κολλάει για λίγο, περίπου 1 λεπτό και επανέρχεται. Μάλλον σαν επανεκκίνηση.

Σκέφτομαι μάλλον για service ή αναβάθμιση λογισμικού...:worry:

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε ενταξη cool ειναι.. απλα εχθες μου κολλησε μια φορα στον explorer οταν φορτωνε μια σελιδα και ενα restart! σημερα ειναι μια χαρα που το δουλεψα.! το σοβαρο προβλημα ειναι οτι δεν κανει stream τα video το youtube! πεταει ενα μνμ οτι there is not internet profil! δεν ξερω τι να κανω. βρηκα κατι οδηγιες οστε να φτιαξω το screaming WiFi αλλα στο σημειο που πρεπει να το κανω επιλογη απο το streaming settings δεν το βλεπει καν εκει μεσα

 

γεια σε ολους.ειχα το ιδιο θεμα στην ιδια αναβαθμιση.πρεπει να περασεις ρυθμισεις mms και ιντερνετ απο το cosmote και ας εχεις αλλη καρτα.για ενα παραξενο λογο μετα βλεπει κανονικα youtube απο wifi :O

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.ειχα το ιδιο θεμα στην ιδια αναβαθμιση.πρεπει να περασεις ρυθμισεις mms και ιντερνετ απο το cosmote και ας εχεις αλλη καρτα.για ενα παραξενο λογο μετα βλεπει κανονικα youtube απο wifi :O

 

σοβαρα?? λες βρε να δουλευει μετα το wi-fi? βασικα το εχω 5 μερες αλλα δεν εχω βαλει ακομα μεσα την καρτα μ π ειναι cosmote! μπορεις να με βοηθεισεις να το λυσω το προβλιμα! τελικα εβαλα μεσα την καρτα μου και δουλεψε ξαφνικα τελεια! εβγαλα κ την καρτα μηπος και με χρεονε αλλα παιζι παλι! λοιπον πως θα το κανω να μην μπορει να με χρεσει αν καποιος παει να μπει και εχει wi-fi! ?? δλδ με λιγα λογια να μην δουλευει το ιντερνετ χωρις wi-fi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...