Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυσλειτουργίες προγραμμάτων έχουνε συναντήσει συχνά στα Windows. Δοκίμασε (αν δεν την έχεις) τη νέα έκδοση (V.4G3.77.090206) του προγράμματος από το site της LG και ίσως σου διορθωθούν τα προβλήματα.

Και μένα η προηγούμενη έκδοση (από το CD) μου έκανε διάφορα.

Καλό μήνα σε όλους

thanks.........i will try

μετα απο 3 ωρες προσπαθειας να κατεβασω το update....δεν τα καταφερα!!!!!!!!

με το που κατεβαινει ολοκληρο διαγραφετε μετα μονο του.........:mad::!:

nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει ο adapτορ ενα διακοπτακι που το βαζεις στο "Lock" ή στην άλλη θεση που συνεπαγεται "Unlock". Ωστοσο επιλογοντας την δευτερη θεση και κανοντας πχ διαγραφη, μου βγαζει μηνυματα το pc:

 

file mou ston antaptora pou vazeis tin microSD kai tin kanei SD ekei exei ena mikro klipsaki pou grafei lock ekeino peirakse,,,oxii kati sto laptop:)

polles fores kolaei ksi den paizei rolo se pia thesei einai....opote peirakseto arketes fores kai des

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Εχει ο adapτορ ενα διακοπτακι που το βαζεις στο "Lock" ή στην άλλη θεση που συνεπαγεται "Unlock". Ωστοσο επιλογοντας την δευτερη θεση και κανοντας πχ διαγραφη, μου βγαζει μηνυματα το pc:

 

 

λογικα το εχεις στο unlock ετσι?οποτε βαλτο δες αν μπορεις να κανεις διαγραφη πχ κ αν δν μπορεις βγαλτο κ δες σε ποια θεση ειναι το διακοπτακι.εγω καθε φορα που το εβαζα στο laptop μου απο μονο του πιεζοταν προς τα πανω κ πηγαινε στο lock οποτε δεν με αφηνε να κανω τιποτα...ευτυχως ειχα εναν παλιο adaptor γιατι με αυτον της lg δεν γινεται δουλεια.μπορει απλα να ειναι χαλασμενος ο δικος μου δεν ξερω.δοκιμασε το κ πες μου..

Link to comment
Share on other sites

Με τους χάρτες garmin και το mapgenerator θα κάνουμε τίποτα?

Ναι , όντως παιδιά , κάτι πρέπει να γίνει!! Δώστε guide δώστε κάποια πληροφορία , να κινηθούμε.... :D:D

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορουμε να αλλαξουμε καπως τις συντομευσεις? http://img524.imageshack.us/my.php?image=kc910frontdfbhgs.jpg

 

Δεν ξερει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις αναβαθμισα το κινητό μου, στην v10k από την επισημη σελίδα και tool της lg. με επιτυχια.

 

ομως, στην κάμερα, και πάλι δεν εχει την επιλογη no sound στο κλείστρο.Έτσι ειναι γενικα η εκδοση 10k φανταζομαι ε?

 

Παντως, το κινητάκι όσο περισσότερο το χρησιμοποιώ, τοσο ανεβαινει στα ματια μου η LG...Προχθες δοκιμασα με ενεργο το wifi το google maps, και μπορω να πω πως ειχε απιστευτα λεπτομερεις χαρτες. Βρηκα το χωριο μου, στην ορεινη Κορινθια, που εχει συνολικα 15 κατοίκους !!!!

 

Τελικα life is good.... ;)

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις αναβαθμισα το κινητό μου, στην v10k από την επισημη σελίδα και tool της lg. με επιτυχια.

 

ομως, στην κάμερα, και πάλι δεν εχει την επιλογη no sound στο κλείστρο.Έτσι ειναι γενικα η εκδοση 10k φανταζομαι ε?

 

Παντως, το κινητάκι όσο περισσότερο το χρησιμοποιώ, τοσο ανεβαινει στα ματια μου η LG...Προχθες δοκιμασα με ενεργο το wifi το google maps, και μπορω να πω πως ειχε απιστευτα λεπτομερεις χαρτες. Βρηκα το χωριο μου, στην ορεινη Κορινθια, που εχει συνολικα 15 κατοίκους !!!!

 

Τελικα life is good.... ;)

Εγώ πάλι το αντίθετο.

Προσπαθούσα με το wifi να μπώ στο browser game που παίζω και έδειχνε μόνο τα μισά και παραμορφωμένα.

Το σκυλομετάνιωσα που δεν πήρα το Arena

...
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ V10k παρατηρησα ενα bug, όταν στελνω μηνυμα, μου ερχεται αναφορα οτι το μηνυμα παραδοθηκε σε διαφορετικόν απο αυτόν που το έστειλα..(επιλεγει τυχαια ενα νουμερο, ειτε απο τον καταλογο του κινητού, είτε και αγνωστο).

 

ειναι λιγο ενοχλητικό, αλλά ενταξει το θεωρω λεπτομερεια.εχει βαλει κανενας νεότερη εκδοση απο την v10k? (ειναι πιο νεα απο την v10j που ειχα πριν , έτσι?)

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ V10k παρατηρησα ενα bug, όταν στελνω μηνυμα, μου ερχεται αναφορα οτι το μηνυμα παραδοθηκε σε διαφορετικόν απο αυτόν που το έστειλα..(επιλεγει τυχαια ενα νουμερο, ειτε απο τον καταλογο του κινητού, είτε και αγνωστο).

 

ειναι λιγο ενοχλητικό, αλλά ενταξει το θεωρω λεπτομερεια.εχει βαλει κανενας νεότερη εκδοση απο την v10k? (ειναι πιο νεα απο την v10j που ειχα πριν , έτσι?)

την 10k εχω και εγω και οι αναφορες ερχονται κανονικα...

και απ'οσο ξερω δεν το εχει αναφερει κανεις αλλος στο φορουμ

οποτε μαλλον κατι αλλο πρεπει να φταιει :O

Link to comment
Share on other sites

την 10k εχω και εγω και οι αναφορες ερχονται κανονικα...

και απ'οσο ξερω δεν το εχει αναφερει κανεις αλλος στο φορουμ

οποτε μαλλον κατι αλλο πρεπει να φταιει :O

 

+1 Πρωτη φορα ακουω για τετοια περιπτωση!

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Oρισμενες φοτο και απο μενα ολα στο αυτοματο..... η δευτερη ειναι με μπολικο ζοομ!!!!
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Oρισμενες φοτο και απο μενα ολα στο αυτοματο..... η δευτερη ειναι με μπολικο ζοομ!!!!

 

οταν λες αυτοματο εννοεις αυτοματη εστιαση?κ γιατι βαζετε ολοι φωτος ρε παιδια?προσπαθουμε να συγκρινουμε κατι?:D

Link to comment
Share on other sites

οταν λες αυτοματο εννοεις αυτοματη εστιαση?κ γιατι βαζετε ολοι φωτος ρε παιδια?προσπαθουμε να συγκρινουμε κατι?:D

 

Eννοω ολες οι ρυθμισεις στο αυτοματο και η εστιαση....γιατι δεν ειναι ωραιες οι φοτο?:p

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

+1 Πρωτη φορα ακουω για τετοια περιπτωση!

 

Ειχα 150 εξερχομενα μηνυματα, και περιπου 100 εισερχομενα.Τα διεγραψα όλα, και σαν να εφτιαξε.Ίσως αυτό να έφταιγε.(σε 1 μηνυμα που εχω στειλει εως τωρα, ηρθς η σωστη αναφορά).

 

Παιδια, στην v10k δεν υπαρχει η επιλογή "no sound" στην καμερα έτσι? σε ποιες εκδόσεις υπάρχει, ξέρουμε?

 

Ευχαριστω προκαταβολικά.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

οταν λες αυτοματο εννοεις αυτοματη εστιαση?κ γιατι βαζετε ολοι φωτος ρε παιδια?προσπαθουμε να συγκρινουμε κατι?:D

Ναι ποιο από τα Renoir μας βγάζει καλύτερες φωτό!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Eννοω ολες οι ρυθμισεις στο αυτοματο και η εστιαση....γιατι δεν ειναι ωραιες οι φοτο?:p

Καταρχην οι φωτο ειναι ωραιες, αλλα υπαρχει ξεχωριστο topic για τις φωτογραφιες.

Επισης να τις ανεβαζεις στο turboimage.com για να τις βλεπουμε φουλ αναλυση.

Σου συνιστω επισης να παιξεις με τις ρυθμισεις, σε εσωτερικους χωρους μη βγαζεις ποτε στο αυτοματο.Η φωτο με το αυτοκινητακι μπλεδιζει λιγο-δοκιμασε να δεις τη διαφορα βαζοντας "φθορισμο".

 

Ειχα 150 εξερχομενα μηνυματα, και περιπου 100 εισερχομενα.Τα διεγραψα όλα, και σαν να εφτιαξε.Ίσως αυτό να έφταιγε.(σε 1 μηνυμα που εχω στειλει εως τωρα, ηρθς η σωστη αναφορά).

 

Παιδια, στην v10k δεν υπαρχει η επιλογή "no sound" στην καμερα έτσι? σε ποιες εκδόσεις υπάρχει, ξέρουμε?

 

Ευχαριστω προκαταβολικά.

 

Δεν υπαρχει στην 10k.Δε θυμαμαι αν υπηρχε στη 10j, παντως στη 10b υπηρχε.Μπορεις να χακαρεις κ να βγαλεις τον ηχο, σε προηγουμενες σελιδες αρκετα πισω αναφερεται.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει στην 10k.Δε θυμαμαι αν υπηρχε στη 10j, παντως στη 10b υπηρχε.Μπορεις να χακαρεις κ να βγαλεις τον ηχο, σε προηγουμενες σελιδες αρκετα πισω αναφερεται.

 

Ε δεν με πολυπειραζει, και δε θελω να το "χακάρω" με ανεπισημα κολπα.Αφου οταν απετυχε η αναβαθμιση που ειχα δοκιμασει (σελιδα 100 περιπου περιγραφω τι επαθα),και εμεινα 3 μερες χωρις κινητό (ηταν και φρεσκο, καμιας εβδομάδας ) τα ειχα παιξει.

 

Χθες το αναβαθμισα, και αν δε παρουσιασει κατι τρομερό, δεν το ξαναπειράζω...

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο τι βρήκα.!

http://74.125.39.132/translate_c?hl=en&ie=UTF-8&sl=fr&tl=en&u=http://muvctrl.leforum.eu/t1500-PACK-THEMES-Complet-x9-by-OMX-NEW.htm&prev=_t&usg=ALkJrhjvBXgEBvU_GYE9CJ8xaFtk_jHdkw

 

Εγώ πάντως έχω βάλει το "I-Renoir Next Gen Eraser 2 Gfx Pack" απο εδώ http://renoir.natarajxt.com/downloads/icones/ και τα σπάει.!

 

Πιστεύω πως αξίζει να ασχοληθούμε.!Δεν νομιζω να το κάνει κάποιος άλλος για εμάς.!

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν εχει ξαναερωτηθει και ας με συγχωρεσετε,ειδα σημερα το ΑΡΕΝΑ και μου αρεσε το μενου του,μπορουμε να βαλουμε τετοιο?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Χθες το Ρενουάρ μου βυθίστηκε σε λίγο γάλα. Μου παρουσίαζε δυσλειτουργίες αλλά φαινόταν και η οθόνη λίγο λερωμένη στη μέσα πλευρά. Το έχω αφήσει να στεγνώσει, μήπως διορθωθεί η κατάσταση. Εάν ξέρει κάποιος, μπορώ να το ανοίξω μόνος μου να το καθαρίσω; Η 6 εμφανείς βιδούλες που ξεβίδωσα δεν αρκούσαν. Πρέπει να το πάω στο service; Υπάρχει κάποιο service manual (Τα καταφέρνω στα ηλεκτρονικά);
Link to comment
Share on other sites

Με τους χάρτες garmin και το mapgenerator θα κάνουμε τίποτα?

 

ρε παιδια, ενημερωστε... γιαυτο ζουμε τον τελευταιο καιρο...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, ενημερωστε... γιαυτο ζουμε τον τελευταιο καιρο...

 

nai ρε παιδια πειτε κατι

Link to comment
Share on other sites

Ουφφ...

Άντε να βγει κάτι καλό για το GPS γιατί έχω αρχίσει και ξενερώνω λίγο με το όλο θέμα.

Always be your self... :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...