Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους...μια ερωτηση ηθελα να κανω (επειδη μου ειναι λιγο δυσκολο να ψαξω 150 σελιδες) ...πριν 2 ημερες αποκτησα το renoir και αρχισα τα τηλεφωνα. Κατα λαθος, παρατηρησα οτι πανω απο τον δεικτη σηματος εμφανιζοταν το "3G"! Χρεωθηκα δηλαδη τις κλησεις σαν 3G ή οχι?

και αν ναι, θα χρειαζονται τεσσερις για να κουβαλανε τον λογαριασμο μου?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxax oxi file mou cooool....ta simatakia pou vlepeis opws to 3g ..tha deis kai alla g kai h einai o tupos tou simatos pou pianeis stin perioxi ekeinei den xrewnese san 3g...as pou me gia na kaneis video klisi xreiazese taxutites 3g i h pou einai kai i megaliteri,,,,
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση γιατι απο χθες το βραδυ...περναω κριση!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...μια ερωτηση ηθελα να κανω (επειδη μου ειναι λιγο δυσκολο να ψαξω 150 σελιδες) ...πριν 2 ημερες αποκτησα το renoir και αρχισα τα τηλεφωνα. Κατα λαθος, παρατηρησα οτι πανω απο τον δεικτη σηματος εμφανιζοταν το "3G"! Χρεωθηκα δηλαδη τις κλησεις σαν 3G ή οχι?

και αν ναι, θα χρειαζονται τεσσερις για να κουβαλανε τον λογαριασμο μου?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

άμα κοκκινίζει τότε χρεώνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη...αναλογως σηματος, δικτυου κτλ θα κοκκινιζει οποτε γουσταρει??Η' μονο κατα τη διαρκεια βιντεοκλησεων κτλ?

 

Μηπως να το γυρισω σε 2G, τωρα που το βρηκα, να εχω το κεφαλι μου (...και την τσεπη) ησυχα??

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη...αναλογως σηματος, δικτυου κτλ θα κοκκινιζει οποτε γουσταρει??Η' μονο κατα τη διαρκεια βιντεοκλησεων κτλ?

 

Μηπως να το γυρισω σε 2G, τωρα που το βρηκα, να εχω το κεφαλι μου (...και την τσεπη) ησυχα??

 

κοκκινιζει π.χ. όταν μπαίνεις στο ιντερνετ...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη...αναλογως σηματος, δικτυου κτλ θα κοκκινιζει οποτε γουσταρει??Η' μονο κατα τη διαρκεια βιντεοκλησεων κτλ?

 

Μηπως να το γυρισω σε 2G, τωρα που το βρηκα, να εχω το κεφαλι μου (...και την τσεπη) ησυχα??

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει η βιντεοκλήση, απενεργοποίησέ το. Εκτός αν θέλεις να σερφάρεις στο net που βεβαίως θα χρεωθείς. Άσε που το 3G δεν πιάνει παντού και πάντα. Πέρισυ ήμουν σε παραλία του Ναυπλίου και δεν είχα σήμα ΚΑΘΟΛΟΥ ενώ οι φίλοι μου είχαν. Ε, το απενεργοποίησα και βρήκα την υγειά μου!

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!

να ρωτησω...

την 10κ που μπορω να την βρω και να την περασω??

θα χαθει η εγγυηση μου??

επειδη με την εκδοση που εχω τωρα(10ι) μου παει καπως αργο και κανει πολλες φορες επανακινησεις...

μπορει καποιος να μου πει???:worry:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!

να ρωτησω...

την 10κ που μπορω να την βρω και να την περασω??

θα χαθει η εγγυηση μου??

επειδη με την εκδοση που εχω τωρα(10ι) μου παει καπως αργο και κανει πολλες φορες επανακινησεις...

μπορει καποιος να μου πει???:worry:

 

 

Ο καλύτερος τρόπος είναι να κάνεις αναβάθμιση με το LG Update Tool και τότε δεν χάνεις ούτε την εγγυηση ούτε τίποτε σχετικό.

Αναλυτικά δες στην σελίδα 101 του forum.

 

Οδηγός Αναβάθμισης Με το LG Update Tool

(Δε φέρω καμία ευθύνη αν πάει κάτι στραβά)

 

Κατεβάζουμε το lg update tool απο http://gr.lgmobile.com/web/web.product.manualSoftwareRF.laf

Κατεβάζουμε και τους usb drivers απο την ιδια σελίδα , ώστε να μας αναγνωρίσει το κινητό.Διαβάζουμε και τις οδηγίες απο τη σελίδα αλλά συνοπτικά:

Την αναβάθμιση θα την κάνουμε με το lg pc suite κλειστό.Έχουμε το κινητό με πλήρη τη μπαταρία ή έστω πολύ καλά φορτισμένο.Κανουμε back up (κάνω πάντα backup τις επαφές μου πολύ εύκολα στην κάρτα μνήμης.Στο μενού επαφές κάνουμε αντίγραφο στην κάρτα μνήμης κ είμαστε οκ).Αφαιρούμε την κάρτα μνήμης.

Σημείωση:κάποιοι χρήστες σε ξένα φόρουμ παραπονέθηκαν οτι δε μπορούσαν να αναβαθμίσουν ή να τελειώσουν την αναβάθμιση κ μόλις βγάλανε την κάρτα sim το πρόβλημα λύθηκε.

Κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης δεν αφαιρούμε το usb καλώδιο.

Συνοπτικότατα -Αφού κατεβάσεις το LGMobileupate, το τρέχεις, κανει εγκατάσταση, αυτόματα η επιλεγμένη γλωσσα ειναι η Ελληνική. Απο το μενού:

Υποστήριξη πελατών->Υποστηριζόμενα Μοντέλα->μαρκάρεις το KC910 v10k GREECE μετά απο το μενού παλι 'Εναρξη αναβάθμισης'

Κατεβαζει πρωτα ενα αρχειο ~96Mb, και μετα κανει το upgrade το οποιο διαρκει περιπου 12-15m .(quote απο τον φίλο HuskerDu)

 

Αρχικό μήνυμα από Spidey

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!

να ρωτησω...

την 10κ που μπορω να την βρω και να την περασω??

θα χαθει η εγγυηση μου??

επειδη με την εκδοση που εχω τωρα(10ι) μου παει καπως αργο και κανει πολλες φορες επανακινησεις...

μπορει καποιος να μου πει???:worry:

 

Tην κατεβαζεις από εδώ:

http://www.megaupload.com/fr/?d=OPK85XBH

Φυσικά και δεν χάνεις την εγγύηση, είναι η επίσημη ελληνική έκδοση ;)

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά φορτώνω το pc suite που έχει....κάνω συγχρονισμό τις επαφές...και πατάω μετά άνοιγμα βρίσκω το αρχείο που θέλω(*csv ειναι),για να περάσω τις παλιές μου επαφές. και μόλις πατάω έναρξη εισαγωγής τσούρ κλείνει το πρόγραμμα.....γιατί?????

 

Ξερει καποιος κατι?

αν οχι υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το κανω/?

nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

Δυσλειτουργίες προγραμμάτων έχουνε συναντήσει συχνά στα Windows. Δοκίμασε (αν δεν την έχεις) τη νέα έκδοση (V.4G3.77.090206) του προγράμματος από το site της LG και ίσως σου διορθωθούν τα προβλήματα.

Και μένα η προηγούμενη έκδοση (από το CD) μου έκανε διάφορα.

Καλό μήνα σε όλους

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και καλο μηνα!

μου ετυχε προβλημα στην αναβαθμιση!!

οταν παταω το lg tool upgrade μου κατεβαζει κανονικα το αρχειο που ειναι 96 mb αλλα στο τελευταιο σταδιο που αρχιζει να μου το περναει κολλαει περιπου στο 20%...

μου λεει μετα να αποσυνδεσω το καλωδιο,να βγαλω την μπαταρια,να τα ξαναβαλω και να πατησω retry αλλα και παλι τα ιδια μου κανει....

εντομεταξυ το κινητο μου δεν μπορω να το ανοιξω καν και εχει κολλησει στο λογοτυπο LG και να λεει απο κατω περιμενετε...

τι να κανω ρε παιδια??

please help:(

Link to comment
Share on other sites

εγω παω με το προγραμμα της lg και εκει που βαζεις ιμει δεν μου βγαζει τιποτα απο κατο περα του usb και lg tool, λεει και καλα οτι δεν υπαρχουν εκδοσεις αναβαθμισης για το κινητο μου και οταν βαζω απο κατο επιλογη μοντελου kc910 παλι δεν μου βγαζει κατι, τι ειναι παλι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

κ εγω το εκανα στην αρχη αυτο αλλα μου κολλαγε οταν εβαζα στο κενο το μοντελο κινητου μου...

τωρα εχω απελπιστει και δεν ξερω τι να κανω...:(

(οχι με αυτο αλλα με το πανω που εχω αναφερει...)

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια,τελος καλα ολα καλα!!:)

αναβαθμηστικε το ριμαδι μετα απο πολλες προσπαθειες!!

μπορει ομως καποιος να μου πει ποιες ειναι οι διαφορες απο την 10i σε 10k??

και το no sound για την καμερα που μπορω να το βρω??:confused:

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια,τελος καλα ολα καλα!!:)

αναβαθμηστικε το ριμαδι μετα απο πολλες προσπαθειες!!

μπορει ομως καποιος να μου πει ποιες ειναι οι διαφορες απο την 10i σε 10k??

και το no sound για την καμερα που μπορω να το βρω??:confused:

 

τελικα πως τα καταφερες, μπας κ κανω κ εγω τιποτα με το δικο μου?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, η καρτα μνημης εχει προστασια εγγραφης???

Και αν ναι, πως λυνουμε το προβλημα?

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, η καρτα μνημης εχει προστασια εγγραφης???

Και αν ναι, πως λυνουμε το προβλημα?

 

Αν λες για οταν την βαζεις στον adaptor οχι δεν εχει...αλλα το κανει κ σε μενα...προσεχε οταν το βαζεις στο laptop η card reader να μην τραβιεται προς τα κατω το κουμπακι που εχει για την προστασια εγγραφης!μεχρι να το καταλαβω κ γω οτι γινεται αυτο μου σπασανε τα νευρα!:D

Link to comment
Share on other sites

Εχει ο adapτορ ενα διακοπτακι που το βαζεις στο "Lock" ή στην άλλη θεση που συνεπαγεται "Unlock". Ωστοσο επιλογοντας την δευτερη θεση και κανοντας πχ διαγραφη, μου βγαζει μηνυματα το pc:

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...