Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρεται!

Ειμαι ενας νεος κατοχος του LG renoir. Αν και κατοχος πολλων κινητων ΝΟΚΙΑ (αθανατα και με πολλες δυνατοτητες), σκεφθηκα οτι ειναι καιρος να δοκιμασω κατι αλλο μιας που και αυτο που με ενδιαφερει πλεον σαν εξτρα σε ενα κινητο ειναι μια καλη καμερα και ενα καλο βιντεο (λογω ελλειψης χρονου δεν μπορω να πειραματιζομαι με εφαρφογες κλπ). Απο πρωτης οψεως φαινεται πολυ καλο, λειτουργικο και το touch screen πολυ βολικο. Αν και αχρησιμοποιητο και αδειο, εχει καποια κολληματακια οπως πχ "Αδυνατη συνδεση" σε wifi και καθυστερουσε να επανελθει το κινητο στην λειτουργια του. Ωστοσο εχω καποιες ερωτησεις-αποριες.

1.- Λογισμικο εχει το V10j, ειναι το τελευταιο?

2.- Πως μπορω να μεταφερω τις επαφες απο το ΝΟΚΙΑ Ν70 στο LG? Υπαρχει καποιος τροπος εκτος απο την αντιγραφη της SIM?

3.- To GPS ειναι με πληρωμη? Σπαει ή κατι τετοιο τελος παντων?

4.- Ισως χαζη ερωτηση αλλά οταν συνδεομαι στο internet μεσω wifi, χρεωνομαι? Οχι εεε?

5.- Απο εφαρμογες κλπ, τι παιζει? Υπαρχουν?

6.- Ως νεος στοn xωρο της LG, υπαρχουν διαφορα κολπα, τιπς κπλ? Οπως πχ το κρυφο μενου #3845#*910#

7.- To κινητο μας με ποιο αλλο κινητο εχει κοινα στοιχεια?

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρεται!

Ειμαι ενας νεος κατοχος του LG renoir. Αν και κατοχος πολλων κινητων ΝΟΚΙΑ (αθανατα και με πολλες δυνατοτητες), σκεφθηκα οτι ειναι καιρος να δοκιμασω κατι αλλο μιας που και αυτο που με ενδιαφερει πλεον σαν εξτρα σε ενα κινητο ειναι μια καλη καμερα και ενα καλο βιντεο (λογω ελλειψης χρονου δεν μπορω να πειραματιζομαι με εφαρφογες κλπ). Απο πρωτης οψεως φαινεται πολυ καλο, λειτουργικο και το touch screen πολυ βολικο. Αν και αχρησιμοποιητο και αδειο, εχει καποια κολληματακια οπως πχ "Αδυνατη συνδεση" σε wifi και καθυστερουσε να επανελθει το κινητο στην λειτουργια του. Ωστοσο εχω καποιες ερωτησεις-αποριες.

1.- Λογισμικο εχει το V10j, ειναι το τελευταιο?

2.- Πως μπορω να μεταφερω τις επαφες απο το ΝΟΚΙΑ Ν70 στο LG? Υπαρχει καποιος τροπος εκτος απο την αντιγραφη της SIM?

3.- To GPS ειναι με πληρωμη? Σπαει ή κατι τετοιο τελος παντων?

4.- Ισως χαζη ερωτηση αλλά οταν συνδεομαι στο internet μεσω wifi, χρεωνομαι? Οχι εεε?

5.- Απο εφαρμογες κλπ, τι παιζει? Υπαρχουν?

6.- Ως νεος στοn xωρο της LG, υπαρχουν διαφορα κολπα, τιπς κπλ? Οπως πχ το κρυφο μενου #3845#*910#

7.- To κινητο μας με ποιο αλλο κινητο εχει κοινα στοιχεια?

 

loipon file mou den tha sou apadisw se ola ,,,den eimai o katalilos...

1:i teleutea episimi ekdosi einai i 10k

2:meso tou nokia pc suit tha peraseis ta tilefona se ena fakelo sto pc kai meta me to lg pc suit sto lg..

4:oxi me wifi den xreonaise

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

loipon file mou den tha sou apadisw se ola ,,,den eimai o katalilos...

1:i teleutea episimi ekdosi einai i 10k

 

 

ειναι μηπως ευκολο καποιος να ανεβασει την επισημη εκδοση 10k κάπου?

 

(εχω καποια restart με την 10j, και επισης πολυ θα ηθελα την επιλογη no sound στην καμερα)

 

ευχαριστω προκαταβολικα.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

loipon file mou den tha sou apadisw se ola ,,,den eimai o katalilos...

1:i teleutea episimi ekdosi einai i 10k

 

 

ειναι μηπως ευκολο καποιος να ανεβασει την επισημη εκδοση 10k κάπου?

 

(εχω καποια restart με την 10j, και επισης πολυ θα ηθελα την επιλογη no sound στην καμερα)

 

ευχαριστω προκαταβολικα.

 

enas einai monos sou ...tha vreis ta katalila ergalia sto site tis lg ....o allos einai na to pas stin lg....

twra gia tin epilogi no sound stin kamera kai sto video ,,,,thelei huck...ama psakseis se ligo paleoteres selides tha vreis analitikes odigies,,,,

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει κανεις ποιον αριθμο παιρνω για να ενεργοποιησω το 3g μου??

εχω wind!!!!!!!

 

Καλημερα στην παρεα ...

 

Η ενεργοποιηση 3g στην wind ειναι default δηλαδη με την Renoir συσκευη μας που ειναι 3g υπαρχει αμεση υποστηριξη αρκει να εισαι εντος δικτυου.

 

Αντίθετα σε Cosmote - Vodafone απαιτειται τηλεφωνικη αιτηση στα αντιστοιχα Customer Phones προκειμενου μεσα σε 2-3 ωρες να ενεργοποιηθει η υπηρεσια.

 

ναι αλλα θα περιμενω εγω να βρω σημα και αμα βρω για να καλεσω με βιντεοκληση???τι βλακεια εχει κανει η wind ****το

 

Χαιρεται!

Ειμαι ενας νεος κατοχος του LG renoir. Αν και κατοχος πολλων κινητων ΝΟΚΙΑ (αθανατα και με πολλες δυνατοτητες), σκεφθηκα οτι ειναι καιρος να δοκιμασω κατι αλλο μιας που και αυτο που με ενδιαφερει πλεον σαν εξτρα σε ενα κινητο ειναι μια καλη καμερα και ενα καλο βιντεο (λογω ελλειψης χρονου δεν μπορω να πειραματιζομαι με εφαρφογες κλπ). Απο πρωτης οψεως φαινεται πολυ καλο, λειτουργικο και το touch screen πολυ βολικο. Αν και αχρησιμοποιητο και αδειο, εχει καποια κολληματακια οπως πχ "Αδυνατη συνδεση" σε wifi και καθυστερουσε να επανελθει το κινητο στην λειτουργια του. Ωστοσο εχω καποιες ερωτησεις-αποριες.

1.- Λογισμικο εχει το V10j, ειναι το τελευταιο?

2.- Πως μπορω να μεταφερω τις επαφες απο το ΝΟΚΙΑ Ν70 στο LG? Υπαρχει καποιος τροπος εκτος απο την αντιγραφη της SIM?

3.- To GPS ειναι με πληρωμη? Σπαει ή κατι τετοιο τελος παντων?

4.- Ισως χαζη ερωτηση αλλά οταν συνδεομαι στο internet μεσω wifi, χρεωνομαι? Οχι εεε?

5.- Απο εφαρμογες κλπ, τι παιζει? Υπαρχουν?

6.- Ως νεος στοn xωρο της LG, υπαρχουν διαφορα κολπα, τιπς κπλ? Οπως πχ το κρυφο μενου #3845#*910#

7.- To κινητο μας με ποιο αλλο κινητο εχει κοινα στοιχεια?

 

2)αναλογος...με ποιο τροπο θα χρησιμοποιης το gps με google maps ι με τον αλλον τον τροπο??

 

5)οταν λες εφαρμογες τι ενοοεις??παιχνιδια και τετοια??

 

7)το κινητο μας εχει σχεδων κοινα στοιχεια με το ku990 (viewty)

 

πιστευω να σε βοηθησα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα κ καλως σας βρηκα!!

Εχω την εκδοση KC 910 V10j κ σκεφτομαι να του κανω μια αναβαθμισουλα....θα μου πειτε σε ποια σελιδα θα παωκ τι υλικο πρεπει να κατεβασω??

Επισης εχετε βρει τπτ καλο για GPS free? Το We travel λεει τπτ??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα κ καλως σας βρηκα!!

Εχω την εκδοση KC 910 V10j κ σκεφτομαι να του κανω μια αναβαθμισουλα....θα μου πειτε σε ποια σελιδα θα παωκ τι υλικο πρεπει να κατεβασω??

Επισης εχετε βρει τπτ καλο για GPS free? Το We travel λεει τπτ??

 

καλησπερα!!το μονο που εχω να σου πω για την αναβαθμηση ειναι οτι ειναι πολυ επικινδυνη γιατι αμα ξεσυνδεθη το καλοδιο απο το κινητο ενω γινετε η αναβαθμηση την εκατσες!!....τωρα για το gps που λες ψαξε στην σελιδα 116....

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια γιατι δεν μπορω να δω βιντεακια απο το greek-movies??απο το youtube βλεπω κανονιικα!και κατι αλλο

οταν παω να γραψω μια καινουρια επαφη το πληκτρολογιο κολλαει παρα πολυ

μηπως ξερει κανεισ τι μπορω να κανω??

 

καμια απαντηση?

Link to comment
Share on other sites

καμια απαντηση?

 

Ουτε εγω μπορω να δω, ισως γιατι το κινητο παιζει μονο απο youtube.

Για το αλλο, τι εκδοση λογισμικου εχει το τηλ σου;Κανε ενα factory reset απο το κρυφο μενου(κανε μπακ απ πρωτα)αν θες μηπως κ φτιαξει.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω μπορω να δω, ισως γιατι το κινητο παιζει μονο απο youtube.

Για το αλλο, τι εκδοση λογισμικου εχει το τηλ σου;Κανε ενα factory reset απο το κρυφο μενου(κανε μπακ απ πρωτα)αν θες μηπως κ φτιαξει.

 

egw re paidia pali oute apo to youtube mporw,,,,,sindeomai me wifi paw sto youtube patw ena video kai mou anoigi to mediaplayer kai grafei endiamesi mnimi dixni na fortoni alla menei statherw sto 01% ...kai meta stamataei kai gragei kapio sfalma den thimame akrivos

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια γιατι δεν μπορω να δω βιντεακια απο το greek-movies??απο το youtube βλεπω κανονιικα!και κατι αλλο

οταν παω να γραψω μια καινουρια επαφη το πληκτρολογιο κολλαει παρα πολυ

μηπως ξερει κανεισ τι μπορω να κανω??

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ όταν γράφω καινούργια επαφή...

και επίσης δεν μου γράφει ήχο όταν παίρνω βίντεο...

μηπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ όταν γράφω καινούργια επαφή...

και επίσης δεν μου γράφει ήχο όταν παίρνω βίντεο...

μηπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει?

 

Παιδιά, όταν βλέπετε κάποιο πρόβλημα το οποίο δεν επιλύεται με κάποιο fw, δίνεται το κινητό πίσω και επιστρέφονται ή τα χρήματά σας ή παίρνετε άλλη συσκευή.

Μη ρωτάτε και ξαναρωτάτε, δεν υπάρχει ουσία.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Gnome Desktop και καλοκαιριατικο keylock! :D

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

βασικα εχει 3 γραμμες!!

πως τις μετρας εσυ 4? :blink:

οποτε ειναι λογικο μολις πεσει η μια να δειχνει 2

Ισως επειδή ακριβώς δίπλα από την ένδειξη μπαταρίας έχει την ένδειξη κάρτας μνήμης να νομίζει ότι έχει 4 γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

I-renoir Next Gen :D

 

δεν εχω μαθει να τα περναω καπως αυτα...

υπαρχει κανα guide ισως.. :blink:

 

στω!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω μαθει να τα περναω καπως αυτα...

υπαρχει κανα guide ισως.. :blink:

 

στω!

 

θα σου κανω αυριο ενα αναλυτικο, γιατι εχει λιγο μπερδεμα :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

θα σου κανω αυριο ενα αναλυτικο, γιατι εχει λιγο μπερδεμα :)

 

Ωραιος! ;)

Και αυτο τι ακριβως ειναι? Οπως στο iphone ή το arena? Είναι καθόλου εξυπηρετικο?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! ;)

Και αυτο τι ακριβως ειναι? Οπως στο iphone ή το arena? Είναι καθόλου εξυπηρετικο?

 

εχει 3 οθονες με συντομευσεις με slide,αλλα χανεις τα widgets.Επισης την καμερα την ενεργοποιεις με το κουμπακι κ κλεινει το κινητο πατωντας 2 φορες το off .Θεμα συνηθειας , τπτ αλλο.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Α, η v13b, τι λεει , την εχεις δοκιμασει φιλε spidey?

οκ για το παραπανω, μην με ξεχασεις αυριο! :p

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Α, η v13b, τι λεει , την εχεις δοκιμασει φιλε spidey?

οκ για το παραπανω, μην με ξεχασεις αυριο! :p

 

Οχι δεν την εχω βαλει,εχω τη 13a (αλλα με το gps) κ με καλυπτει απολυτα.Αυριο λογικα θα εχω και το αρένα το βραδυ, οποτε θα κανω ενα κατατοπιστικοτατο review και θα ανεβασω και φωτογραφιες απο την καμερα του (αν κ ξερω οτι δεν ειναι φωτοκινητο).

Δε σε ξεχναω βρε!Αυριο θα στο πω αναλυτικά.:D

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν την εχω βαλει,εχω τη 13a (αλλα με το gps) κ με καλυπτει απολυτα.Αυριο λογικα θα εχω και το αρένα το βραδυ, οποτε θα κανω ενα κατατοπιστικοτατο review και θα ανεβασω και φωτογραφιες απο την καμερα του (αν κ ξερω οτι δεν ειναι φωτοκινητο).

Δε σε ξεχναω βρε!Αυριο θα στο πω αναλυτικά.:D

 

Αντε, καλοριζικο να το χεις να το χαρεις. Γιατι οι αλλοι ολοι πικαρμενοι βγηκανε με το arena.

Με τις v13 (α,b etc) πως εβαλες ΚΑΙ gps? υπαρχει καποιο πατσακι, πως εφαρμοζεται? :confused:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα παιχνιδια του omnia και του viewty μπορουνε να παιξουν στο renoir???

παινχιδια για το renoir εχουνε βγει??σε ποια σελιδα μπορω να τα βρω????

Link to comment
Share on other sites

εχει 3 οθονες με συντομευσεις με slide,αλλα χανεις τα widgets.Επισης την καμερα την ενεργοποιεις με το κουμπακι κ κλεινει το κινητο πατωντας 2 φορες το off .Θεμα συνηθειας , τπτ αλλο.

 

 

αυτο καλο ακουγεται...κ οπως το ειδα δηλαδη τελειο!περιμενω κ γω το guide γιατι μονος μου δυσκολο να το κανω!μονο που αν εν τελει δεν μαρεσει η το βαρεθω μπορω μετα να το επαναφερω στην αρχικη του μορφη ε?

Link to comment
Share on other sites

Αντε, καλοριζικο να το χεις να το χαρεις. Γιατι οι αλλοι ολοι πικαρμενοι βγηκανε με το arena.

Με τις v13 (α,b etc) πως εβαλες ΚΑΙ gps? υπαρχει καποιο πατσακι, πως εφαρμοζεται? :confused:

 

Thanks tsoump μου.Δε βγηκανε ολοι πικραμενοι απο το αρενα βρε:D

Για το gps απλα δεν εβαλα το pxo που δινει αυτος, αν και λεει οτι γινεται ακομη πιο γρηγορο, το κινητο ειναι ηδη γρηγορο.Βεβαια η ταχεια μου κληση με φωτογραφιες των επαφων αργει πολυ, αλλα οκ αυτο υπαρχει σε ολες τις εκδοσεις.

 

παιδια τα παιχνιδια του omnia και του viewty μπορουνε να παιξουν στο renoir???

παινχιδια για το renoir εχουνε βγει??σε ποια σελιδα μπορω να τα βρω????

Τα παιχνιδια για το viewty παιζουν ολα.Εχεις pm :)

 

αυτο καλο ακουγεται...κ οπως το ειδα δηλαδη τελειο!περιμενω κ γω το guide γιατι μονος μου δυσκολο να το κανω!μονο που αν εν τελει δεν μαρεσει η το βαρεθω μπορω μετα να το επαναφερω στην αρχικη του μορφη ε?

 

Nαι μπορεις να το επαναφερεις, στην αρχη το ειχα κανει λαθος, αλλα δεν υπαρχει θεμα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...