Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalhspera. :)

 

To efere kai h Vodafone to Renoir sta 385 E (proswpika me sumferei logw epidothshs). Vgainei omws kai to Arena suntoma. Ti lete? Na perimenw na dw kai thn timh tou Arena (kai pote tha to ferei) h na proxwrhsw sthn agora tou Renoir (anupomonos gar? :D) Tha axizoun ta xarakthristika tou Arena thn anamonh h tha to vgaloun sta 550-600 E? :confused:

 

Tha ithela thn apopsi sas... :cool:

 

 

Χμ..δύσκολη επιλογή..το Αrena θεωρώ οτι θα ειναι μεταξυ 450-500 Ευρώ.

Είναι άκρως εντυπωσιακό και αν η καμερα του ειναι καλη..

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sigoura, ta 385 E einai mia xara gia to Renoir kai sigoura tha einai arketa parapanw to Arena (an einai gurw sto 450 tha kanw toumpes!). Alla, exei pio ekseligmeno UI kai apo thn allh an einai na erthei to Martio sthn Ellada, sth Vodafone kalo kalokairi (o,ti egine dld kai me to Renoir). Duskolh apofash, ontws. Tha perimenw epishmh timh gia Ellada kai vlepoume. To Renoir exei ena mono meion gia mena. To GPS. Me to we-travel kati paei na ginei, alla exei polu dromo akoma...

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Sigoura, ta 385 E einai mia xara gia to Renoir kai sigoura tha einai arketa parapanw to Arena (an einai gurw sto 450 tha kanw toumpes!). Alla, exei pio ekseligmeno UI kai apo thn allh an einai na erthei to Martio sthn Ellada, sth Vodafone kalo kalokairi (o,ti egine dld kai me to Renoir). Duskolh apofash, ontws. Tha perimenw epishmh timh gia Ellada kai vlepoume. To Renoir exei ena mono meion gia mena. To GPS. Me to we-travel kati paei na ginei, alla exei polu dromo akoma...

 

Το ίδιο μείον με το gps θα έχει λογικά και το Αρένα.Το ρενουάρ ήρθε με πρώτη τιμή τα 460 κ κάτι, γιατί το αρένα να κάνει πάνω από 500;Mη ξεχνάμε οτι φοράει 5αρα κάμερα κ όχι 8αρα.

Επιδότηση της vodafone μπορείς να πάρεις κ από το Πλαίσιο, αν το φέρει νωρίτερα.

Και εγώ το καλοβλέπω λόγω επιδότησης σε μισό χρόνο, που θα χει πέσει κ η τιμή του, αλλά αν δω κάμερα επιπέδου viewty, ή παρόμοια με το ρενουάρ(εννοώ να έχουν γίνει βήματα προς τα μπρος) , δε θα πάρω όσο εντυπωσιακό και αν είναι.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να στείλουμε μια παράκληση για αναβάθμιση χαρτών στο site του we-travel? μπας και μας βολεψει???

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μείον με το gps θα έχει λογικά και το Αρένα.Το ρενουάρ ήρθε με πρώτη τιμή τα 460 κ κάτι, γιατί το αρένα να κάνει πάνω από 500;Mη ξεχνάμε οτι φοράει 5αρα κάμερα κ όχι 8αρα.

Επιδότηση της vodafone μπορείς να πάρεις κ από το Πλαίσιο, αν το φέρει νωρίτερα.

Και εγώ το καλοβλέπω λόγω επιδότησης σε μισό χρόνο, που θα χει πέσει κ η τιμή του, αλλά αν δω κάμερα επιπέδου viewty, ή παρόμοια με το ρενουάρ(εννοώ να έχουν γίνει βήματα προς τα μπρος) , δε θα πάρω όσο εντυπωσιακό και αν είναι.

 

Xmmm, gia to GPS mallon exeis dikio. Kleisto leitourgiko tha einai, opote mia ap'ta idia... :( Oso gia thn timh, elpizw na exeis dikio. :D

 

Entaxei, ti 5ara ti 8ara. Egw toulaxiston den prokeitai pote na ektupwsw fwto se 8 megapixels analush! H poiothta ths fwto (dld tou fakou) metraei... ;)

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Exei dokimasei kaneis to we-travel gia Athina? Exei leptomereis h ta vasika (Poseidwnos kai Suggrou)? Paizei kamia photo?

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Exei dokimasei kaneis to we-travel gia Athina? Exei leptomereis h ta vasika (Poseidwnos kai Suggrou)? Paizei kamia photo?

 

Λεπτομερής.Μπορείς και απο το site να δεις τις διαθέσημες (πλήρως) πόλεις.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

αυτή την στιγμή κάνω αναβάθμιση .. από την 10f στην 10k.. θα σας πω αποτελέσματα.. και τυχόν διαφορές που θα εντοποιήσω...
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτή την στιγμή κάνω αναβάθμιση .. από την 10f στην 10k.. θα σας πω αποτελέσματα.. και τυχόν διαφορές που θα εντοποιήσω...

 

Εχω την 10k και σχετικα αντιμετωπιζω αργο μενου. Δηλαδη, δεν μπαινω Α Μ Ε Σ Ω Σ, υπαρχει μια καθυστερηση. Επισης το σοβαρο προβλημα ειναι στο πλαγιο πληκτρολογιο που εμφανιζεται.Δεν μπορω να γραψω γρηγορα γιατι κολλαει. Συμβαινει και σε καναν αλλον?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ολοκληρώθηκε χωρίς πρόβλημα η αναβάθμιση... απλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που υπήρχε πριν την αναβάθμιση και δεν διορθώθηκε. όταν μ στείλει κάποιος μήνυμα και ενώ έχω το κιν στο δυνατό δεν χτυπάει ο ήχος από το μήνυμα, μόνο δόνηση. αυτό συμβαίνει όταν το κινητό είναι κλειδωμένο και σβηστή η οθόνη του. ενώ όταν το χρησιμοποιώ δηλ το σκαλίζω και είναι ενεργό το κινητό χτυπάει το μηνυμα κανονικά.. ξέρει κανείς κάτι επ'αυτού? καμιά ρύμιση ίσως?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την μπαταρία του κινητού τί γίνεται?Αν γραφεις ενα βιντεάκι την ημέρα, βγαζεις καμία φώτο και μιλάς το πολύ μια ώρα στο τηλ την ημέρα δεν κρατάει πάνω απο μιάμιση μέρα 2 βαριά βαριά.!Μπορούμε να βάλουμε καλύτερη μπαταρία?Τι λύσεις υπάρχουν?

 

Υ.Γ.

Μιλάμε για ένα φωτογραφικό κυρώς κινητό και είναι κίρμα να μην αντέχει η μπαταρία του ούτε για φωτογραφίες.!Μην αναφέρω το πόσο κρατάει αν μπεις με το wi-fi στο internet.!Εγώ το έχω δύο εβδμάδες και μου αρέσει πολύ,κυρίως με την μπαταρία προβληματιζομαι.!

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

1 1/2 μέρα ή 2??

Ρε παιδιά εμένα κάθε 4 μέρες θέλει φορτιση και μιλάω καμιά ώρα κάθε μέρα (και 5~10 μυνήματα) και internet μέσω Wifi κανένα μισάωρο καθημερινά...

:O

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

1 1/2 μέρα ή 2??

Ρε παιδιά εμένα κάθε 4 μέρες θέλει φορτιση και μιλάω καμιά ώρα κάθε μέρα (και 5~10 μυνήματα) και internet μέσω Wifi κανένα μισάωρο καθημερινά...

:O

 

Παραλογο μου ακουγεται 4 μερες!!:blink::blink:Ποσα mah σου ειναι?

Εμενα 1000mah και βλεπω στην μια μερα με μπολικη χρηση να χανει την 1 γραμμη!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παραλογο μου ακουγεται 4 μερες!!:blink::blink:Ποσα mah σου ειναι?

Εμενα 1000mah και βλεπω στην μια μερα με μπολικη χρηση να χανει την 1 γραμμη!

Και μένα η 1000mah είναι ,και κρατάει 4 μερούλες ,αλλά σκέψου ότι εγώ δεν ακούω music-radio (εχω το ipod μαζί μου πάντα)...

Κλήσεις -SMS-wifi...<--- αυτή είναι η χρήση του και φωτογραφίες..

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Κάτι άλλο πως περνάμε τα θέματα και την αλλαγή για slide bar etc...

Δεν μπορώ να καταλάβω που τα αποθηκεύω.Ξέρει κανείς?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

- Αυτο με τα θεματα δεν το ξερω καθολου, ειναι απλο η εχει διαδικασια??

 

- Ε, νταξ' οσο να λεμε, ειναι θηριο το δικο σου για 4 μερες!!

 

-Πανω απο 1000mah bat, υπαρχει συμβατη?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια!Ειμαι ενας ευτυχης κατοχος του κινητου αυτου αλλα εχω μια απορια!ΟΙ ταινιες που κατεβαζουμε απο διαφορα sites (μεσω rapidshare ας πουμε) σε τι μορφη κατεβαινουν??Και αν δεν κατεβαινουν σε μορφη divx πως μπορουμε να τις μετατρεψουμε σε αυτη τη μορφη ετσι ωστε να τις περασουμε στο κινητο και να τις δουμε??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια!Ειμαι ενας ευτυχης κατοχος του κινητου αυτου αλλα εχω μια απορια!ΟΙ ταινιες που κατεβαζουμε απο διαφορα sites (μεσω rapidshare ας πουμε) σε τι μορφη κατεβαινουν??Και αν δεν κατεβαινουν σε μορφη divx πως μπορουμε να τις μετατρεψουμε σε αυτη τη μορφη ετσι ωστε να τις περασουμε στο κινητο και να τις δουμε??

 

συνήθως είναι xvid ή divx οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί τις παίζει το κινητό... τώρα αν δεν είναι κάτι από αυτά θέλει ένα πρόγραμμα μετατροπής... κάποιο συγκεκριμένο δεν μπορώ να σ προτείνω...

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

ολοκληρώθηκε χωρίς πρόβλημα η αναβάθμιση... απλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που υπήρχε πριν την αναβάθμιση και δεν διορθώθηκε. όταν μ στείλει κάποιος μήνυμα και ενώ έχω το κιν στο δυνατό δεν χτυπάει ο ήχος από το μήνυμα, μόνο δόνηση. αυτό συμβαίνει όταν το κινητό είναι κλειδωμένο και σβηστή η οθόνη του. ενώ όταν το χρησιμοποιώ δηλ το σκαλίζω και είναι ενεργό το κινητό χτυπάει το μηνυμα κανονικά.. ξέρει κανείς κάτι επ'αυτού? καμιά ρύμιση ίσως?

 

κανείς ρε παιδιά να βοηθήσει?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα

 

Σχετικα με την αναπαραγωγη ταινιων το κινητο μας παιζει μορφες divx, xvid αλλα και avi δηλαδη περιπου το 70% των μορφων που υπαρχουν στο internet.

ΑΝ παρολαυτα εχετε στην κατοχη σας ταινιες με μορφες mov, mpeg2,mpeg 4 κλπ υπαρχει στο cd της συσκευασιας μας το DivX Converter που με 2 απλα βηματα εισαγετε το αρχειο που θελετε να τροποποιησετε και το κανετε Convert για να ειναι ετοιμο να παιξει στο κινητο μας.

 

Αυτα και καλες μετατροπες

jg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Αγόρασα το kc910 χτες ωστοσο παρατηρώ τα εξής:

 

Ενω μεταφέρω τα αρχεία μου (mp3, εικόνες video) σε φακέλους στην εξωτερική μνήμη (με χρήση του mode "Μαζική αποθήκευση"), όταν παω να κάνω πρόσβαση απο το menu "Τα αρχεία μου" εμφανίζονται όλα χυμα κ όχι ανα φακέλους.Πχ όλα τα mp3 κατω απο τη κατηγορία "Ηχοι" , όλες οι εικόνες κάτω απο την κατηγορια "Εικόνες" κτλ..

 

Ο μόνος τρόπος να έχω προσπέλαση των αρχείων ανα φάκελο είναι εμμεσος κ απαράδεκτος, πρέπει να πάω στις Εικονές >Μετακίνηση > Μετακίνηση σε εξωτερικη μνημη, οπου ανοιγει ένα panel με τα περιεχόμενα της εξωτερικής μνήμης oπου εκεί φαίνονται οι φάκελοι κανονικά.

 

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει πιο γρήγορος/σωστός τρόπος να δει κανεις τα αρχεια της flash μνήμης ανα φάκελο?

Link to comment
Share on other sites

Λεπτομερής.Μπορείς και απο το site να δεις τις διαθέσημες (πλήρως) πόλεις.

 

Thanx! Kati einai ki auto... ;)

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Xmmmm, auto ti einai? San to we-travel? :confused:

 

http://www.navigami.com/

 

Sorry an exei ksanampei... :O

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Αγόρασα το kc910 χτες ωστοσο παρατηρώ τα εξής:

 

Ενω μεταφέρω τα αρχεία μου (mp3, εικόνες video) σε φακέλους στην εξωτερική μνήμη (με χρήση του mode "Μαζική αποθήκευση"), όταν παω να κάνω πρόσβαση απο το menu "Τα αρχεία μου" εμφανίζονται όλα χυμα κ όχι ανα φακέλους.Πχ όλα τα mp3 κατω απο τη κατηγορία "Ηχοι" , όλες οι εικόνες κάτω απο την κατηγορια "Εικόνες" κτλ..

 

Ο μόνος τρόπος να έχω προσπέλαση των αρχείων ανα φάκελο είναι εμμεσος κ απαράδεκτος, πρέπει να πάω στις Εικονές >Μετακίνηση > Μετακίνηση σε εξωτερικη μνημη, οπου ανοιγει ένα panel με τα περιεχόμενα της εξωτερικής μνήμης oπου εκεί φαίνονται οι φάκελοι κανονικά.

 

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει πιο γρήγορος/σωστός τρόπος να δει κανεις τα αρχεια της flash μνήμης ανα φάκελο?

 

Νομίζω πατώντας : Τα αρχεία μου > Η κάρτα μνήμης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...