Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με τιποτα!! Πηγαινε το πισω, και πες "το μετανιωσα" ή δεν μου άρεσε... παιχτο νευριασμενος, κατι! Η 8gb ειναι ΦΟΒΕΡΟ πλεονεκτημα σε αυτη τη τιμη! Μια 8αρα κανει κοντα στα 17€. Το κινητο κανει 406€.... μην δωσεις κι αλλα χρηματα για καρτα.

Παρε πισω τα χρηματα, και βρες το με καρτα μεσα, απο αλλο καταστημα!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Με τιποτα!! Πηγαινε το πισω, και πες "το μετανιωσα" ή δεν μου άρεσε... παιχτο νευριασμενος, κατι! Η 8gb ειναι ΦΟΒΕΡΟ πλεονεκτημα σε αυτη τη τιμη! Μια 8αρα κανει κοντα στα 17€. Το κινητο κανει 406€.... μην δωσεις κι αλλα χρηματα για καρτα.

Παρε πισω τα χρηματα, και βρες το με καρτα μεσα, απο αλλο καταστημα!

 

Δεν νομίζω να πει το "μετάνιωσα" και εκείνοι να το πάρουν πίσω.Πρέπει να πει τι ακριβώς πρόβλημα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να πει το "μετάνιωσα" και εκείνοι να το πάρουν πίσω.Πρέπει να πει τι ακριβώς πρόβλημα έχει.

 

Συμφωνω με τον φιλο...

Πρεπει να πεις ακριβως τι συμβαινει...

Βεβαια εχω την εντυπώσει πως η καρτα μνημης που δίνεται με την συσκευασία ειναι πολυ αργη,το εχει προσεξει κανεις;

Γενικα σαν SD...δεν ξερω βεβαια αν φταιει το Κιν. γι'αυτο αφου εχει πανω του 70MB μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον φιλο...

Πρεπει να πεις ακριβως τι συμβαινει...

Βεβαια εχω την εντυπώσει πως η καρτα μνημης που δίνεται με την συσκευασία ειναι πολυ αργη,το εχει προσεξει κανεις;

Γενικα σαν SD...δεν ξερω βεβαια αν φταιει το Κιν. γι'αυτο αφου εχει πανω του 70MB μνημη.

 

Φταίει η κάρτα μνήμης.

 

Στο αλλο τωρα.Το κουτι μου, οπως και των αλλων φανταζομαι, γραφει πανω "περιεχει δωρο καρτα μνημης 8gb" .Σε σενα το γράφει αυτό;Επισης ηταν πιο φτηνο απο το πλαισιο ωστε να δικαιολογειται η ελλειψη καρτας;Δε ξερω αν κυκλοφορουν διαφορετικα πακέτα, αλλα παρε κ ενα τηλ στην αντιπροσωπεια να δεις τι θα σου πουνε.Τις προαλλες κοιτουσα σε ενα σάιτ κ αντι για 8αρα , δινανε δωρο μια 4αρα καρτα.

 

Η επίσημη θέση της αντιπροσωπειας εδώ είναι ότι δίνεται με 8άρα κάρτα.Πρέπει να τη ζητησει.:)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον φιλο...

Πρεπει να πεις ακριβως τι συμβαινει...

Βεβαια εχω την εντυπώσει πως η καρτα μνημης που δίνεται με την συσκευασία ειναι πολυ αργη,το εχει προσεξει κανεις;

Γενικα σαν SD...δεν ξερω βεβαια αν φταιει το Κιν. γι'αυτο αφου εχει πανω του 70MB μνημη.

 

Εμενα δε μου φαινεται καθολου αργη.Εχω 160 φωτογραφιες ολες στην καρτα μνημης και τις βλεπει αμεσως-καμια σχεση με το viewty που αργουσε παρα πολυ.Επισης η περιηγηση στην καρτα μνημης ειναι μια χαρα.Ενα προβλημα εχει η συγκεκριμενη καρτα η kingston δλδ που διδεται ως δωρο και το εχουμε αναφερει πολλακις κ αυτο ειναι η καταγραφη βιντεο-οχι η αναπαραγωγη.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω...

Αυτο εννοουσα,τραβώντας Βιντεακι παρατήρησα οτι καρεδιαζει,δεν καταλαβα ομως απο που μπορει να οφείλεται αυτο...

Και απο την αλλη οταν περνας ενα divx αρχειο (600-700MB δηλαδη) κανει παρα πολυ ωρα.

Πιστευεις δηλαδη με μια αλλη μνημη ολα αυτα θα ερθουν;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω...

Αυτο εννοουσα,τραβώντας Βιντεακι παρατήρησα οτι καρεδιαζει,δεν καταλαβα ομως απο που μπορει να οφείλεται αυτο...

Και απο την αλλη οταν παρνας ενα divx αρχειο (600-700MB δηλαδη) κανει παρα πολυ ωρα.

Πιστευης δηλαδη με μια αλλη μνημη ολα αυτα θα ερθουν;

 

Το εχουμε αναφερει, η λυση ειναι η εξης: ειτε βαζεις αλλη καρτα, το χει κανει αλλος χρηστης κ δεν υπηρξε προβλημα, ειτε βαζεις επιλογη αποθηκευσης στη μνημη του κινητου κ μετα το μεταφερεις στην καρτα μνημης-αυτο κανω εγω.οριζω προεπιλογη τη μνημη του κινητου.:) , το καρεδιασμα δεν υπαρχει ετσι.Το θεμα ειναι οτι κ η καινουρια αναβαθμιση, η εκδοση 10j δεν το ελυσε το προβλημα, οπως διαβασα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!!

Δεν το ηξερα οτι λύνεται ετσι το προβλημα,δεν το σκεφτικα καθολου...

:up::up::up:

 

Ουτε εγω το ειχα σκεφτει μη νομιζεις, αναφερθηκε απο εναν φιλο εδω.Για αυτο ειμαστε εδω , να βοηθαμε ο ενας τον αλλον :) Καλες βιντεοσκοπησεις !!

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ..

Ποιες κατα την γνωμη σας θα ειναι συμβατες με την συγκεκριμενη συσκευη java εφαρμογες...

 

με ποιας αλλης συσκευης της lg θα πρεπει να κοιταξει κανεις να βρει εφαρμογες-παιχνιδια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ..

Ποιες κατα την γνωμη σας θα ειναι συμβατες με την συγκεκριμενη συσκευη java εφαρμογες...

 

με ποιας αλλης συσκευης της lg θα πρεπει να κοιταξει κανεις να βρει εφαρμογες-παιχνιδια?

 

Για εφαρμογες ο,τι εχω δοκιμασει απο viewty , δουλευει.Παιχνιδια υπαρχουν παντως.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

το weather widget εχει την Θεσ/νικη?

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

το weather widget εχει την Θεσ/νικη?

 

Ναι, εχει κ τη Λαρισα.Κανεις ενα search και εισαι κομπλε.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχει κ τη Λαρισα.Κανεις ενα search και εισαι κομπλε.

μου φαινεται πειραξα κατι στα settings και οταν παω να κανω update προσπαθει να βρει wifi, τα ιδια και o browser :mad: Πως γινετε να επιλεγω WiFi η GPRS?

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται πειραξα κατι στα settings και οταν παω να κανω update προσπαθει να βρει wifi, τα ιδια και o browser :mad: Πως γινετε να επιλεγω WiFi η GPRS?

 

Αυτο που κανω εγω ειναι :

παω utilities-browser-browser settings-profiles. εκει επιλεγεις wi-fi η gprs (wind plus για μενα).

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Οχι, το κουτι του δεν εγραφε τιποτα, ηταν πολυ πιο ακριβο απο το πλαισιο, (409 Πλαισιο και 445 Multirama). Βεβαια στο Στο Πλαισιο το πηρα μεσω web offer. Η κανονικη του τιμη εκει, ειναι περιπου ιδια και λιγο πιο πανω απο του Multirama. Κται αλλο που ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις: αγορασα το καλωδιο συνδεσης για τηλεοραση του Viewty ομως και δεν λειτουργει, το εχει δοκιμασει κανεις?

Γενικα πολυ καλες εντυπωσεις απο την συσκευη και το βρισκω και αρκετα γρηγορο, σε σχεση βεΒαια με το P1i της SE. Πολυ καλη η καμερα και με πολλες δυνατοτητες αν το ψαξει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που κανω εγω ειναι :

παω utilities-browser-browser settings-profiles. εκει επιλεγεις wi-fi η gprs (wind plus για μενα).

Στο δικό μου εχει WiFi και Cosmote Wap, η ρύθμιση αυτη είναι ομως μονο για τον browser η για ολες τις εφαρμογές που ζητούν πρόσβαση στο Internet, online κλπ ?

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, μολις το άλλαξα σε Cosmote wap συνδέθηκε με GPRS! :)

Thanks Spidey! Στο Κ800 που ειχα γινοταν με αλλο τρόπο, αξιζει να αναφερθεί στα hints and tips!

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, μολις το άλλαξα σε Cosmote wap συνδέθηκε με GPRS! :)

Thanks Spidey! Στο Κ800 που ειχα γινοταν με αλλο τρόπο, αξιζει να αναφερθεί στα hints and tips!

 

Eτσι ειναι ,κ το δικο μου γραφει cosmote wap επειδη ειναι branded, το wind plus το εβαλα με sms απο τη wind.Μια χαρα εισαι!:):)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Eτσι ειναι ,κ το δικο μου γραφει cosmote wap επειδη ειναι branded, το wind plus το εβαλα με sms απο τη wind.Μια χαρα εισαι!:):)

Ειμαι συνδρομητης Cosmote αλλα το κινητο το αγορασα απο το Πλαισιο σαν συσκευή (χωρις συνδρομη), γιατι λες οτι είναι branded? :confused:

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι συνδρομητης Cosmote αλλα το κινητο το αγορασα απο το Πλαισιο σαν συσκευή (χωρις συνδρομη), γιατι λες οτι είναι branded? :confused:

 

Το δικο μου ειναι branded, αντι για browser γραφει myview κ ειχε προεγκατεστημενες ολες τις ρυθμισεις cosmote επειδη το πηρα απο γερμανο.αλλα μεχρι εκει, δεν υπαρχει κατι αλλο κακο!:p (εκτος του οτι δε μπορω να αναβαθμισω στην 10j europe open απο ιντερνετ)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι branded, αντι για browser γραφει myview κ ειχε προεγκατεστημενες ολες τις ρυθμισεις cosmote επειδη το πηρα απο γερμανο.αλλα μεχρι εκει, δεν υπαρχει κατι αλλο κακο!:p

Και το δικο μου ειχε προεγκατεστημενες ολες τις ρυθμισεις cosmote (sms, mms etc) αλλα myview δεν εχω. Λες γιαυτο δεν μπορω να κανω αναβαθμιση στην euro-open online?

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου ειχε προεγκατεστημενες ολες τις ρυθμισεις cosmote (sms, mms etc) αλλα myview δεν εχω. Λες γιαυτο δεν μπορω να κανω αναβαθμιση στην euro-open online?

 

Απο λιγο ψαξιμο που εκανα, ολοι οι χρηστες με branded κινητα , δε μπορουν να κανουν αναβαθμιση,παρόλα αυτά , και κάποιοι αλλοι με μη branded κινητα, επισης δε μπορουν να κανουν.Δε μπορω να σου πω με σιγουρια.Στο γερμανο μου ειπαν οτι αν τους το δωσω θα κανει 10-12 εργασιμες να μου το επιστρεψουν.Ειμαι σιγουρος ομως οτι αν το παω μονος μου θεσνικη θα μου το κανουν σε μια μερα.

Εμενα εχει μεχρι κ myview wallpaper, που ειναι το default του.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Απο λιγο ψαξιμο που εκανα, ολοι οι χρηστες με branded κινητα , δε μπορουν να κανουν αναβαθμιση,παρόλα αυτά , και κάποιοι αλλοι με μη branded κινητα, επισης δε μπορουν να κανουν.Δε μπορω να σου πω με σιγουρια.Στο γερμανο μου ειπαν οτι αν τους το δωσω θα κανει 10-12 εργασιμες να μου το επιστρεψουν.Ειμαι σιγουρος ομως οτι αν το παω μονος μου θεσνικη θα μου το κανουν σε μια μερα.

Εμενα εχει μεχρι κ myview wallpaper, που ειναι το default του.

Ειναι το 1ο μου LG, δεν εχω ιδεα πως λειτουργουν τα service centers που εχουν. Αν το αναβαθμισεις να μας πεις εμπειριες, προν το παρον η 10f δουλευει μια χαρα.

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...