Jump to content

Jincen JC777s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος παιδιά αν το κινητό JC 678S έχει ενεργή αναμονή? Γιατί εργοστασιακά τουλάχιστον το δικό μου δεν είναι ρυθμισμένο έτσι. Εννοώ δηλαδή στην οθόνη αναμονής να εμφανίζονται ειδοποιήσεις για τα μηνύματα, τις κλήσεις, εικονίδια για το bluetooth ή ό,τι άλλο επιλέξει ο χρήστης να βάλει σαν συντόμευση.

 

'Οποιος ξέρει ας με διαφωτίσει. Ευχαριστώ.

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τα 2 προβληματικά jc777s που είχα στείλει στον κινέζο μου τα αντικατέστησε με 2 ολοκαίνουργια χωρίς δεύτερη κουβέντα!!Ένα μπράβο απο εμένα στους κινέζους.Συνολίκά έκανε ούτε 15 μέρες να πάνε και να έρθουνε.
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

παιδιά την βοήθεια σας για αποστολή mms .δεν έχω κάνει καμία ρύθμιση και δεν γνωριζω αν υπάρχει ή αν χρειαάζεται καποια ρυθμιση. δεν ξέρω επίσης αν μπορει να στειλει mms. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Παρελαβα απο Κινα μετα απο αγορα σε δημοπρασια το JC777s στις 22/10/08.Στις 29/10/08 επαψε να ανταποκρινεται η οθονη touch ολες οι αλλες λειτουργιες του ειναι οκ.Επικοινωνησα με τον πωλητη και μου ειπε να το στειλω πισω (εγω οχι εκεινος) στην Κινα μου εδωσε την διευθυνση για ελεγχο και πιθανη αντικατασταση.Με συμβουλεψε να κανω επαναφορα αρχικων ρυθμισεων με αποτελεσμα με το που ανοιγει να ζητα callibration πραγμα που δεν το κανει εφοσον η touch δεν λειτουργει αρα κολλημενο εκει.Ειχε καποιος αλλος παρομοιο προβλημα,και τι εκανε?Σας γραφω την διευθυνση Κινας που μου εδωσε πληροφοριακα και μονο να υπαρχει

"Liu Xuetao

4C052,Colconda Cyber Plaza,

Huafa North Road,Futian District,

Shenzhen,China

518000

 

Telephone:0086-015889666101 "

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Παρελαβα απο Κινα μετα απο αγορα σε δημοπρασια το JC777s στις 22/10/08.Στις 29/10/08 επαψε να ανταποκρινεται η οθονη touch ολες οι αλλες λειτουργιες του ειναι οκ.Επικοινωνησα με τον πωλητη και μου ειπε να το στειλω πισω (εγω οχι εκεινος) στην Κινα μου εδωσε την διευθυνση για ελεγχο και πιθανη αντικατασταση.Με συμβουλεψε να κανω επαναφορα αρχικων ρυθμισεων με αποτελεσμα με το που ανοιγει να ζητα callibration πραγμα που δεν το κανει εφοσον η touch δεν λειτουργει αρα κολλημενο εκει.Ειχε καποιος αλλος παρομοιο προβλημα,και τι εκανε?Σας γραφω την διευθυνση Κινας που μου εδωσε πληροφοριακα και μονο να υπαρχει

"Liu Xuetao

4C052,Colconda Cyber Plaza,

Huafa North Road,Futian District,

Shenzhen,China

518000

 

Telephone:0086-015889666101 "

 

 

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ

 

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΑΘΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ. ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΗΜΕΝΟ ΠΑΤΗΣΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΚΛΗΣΗΜΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΟΘΟΝΗ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ..

 

ΕΓΩ ΤΟ ΕΣΤΗΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΜΕ 20 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΕΙΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ.

 

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΤΡΙΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε xatsis ευχαριστω για την συμβουλη σου,δεν ηξερα για το κουμπι που μου ειπες.Θα το συσκευασω και θα το στειλω πισω την Δευτερα.Το εστειλες σκετο στο κουτι του?
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρω και σε προηγούμενα ποστ είχα πάθει και εγώ το ίδιο με ένα απο αυτά και το έστειλα πίσω.Μου στείλανε καινούργιο επι τόπου!!!Φαντάζομαι ότι αυτοί με τη σειρά τους τα δίνουνε πίσω στο εργοστάσιο και παίρνουνε καινούργιο.Όπως και σε εμάς...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εβαλα τις ρυθμισεις για internet wind ολα τελεια τρεχει σχετικα καλα.αν βρισκαμε και κανενα προγραμματακι.ευχαριστουμε τον φιλο που μας εδωσε τις οδηγιες για wap
Link to comment
Share on other sites

Φιλε boltsis πατησα το κουμπι που μου ειπες μπηκα στην αρχικη οθονη και στην επιλογη μενου οταν μπαινω δεν ανοιγει καμμια επιλογη.Αυτα τα προβληματα σου ειχε κανει και σενα?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε boltsis πατησα το κουμπι που μου ειπες μπηκα στην αρχικη οθονη και στην επιλογη μενου οταν μπαινω δεν ανοιγει καμμια επιλογη.Αυτα τα προβληματα σου ειχε κανει και σενα?

 

Φίλε μου αυτό που είχε πρόβλημα δε λειτουργούσε καθόλου το πενάκι.Το επαναφέραμε στις εργοστασακές ρυθμίσεις ,κάναμε και calibration αλλά τίποτα.Προσπάθησε να δοκιμάσεις και εσύ αυτά και αν δεν κάνεις τίποτα τότε στείλτο πίσω

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα .

 

Θα ηθελα να μου απαντησετε στην εξης απορια μου . Πως μπορω να βαλω τα τραγουδια σε φακελους αντι να ειναι ολα χυμα , σε μπορω να το κανω να τα αναγνωρισει . :-(

 

Πως μπορω να γραφω sms , με τα πληκτρα να εχουν ελληνικους χαρακτηρες , και οχι αγγλικους . Πχ βλεπω πανω στιν οθονη τα ελληνικα αλλα κατω με τα πληκτρα βγαζει αγγλικους χαρακτηρες .

 

Υπαρχει καμια λυση να βρουμε earphones με usb , γιατι αυτα που εχει ι συσκευασια ειναι χαλια :-((((((

Link to comment
Share on other sites

Φιλε xatsis ευχαριστω για την συμβουλη σου,δεν ηξερα για το κουμπι που μου ειπες.Θα το συσκευασω και θα το στειλω πισω την Δευτερα.Το εστειλες σκετο στο κουτι του?

 

 

σορυ για την καθηστερηση αλλα ειχα ζημια..

 

εγω το εστηλα πισω σε αλλο κουτι καο μονο με την μπαταρια του

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια ..

 

πρόσφατα πηρα και γω το εν λογο κινητό ..μέχρι στιγμής μια χαρα ολα..

 

μια ερωτηση μονο..

 

 

δεν ακουγεται καλα η φωνη του συνομιλητή ..εννοώ σε ένταση !

 

υπαρχει καποιο πρόβλημα η ειναι ετσι το φτιάξιμο του..αν οχι υπαρχει καποια ρύθμιση γιαυτο..

 

και ακομα κατι ..στο νετ μπορει να μπει κάποιος κανονικά η δεν μπορει..??

 

αυτα thanks προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η φωνή του συνολητή εμένα με ξεκουφαίνει και το κατεβάζω στο μισό περίπου.Φαντάζομαι ότι έχεις ανεβάσει τέρμα την ένταση απο τα πλαίνά κουμπιά του τηλεφώνου έτσι?

Τώρα όσο γαι το άλλο που ρωτάς δε γνωρίζω καθόλου.

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος ενδιαφέρεται πουλάω ένα JC777s ασημί στο κουτί του. Δείτε στις αγγελίες εδώ :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2570695#post2570695 .

Link to comment
Share on other sites

για σας σκεφτομαι να το αγορασω το εχει ενας φιλος μου και μου αρεσε

 

απλα ηθελα να ρωτησω δυο τρια πραματα αν ξερετε

1.υποστηριζει το κοσμοτε My view?δηλαδη υπαρχουν καπου οι ρυθμισεις?

2.java δεν υποστηριζει ε?αυτο θα εχει επιπτωσει στο πως θα βλεπω καποιες σελιδες ?αν βεβαια υποστηριζει wap

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Το τηλέφωνο το έχω και εγώ 2 μέρες τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

 

Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως δεν μπορώ να αλλάξω τη διάταξη του menu από λίστα σε πλέγμα!!!

 

Ξέρει κανείς πως γίνεται γιατί δεν μπορώ να το βρώ στις ρυθμίσεις!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρελαβα χθες jc777s

 

μου στοιχισαν 120 ευρω (πήρα 5-αδα, με εχουν φαει οι φιλοι μου!!) γιατι με σκίσανε στο τελωνείο (15% φόρος και 19% ΦΠΑ). Τελικα συμφέρει να τα φέρνουμε 1 - 2 την φορά, γιατι αν είναι πολλά ασχολουνται οι τελώνες!

 

ισχύουν τα ίδια που είχα γράψει για το JC618/618s

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=220537

αλλα αυτό έχει επιτελους και στυλάκι!

 

 

Τα προβλήματα να υπάρχουν στο θέμα των ελληνικών μυνημάτων (70 χαρακτήρες),

οι φωτό είναι 640χ480 και δεν ειναι πολυ καλες (τουλαχιστον σε αυτο που εχω, ειδα οτι καποιοι έχουν και υψηλοτερη αναλυση),

οταν βαζεις το usb εχει επιλογη αν θα ειναι com ή file η συνδεση αλλα απο την αλλη δεν εχω drivers ουτε software οποτε δεν μπορω να συγχρονιστώ με outlook

 

Πολύ καλο αναλογικό tuner τηλεόρασης, πολυ καλο ραδιο και συντονιζει σωστα ανα 0,1 τους σταθμους (εχω δει αλλα που συντονιζουν ανα 0,2 και χανεις σταθμους ετσι).

 

Επισης ολα εχουν αυτό το κοκκινο -ασπρο στο κουτι απ'εξω αλλα ολα ειναι μαυρα ...γ@μωτο!

 

Το καλιμπραρισμα του ηταν αψογο και δεν χρειάστηκε να το κανω.

 

Αυτα μεχρι στιγμής, εχω φέρει και το tv95, και το TV-d200 για πιο μικρο, το Τ200+ με την 5αρα την καμερα (ετσι λέει) και το JC688s και θα σας ποσταρω εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

 

http://www.theoldcomputer.com/MainMenu.htm

 

ΕΔΩ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ

 

Πως τα περναμε στο κινητο?:wacko:καλο το βιντεακι αλλα δεν βοηθα.Γενικα καμια βοηθεια για παιχνιδια?thanks;)

Κυνικός είναι ο άνθρωπος που όταν μυρίζει λουλούδια, ψάχνει να βρει το φέρετρο:shifty:
Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:DΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ

 

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΠΡΟΤΑΓΟΝΗΣΤΗ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ

 

 

ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΝΟΤΙΑ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟ ΤΥΜΠΑΚΙ. ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΑ, ΠΡΟΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΑΠΙΟΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΖΕΠΗ, ΤΟ ΕΨΟΧΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ(ΠΟΥ ΝΑ ΘΥΜΑΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ). ΟΛΗ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΕΒΡΕΧΕ ΣΥΝΟΛΟ 35 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΝΕΡΟΥ. ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΣΤΑ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΑ ΤΟ ΒΡΗΚΑ, ΧΤΗΠΑΓΕ ΤΟ ΞΥΝΠΗΤΗΡΗ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΚΛΗΣΕΙ ΑΠΠΟ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ ΡΩΤΑΓΕ <<ΝΑ ΤΕΘΕΙ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ?>> ΠΑΤΑΩ "ΝΑΙ" ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΘΗΚΗ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΝΥΚΤΑ ΒΡΟΧΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ..

ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΑΓΚΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

http://i227.photobucket.com/albums/dd156/lakisss77/14c5_2.jpg Γεια σε όλους παρήγγειλα και εγώ το Dual SIM Standby MP3/4 FM TV Mobile JC777s Silver από το ebay 95 e . Σας δίνω το link http://cgi.ebay.com/Dual-SIM-Standby-MP3-4-FM-TV-Mobile-JC777s-Silver_W0QQitemZ350132068347QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item350132068347&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1205%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

Features:

Quad-bands GSM 850/900/1800/1900Mhz

Dual sim card dual standby

Analog TV

FM Without handset

Bluetooth 2.0

Vibration subwoofer

Support Multi-language

3.0''touch screen plus Hard lcon,full-screen handwriting input

high-definition camera

Manufacture Descriptions

Phone Model

JC777s

 

Network

GSM 850/ 900 / 1800 / 1900 MHz

 

Announced

2008, June

 

Status

Available

 

Available Language

English, Russian, Arabic, Deutsch, Italian, Polish, Portuguese, Greek, Spainish, French, Turkish

 

Display Type

QVGA touch screen, 260K colors

 

Display Size

3.0 inch, 240×320 pixels

 

Ringtones Type

• Polyphonic (64 channels)

• Support mp3 ringtone

• Vibrate speaker

 

Ringtones Amount

Depend on the storage size

 

Ringtones Customization

Downloadable

 

Vibration

Yes

 

Music

• Support MP3 background play, support equalizer

 

Video

• 3GP / MP4, support to play in full screen, forward and pause

 

Phonebook

Can store 300 phonebooks

 

Internal Memory

Packed with 256M TF card, support extend card

 

Connectivity

GPRS / WAP

 

Card slot

MicroSD (TransFlash)

 

Messaging

SMS, MMS

 

Data transfer

USB cable / Bluetooth

 

Games

One common game

Camera

• high-definition camera

• Image output size (max.): 640*480 pixels

• Support to shoot with sound

 

Additional Features

• Quadband phone

• Dual cards standby phone

• Bluetooth

• Built-in analog TV

• Handwritten & Keyboard input

• MP3 / MP4 fluent player

• Support outside FM radio without earphone

• Handsfree

• Calendar

• Memo

• Alarm clock

• World time

• Calculator

• Voice recorder

• Memory extended

• SMS group sending

• Support WAP wireless internet access

• Support GPRS

• MMS

• Vibrate speaker

 

Battery

2000mah

 

Stand-by time

100-400 hours

 

Talk time

100-450 minutes

 

 

Package Includes the following:

• 1. Cell Phone 777sx 1

• 2.Batteries x 2

• 3. Charger x 1

• 4.USB Cable x 1

• 5.Stylus penx 1

• 6.Earphone x 1

• 7.Manual (in English)

• 8.256 TF card

Link to comment
Share on other sites

Tελικά από τις παρουσιάσεις και τα σχόλια αυτό που δε συμπέρανα ακόμα είναι αν υπάρχει η δυνατότητα με κάποιο κινέζικο τηλέφωνο να γράψεις μηνύματα με 160 χαρακτήρες. Αν χρησιμοποιείς ελληνικό ακόμα και κεφαλαία πέφτει στους 70 αναγκαστικά; Όταν είσαι σε κάποια εφαρμογή πχ sms ή κατάλογο και πατήσεις κάποιο πλήκτρο σου βγάζει πρώτα ελληνικά, αγγλικά και μετά τους ελληνικούς χαρακτήρες ή πρέπει να πας επιλογές και να γυρίσεις το πληκτρολόγιο και αυτό να κάνεις κάθε φορά;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Jincen JC777s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...