Jump to content

PNS 135 Roadfinder


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 110
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η σελίδα που αναφέρεις BabylonX δε μου δουλεύει και δυστυχώς χρειάζομαι και γω να αναβαθμίσω χάρτη και πρόγραμμα.

 

Από την εταιρεία μου είπαν μέσω του mapclub.gr αλλά η σελίδα για την αναβάθμιση του προγράμματος (Sygic) είναι υπό κατασκευή εδώ και 2 χρόνια. Επίσης, και για αναβάθμιση χάρτη λογκάρεις πρώτα στη σελίδα και μετά απλά δεν υπάρχει κανένας χάρτης.

 

1.Που θα μπορούσα να βρω Sygic έκδοση για Windows CE 5.0 (pm me) και

2. Άραγε οι χάρτες που κυκλοφορούν για το mobile maps να είναι συμβατοί;

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Το mapclub δεν λειτούργησε όντως ποτέ. Το http://www.citis.gr είναι το επίσημο φόρουμ της Creative Image Technologies όπου οι Administrators πόσταραν τους χάρτες και άλλες πληροφορίες για τα λογισμικά και τις συμβατές συσκευές. Δε το πόσταρα τυχαία, ήταν το δικό τους, επίσημο. Ελπίζω απλά να έχει πέσει για τεχνικούς λόγους και να μην το κλείσανε οι ίδιοι. Το SygicDrive λειτουργεί σε WinCE 5.0 κανονικά. Τουλαχιστόν αυτό που έχω εγώ. Και οι χάρτες που έχω είναι 2010 οπότε μάλλον μπορώ να σε καλύψω.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

γεια σας φυλοι μου οσο και να εψαξα το μιχανιμα δε μπορεσα να αλαξω την εικονα boot screen της συσκευης με μια της επιλογης μου εαν το καταφερε καπιος ας με βοηθισει ευχαριστω!!!!!!

(ενοω την εικονα που βγαζει οταν ανοιγεις το on/off απο πισω)

Edited by sonyram87
Link to comment
Share on other sites

Μα ποιος σου είπε οτι μπορεις να κανεις κάτι τέτοιο; Δεν αλλάζει αυτή η εικονα. Είναι μερος του μόνιμου λειτουργικού, της ROM. Κι αν θες τη συμβουλή μου, μην την "πειραζεις" τη συσκευή για ανούσια πράγματα οπως το design. Σου μιλάω από εμπειρια γιατί όταν το πηρα το έβγαλα knock out σε 3 μέρες και το ετρεχα μετα με την εγγύηση. Οτι κι αν κανεις, μη πειραξεις τη registry. Δεν υπάρχει γυρισμος.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

ΕΧΩ ΤΟ roadfinder pns 135 ΜΑΜΙΣΙΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ 2008 Η' ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ igo ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΝΕΝΑ link ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ?????

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα στο forum,

 

Είμαι καινούριος στον χώρο των gps γενικότερα, γι αυτό θα ζητούσα την κατανόηση σας. Εδώ και κάποια χρόνια χρησιμοποιώ το pns 143 και κάλυπτε απόλυτα τις ανάγκες μου, στον χώρο της αττικής τουλάχιστον. Πρόσφατα, έκανα αναβάθμιση και στους χάρτες που δίνει η sygic και ανακάλυψα πως έχει αρκετές ελλείψεις στους χάρτες της, κύριος εκτός αττικής.

Για να μην μακρηγορώ, θέλω να περάσω τον destinator 7, αξίζει τον κόπο ή μπορώ να βάλω ακόμα καλύτερο λογισμικό? Επίσης, αν είναι εύκολο, δώστε κάνα link για να κατεβάσω το λογισμικό, γιατί δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να το βρω…

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum,

 

Είμαι καινούριος στον χώρο των gps γενικότερα, γι αυτό θα ζητούσα την κατανόηση σας. Εδώ και κάποια χρόνια χρησιμοποιώ το pns 143 και κάλυπτε απόλυτα τις ανάγκες μου, στον χώρο της αττικής τουλάχιστον. Πρόσφατα, έκανα αναβάθμιση και στους χάρτες που δίνει η sygic και ανακάλυψα πως έχει αρκετές ελλείψεις στους χάρτες της, κύριος εκτός αττικής.

Για να μην μακρηγορώ, θέλω να περάσω τον destinator 7, αξίζει τον κόπο ή μπορώ να βάλω ακόμα καλύτερο λογισμικό? Επίσης, αν είναι εύκολο, δώστε κάνα link για να κατεβάσω το λογισμικό, γιατί δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να το βρω…

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Γενικά η λογική είναι να αντικαταστήσεις το exe του sygic στη συσκευή με κάποιον loader ο οποίος μπορεί πχ να εμφανίζει ένα μενού με κάποια κουμπιά τα οποία διαμορφώνεις εσύ. Σε κάποιο από αυτά ρυθμίζεις το destinator και όταν το πατάς τρέχει το destinator. Έχω να σου στείλω ότι χρειάζεται αλλά είναι λίγο χειροκίνητα με το σετάρισμα. Πχ για να διαμορφώσεις το μενού που σου λέω πρέπει να ανοίξεις ένα αρχείο κειμένου και να αλλάξεις/προσθέσεις με το χέρι διάφορες παραμέτρους. Προσωπικά το θεωρώ πανεύκολο αλλά δε ξέρω τι εμπειρία έχεις με τέτοια πράγματα.

 

Επίσης το destinator δεν είναι δωρεάν και δε μπορείς να το ζητάς δημόσια γιατί το φόρουμ σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζει την πειρατεία. Βέβαια μπορούμε να τα πούμε με pm. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα

εχω το pns135 τι μπορω να κανω μιας και σταματησαν οι αναβαθμισεις ?? υπαρχουν αλλοι χαρτες που να υποστιριζει?? πρεπει να βαλω και πως αλλο προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

ΕΧΩ ΤΟ roadfinder pns 135 ΜΑΜA ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ 2008 ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ?

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...