Jump to content

Χάρτης της Ελλάδας για Navigon


elina28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχεις την samsung εκδοση?αν και νομιζω και στην αλλη το ιδιο ειναι.μονο ο eastern europe εχει την Ελλαδα.και δε νομιζω να υπαρχει αναλυτικος
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Α δέν ξέρω... πώς μπορώ να μάθω πιά έκδοση είναι? Εκανα εγκατάσταση το πρόγραμμα αλλά "couldn't find any maps"
Link to comment
Share on other sites

η εκδοση της samsung γραφει οταν ξεκιναει ενα samsung εκτος απο navigon.ειναι μπλε η εικονα εκκινησης
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Α δέν ξέρω... πώς μπορώ να μάθω πιά έκδοση είναι? Εκανα εγκατάσταση το πρόγραμμα αλλά "couldn't find any maps"

 

Πρεπει να κανεις εγκατασταση ενος χαρτη!μπες στη ΝΑVIGON !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν πα να κυκλοφόρησε.

Αν δεν έχει χάρτη για την Ελλαδίτσα αναλυτικό όπως το Garmin, γιατί να ασχοληθείς??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατεστησα αλλα δεν ετρεχει σε 9.1.Ξερει κανεις μηπως γιατι?Δεν μου ενφανιζε καν εικονιδιο στο μενου των εφαρμογων?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατεστησα αλλα δεν ετρεχει σε 9.1.Ξερει κανεις μηπως γιατι?Δεν μου ενφανιζε καν εικονιδιο στο μενου των εφαρμογων?

Εγκατεστησες την εκδοση 7.1.004 η καποια αλλη?

Link to comment
Share on other sites

Οχι, την 7.1.004 εγκατεστησα.

 

Προσπαθησε να εγκαταστησεις μια προηγουμενη εκδοση και ας μην παιζει μονο και μονο για το εικονειδιο,ωστε να μπορεσεις να "ανοιξεις",την εφαρμογη,εγω ειχα μια προηγουμενη εκδοση,και πηγαν ολα ρολοι!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Όποιος έχει ασχοληθεί με navigon αλλά και sygic, garmin και nokia maps ας μας πει, ο χάρτης Eastern Europe map με ποιούς χάρτες απο τις προαναφερθήσες εφαρμογές μπορεί να συγκριθεί σε κάλυψη.

 

Με ενδιαφέρει η κάλυψη για Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει ασχοληθεί με navigon αλλά και sygic, garmin και nokia maps ας μας πει, ο χάρτης Eastern Europe map με ποιούς χάρτες απο τις προαναφερθήσες εφαρμογές μπορεί να συγκριθεί σε κάλυψη.

 

Με ενδιαφέρει η κάλυψη για Ελλάδα.

Αναφερει καλυψη 58% για Ελλαδα.Εγω που το χρησιμοποιω μπορω να πω οτι μαλλον εχει πολυ μεγαλυτερη καλυψη.Οτι δε εχει χαρτογραφημενο ειναι τελειο.Οι διαδρομες που προτεινει ειναι σαφως καλυτερες απο αυτες αλλων προγραμματων.Το αδυνατο σημειο του ειναι τα poi.Το συνιστω ανεπιφυλακτα.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν πολυκαταλαβα πως κανουμε register. η εκδοση ειναι απλα trial μεχρι το 2010;
Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν πολυκαταλαβα πως κανουμε register. η εκδοση ειναι απλα trial μεχρι το 2010;

Μεχρι τον αυγουστο του 2010 κατι αλλο θα εχει βρεθει...προς το παρον ας μεινουμε σ'αυτο και μην ξεχναμε οτι η προηγουμενη εκδοση κυκλοφορησε 10-10-2008!

Link to comment
Share on other sites

Αναφερει καλυψη 58% για Ελλαδα.Εγω που το χρησιμοποιω μπορω να πω οτι μαλλον εχει πολυ μεγαλυτερη καλυψη.Οτι δε εχει χαρτογραφημενο ειναι τελειο.Οι διαδρομες που προτεινει ειναι σαφως καλυτερες απο αυτες αλλων προγραμματων.Το αδυνατο σημειο του ειναι τα poi.Το συνιστω ανεπιφυλακτα.

 

Εδώ http://www.navigon.com/site/de/de/popup/oemmap_coverage/16

διαβάζω για 75% κάλυψη της Ελλάδος για τον χάρτη NAVIGON Europe Release Q4 2008.

Ισχύει στάνταρ?Επειδή αυτός ο χάρτης είναι ολόκληρος 2giga, υπάρχει τρόπος να απομονώσεις τον χάρτη της Ελλάδος?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.navigon.com/site/de/de/popup/oemmap_coverage/16

διαβάζω για 75% κάλυψη της Ελλάδος για τον χάρτη NAVIGON Europe Release Q4 2008.

Ισχύει στάνταρ?Επειδή αυτός ο χάρτης είναι ολόκληρος 2giga, υπάρχει τρόπος να απομονώσεις τον χάρτη της Ελλάδος?

Aυτη ειναι καινουργια εκδοση που αναφερει για 75%.Εμενα παντως δεν την κατεβαζει ακομα.Κοψιμο δεν εχει αλλα πιστευω οτι θα μπορεις να αφαιρεσεις μετα την εγκατασταση οσους χαρτες δεν θελεις.Στην εκδοση για pda που εχω γινεται.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Λογικά και στα pda, χρησιμοποιούντι οι ίδιοι χάρτες, έτσι δεν είναι; Ο χάρτης της Ελλάδας υπάρχει πιθανότητα να έχει τις ονομασίες των δρόμων με ελληνικούς χαρακτήρες; Πάντως η κάλυψη 75% που αναφέρει είναι ικανοποιητική. Κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω να δω κυρίως το interface του αλλά και την ταχύτητα πλοήγησής του, και φυσικά την ακρίβειά του.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά και στα pda, χρησιμοποιούντι οι ίδιοι χάρτες, έτσι δεν είναι; Ο χάρτης της Ελλάδας υπάρχει πιθανότητα να έχει τις ονομασίες των δρόμων με ελληνικούς χαρακτήρες; Πάντως η κάλυψη 75% που αναφέρει είναι ικανοποιητική. Κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω να δω κυρίως το interface του αλλά και την ταχύτητα πλοήγησής του, και φυσικά την ακρίβειά του.

Ολα ειναι στα ελληνικα και τa menu και οι οδηγιες και οι ονομασιες.Καποια poi δεν ειναι αλλα μικρο το κακο.Εκει που εχω κινηθει εχει τελεια χαρτογραφηση.Εχω βρει μονο ενα λαθος μονοδρομησης.Απο ταχυτητα παει μια χαρα και εχει πολυ γρηγορη επαναδρομολογηση.Οι διαδρομες που προτεινει ειναι αριστες.Οτι αλλο θελεις ρωτα.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την έκδοση 7.1.004. Εγκατέστησα το MN6Soundsgreek.sis, έβαλα τον χάρτη EastEurope and TURKEY Maps μεγάθους 269ΜΒ και το έτρεξα. Όμορφο περιβάλλον και σχετικά απλό.

 

Απο τις επιλογές όμως δεν βρήκα γλώσσα μενού στα ελληνικά. Απ'ότι κατάλαβα δεν υπάρχει και τα ελληνικά που έβαλα είναι μόνο για τις φωνητικές οδηγίες.

 

Προσπάθησα να ανοίξω τον χάρτη αλλά μου ζητούσε πρώτα να βάλω Όνομα πόλης ή ταχ. κώδικα αλλά δεν έπαιρνε τίποτα ούτε σε αριθμούς, ούτε σε ελληνικούς ή αγγλικούς χαρακτήρες. Μόνο Τύρανα μου έβγαζε. Τι κουφό είναι αυτό; Λάθος χάρτη κατέβασα;

 

Τον χάρτη τον έβαλα στον φάκελο E:\Navigon\Maps

Μήπως χρειάζεται ενεργοποίηση; Εκτός απο αυτόν τον χάρτη, υπάρχει κάποιος νεότερος; Και πως βάζουμε ελληνικό μενού;

 

Όποιος γνωρίζει ας μας δώσει τα φώτα του. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...