Jump to content

Θέλετε να μετανομαστεί η COSMOTE σε T-Mobile GR;


johnthegreek
 Κοινοποίηση

Θέλετε να μετανομαστεί η COSMOTE σε T-Mobile GR;;  

486 members have voted

  1. 1. Θέλετε να μετανομαστεί η COSMOTE σε T-Mobile GR;;

    • Ναι
    • Όχι
    • Τέλειο
    • Αίσχος
    • Όχι,γιατί θα γίνει χειρότερο το ''σκηνικό'' της εταιρείας
    • Ναι,γιατί θα αλλάξει το μέλλον της εταιρείας (προς το καλό!)
    • Δεν με ενδιαφέρει


Recommended Posts

μετανομασια τωρα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στην δημοσκόπηση γίνεται μάχη και ο νικητής θα είναι με διαφορά στήθους (ανάποδο το σήμα της cosmote)
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα ήθελα να γίνει μετονομασία, πρώτον γιατί θεωρώ πως είναι εντελώς ανόητη ως κίνηση εφόσον υπάρχει καταξίωση ενός εμπορικού ονόματος και δεύτερον γιατί το "T-mobile" είναι εντελώς "ξερό" ως όνομα (την ίδια ακριβώς άποψη για το όνομα της εταιρείας είχα και όταν ήμουν στο Ηνωμένο Βασίλειο - μου ήταν παντελώς αδιάφορη ΚΑΙ ως brand-name). Περισσότερη εντύπωση σου κάνει το Ο2 από το T-Mobile. Αν πάμε δε και στο φρου-φρου-κι-αρώματα ροζέ χρωματάκι του εμπορικού σήματος... κλάφτα Χαράλαμπε!

Τώρα, για όσους πιστεύουν πως η μετονομασία θα σημάνει αυτομάτως ΚΑΙ βελτίωση υπηρεσιών, νομίζω πως κάνουν λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου.Και σε μια δημοσκόπηση-forum που είχα ξαναγίνει (το Μάρτιο) νομίζω εγώ είχα πεί ότι πιο πολύ μου αρέσουν τα ονόματα Ο2 και Orange παρά T-Mobile.Πιστεύω ότι με τόσο ρόζ χρώμα που έχει το σήμα βλέπω τους άνδρες να κάνουν φορητότητα για καμία άλλη εταιρεία!:lol::lol:.Μην τους ''βγεί'' και το όνομα!:lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αγγλοσάξωνας, το T-Mobile πάει κι έρχεται. Θα πεις Τ για telephone και Mobile για κινητό και μπορείς να το συνδυάσεις στο μυαλό σου.

Το Τ-Mobile τρώγεται μόνο αν έχεις κάποια εμπειρία στο εξωτερικό και λες "να πάει στα κομμάτια, κατανοώ τον συνειρμό, για εταιρεία κινητής μιλάμε".

Στην Ελλάδα, το T-Mobile δεν τρώγεται ούτε βραστό ούτε ψητό γιατί δύσκολα κάνει κανείς τον συνειρμό είτε οπτικά είτε ακουστικά. Αν είναι να χώσουν ένα κάρο λεφτά για να μας κάνουν να το καταπιούμε μέσω διαφήμισης ενώ θα μπορούσαν να τα επενδύσουν στο δίκτυο... καληνύχτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μερικοί δεν θέλουν να γίνει μετανομασία επειδή δεν τους αρέσει το όνομα ''T-Mobile'' και το ''T-Mobile GR'';;;:lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να αλλαξει το ονομα για να κανει προσφορές;;;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Έμ πρέπει να αλλάξει επωνυμία για να ''ξυπνήσουν''.Με άλλα λόγια ''Πρέπει να έρθουν οι Γερμανοί για να ξυπνήσουν!'':mad::mad::mad::blink::blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήθελα να αλλάξει επωνυμία μία εταιρεία η οποία ήταν (και ίσως είναι ακόμα) Ελληνική.

Ο λόγος είναι καθαρά υποκειμενικός και έχει να κάνει με το "κόλλημα" που έχω με την Ελλάδα και τις "Ελληνικές" πλέον επιχειρήσεις.

Έχουμε καταφέρει σαν Έλληνες να πουλήσουμε στους ξένους όλες τις εταιρείες που είχαμε και είχαν μία διεθνή αναγνώριση ως Ελληνικές με ότι μπορεί αυτό να σημαίνει για το μέλλον αυτής της χώρας.

Ευτυχώς έχουμε κρατήσει τό όνομα της "φέτας" και μπορούν να μας αναγνωρίζουν για τα τυριά μας :blink:.

 

Πιστεύω ότι κάποια πράγματα είναι σημαντικότερα από τις όποιες "προσφορές" δοθούν για την μετονομασία της εταιρείας. Έτσι γίνονταν και με τους Ιθαγενείς που τους έδιναν καθρεφτάκια και χάντρες για να τους πάρουν το χρυσό :mad:.

Ο νοών νοείτω.

 

Σημείωση: Όπως αναφέρω και παραπάνω όλα αυτά είναι η προσωπική μου άποψη για το θέμα αυτό. Δεν υποτιμώ και σέβομαι όλες τις απόψεις που έχουν διατυπωθεί παραπάνω, προσπαθώ απλά να δώ την μετονομασία από μία άλλη, πιό γενική, οπτική γωνία ;).

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καταφέρει σαν Έλληνες να πουλήσουμε στους ξένους όλες τις εταιρείες που είχαμε και είχαν μία διεθνή αναγνώριση ως Ελληνικές με ότι μπορεί αυτό να σημαίνει για το μέλλον αυτής της χώρας.

 

Συμφωνω μαζι σου.Εχεις δικαιο!.Οταν γινει μετανομασια η φραση ''COSMOTE:Η Νο1 Εταιρεια Κινητης Τηλεφωνιας στην Ελλαδα'' θα γινει ''T-Mobile:Η Νο1 Εταιρεια Κινητης Τηλεφωνιας στην Ευρωπη''.Που ειναι η Ελλαδα;:worry:.Χαθηκε!:(.Η Wind ειναι Ιταλικη,η Vodafone ειναι Αγγλικη και η Cosmote θα γινει Γερμανικη!.Καμια Εταιρεια Κινητης Τηλεφωνιας θα ειναι Ελληνικη.Παλι καλα οπως ειπα και ο Hameleon εχουμε την φετα να εκφραζει την Ελλαδα!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τις ίδιες ακριβώς αντιδράσεις και σχόλια έκανε ο κόσμος λίγα χρόνια πριν, όταν η panafon (καλή ελληνική εταιρεία) μετονομάστηκε σε vodafone (κακή πολυεθνική)... Αν γνώριζε ο κόσμος τους μετόχους της κάθε εταιρείας, θα καταλάβαινε ότι σε... ελάχιστο βαθμό είναι συνήθως ελληνικές άρα η συζήτηση δεν έχει νόημα! Όσον αφορά τη μετονομασία της κοσμοτέ, είναι σαν να πουλήσω σε κάποιον το μαύρο αυτοκίνητό μου και μετά αυτός να θέλει να το βάψει κίτρινο και εγώ να του...ζητάω τα ρέστα επειδή θέλει να βάψει το αυτοκίνητο που αγόρασε από μένα !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που η Panafon τότε ήταν μόνο η Panafon. Η COSMOTE σήμερα είναι η COSMOTE Greece, GLOBUL Bulgaria, COSMOTE Romania, AMC Albania, COSMOFON Skopje, GERMANOS Greece, GERMANOS Romania, GERMANOS Bulgaria. Έχει μία διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι καλύτερα είναι να κρατήσει το όνομα που έχει ως τώρα.

Αυτό ήταν που την έκανε νούμερο ένα.

Ο χρόνος θα δείξει αν η τυχόν αλλαγή θα είναι επιτυχής.

Στο κάτω κάτω ό,τι όνομα και γίνει αυτό που θα πρέπει να μας ενδιαφέρει είναι αν αλλάξει προς το καλύτερο στο θέμα των προγραμμάτων, τιμών κλπ κλπ.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου.Εχεις δικαιο!.Οταν γινει μετανομασια η φραση ''COSMOTE:Η Νο1 Εταιρεια Κινητης Τηλεφωνιας στην Ελλαδα'' θα γινει ''T-Mobile:Η Νο1 Εταιρεια Κινητης Τηλεφωνιας στην Ευρωπη''.Που ειναι η Ελλαδα;:worry:.Χαθηκε!:(.Η Wind ειναι Ιταλικη,η Vodafone ειναι Αγγλικη και η Cosmote θα γινει Γερμανικη!.Καμια Εταιρεια Κινητης Τηλεφωνιας θα ειναι Ελληνικη.Παλι καλα οπως ειπα και ο Hameleon εχουμε την φετα να εκφραζει την Ελλαδα!!:lol::lol:

δεν υπάρχει "εθνικότητα" στις επιχειρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει "εθνικότητα" στις επιχειρήσεις.

 

Στην Ελλάδα το ΟΤΕ μετράει ομως... Ακούγεται κρατικό και στο μυαλό των περισσότερων είναι μια αξία, η οποία κυρίως στους μεγαλύτερους σε ηλικία και στους πιο συντηρητικούς δημιουργεί μια ασφάλεια... Ένα όνομα του τύπου T-...ΟΤΕ... θα ήταν πιο αποδεκτό στην Ελλάδα κι ας είναι λιγότερο εύηχο...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πεί και η wind βρέ παιδιά!!!

Απο telestet -> Tim και απο Tim -> Wind (προς το παρών!)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει πουθενά στις ονομασίες Panafon,Vodafone,Telestet,Tim,Wind κάτι ελληνικό!Δηλαδή κάτι που να τις εκφράζει ελληνικές;Ενώ στη COSMOTE αμέσως πιάνεις τη λέξη Ο.Τ.Ε οπότε και την επεξήγηση να κάνεις (Οργανισμός Τηλεπικοινωνιών Ελλάδος) καταλαβαίνεις ότι είναι Ελληνική:cool:.Σε όλη την Ευρώπη υπάρχουν εταιρείες με τις ονομασίες Vodafone,Tim,Wind,T-Mobile κ.α Ενώ η COSMOTE υπάρχει μόνο ώς Cosmofon στο εξωτερικό!.Άρα η COSMOTE υπάρχει μόνο στην Ελλάδα και πρέπει να είμαστε υπερήφανοι για αυτό και όχι να την δίνουμε στον καθένα άγνωστο Γερμανό που θέλει να την πάρει και να την ονομάσει όπως θέλει!:mad::mad:.

Ντροπή στους ανθρώπους της COSMOTE που θέλουν την μετανομασία τους!:mad:.

Στην Πρέβεζα έξω απο τα OTE-SHOP έχουν κρεμάσει την αφίσα:''ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΞΑΝΑΡΧΟΝΤΑΙ''.Και δίκαιο έχουν.Τόσα ακούσα στις ειδήσεις για τις υποκλοπές που έκανε η T-Mobile στο εξωτερικό και παρά τα όσα έκανε οι κύριοι στην COSMOTE της στρώνει κόκκινα χαλιά για το καλωσόρισμα της.Να δείτε που μετά την μετανομασία της COSMOTE σε T-Mobile GR θα βγούν πάλι στις ειδήσεις για να μιλάνε για τις υποκλοπές!:mad:.

ΚΡΙΜΑ!

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο! Γιατί όχι; Λογικα Θα βλέπαμε και νέο Web site(καλύτερο υποθέτω από αυτό που έχει τώρα)!:p
Link to comment
Share on other sites

αν είναι να έχουμε τις τιμές και την εξυπηρετηση της Τ..

http://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2008/06/iphone3g_price_tmobile.png

ας ονομαστεί και Germany-Mobile.gr

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τέλειο! Γιατί όχι; Λογικα Θα βλέπαμε και νέο Web site(καλύτερο υποθέτω από αυτό που έχει τώρα)!:p

 

Το ότι το site της Cosmote είναι χάλια το ξέρουμε εδώ και πολύ καιρό,αλλά όχι και να περιμένουμε να γίνει η μετανομασία για να δούμε ένα καλύτερο site:mad:.Τίποτα δεν μπορούμε να κάνουμε απο μόνοι μας?Πρέπει να γίνει κάτι (πώληση,μετανομασία κ.α) για να ξυπνήσουν??:mad:

 

αν είναι να έχουμε τις τιμές και την εξυπηρετηση της Τ..

http://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2008/06/iphone3g_price_tmobile.png

ας ονομαστεί και Germany-Mobile.gr

 

Με τη λέξη ''εξυπηρέτηση'' τι θες να πείς?Ότι θα έχει καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών στο 1212 & στο 1313??:worry:.Τι εννοείς??:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξει όνομα εγώ προσωπικά την κάνω, θα πάω βόντα, με υποκλοπές, χάλια εξυπυρέτηση και ότι άλλο. Η κατάντια του κράτους μάς δεν έχει όρια, πια, ξεπουλάμε τώρα, για να ζήσουμε σαν βασιλιάδες τα όσα χρόνια μας απομείνουν μετά την διακυβέρνηση χωρίς να νοιαζόμαστε για τα παιδιά μας που ακολουθούν, κοινή λογική, άλλωστε εμείς θα έχουμε αποδημήσει όταν θα έρθει ο καιρός να βγει το φίδι από την τρύπα... Καθότι οφ τόπικ σταματάω εδώ. Ντροπή μας πάντως.

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχει γίνει η πώληση του ομίλου, τί νόημα έχει να συζητάμε για το όνομα; Συναισθηματικά να δεχτώ ότι το προτιμάμε, αλλά για τους Γερμανούς δεν σημαίνει κάτι αυτό...

Και δεν νομίζω να φύγει τελικά κανένας λόγω της αλλαγής ονόματος... Για τη μη ενημέρωση υπολοίπου να το δεχτώ... Θα πάει στο δίκτυο που έχει πάθος για τους ανθρώπους του ίσως...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα το ΟΤΕ μετράει ομως... Ακούγεται κρατικό και στο μυαλό των περισσότερων είναι μια αξία, η οποία κυρίως στους μεγαλύτερους σε ηλικία και στους πιο συντηρητικούς δημιουργεί μια ασφάλεια... Ένα όνομα του τύπου T-...ΟΤΕ... θα ήταν πιο αποδεκτό στην Ελλάδα κι ας είναι λιγότερο εύηχο...

 

Πολύ σωστά το λές, ο ΟΤΕ θυμίζεί κρατικό, βόλεμα, διαφθορά, φαγοπότια κομματόσκυλων και μη. Θυμίζει εθελουσία έξοδο σε κοπρόσκυλα που παραπονιούντε οτι δεν περνάνε καλά γιατί θέλουν να πάρουν περισστόερα και να "δουλέψουν" λιγότερο. Σίγουρα προσφέρει ασφάλεια το δημόσιο γιατί τρώει ο μισός κόσμος εις βάρος του άλλου μισού και τίποτα δεν δουλεύει σωστά.

Για πια αξία μιλάς; Όταν το 1975-80 έπρεπε να περάσουν 10-15 χρόνια για να σου βάλουν τηλέφωνο; Που έχει γεμίσει ο τόπος από αηδιαστικές κολώνες για να μεταφέρουν ένα καλωδιάκι το οποίο θα μπορούσε να πάει υπόγειο; Αυτός ο συντηριτισμός έχει φάει την Ελλάδα που δεν θέλουν να αλλάξουν μυαλά και ζητάς να σεβαστούμε τους συντηριτικούς; Συντηριτικός=στασιμός=μούχλα/μιζέρια.

Ότι έχει γίνει στην Ελλάδα, έχει γίνει από ιδιώτες και κατά μεγαλύτερο ποσοστό απο ξένους επενδυτές που έχουν μυαλά 100 χρονιά μπροστά από τους μίζερους Έλληνες.

Τέλος πάντων στο όνομα θα κωλήσουμε τώρα; Αφού η εταιρεία πλέον είναι σχεδόν Γερμανική και αυτή είναι η ουσία. Προσωπικά θέλω την αλλαγή, είναι ένα τόνος ανανέωσης. Και το κόστος δεν είναι μεγάλο, εδώ η Wind χάλασε περίπου 15εκ για την αλλαγή απο ΤΙΜ, ποσό μηδαμινό σε σχέση με τα 4δις ευρώ τζίρο που έχουν.

Να φύγει η λέξη ΟΤΕ, αφού όλοι τον έχουν πιει στο παρελθόν δεν καταλαβαίνω αυτό το κόλημα. Δεν είναι και Παρθενώνας ο ΟΤΕ. Αν αγαπάμε την Ελλάδα ας κάνουμε ουσιώδη πράγματα να προστατέψουμε το περιβάλλον και την κληρονομιά μας, και όχι να νομίζουμε οτι είμαστε Έλληνες με έναν ΟΤΕ, μια Ολυμπιακή και κανά Ευρο/Eurovision, δηλαδή παρακμιαία πράγματα.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά το λές, ο ΟΤΕ θυμίζεί κρατικό, βόλεμα, διαφθορά, φαγοπότια κομματόσκυλων και μη. Θυμίζει εθελουσία έξοδο σε κοπρόσκυλα που παραπονιούντε οτι δεν περνάνε καλά γιατί θέλουν να πάρουν περισστόερα και να "δουλέψουν" λιγότερο. Σίγουρα προσφέρει ασφάλεια το δημόσιο γιατί τρώει ο μισός κόσμος εις βάρος του άλλου μισού και τίποτα δεν δουλεύει σωστά.

Για πια αξία μιλάς; Όταν το 1975-80 έπρεπε να περάσουν 10-15 χρόνια για να σου βάλουν τηλέφωνο; Που έχει γεμίσει ο τόπος από αηδιαστικές κολώνες για να μεταφέρουν ένα καλωδιάκι το οποίο θα μπορούσε να πάει υπόγειο; Αυτός ο συντηριτισμός έχει φάει την Ελλάδα που δεν θέλουν να αλλάξουν μυαλά και ζητάς να σεβαστούμε τους συντηριτικούς; Συντηριτικός=στασιμός=μούχλα/μιζέρια.

Ότι έχει γίνει στην Ελλάδα, έχει γίνει από ιδιώτες και κατά μεγαλύτερο ποσοστό απο ξένους επενδυτές που έχουν μυαλά 100 χρονιά μπροστά από τους μίζερους Έλληνες.

Τέλος πάντων στο όνομα θα κωλήσουμε τώρα; Αφού η εταιρεία πλέον είναι σχεδόν Γερμανική και αυτή είναι η ουσία. Προσωπικά θέλω την αλλαγή, είναι ένα τόνος ανανέωσης. Και το κόστος δεν είναι μεγάλο, εδώ η Wind χάλασε περίπου 15εκ για την αλλαγή απο ΤΙΜ, ποσό μηδαμινό σε σχέση με τα 4δις ευρώ τζίρο που έχουν.

Να φύγει η λέξη ΟΤΕ, αφού όλοι τον έχουν πιει στο παρελθόν δεν καταλαβαίνω αυτό το κόλημα. Δεν είναι και Παρθενώνας ο ΟΤΕ. Αν αγαπάμε την Ελλάδα ας κάνουμε ουσιώδη πράγματα να προστατέψουμε το περιβάλλον και την κληρονομιά μας, και όχι να νομίζουμε οτι είμαστε Έλληνες με έναν ΟΤΕ, μια Ολυμπιακή και κανά Ευρο/Eurovision, δηλαδή παρακμιαία πράγματα.

 

Λοιπόν! Αρχικά να πω ότι δεν είμαι υπέρμαχος καμιάς εταιρείας, γιατί έτσι όπως τα έγραψες, αυτό φάνηκε. Σύμφωνα με το συμφέρον μου και τις ανάγκες μου έχω και τις ανάλογες εταιρείες για τις επικοινωνίες μου. Κινητό Vodafone CU και σταθερό ΟΤΕ, με ΟΤΕΝΕΤ ως πάροχο ADSL. Το ότι έχω διαλέξει το Vodafone CU είναι γιατί οι φίλοι μου και η κοπέλα μου αυτό έχουν και γιατί η Vodafone στα σημεία που μένω έχει το καλύτερο σήμα και την μεγαλύτερη χωρητικότητα. Στο σταθερό έχω ΟΤΕ και ΟΤΕΝΕΤ, γιατί κατά την γνώμη μου ακόμα δεν έχει καταλαγιάσει η αγορά και θεωρώ τον ΟΤΕ αυτή τη στιγμή ως την πιο αξιόπιστη λύση, όσο προβληματική κι αν είναι. Από τα νέα εδώ στο myphone θα έχεις δει τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι ALTEC και η Lannet. Μπορείς να μου πεις να βάλω Forthnet που έχει ιδιόκτητο, αλλά ποιος μου λέει εμένα ότι τα ανοίγματα που έχει κάνει η Forthnet δεν θα την βγάλουν εκτός προϋπολογισμού. Γι' αυτό προτιμώ ΟΤΕ για τώρα και για 6 με 8 μήνες ακόμα. Μετά βλέπουμε!

Όσο για το 1975 που λες, δεν φέρνω αντίρρηση ότι έκανε 10 χρόνια για να βάλει τηλέφωνο σε κάποιες περιοχές, αλλά πιστεύεις ότι δουλεύει ακόμα έτσι? Συγνώμη, αλλά είμαστε στο 2008 και όχι στο 1975.

Επίσης γράφεις ότι είμαστε Έλληνες επειδή έχουμε ΟΤΕ. Πραγματικά μ' ενδιαφέρει περισσότερο να είναι ελληνική κερδοφόρα επιχείρηση ο ΟΤΕ, παρά να είναι Γερμανική, γιατί έτσι μειώνονται οι φορολογίες που θα πέσουν στην πλάτη μου. Έχω γράψει σε παλιότερο post μου διάφορα κουλά πράγματα που κάνει η T-com, τα οποία δεν μας τα έκανε ποτέ ο ΟΤΕ εδώ. Από φίλους μου Γερμανούς έχω σχηματίσει την χειρότερη άποψη για την T-com, 10 φορές χειρότερη από αυτήν που έχω για τον ΟΤΕ. Δεν ενδιαφέρεσαι δηλαδή να υπάρχουν Ελληνικές εταιρείες που θα σε ελαφρύνουν από τους φόρους?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενδιαφέρεσαι δηλαδή να υπάρχουν Ελληνικές εταιρείες που θα σε ελαφρύνουν από τους φόρους?

 

Όχι φίλε μου το αντίθετο συμβαίνει. Ο Greco είναι αυτός που θα προσπαθήσει να με σκίσει. Οι ξένες εταιρείες ξέρουν καλύτερα τι πάει να πει ανταγωνισμός και έχουν λιγότερο το σύνδρομο της αρπαχτής και του ζήσε σήμερα. Το βλέπεις και από τον Ελληνικό τουρισμό, δεν χρειάζεται να σου πω περισσότερα.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...