Jump to content

Sony Ericsson W302


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι δε μπορείς.

Εγώ ενα ξέρω πάντως:Το κινητό είναι βλαμμένο κ ηλίθιο.Δε κρατά η μπαταρία,τρίζει το καπάκι,δεν έχει κ θέματα.Προσωπικά βέβαια μιλώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 315
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι χάλια το κινητό εγώ θα το αλλάξω με νοκια και σκέφτομαι η το 6300 ή το 3120.Χάλασα τζάμπα 130€.....
Link to comment
Share on other sites

όντως,είναι πολύ χαζοκινητό...

Ξέρει κανείς αν μπορώ να το χρισημοποιήσω σα modem σε ένα laptop?Αν ναι,με ποιο λογισμικό,γιατί μέσα στο κουτί δεν είχε κάτι..Έχω βάλει τα 40 mb της cosmote και θέλω να το εκμεταλλευτώ αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση;

 

Ψάχνω 2 πράγματα στο w302 και δεν τα έχω βρεί ακομα.

 

1. Κάθε τόσο γεμίζει η μνλημη του κινητου με τα sms ενω στο s550 της αδερφής μου αφτό δεν συμβαίνει.Σε εκείνη εκανα ενα back-up και ειχε 550sms ενώ το w302 δεν σωνεει ουτε 100.Υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό;Έχει εσωτερική μνήμη 20ΜΒ νομίζω και δεν την χρησιμοποιεί;

 

2.Τα μυνηματα με Τ9 ενεργοποιημένο στα ελληνικα πρέπει να έχουν όριο 70χαρακτήρες ανα sms αντι για 160.Πώς μπορώ να το κάνω 160?Είναι πολύ ασύμφορο να στελνεις 2 προτάσεις και να χρεώνεσαι 2 μηνύματα.

 

Ελπίζω να βρείτε κατι γιατί αρχίζω να απογοητεύομαι απο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

1.μηπως μπορεις να επιλεξεις αναμεσα σε μνημη του κινητου και σε καρτα μνημης? αν ναι, επελεξε καρτα μνημης.

 

2.για τα μνμ δοκιμασε να γραψεις με κεφαλαια γραμματα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθές παρέλαβα το W302 (98€ με επιδότηση).

Η πρώτη εντύπωση είναι πολύ καλή. Για 100€ κινητό έχει αυτά που θέλω.

 

Στα "+",

το γεγονός ότι μοιάζει με ακριβότερο κινητό :shifty:

και η ποιότητα της κατασκευής (αναλογικά του κόστους).

 

Γνωρίζει κανείς πως μπορούν να μπούν στις συντομεύσεις του στρογγυλού πλήκτρου, το "ημερολόγιο" και το "ξυπνητήρι"; :)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δυστυχώς όσο κι αν προσπάθησα να το ξεφορτωθω δεν τα καταφερα οποτε ειμαι αναγκασμένος να το κρατήσω. Απευθύνω μια ερώτηση στους ειδήμονες αν γνωρ'ιζουν, το κινητο είναι απο wind και στην οθόνη αναμονής εμφανίζει 3 επιλογες απο αριστερα προς τα δεξια "Μουσικη" "Μενού" και δεξιά "WIND+" αυτη η διαταξη μπορει με κάποιο τρόπο παρέμβασης να αλλάξει και να προγραμματιστει απο τον χρήστη η επιλογή εμφανισης των 3 πλήκτρων ????\

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται...

Το κινητό αυτό είναι πολύ χαζό...Δε προτείνεται :p

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόσο απέχθεια για το w302; :lol:

Νομίζω, σε γενικές γραμμές, είναι ικανοποιητικό.

 

Γνωρίζει κανείς πώς αυξάνει η ένταση στην ειδοποίηση μηνύματος; Είναι πολύ χαμηλά, δεν ακούγεται τίποτα... παρ' ότι η ένταση κλήσης είναι στο τέρμα:wacko:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Το πηραν πριν απο 2 βδομαδες ενα φιλικο μου ζευγαρι...Σε συγκριση με το W810i που ειχα πριν απο 3 χρονια δεν συγκρινεται.Τι εννοω....Απλα διαπιστωσα ο ιδιος ενα θετικο στοιχειο μονο...δυνατο ακουστικο απο εκει και περα πολυ αδυναμο ηχειο,ευθραυστο καπακι μπαταριας,ηχειο στην πλατη του κινητου που οταν ακουμπαει σε λεια επιφανεια δες ακους,απουσια Auto Focus-flash απουσια θεματων.Γενικα δεν θα το επαιρνα εγω ουτε σαν 2ο κινητο,προτιμω να κρατησω σαν δευτερο το Ν73 που εχω.Επισης απο οσο γνωριζω ουτε λογισμικο εχει στο πακετο του.Πιστευω οτι η Sony Ericsson απογοητευσε εν μερει με αυτη την κινηση τους φανατικους του ειδους της.Στην εξωτερικη εμφανιση τωρα μοιαζει εκ 1ης οψεως με πολυ ακριβοτερο κινητο και καλυτερο θυμιζει το W880 με W890.
Nokia 5110,Nokia 6150,Nokia 3310,Nokia 7250i,Motorola V1050,Motorola razr v3i,Sony Ericsson k750i,Sony Ericsson w800i,Sony Ericsson w810i,Nokia N70-Nokia N70ME,Nokia N73-Nokia N73ME,Nokia N85,Nokia C5-03,Nokia N8-00 Dark Grey
Link to comment
Share on other sites

Το πηραν πριν απο 2 βδομαδες ενα φιλικο μου ζευγαρι...Σε συγκριση με το W810i που ειχα πριν απο 3 χρονια δεν συγκρινεται.Τι εννοω....Απλα διαπιστωσα ο ιδιος ενα θετικο στοιχειο μονο...δυνατο ακουστικο απο εκει και περα πολυ αδυναμο ηχειο,ευθραυστο καπακι μπαταριας,ηχειο στην πλατη του κινητου που οταν ακουμπαει σε λεια επιφανεια δες ακους,απουσια Auto Focus-flash απουσια θεματων.Γενικα δεν θα το επαιρνα εγω ουτε σαν 2ο κινητο,προτιμω να κρατησω σαν δευτερο το Ν73 που εχω.Επισης απο οσο γνωριζω ουτε λογισμικο εχει στο πακετο του.Πιστευω οτι η Sony Ericsson απογοητευσε εν μερει με αυτη την κινηση τους φανατικους του ειδους της.Στην εξωτερικη εμφανιση τωρα μοιαζει εκ 1ης οψεως με πολυ ακριβοτερο κινητο και καλυτερο θυμιζει το W880 με W890.

Οπως τα λες ειναι!!

καλυτερα καποιος αγοραστης να παρει το w890i (εφοσον θελει slim κινητο).

κι'εγω απογοητευτηκα..:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Themata pernei re raver to kinito to agorasa tin paraskevi k dn mporw na valw themata an einai dunaton :((
http://i445.photobucket.com/albums/qq178/191yamaha/yoshimura_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Themata pernei re raver to kinito to agorasa tin paraskevi k dn mporw na valw themata an einai dunaton :((

Οχι :down: εγω προσωπικα δεν μπορεσα να βαλω..ουτε και παιχνιδια :whistle: :mad:

 

 

Ο σημαντικοτερος λογος που το εδωσα το κινητο ηταν που δεν μπορουσαν να παιξω παιχνιδια :cold:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπον,τα παιχνιδια τα παιζει μια χαρα,ακομα και τα καινουρια τυπου ψευτο-3D.Για να τα κανετε εγκατασταση βαζετε τα αρχεια .jar που εχετε στον φακελο "Διαφορα" της καρτας μνημης,με καποιο card reader ή με το καλωδιο του κινητου.Επειτα πατε απο το μενου του τηλεφωνου "Διαχειρηση αρχειων¨->"Διαφορα" και λογικα δειχνει τα παιχνιδια με το εικονιδιο της java.Το μονο που μενει ειναι να τα κανετε εγκατασταση διαλεγωντας απλα αν θα παει στα παιχνιδια ή τις εφαρμογες,απο οπου και θα τα τρεχετε.

 

Καλη διασκεδαση!

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό το πήρα 30-12-2008, και εξαρχής κολούσε σε ασπρη οθόνη οπότε κάθε φορά ήθελε reset. Το πήγα για service στην vodafone στις 30-1-09 και απο τότε δεν το ξαναείδα. Από το κατάστημα της vodafone λένε ότι το έχουν με την ένδειξη "αναμονή για αλλαγή πλακέτας" και ότι για την 3 μηνη καθυστέρηση ευθύνεται η SE. Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνώ κάτι? μήπως δικαιούμε την πλήρη αντικατάσταση κινητού αφού δεν μπορούν να το φτιάξουν?

Πάντως το είχα μετανιώσει από την πρώτη μέρα που το πήρα όταν κατάλαβα ότι το καλώδιο σύνδεσης με PC είναι μόνο για λειτουργία massive storage Device και όχι για συγχρονισμό ατζέντας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό το πήρα 30-12-2008, και εξαρχής κολούσε σε ασπρη οθόνη οπότε κάθε φορά ήθελε reset. Το πήγα για service στην vodafone στις 30-1-09 και απο τότε δεν το ξαναείδα. Από το κατάστημα της vodafone λένε ότι το έχουν με την ένδειξη "αναμονή για αλλαγή πλακέτας" και ότι για την 3 μηνη καθυστέρηση ευθύνεται η SE. Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνώ κάτι? μήπως δικαιούμε την πλήρη αντικατάσταση κινητού αφού δεν μπορούν να το φτιάξουν?

Πάντως το είχα μετανιώσει από την πρώτη μέρα που το πήρα όταν κατάλαβα ότι το καλώδιο σύνδεσης με PC είναι μόνο για λειτουργία massive storage Device και όχι για συγχρονισμό ατζέντας.

αντε να βρεις το δικιο σου :whistle: :mad:

περισσοτερο "φταιει" η Vodafone παρα η sony ericsson!

 

γι'αυτο το κινητα τα παμε απευθειας στην επισημη αντιπροσωπεια και οχι στα καταστημα απ'οπου τα πηραμε,αμα μπορεις πηγαινε ζητα'το οπως ειναι "χαλασμενο" και πηγαιν'το μονος σου σε ενα service point και πες τι εχει συμβει με εντονο τροπο και απαιτησε διορθωση!

αλλιως μια καταγγελια στο ΙΝΚΑ.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιρνει! σημερα μαλιστα το δοκιμασα.αλλα τελικα δεν την χρειαζομαι με τοσο μεγαλη μνημη.μια 4gb πιστευω οτι ειναι μια χαρα.(αποψη μου)

 

Στο σάιτ λέει μέχρι 4GB δοκίμασες και πάει 8? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Στο σάιτ λέει μέχρι 4GB δοκίμασες και πάει 8? :confused:

Το σιτε λεει οτι να'ναι :whistle:

 

εδω για το w810i ελεγε οτι μεχρι 2gb αλλα μια χαρα δουλευε και με 4gb :wacko:

 

φιλος μου εχει βαλει στο c905 καρτα 16gb!!! και επισης δουλευει καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

.....ποσο μάλλον να το συγχρονίσω με το Outlook μέσω PC suite - το οποίο φυσικά κα δεν το βρίσκει.

 

Δεν υπαρχει δηλ τροπος ή καποιο προγραμμα που να μπορει να διαχειριστει τις επαφες; Ρωταω γιατι το αγορασε η κοπελα μου και θελει να περασει τις επαφες απο προηγουμενο SonyEricsson (W580i).

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται... Να ρωτήσω... Γιατί η κοπέλα σου έπεσε τόσο χαμηλά?? :p Από το W580 στο W302? :p
Link to comment
Share on other sites

Στο W580 αρχισαν να εμφανιζονται μαυρες γραμμες στην οθονη και σε διαστημα 4-5 ημερων ηταν μαυρη η μιση οθονη του. Λογω της οικονομικης κρισης ( :p ) περιοριστικε σε ενα φθηνο κινητο και τωρα δεν μπορει να περασει τις επαφες :mad:

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα σήμερα.

 

Ερώτηση.

 

Θέλω να περάσω τη μουσική μου μέσα και σκέφτομαι να βάλω κάρτα Μ2 16GB. Δεν τα παρακολουθώ τα κινητά πολύ. Γιατί η Σόνυ σου λέει μέχρι 4 ενώ διαβάζω εδω ανθρώπους που χρησιμοποιούν και 8GΒ;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα σήμερα.

 

Ερώτηση.

 

Θέλω να περάσω τη μουσική μου μέσα και σκέφτομαι να βάλω κάρτα Μ2 16GB. Δεν τα παρακολουθώ τα κινητά πολύ. Γιατί η Σόνυ σου λέει μέχρι 4 ενώ διαβάζω εδω ανθρώπους που χρησιμοποιούν και 8GΒ;

δεν αξιζει να βαλεις παραπανω απο 4gb γιατι το κινητο δεν εχει και την καλυτερη αποδοση σε μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει να βαλεις παραπανω απο 4gb γιατι το κινητο δεν εχει και την καλυτερη αποδοση σε μπαταρια.

 

Μόνο αυτός είναι ο λόγος; Δεν θα έχει πρόβλημα να είναι αργό ή να κάνει access την μνήμη;

 

Και όταν λες κακή απόδοση σε μπαταρία, πώς το εννοείς; Άμα ας πούμε το χρησιμοποιείς ως walkman πόσο θα κρατάει;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτός είναι ο λόγος; Δεν θα έχει πρόβλημα να είναι αργό ή να κάνει access την μνήμη;

 

Και όταν λες κακή απόδοση σε μπαταρία, πώς το εννοείς; Άμα ας πούμε το χρησιμοποιείς ως walkman πόσο θα κρατάει;

προσωπικα μεχρι 4gb το εχω δουλεψει.

απο αποδοση μπαταριας μεσα σε 2 μηνες που το ειχα το κινητο και σε κατασταση walkman παραπανω απο 3 ωρες δεν ακουσα μουσικη,

αμα το θες αποκλειστικα για walkman αυτο το κινητο,παρε καλυτερα αλλο..η παρε ενα mp3 player usb που ειναι και φθηνο,οσο μια καρτα μνημης περιπου και με μια μπαταρια ΑΑΑ χαλαρα θα βγαζεις 10 ωρες.:music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W302

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...