Jump to content

Sony Ericsson W595


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις πώς γινεται τα εικονιδια στο μενου να ειναι με φωτεινα περιγραμματα?

Μονο με flash themes τα :blink: ετσι..τωρα αν το κινητο ειναι vodafone live νομιζω οτι δεν γινετε να περασεις flash themes.

 

σε παλιοτερα κινητα ισχυε αυτο που σου λεω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tα flash themes τα κατεβαζεις?

ναι τα κατεβαζεις αλλα θελει ολοκληρη διαδικασια να τα περασεις..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tα flash themes τα κατεβαζεις?

 

Ναι τα κατεβαζεις αλλα υπαρχουν κ στη συσκευη μερικα.

Ριξε μια ματια στο φακελο Θεματα στη Διαχειρηση Αρχειων.

Για μενα το καλυτερο ειναι το Splatta.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το τηλέφωνο περίπου 6 μήνες και η μπαταριά τα έφτυσε

θέλει φόρτωμα 2 φορές την ημέρα ,

τη νομίζετε να παίζει ,

έχουν εγγύηση για την μπαταρία ?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το τηλέφωνο περίπου 6 μήνες και η μπαταριά τα έφτυσε

θέλει φόρτωμα 2 φορές την ημέρα ,

τη νομίζετε να παίζει ,

έχουν εγγύηση για την μπαταρία ?

αμα παιζεις συνεχεια με το κινητο και ολη μερα μιλας?

μηπως το κινητο εχει υγρασια??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

εχω ενα 595 και εχει προβλημα οταν πηγαινω να ανοιξω την καμερα βγαζει το μηνυμα οτι χρησιμοποιειται απο καποια αλλη εφαρμογη και να την κλεισω...τι μπορει να φταει?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

geia sa mia vohtheia thelw exei kapoia themata mesa sto kinhto ta opoia den ta deixnei aspoume opws edw http://semcblog.com/images/w595_splatta.jpg http://semcblog.com/images/w595_connecto.jpg http://semcblog.com/images/w902_grape.jpg http://semcblog.com/images/w902_jet.jpg ginetai na to ftiaksw kapws?
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τα φωτα σας!

λοιπον, μου εχει κολλησει να παρω ροζ κινητο, ξερω οτι οι αντρες θα το θεωρησετε κουτο να διαλεξω κινητο λογω χρωματος, τι κανω ομως εχω αυτη τη λοξα :p

ειμαι συνδρομητρια vodafone κ εχω επιδοτηση γυρω στα 100 ευρω,

κ εχω καταληξει σε δυο

στο συγκεκριμενο που μου αρεσει τοσο πολυ εμφανισιακά αλλα να σας πω την αληθεια απογοητευτηκα με αυτα που διαβασα και στο LG KP500 Cookie που μου αρεσει λιγοτερο εμφανισιακα κ δεν ξερω κατα ποσο θα βολευτω την οθονη αφης!

τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τα φωτα σας!

λοιπον, μου εχει κολλησει να παρω ροζ κινητο, ξερω οτι οι αντρες θα το θεωρησετε κουτο να διαλεξω κινητο λογω χρωματος, τι κανω ομως εχω αυτη τη λοξα :p

ειμαι συνδρομητρια vodafone κ εχω επιδοτηση γυρω στα 100 ευρω,

κ εχω καταληξει σε δυο

στο συγκεκριμενο που μου αρεσει τοσο πολυ εμφανισιακά αλλα να σας πω την αληθεια απογοητευτηκα με αυτα που διαβασα και στο LG KP500 Cookie που μου αρεσει λιγοτερο εμφανισιακα κ δεν ξερω κατα ποσο θα βολευτω την οθονη αφης!

τι λετε?

Γι'αυτά τα θέματα υπάρχει η ενότητα "Διαξιφισμοί" .:)

Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το συγκεκριμενο κινητο 6 μηνες και χτες το εδωσα για επισκευη.

Ειχε φαει κανα δυο τουμπες στο παρελθον. Ομως δουλευε. Καποια στιγμη παω να το παρω απο το τραπεζι που το ειχα και μου εμεινε το "μισο" στο χερι!

Προφανως εσπασε (αποκολληθηκε) η κυριως προσοψη απο το σιδερο (λαμακι?) το οποιο ειναι μαλλον και ο μηχανισμος του slide...

Προσπαθησα να ξανατοποθετησω την καλωδιοταινια της προσοψης (γιατι ειχε βγει και αυτη). Μετα απο πολλες προσπαθειες και αφου ειχα ξεκολησει ενα μαυρο μονωτικο αυτοκολλητο, την εβαλα στη θεση της. Το κινητο αναψε αλλα δεν δουλευε το κατω κουμπι περιηγησης. Βεβαια ουτως η αλλως ηθελε επισκευη αφου ειχε αποκοληθει - σπασει(?) η προσοψη απο το σιδερακι του slide.

Τελος παντων, το πηγα χτες στη wind και θα δουμε τι χρεωση θα μου πουν... Μου ειπαν οτι προφανως θα χρεωθει απο τη στιγμη που ειναι σπασιμο.

 

Παντως μου φανηκε περιεργο που δεν εσπασε τη στιγμη καποιας πτωσης, αλλα εν "ηρεμια" πηγα να το παρω και μου εμεινε στο χερι....

Ισως αυτοι οι μηχανισμοι slide να ειναι τελικα ψιλο-μουφα. Αλλα απο την αλλη οταν πεφτει κατω το κινητο τι μπορεις να πεις?

 

Λοιπον, με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν το κοστος: 120 Ευρω!!

Τους ειπα να μην το επισκευασουν βεβαια! Ομως... παει το κινητο...

Και ξερετε σαν αναφορα βλαβης τι ειπαν? Στρεβλωση πλακετας!! Καμια σχεση δηλαδη! Τεχνικος ειμαι κι εγω, αν ειναι δυνατον!...

Τελος παντων, παει το κινητακι...

Ας το περιμενω να γυρισει πισω στα χερια μου να δω εγω τι μπορω να κανω...

Τι να κανουμε...

:(

Link to comment
Share on other sites

Aυτοι νομιζουν οτι ολοι οσοι περνουμε κινητα ειμαστε ασχετοι και οτι θα μας πουν θα το χαψουμε!

Τωρα τι μπορεις να το κανεις? Μονο για ανταλακτικα να το πουλησεις μπορεις..Δεν βλεπω κατι αλλο.

 

Κριμα να σου χαλαει ετσι ξαφνικα ενα κινητο...:(

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει να "μεταφέρει" το τηλέφωνο από μόνο του στη Memory Card τις εφαρμογές που έχει προεγκατεστημένες; Εικονικά πάντα γιατί εκτελούνται και με την κάρτα αφαιρεμένη. Εικονικά πάλι έχει ελευθερωθεί χώρος στο τηλέφωνο! Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Το σενάριο του να ελευθερώνει μνήμη το τηλέφωνο από μόνο του το θεωρώ πολύ τραβηγμένο. Δεν το έχω για τόσο έξυπνο το W595.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρέα.........για το μητρώο,που καρατάι στα sms τι γίνετε βρε παιδιά?....είναι στα μείον αυτό...να κρατάει τα "ονοματα" που έχεις στήλη sms....γενικά μου άρεσε η "σισκεβουλα". αλλα αυτό που κρατάει τα ονόματα σε όσους έστειλες sms με χάλασε πολύ.:mad: μπορεί να γίνει κάτι????

 

ΥΓ. :) για μερικούς είναι πολύ επικίνδυνο:)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα με αυτό. Μπορείς απλά να διαγράφεις τους αριθμούς, αλλά θα ξαναβγαίνουν την επόμενη φορά που θα τους στέλνεις SMS.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες ερώτηση. Μου έχει σπάσει το πλαστικό που είναι πάνω από το σήμα του Walkman που βρίσκεται ακριβώς πάνω από το πολυπλήκτρο. Σαν να έχει "σπάσει" το walkman στα δύο, αλλά μόνο το κάτω μέρος. Τόσο καιρό είχε ξεκολλήσει και ήταν στον αέρα και τώρα έσπασε. Επίσης μου... έμεινε στο χέρι από το πίσω καπάκι ένα από τα δύο κλικ που βρίσκονται πάνω πάνω. Έλεος δηλαδή! Έχω καμιά ελπίδα στο service;

 

PS: Το παραπάνω μήνυμα δεν μπορούσα να το τροποποιήσω για να κάνω merge.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Και μενα το πλαστικο πανω απο το πολυπληκτρο ειναι στον αερα. Δηλαδη και μενα ειναι κοντα στο να σπασει ε?

 

Στο service τι μπορουν να κανουν? Τωρα μαλλον αλλα πλαστικα χρειαζεσαι.

Σαν να ειχα δει μια φορα στο ebay πλαστικα αλλα πρεπει να ξερεις να τα περνας.

 

Οσο για την ποιοτητα κατασκευης η SE ειναι απαραδεκτη!:mad:

 

Edit: Αν ενδιαφερεαι βρηκα αυτα:

Ολα τα πλαστικα για SE W595

Πισω καπακι για SE W595

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ρε φίλε. Ξέρει κανένας αν στο 9Volto μπορούν να σου περάσουν πλαστικά και αν τα έχουν κιόλας; Λέω να το πάω εκεί να μου το κάνουν καινούριο, να αλλάξω και χρώμα γιατί είναι από Vodafone.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

γνωρίζει κανείς τι γίνεται με το θέμα των ελληνικών χαρακτήρων (στα τραγούδια) στο walkman player...Δεν τους αναγνωρίζει και βγάζει ακαταλαβίστικους χαρακτήρες..Υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει γι αυτό;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το κινητό μου, όταν ανοιγώ ή κλείνω το Slide, μαυρίζει η οθόνη, ανάβουνε τα κουμπιά, δεν ακούγεται τίποτε όταν πατάω τα κουμπιά και πρέπει να περιμένω κανά 15 δευτερόλεπτα για να του περάσει. Και αυτό γίνεται συνέχεια!:confused:

 

Πριν 2-3 μήνες, κάηκε η οθόνη και την άλλαξα. Τι έγινε πάλι; Θα το ξαναδώσω για service πάλι;:mad:

 

Υ.Γ. Δοκίμασα να κάνω update πάρα πολλές φορές, αλλά έχει την τελευταία έκδοση, λέει. Και έκανε και Master Reset> Reset All

Thanks in advane.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να την ξαναπεράσεις.Πάτα Επανεγκατάσταση στο Update Service!Αν δε γίνει κάτι,την απόδειξη αγοράς και σε εξουσιοδοτημένο σέρβις!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ και κάτι άλλο. Μου έπεσε το κινητό στο ΚΤΕΛ μέσα και από το πάτωμα που κάτι είχε πάνω γρατζουνίστηκε σε ένα σημείο η οθόνη, μία ευθεία γραμμή, που είναι πολύ εκνευριστική όταν τη βλέπεις και που φαίνεται αρκετά. Το τζαμάκι της οθόνης πάει "πακέτο" με την οθόνη ή είναι μέρος του πάνω καλύματος; Αν το πάω στο service θα μου χρεώσουν πολλά;
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το χω ανοιξει για να σου πω με βεβαιοτητα αλλα εχω την αισθηση οτι ειναι ξεχωριστο.

Πανε μια βολτα απο το σερβις και αναλογα την τιμη που θα ακουσεις κρινεις αν η γρτζουνια ειναι μεγαλη η οχι...;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W595

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...