Jump to content

Sony Ericsson W595


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ADRIATIC CDF1216-3498. Ξανακάνω αναβάθμιση και επανέρχομαι. ΟΛΑ ΟΚ τελικά διορθώθηκε. Ειναι δυνατόν να συνέβη αυτό όμως ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε σφάλμα στην αναβάθμιση, μία στις 1000 μπορεί να συμβεί...

Από Cosmote ή από Wind το έχεις;

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

ADRIATIC CDF1216-3498. Ξανακάνω αναβάθμιση και επανέρχομαι. ΟΛΑ ΟΚ τελικά διορθώθηκε. Ειναι δυνατόν να συνέβη αυτό όμως ?

 

Ενημερωτικά και μόνο,για να δεις την έκδοση λογισμικού θα πας:Ρυθμίσεις,Υπηρεσία αναβάθμισης,Έκδοση λογισμικού!Θα ξεκινάει από R!Π.χ. R3EA038!

 

Το CDF που εμφανίζει η υπηρεσία αναβάθμισης είναι ένας κωδικός που υποδηλώνει απλά ποιας περιοχής το firmware περνιέται!Π.χ. το CDF 1216-3498 υποδηλώνει στο W595 το ADRIATIC customization για την Κοσμοτέ Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,αυτο το ξερα απο την αρχη...ευτυχως που καπνιζω και κανω τον αναπτυρα φλας.τα κουμπια φωτιζυν οπςσ θελουν,το εριμο το αστερει ειναι ετοιμο να ...σβσει

γλκ τα κοθμια ειναι σα να χουν <<κατσει απο τη χρηση.καλος ηχος καμερα χωρις ζουμ και ενα απλο κινητο σε γενικες γραμμεσ..σε σχεση με το w902 plaka plaka eikona den exv allajei 2 kala.megalyterh kαρτα μνημης και πιο δυνατο ηχειο ομως πιο καλη κατασκευτ με πολυ τσαμπατζιδικα πλαστικα....κακη ηχογρ σε αντιθεση με πολυ καλη ποοιοτητα υχου στα βιντεα,μαλιστα μιλαμε για ιδιο ηχο να τραβαω.δε θα το πρνα.το μονο καλο ειναι πως δεν εδωσα ευρω λογο επιδ. απλα σπαταλσα χρηματα γισα να μ δωσω κανα 80αρι πριν κανα 3-4μηνο για το νοκια ν78 παιζει να τα σκασω για τα καλα για νεο κινητο.κολλαει κ αναβοσβινει.επιοσης πολλες φορες χανει το φοντο κ βγαζει το φοντο του θεματος που μονο αμα μπω στο μενουθ ερχεγται στα ισα του.τουμπες δεν εχει φαει πολλες...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το TrackID δεν λέει να δουλέψει με τίποτα.

Μου βγάζει το παρακάτω όταν φορτώνει η σελίδα:

 

TrackID is a Sony Ericsson and

Gracenote service.

Due to terms and conditions, we can

only allow Sony Ericsson phones.

sonyericsson.com. We too think it's a

great service :-)

 

Ξέρει κανένας τίποτα;

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Μα τι γίνεται ρε παιδιά με αυτό το τηλέφωνο; Μετά από μερικούς μήνες μου έβγαζε ένα μήνυμα για τη μνήμη "Η ταξινόμηση αρχείων απέτυχε λόγω έλλειψης μνήμης. Διαγράψτε ένα ή περισσότερα αρχεία της επιλογής σας." ενώ είχα μνήμη (και να διαγράψω αρχεία πάλι το κάνει). Έκανα format, update και έφτιαξε, και τώρα πάλι τα ίδια.. Κάθε τρεις και λίγο αυτό θα μου κάνει δηλαδή; Μήπως είναι κάποιος ιός;

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

Μα τι γίνεται ρε παιδιά με αυτό το τηλέφωνο; Μετά από μερικούς μήνες μου έβγαζε ένα μήνυμα για τη μνήμη "Η ταξινόμηση αρχείων απέτυχε λόγω έλλειψης μνήμης. Διαγράψτε ένα ή περισσότερα αρχεία της επιλογής σας." ενώ είχα μνήμη (και να διαγράψω αρχεία πάλι το κάνει). Έκανα format, update και έφτιαξε, και τώρα πάλι τα ίδια.. Κάθε τρεις και λίγο αυτό θα μου κάνει δηλαδή; Μήπως είναι κάποιος ιός;

δεν υπαρχει λογος ανηχυχιας "ιου" για αυτο το κινητο.

εχει κλειστο λειτουργικο.

απλα βαλε την καρτα μνημης σε ενα card reader και κανε διαμορφωση!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το TrackID δεν λέει να δουλέψει με τίποτα.

Μου βγάζει το παρακάτω όταν φορτώνει η σελίδα:

 

TrackID is a Sony Ericsson and

Gracenote service.

Due to terms and conditions, we can

only allow Sony Ericsson phones.

sonyericsson.com. We too think it's a

great service :-)

 

Ξέρει κανένας τίποτα;

Έχει κανένας λύση γι'αυτό; :cry:

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω το w595 κανά 3μηνο περίπου. Αποφάσισα να κάνω το Vodafone Together (σε μια SIM 2 Νούμερα. Το 1ο είναι σύνδεση με συμβόλαιο και το 2ο είναι CU). Το κουφό της υπόθεσης είναι ότι για την αλλαγή από την μια γραμμή στην άλλη κάνει υποχρεωτικά restart η συσκευή. Σπαστικό. Εκνευριστικό. Μπορώ να γλιτώνω την επανεκκίνηση με την αλλαγή της γραμμής ή όχι...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το w595 κανά 3μηνο περίπου. Αποφάσισα να κάνω το Vodafone Together (σε μια SIM 2 Νούμερα. Το 1ο είναι σύνδεση με συμβόλαιο και το 2ο είναι CU). Το κουφό της υπόθεσης είναι ότι για την αλλαγή από την μια γραμμή στην άλλη κάνει υποχρεωτικά restart η συσκευή. Σπαστικό. Εκνευριστικό. Μπορώ να γλιτώνω την επανεκκίνηση με την αλλαγή της γραμμής ή όχι...

 

Ναι αυτο οντως συμβαινει και αυτο φγινεται και σε αλλα SE οπως το κ750 που ειχα ενω σε ενα αλλα sharp που ειχα δεν υπηρχε τετοιο προβλημα!

Δεν νομιζω οτι δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Αν καποιος παντως ξερει ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο οντως συμβαινει και αυτο φγινεται και σε αλλα SE οπως το κ750 που ειχα ενω σε ενα αλλα sharp που ειχα δεν υπηρχε τετοιο προβλημα!

Δεν νομιζω οτι δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Αν καποιος παντως ξερει ας μας πει.

 

Στο παλιό Motorolla K1 που δέχεται επίσης το Together δεν κάνει restart. Αν όντως δεν μπορώ να κάνω κάτι για το Ericsson http://img507.imageshack.us/img507/9426/smileysuicide.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω το συγκεκριμενο κινητο 6 μηνες και χτες το εδωσα για επισκευη.

Ειχε φαει κανα δυο τουμπες στο παρελθον. Ομως δουλευε. Καποια στιγμη παω να το παρω απο το τραπεζι που το ειχα και μου εμεινε το "μισο" στο χερι!

Προφανως εσπασε (αποκολληθηκε) η κυριως προσοψη απο το σιδερο (λαμακι?) το οποιο ειναι μαλλον και ο μηχανισμος του slide...

Προσπαθησα να ξανατοποθετησω την καλωδιοταινια της προσοψης (γιατι ειχε βγει και αυτη). Μετα απο πολλες προσπαθειες και αφου ειχα ξεκολησει ενα μαυρο μονωτικο αυτοκολλητο, την εβαλα στη θεση της. Το κινητο αναψε αλλα δεν δουλευε το κατω κουμπι περιηγησης. Βεβαια ουτως η αλλως ηθελε επισκευη αφου ειχε αποκοληθει - σπασει(?) η προσοψη απο το σιδερακι του slide.

Τελος παντων, το πηγα χτες στη wind και θα δουμε τι χρεωση θα μου πουν... Μου ειπαν οτι προφανως θα χρεωθει απο τη στιγμη που ειναι σπασιμο.

 

Παντως μου φανηκε περιεργο που δεν εσπασε τη στιγμη καποιας πτωσης, αλλα εν "ηρεμια" πηγα να το παρω και μου εμεινε στο χερι....

Ισως αυτοι οι μηχανισμοι slide να ειναι τελικα ψιλο-μουφα. Αλλα απο την αλλη οταν πεφτει κατω το κινητο τι μπορεις να πεις?

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέμματα, είναι πολύ ευαίσθητο κινητό. Όσοι φίλοι το έχουν, ύστερα από 2 εβδομάδες χρήσεως κιόλας, και με περίσσια προσοχή (λίγες φορές να ανοίγει το slider, μόνο για τα απαραίτητα), πάλι έχει αρκετό τζόγο
Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέμματα, είναι πολύ ευαίσθητο κινητό. Όσοι φίλοι το έχουν, ύστερα από 2 εβδομάδες χρήσεως κιόλας, και με περίσσια προσοχή (λίγες φορές να ανοίγει το slider, μόνο για τα απαραίτητα), πάλι έχει αρκετό τζόγο

 

Ολα εχουν τζογο δυστυχως και πολλα απο την πρωτη κιολας μερα.

Δυστυχως η SE οικονομια κανει και γιαυτο θυσιαζει την ποιοτητα κατασκευης!:(

Link to comment
Share on other sites

Έχω το W595 εδώ και 2 μήνες γενικά δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα, ούτε έχει κάποιο τζόγο στο άνοιγμα. Βέβαια δεν κάνω και κατάχρηση στο μηχανισμό του slide, επειδή το χρησιμοποιώ μαζί με HBH-DS980.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το W595 εδώ και 2 μήνες γενικά δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα, ούτε έχει κάποιο τζόγο στο άνοιγμα. Βέβαια δεν κάνω και κατάχρηση στο μηχανισμό του slide, επειδή το χρησιμοποιώ μαζί με HBH-DS980.

 

φίλε μου και ούτε ποτέ να έχεις κάποιο πρόβλημα... άμα είχε τζόγο το slide, θα φαινόταν από υην πρώτη εβδομάδα..

Link to comment
Share on other sites

Και ομως ρε παιδια ενα περιεργο πραγμα...Ενω απο τη αρχη ειχε ενα μικρο τζογο το slide μου παρατηρω τις τελευταιες μερες οτι δεν εχει καθολου.

Τωρα το εχω στα χερια μου και τo slide ειναι αψογο.

Πως γινεται αυτο το πραγμα? :confused: Και η πλακα ειναι οτι το εχω γονατισει με τη χρηση που του κανω...Αν σκεφτεις οτι ο sms counter εχει γραψει ουτε λιγο ουτε πολυ 6985 μηνυματα:blink:

Link to comment
Share on other sites

Και ομως ρε παιδια ενα περιεργο πραγμα...Ενω απο τη αρχη ειχε ενα μικρο τζογο το slide μου παρατηρω τις τελευταιες μερες οτι δεν εχει καθολου.

Τωρα το εχω στα χερια μου και τo slide ειναι αψογο.

Πως γινεται αυτο το πραγμα? :confused: Και η πλακα ειναι οτι το εχω γονατισει με τη χρηση που του κανω...

 

Γιατί το έχεις γονατίση έφτιαξε :p

 

Πέρα από την πλάκα, άμα έπεσε ή χτύπησε κάπου, μπορεί να στράβωσε λίγο το fold στο Slide και να είναι σταθερό..

Link to comment
Share on other sites

Παιζει αυτο που λες γιατι τωρα τελευταια ως δευτερο κινητο δεν το πολυπροσεχω και εχει κανει μερικες βουτιες...

 

Δες την τελευταια τροποποιηση του μηνυματος μου και θα καταλαβεις αν το γονατισα η οχι...:lol:

Link to comment
Share on other sites

αν και έψαξα, δεν βρήκα κάποιο παρόμοιο θέμα...

 

Χρησιμοποιώ την ανοιχτή ακρόαση (με bluetooth) στο αυτοκίνητο. Όταν φεύγω και αποσυνδέεται, το προφίλ επιστρέφει αυτόματα στο κανονικό, αλλά δεν μπορώ να μιλήσω/ακούσω ούτε από το μικρόφωνο (κανονικά), ούτε από το hands-free (με το καλώδιο), παρά μόνο από το μεγάφωνο του κινητού... Το πρόβλημα διορθώνεται αν βγάλω και ξαναβάλω 2-3 φορές το hands-free. Καμία ιδέα;

 

Χρησιμοποιούσα με τον ίδιο τρόπο ένα k750i χωρίς πρόβλημα... Η συσκευή που έχω τώρα είναι η δεύτερη (αντικατέστησαν την πρώτη γιατί είχε κάποια προβληματάκια, μεταξύ των οποίων και αυτό).

Link to comment
Share on other sites

Παιζει αυτο που λες γιατι τωρα τελευταια ως δευτερο κινητο δεν το πολυπροσεχω και εχει κανει μερικες βουτιες...

 

Δες την τελευταια τροποποιηση του μηνυματος μου και θα καταλαβεις αν το γονατισα η οχι...:lol:

 

ωραίος...!

άντε να τα εκκατομυριάσεις!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

tha ithela na rothso kati!!!!to w595 poso sar exei?????gt thelei na to parei mia fili m!!!

 

Πρωτα απολα καλωσορισες στην παρεα μας...:)

 

Το ανωτατο SAR του ειναι 1,00W/kg

 

Παρενθαση: Αν μπορεις να γραφεις στα Ελληνικα γιατι τα greeklish ειναι δυσαναγνωστα και απαγορευονται απο τους κανονες του φορουμ και σε λιγο καιρο θα διαγραφονται τα μηνυματα!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινουργιος στην παρεα και θα ηθελα με τη σειρα μου να κανω μια ερωτηση.Τελικα ειναι λιγακι(ως πολυ θα ελεγα)δυσκολο να περασουμε flash θεματα στο κινητο μας;:O:OΟσα κιαν προσπαθησα να περασω δε μου λειτουργουν εκτος απο τα δικα του και φοβαμαι να κανω καποιες τροποποιησεις που αναφερονται σε διαφορα sites.υπαρχει πιο ευκολος τροπος;:wacko::wacko:

 

 

 

Συγγνωμη αν σας κουρασα με το κατεβατο μου...:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W595

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...