Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση που μάλλον δεν αφορά την Q αλλα χωρίς να είμαι σίγουρος. Από χθες έλαβα SMS ειδοποίηση για συμβάν (πχ γενέθλια) στο FB μου από νουμερο wind 6936981750 και σήμερα 6936981754 το οποίο μάλιστα νομίζω ότι με χρέωσε και 0,10€ (όσο το sms στην q). Είχα σχετικά πρόσφατα δώσει το αριθμό μου στο FB χρήσιμο για περιστατικά ασφαλείας (πχ κλείδωμα λογαριασμού).

 

Διερευνώντας το θέμα τελικά στις ρυθμίσεις του FB είχε by default και χωρίς να με ρωτήσει να στέλνει ειδοποιήσεις SMS (πχ όταν κάποιος σχολιάζει το status μου κτλ) τα οποία και μόλις απενεργοποίησα. Δεν ξέρω αν αυτά τα δύο σχετίζονται (αν δλδ τα μηνύματα έρχονται από το FB ή κάποια άλλη συνδρομητική υπηρεσία που με γράψανε μόνοι τους για αυτό και ρωτάω εδώ.

 

Καθώς για να μπορεί να γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει στο fb και να ξέρει και τον αριθμό μου πρέπει να είναι το FB και όχι κάτι άλλο δεν το ψάχνω περισσότερο εκτός αν λάβω και άλλα μηνύματα. Ρωτάω όμως εδώ αν το θέμα είναι γνωστό σε εσάς.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αν κανω online αναναιωση 10€ εχω δωρο 1gb και 1000 λεπτα προς Q. Αν παω σε καταστημα και δωσω 10,30€ θα εχω τα ιδια δωρα και επιπλεον 120 λεπτα προς σταθερα, ή το 1gb θα γινει 500 mb ;
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη ανανέωση του μήνα από 10 ευρώ και άνω δίνει 1 γιγα είτε από κατάστημα είτε ίντερνετικα

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη ανανέωση του μήνα από 10 ευρώ και άνω δίνει 1 γιγα είτε από κατάστημα είτε ίντερνετικα

 

Αρα εχουμε το ιδιο συν τα 120 λ προς αταθερα με 0,30 απο καταστημα. Σωστα ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Σωστα. Τα 0.30 τα τραβάει απ το υπόλοιπο σου. Εσυ ανανεωνεις με 10€, όχι 10.30€

 

εδιτ:

Την ώρα της ανανέωσης να τους πεις οτι θες το μπονουν των 120 λεπτών. Αλλιώς αυτόματα θα δώσουν 120mb

Link to comment
Share on other sites

Σωστα. Τα 0.30 τα τραβάει απ το υπόλοιπο σου. Εσυ ανανεωνεις με 10€, όχι 10.30€

 

εδιτ:

Την ώρα της ανανέωσης να τους πεις οτι θες το μπονουν των 120 λεπτών. Αλλιώς αυτόματα θα δώσουν 120mb

Απορω γιατι σπρωχνουν τον κοσμο στα καταστηματα , ενω πριν ηθελαν να τα κανουμε μονοι μας online χωρις κοστος γι αυτους.

Παντως τα 120 mb δεν αξιζουν, αφου θα παρεις το 1 GB .... (που κι αυτο εγω δεν μπορω να το καταναλωσω γιατι πουθενα δεν πιανει ιντερνετ)

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Υπερβαλεις λίγο. Μια χαρά πιάνει ίντερνετ!

Και 3g και 4g(το οποίο χρησιμοποιω - Θεσ/νίκη) είναι μια χαρά!

Οκ, η κοσμοτε έχει καλύτερες ταχύτητες αλλά και της wind είναι ΟΚ!

Link to comment
Share on other sites

Υπερβαλεις λίγο. Μια χαρά πιάνει ίντερνετ!

Και 3g και 4g(το οποίο χρησιμοποιω - Θεσ/νίκη) είναι μια χαρά!

Οκ, η κοσμοτε έχει καλύτερες ταχύτητες αλλά και της wind είναι ΟΚ!

 

Ενταξει .... πεταγομαι Θεσσαλονικη για καφε, να μπω και λιγο στο ιντερνετ, και επιστρεφω το βραδυ στην Αρχαια Ολυμπία !!!

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Έτσι, για να αλλαξεις παραστάσεις και να παρεις τον αέρα σου!!!

Αν δε σε καλύπτει η μια εταιρία, καλό είναι να πας σε άλλην ή να συμβιβαστεις με 2 εταίρες + dual sim συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Έτσι, για να αλλαξεις παραστάσεις και να παρεις τον αέρα σου!!!

Αν δε σε καλύπτει η μια εταιρία, καλό είναι να πας σε άλλην ή να συμβιβαστεις με 2 εταίρες + dual sim συσκευή

Ακουσε .....

Οταν εισαι σε μια εταιρια σταθμιζεις πολλους παραγοντες ...... Κόστος, σημα ομιλιας, ιντερνετ κλπ.

Αν για ενα εχεις κακη γνωμη και για τα αλλα θετικη, δεν φευγεις ......

Οσο για μενα, εχω dual sim. πρωτη καρτα το εταιρικο (Vodafone), δευτερη καρτα το καρτοκινητό Q. Εκει θα μπει το 1 Gb .... και δεν υπερβαλω καθολου οταν λεω οτι δεν θα μπορεσω να καταναλωσω ουτε το 10 %

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου.

Αλλά στο εταιρικό (που φαντάζομαι εχεις σίγουρα καλυτερο σήμα) δε μπορείς να προσθέσεις ίντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου.

Αλλά στο εταιρικό (που φαντάζομαι εχεις σίγουρα καλυτερο σήμα) δε μπορείς να προσθέσεις ίντερνετ?

Σχετικα καλυτερο σημα εχει .

Μπορω να προσθεσω, αλλα με κοστος αρκετο νομιζω.

Εδω η κουβεντα μας ειναι για το 1 gb δωρο αναναιωσης

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να μεταφέρω χρήματα απο ενα αριθμό Q σε αλλο Q η σε F2G οπως γίνετε μεταξύ καρτών της cosmote?
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να μεταφέρω χρήματα απο ενα αριθμό Q σε αλλο Q η σε F2G οπως γίνετε μεταξύ καρτών της cosmote?

 

όχι ....................................

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

αν θελήσω να μεταφέρω τον αριθμό μου από την Q στην f2go,αλλάζω σιμ; και πόσες μέρες παίρνει η διαδικασία;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να αλλαξεις σιμ.

Νομιζω αμέσως (αλλιως μια μερα-εκτος αν άλλαξε κάτι)

και ισχύει αυτό με τα 10 ευρώ που μπαίνουν στην κάρτα και δεν μπορείς να αγοράσεις πακέτα; ή τα μπέρδεψα;

ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

αυτο δε το ξερω.

θα κατεβω αργοτερα στη wind (αν ανοιξε-κλειστο λογω ανακαινισης) να ρωτησω.

θελω να κανω μεταφορα το wu σε αλλη εταιρια (η βοντα εφαγε Χ γιατι θελει 20 ευρω)

Link to comment
Share on other sites

Παντως τα 120 mb δεν αξιζουν, αφου θα παρεις το 1 GB .... (που κι αυτο εγω δεν μπορω να το καταναλωσω γιατι πουθενα δεν πιανει ιντερνετ)

 

Τα 120' προς σταθερά πάντως είναι χρήσιμα

Link to comment
Share on other sites

Τα 120' προς σταθερά πάντως είναι χρήσιμα

 

Το ιδιο λεμε ...

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Απορω γιατι σπρωχνουν τον κοσμο στα καταστηματα , ενω πριν ηθελαν να τα κανουμε μονοι μας online χωρις κοστος γι αυτους.

Παντως τα 120 mb δεν αξιζουν, αφου θα παρεις το 1 GB .... (που κι αυτο εγω δεν μπορω να το καταναλωσω γιατι πουθενα δεν πιανει ιντερνετ)

θα έχεις σήμα Internet μόνο με 4G συσκευή. Άλλαξε συσκευή ή πήγαινε σε άλλο δίκτυο. Και για να λιγουρευεσαι, πιο κοντά στην Πάτρα για καφέ;-) Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed? http://www.speedtest.net/my-result/a/1665678900

Link to comment
Share on other sites

Το μπόνους 500 mb με την ενεργοποίηση του πακέτου 350 mb με 3 ευρω απο το myq ισχύει και αυτο για ενα μηνα απο την ενεργοποίηση ή ληγει στις 15 του μηνα?
Link to comment
Share on other sites

Στέλνω στο fb της q να ρωτησω τι χρειαζεται για φορητότητα απο αλλη εταιρία.

Η απάντηση τους???

Πήγαινε σε ενα κατάστημα να ενημερωθεις.....

Οοοοοοοκεικ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...