Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή κάποιος μάζεψε μερικές δεκάδες (μην πω παραπάνω) καρτούλες της Q από εγκληματίες, ταυτοποιημένες στους εγκληματίες, με κάποιον τρόπο τις έβαλε σε αυθεντικά πακέτα της Q, σε άσπαστη κάρτα, έντυσε και 2-3 άτομα στα χρωματα τις Q και τους ξαμόλησε στο δρόμο να τις δώσουν σε ανυποψίαστους για να τους ενοχοποιήσουν.

Λίγο τραβηγμένο δεν είναι? Μήπως πολύ απλά υπάρχει κάποιο παράθυρο στην ταυτοποίηση που εκμεταλλεύτηκε η Q για να μοιράσει μερικές καρτούλες της και μετά από κάποιο διάστημα που θα τις έχουν βολευτεί οι κάτοχοι τους, να απαιτηθεί η ταυτοποίηση.

προφανώς:p
Link to comment
Share on other sites

Τέρμα το 1500 + 1500 + 1500 ε;

 

Τώρα 1+1 ευρώ για 300 λ+sms και 5€ για 500mb.

 

Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Τέρμα το 1500 + 1500 + 1500 ε;

[...]

αυτο ρε συ ηταν στο f2g πριν 2 χρόνια, έχεις χάσεις επισόδεια ε?:p

Link to comment
Share on other sites

Τέρμα το 1500 + 1500 + 1500 ε;

 

Τώρα 1+1 ευρώ για 300 λ+sms και 5€ για 500mb.

 

Σωστά;

 

αυτο ρε συ ηταν στο f2g πριν 2 χρόνια, έχεις χάσεις επισόδεια ε?:p

 

Ήταν και στην Q μέχρι προχθές.. απλά εννοούσα για το 8ευρω που έσκαγες...:p

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάποιος μάζεψε μερικές δεκάδες (μην πω παραπάνω) καρτούλες της Q από εγκληματίες, ταυτοποιημένες στους εγκληματίες, με κάποιον τρόπο τις έβαλε σε αυθεντικά πακέτα της Q, σε άσπαστη κάρτα, έντυσε και 2-3 άτομα στα χρωματα τις Q και τους ξαμόλησε στο δρόμο να τις δώσουν σε ανυποψίαστους για να τους ενοχοποιήσουν.

Λίγο τραβηγμένο δεν είναι? Μήπως πολύ απλά υπάρχει κάποιο παράθυρο στην ταυτοποίηση που εκμεταλλεύτηκε η Q για να μοιράσει μερικές καρτούλες της και μετά από κάποιο διάστημα που θα τις έχουν βολευτεί οι κάτοχοι τους, να απαιτηθεί η ταυτοποίηση.

 

Και που ξέρεςι πως δεν είναι δηλωμένα τα καρτοκινητά αυτά, με άσπαστες κάρτες, σαν πακέτα σε άλλα στοιχεία....;;;

Τηλέφωνο στα κεντρικά επί τόπου αν γίνεται κάτι τέτοιο. Κι εγώ μπορώ να τυπώσω 2-3 μπλούζες Q να βγω στο δρόμο και να σκανάρω τα στοιχεία του καθενός!!! Δεν υπάρχει κανένα παράθυρο! Μη ταυτοποιημένο καρτοκινητό δεν λειτουργεί!

Link to comment
Share on other sites

Και που ξέρεςι πως δεν είναι δηλωμένα τα καρτοκινητά αυτά, με άσπαστες κάρτες, σαν πακέτα σε άλλα στοιχεία....;;;

Τηλέφωνο στα κεντρικά επί τόπου αν γίνεται κάτι τέτοιο. Κι εγώ μπορώ να τυπώσω 2-3 μπλούζες Q να βγω στο δρόμο και να σκανάρω τα στοιχεία του καθενός!!! Δεν υπάρχει κανένα παράθυρο! Μη ταυτοποιημένο καρτοκινητό δεν λειτουργεί!

για να τελειώνει αυτό το OFFtopic, όπως ανεφερα και πριν:

είναι παράνομο ούτως ή άλλως να χρησιμοποιείς κάρτα που είναι σε άγνωστου το όνομα. οπότε ο άλλος μπορει να το χει ταυτοποιήσει με πλαστή ταυτότητα και στοιχεία, αλλά εσυ θα την πληρώσεις καθώς την έχεις στην κατοχή σου, και δεν είναι στα στοιχεία σου.

για να χεις το μυαλό σου ήσυχο.τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ γνωστό οτι πωλούνται σφραγισμένες αχρησιμοποίητες κάρτες καρτοκινητής ταυτοποιημένες σε στοιχεία αγνώστων αλλοδαπών σε διάφορα περίεργα σημεία...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

@tegeatis, ούτε μπλούζες χρειάζονται. Είναι πάντα ένας αλλοδαπός μικροπωλητής σε ένα συγκεκριμένo κεντρικό σημείο της Αθήνας, που πουλάει δηλωμένα πακέτα, από όλους τους παρόχους... :rolleyes:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

@tegeatis, ούτε μπλούζες χρειάζονται. Είναι πάντα ένας αλλοδαπός μικροπωλητής σε ένα συγκεκριμένo κεντρικό σημείο της Αθήνας, που πουλάει δηλωμένα πακέτα, από όλους τους παρόχους... :rolleyes:

 

Εγώ δεν είπα ότι το αγόρασα, είπα ότι το μοίραζαν, 2-3 άτομα ντυμένα στα χρώματα της Q (πραγματικότητα, όχι υπόθεση), όπως κάνουν όλες οι εταιρίες προώθηση των προϊόντων τους. Δεν λέω ότι δεν γίνονται κομπίνες, αλλά μου φαίνεται ανούσιο να μπει κάποιος στην διαδικασία να μαζέψεις κάμποσους μετανάστες, να ταυτοποιήσει μερικές δεκάδες άσπαστες καρτούλες Q μέσα σε σφραγισμένα πακέτα, να ντύσει και 2-3 άτομα στα χρώματα της Q και να τους βγάλει στο δρόμο να τα δίνουν τζάμπα στους περαστικούς.

Επειδή, έχουμε βγει εκτός θέματος, θα ψάξω μήπως το βρω που το έχω παραπεταμένο και όταν βρω ευκαιρία θα περάσω από ένα κατάστημα wind και θα ρωτήσω σε ποιον είναι ταυτοποιημένο. Αν μου πουν βέβαια!!!

Link to comment
Share on other sites

ειπα να παραγγειλω απο το σαιτ της wind πακετο συνδεσης q.

κολωσα ομως στο ποσο ασφαλες ειναι να δινω αριθμο ταυτοτητας σε ενα απλο σαιτ στον ιντερνετ....

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

ειπα να παραγγειλω απο το σαιτ της wind πακετο συνδεσης q.

κολωσα ομως στο ποσο ασφαλες ειναι να δινω αριθμο ταυτοτητας σε ενα απλο σαιτ στον ιντερνετ....

 

το εχω κάνει και στην vodafone και εκεί το ίδιο είναι. Δεν με πειράξε για την ασφάλεια.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Σε https είναι άρα η αποστολή των στοιχείων προς το site είναι ασφαλή για υποκλοπή. Τώρα η εταιρεία που διαχειρίζεται τις αιτήσεις και τις αποστολές (δεν είναι η WIND) τι τα κάνε τα στοιχεία από εκεί και πέρα είναι άλλο θέμα.. :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

πως ενεργοποιούμε το μμς στην κιου;. εχω περάσει της ρυθμίσεις μμς και μου έχει έρθει μμς αλλά δεν μπορώ να το ανάκτησω. Τι μπορώ να κάνω ;. Ίσως να μην έχει ενεργοποιήθει το μμς απο το δίκτυο.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Ξέρετε αν οι τελευταίες κάρτες sim της Q είναι καλές; Γιατί εκεί που είχα σήμα 5/5 με την παλιά, με την καινούρια έχω 2-3/5, στα ίδια μέρη, με την ίδια συσκευή. :worry: Η παλιά έγινε αλλαγή, γιατί δεν έκανε καλή επαφή στην υποδοχή του κινητού.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

To Σήμα εξαρτάται από την κεραία του κινητού , και από τον Δέκτη.

Από την SIM δεν εξαρτάται η ένταση του σήματος .

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ οπότε κάνε ένα check την συσκευή σου ή άλλαξε την κάρτα σε άλλη συσκευή και κάνε σύγκριση.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω ένα πρόβλημα χρέωσης στην Qcard μου. εξαφανίζονται λεφτά χωρίς να χρεώνω κάτι. ίντερνετ δεν υπαχει (ούτε οι ρυθμίσεις), είχα βάλει 300 μηνήματα τα οποία χωρίς να τα καταναλώσω εξαφανίστηκαν σε μια μέρα (είχα στείλει μολις 40), απ τα 6.5€ τώρα είμαι στα 2.6 και το μόνο που χω κάνει είναι να χω πάρει ένα ακόμη πακέτο 300 μηνυμάτων επειδή το άλλο εξαφανίστηκε..Πήρα την εξυπηρέτηση αλλά δεν βρήκαν κάτι..έχει συμβεί σε κανέναν άλλο?

Παρατήρησα επίσης ότι μεσα σε μισή ώρα χωρίς να χω κάνει τίποτα απολύτως στο κινητό πήγα απ τα 3.8 στα 2.6 !

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω ένα πρόβλημα χρέωσης στην Qcard μου. εξαφανίζονται λεφτά χωρίς να χρεώνω κάτι. ίντερνετ δεν υπαχει (ούτε οι ρυθμίσεις), είχα βάλει 300 μηνήματα τα οποία χωρίς να τα καταναλώσω εξαφανίστηκαν σε μια μέρα (είχα στείλει μολις 40), απ τα 6.5€ τώρα είμαι στα 2.6 και το μόνο που χω κάνει είναι να χω πάρει ένα ακόμη πακέτο 300 μηνυμάτων επειδή το άλλο εξαφανίστηκε..Πήρα την εξυπηρέτηση αλλά δεν βρήκαν κάτι..έχει συμβεί σε κανέναν άλλο?

Παρατήρησα επίσης ότι μεσα σε μισή ώρα χωρίς να χω κάνει τίποτα απολύτως στο κινητό πήγα απ τα 3.8 στα 2.6 !

 

Τι %€(;;; :mad: Κάτι τέτοιο παίζει να γίνεται και σε 'μένα!! Q έχω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τι %€(;;; :mad: Κάτι τέτοιο παίζει να γίνεται και σε 'μένα!! Q έχω.

εγω θα ξαναπάρω τηλέφωνο και θα τους τα ψάλλω, έχω στο μητρώο του τηλεφώνου κατεγραμένα τα πάντα, και εξαφανίστηκαν ~2€ και καμια 250αριά μηνύματα του πακέτου:!:

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω ένα πρόβλημα χρέωσης στην Qcard μου. εξαφανίζονται λεφτά χωρίς να χρεώνω κάτι. ίντερνετ δεν υπαχει (ούτε οι ρυθμίσεις), είχα βάλει 300 μηνήματα τα οποία χωρίς να τα καταναλώσω εξαφανίστηκαν σε μια μέρα (είχα στείλει μολις 40), απ τα 6.5€ τώρα είμαι στα 2.6 και το μόνο που χω κάνει είναι να χω πάρει ένα ακόμη πακέτο 300 μηνυμάτων επειδή το άλλο εξαφανίστηκε..Πήρα την εξυπηρέτηση αλλά δεν βρήκαν κάτι..έχει συμβεί σε κανέναν άλλο?

Παρατήρησα επίσης ότι μεσα σε μισή ώρα χωρίς να χω κάνει τίποτα απολύτως στο κινητό πήγα απ τα 3.8 στα 2.6 !

 

Ζητά την ανάλυση για την περίοδο που αναφέρεις να δεις τις χρεώσεις. Αίτημα γραπτα απο κατάστημα και σε 10 μέρες θα έρθει με αλληλογραφία Σπιτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Ζητά την ανάλυση για την περίοδο που αναφέρεις να δεις τις χρεώσεις. Αίτημα γραπτα απο κατάστημα και σε 10 μέρες θα έρθει με αλληλογραφία Σπιτι σου.

θα το κανω αυριο..για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Μηπως σου ερχονται μυνηματα απο τετραψηφια νουμερα?

Γιατι εμενα τα τετραψηφια μου τρωνε συνεχεια ευρω

Και τους παιρνω τηλεφωνο.

Μου επιστρεφουν λεφτα

Και μετα ξανα απο αλλη εταιρεια.

Με εχουν τρελανει.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως σου ερχονται μυνηματα απο τετραψηφια νουμερα?

Γιατι εμενα τα τετραψηφια μου τρωνε συνεχεια ευρω

Και τους παιρνω τηλεφωνο.

Μου επιστρεφουν λεφτα

Και μετα ξανα απο αλλη εταιρεια.

Με εχουν τρελανει.

όχι, τίποτα τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...