Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τα μπονους ανανέωσης δεν μεταφέρεται τίποτα.

Στα περίπτερα δεν παίρνεις μπόνους. Στα καταστήματα μάλλον 600 mb για 15 μέρες (στο f2g ισχύει σίγουρα,για την q δεν είμαι σίγουρος).

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το αυτόματο δες εδώ

https://www.wind.gr/gr/q/paketa/paketa-omilias/q-auto-supreme/

 

τα 1000 λεπτα προς κιου ειναι μονο online ;

 

σε ευχαριστω πολυ σιγουρα για ανανεωσεις απο 12 ευρω θα ισχυει το μπονους για 15 ημερες.

 

ρωτησα τι αλλους περιορισμους εχει η κιου απο το το wind free to go και μου ειπανε οτι δεν δουλευει το hotspot μονο σε κινητα iphone , ετσι μου ειπε ο υπαλληλος στο τμημα εξυπηρετησης πελατων. το γνωριζατε αυτο το προβλημα δηλαδη δεν παιρνει αλλο apn στο iphone ; καπως κουλο μου φαινεται.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι ισχυει,υπαρχει ιδιαιτερη ρυθμιση apn στα iphone που αφορα το hotspot και αν θυμαμαι καλα καποιος το ειχε ρωτησει εδω και φτιαχνοντας το, δουλευε.
Link to comment
Share on other sites

Πείτε με χαζό η ότι άλλο θέλετε

Αλλά γιατί είχα την εντύπωση ότι τα countdown ενεργοποιούνται μόνο μια φορά?

Για το τρέχων τουλάχιστον δεν ισχύει

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

επειδή εγώ ειμαι αυτος που ειχα πρόβλημα με το hotspot στο iphone, η λύση ειναι να πας ρυθμίσεις>κινητό δικτυο δεδομένων και τερμα κατω εχει ενοτητα "προσωπικό hotspot" όπου στο apn συμπληρώνεις "myq"
Link to comment
Share on other sites

Πείτε με χαζό η ότι άλλο θέλετε

Αλλά γιατί είχα την εντύπωση ότι τα countdown ενεργοποιούνται μόνο μια φορά?

Για το τρέχων τουλάχιστον δεν ισχύει

 

Δεν ξέρω αν όλα, αλλά τα περισσότερα ενεργοποιούνται πάνω από μία φορά. Ίσως δεν αναφέρεται συχνά στο forum, γιατί τα countdown είναι μικρά πακέτα που οι περισσότεροι χρήστες Q τα περιμένουν ακριβώς επειδή είναι μικρά και φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ενεργοποιηθηκα την Παρασκευη και εχω δεν μπορω να ανανεψ\ωσω online ειτε μεσω της εφαρμογης ειτε στον υπολογιστη.Μου βγαζει οτι η υπηρεσια online ανανεωσης δεν ειναι ακομη διαθεσιμη.Να επικοινωνησω με την q 'η να περιμενω λιγες μερες;

Νεος χρήστης φίλε μου ε;

δυστυχώς δεν γίνεται online ανανέωση ακόμα για εσενα... ακολουθείς το 3πτυχο, περίπτερο - λιντλ - καταστημα wind, για να πάρεις κάρτα ανανέωσης... μετά από μήνα (περίπου) ανοίγει η ανανέωση μέσω paypal ή κάρτας, από το γουϊτζετ ή το σαϊτ. Υπομονή, περνάνει ο καιρός και θα είσαι τζετ μετά...

Link to comment
Share on other sites

Θα τους πάρω αύριο ένα τηλέφωνο μήπως επισπεύσουν την διαδικασία

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νεος χρήστης φίλε μου ε;

δυστυχώς δεν γίνεται online ανανέωση ακόμα για εσενα... ακολουθείς το 3πτυχο, περίπτερο - λιντλ - καταστημα wind, για να πάρεις κάρτα ανανέωσης... μετά από μήνα (περίπου) ανοίγει η ανανέωση μέσω paypal ή κάρτας, από το γουϊτζετ ή το σαϊτ. Υπομονή, περνάνει ο καιρός και θα είσαι τζετ μετά...

 

μην ξεχνάς και την ανανέωση μέσω ίντερνετ banking της Πειραιώς που αγοράζεις κάρτα ανανεώσεις από το σπίτι σου και σου την στέλνει με μυνημα στο κινητό και την περνάς εσύ. και γλυτώνεις το τρέξιμο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Από 23 Φεβρουαρίου 2019 για συνδρομητές Q, το πακέτο που προσφέρει 140 λεπτά προς όλους με κόστος 5,9€ συνεχίζει να προσφέρει 120 λεπτά προς όλους ανά δευτερόλεπτο και έξτρα 20 λεπτά bonus με διάρκεια 30 ημέρες. Το επιπλέον bonus των 20 λεπτών ισχύει για ενεργοποιήσεις έως 28 Φεβρουαρίου 2019.

Απο την τελευταια ανακοινωση αλλαγων https://www.wind.gr/gr/anakoinosi/1526313294646/

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να υπενθυμισω εδω οτι αναφερεται στο πακετο που δινεται προς ενεργοποιηση απο το 12200. Το ποια θα ειναι η αλλαγη στο αντιστοιχο πακετο απο την εφαρμογη θα το δουμε στις 23/2.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν δυνατοτητα ενεργοποιησης της προσφορας 3 γιγα με 1 ευρω (3 στο 12410) να ενημερωσω οτι η προσφορα ενεργοποιειται τουλαχιστον 4 συνεχομενες φορες. Παραπανω δεν δοκιμασα,καθοτι εβαλα 5 ευρω μονο σε σιμ που ειχα στο συρταρι. Πήρα δηλαδη 12 γιγα με 4 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν δυνατοτητα ενεργοποιησης της προσφορας 3 γιγα με 1 ευρω (3 στο 12410) να ενημερωσω οτι η προσφορα ενεργοποιειται τουλαχιστον 4 συνεχομενες φορες. Παραπανω δεν δοκιμασα,καθοτι εβαλα 5 ευρω μονο σε σιμ που ειχα στο συρταρι. Πήρα δηλαδη 12 γιγα με 4 ευρω.

Δυστυχώς ......

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας εχασα λίγο και στα 2 τελευταία μηνύματα...τα 5€ από ίντερνετ τα έβαλα...σε καταστήματα είναι 10 νομίζω αν δεν έχει πάει ήδη 12. Το 'δυστυχώς' σε τι αναφέρεται,στο οτι δεν έχουν ολοι την προσφορά των 3 γίγα?.
Link to comment
Share on other sites

. Το 'δυστυχώς' σε τι αναφέρεται,στο οτι δεν έχουν ολοι την προσφορά των 3 γίγα?.

Ακριβώς

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι η πρώτη φορά που μου την εστελναν σε νούμερο που ειχα να ανανεώσω από τον Απρίλη. Αρχισαν να τη στέλνουν απο 20/12 και με διαδοχικές παρατάσεις έφτασε να λήγει σήμερα. Προφανώς τυράκι (της απελπισίας) για να βάλω κάρτα. Και μιας και πάνε στα 12€ από αρχές Φλεβάρη,είπα να το ανανεώσω τώρα για 1 χρόνο. Αν δεν αρχίσουν να εφαρμόζουν τις φραγές καλά θα είναι για διατήρηση.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το απόγευμα 3 γιγα με 3€ για 30 μέρες στο countdown

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να μπει το δώρο 120' λόγω σταθερού, χρειάζεται υπόλοιπο 0,01 ?

 

Μπηκαν και με 0 τελικά? Απο τη στιγμή που δεν έχει φραγή πιστεύω οτι μπαίνουν. Σίγουρα τα υπόλοιπα χρόνου ομιλίας με 0 χρησιμοποιούνται κανονικά. Αν δεν έχει φραγή επαναλαμβάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα!

 

Μια μικρή βοήθεια, δεν θυμάμαι, τα MB από την προσφορά με 1GB/μήνα με 8€ για 8 μήνες μπαίνουν την πρώτη του μήνα;

 

Απλά μου τελειώνουν τα MB και δεν θυμάμαι αν θα μπουν σήμερα ή να πάρω το countdown που παίζει. Αν μπουν σήμερα θα το πάρω τζάμπα

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μπαίνουν 1η του μηνα,μπαίνουν όταν λήγουν τα προηγούμενα,ανάλογα πότε την ενεργοποίησες την πρώτη φορά.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ kmpatra

Τώρα που τσέκαρα τα μηνύματά μου βλέπω ότι το είχα ενεργοποιήσει 1 Νοεμβρίου

Γι'αυτό μάλλον είχα αυτή την αίσθηση

Οπότε εντός της ημέρας "ελπίζω" να μπουν

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινουν εντός της ημέρας, μπαίνουν ξημερώματα. Αν είχες υπόλοιπο από προηγουμενο, βλέπεις ακριβώς ότι θα μπει την επόμενη ημέρα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινουν εντός της ημέρας, μπαίνουν ξημερώματα. Αν είχες υπόλοιπο από προηγουμενο, βλέπεις ακριβώς ότι θα μπει την επόμενη ημέρα.

Δεν έχω υπόλοιπο MB από τον προηγούμενο μήνα να το τσεκάρω.

Μου έχουν μείνει 30MB από bonus ανανέωσης:P

Οπότε μετά τις 12 έστω να "ελπίζω":P

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως έρχεται ενα τέτοιο sms αυτόματο:

TA ΔΩPEAN MB ΠOY EXEIΣ ΣTH ΔIAΘEΣH ΣOY ΛHΓOYN AΠOΨE. ΓIA ΠEPIΣΣOTEPA MB KAΛEΣE ΔΩPEAN 12200!

Αν ηρθε χτες περιμενε λίγο ακόμα και μετά ψαξτο. Αν έρθει σήμερα,η νέα δόση θα μπει μετά τα μεσάνυχτα.

Αν δεν έρθει καθόλου μέχρι αύριο (ούτε το μήνυμα ούτε το γιγα) επίσης ψαξτο (μηνυμα στο messenger @qkiniti ή 13700 δωρεάν)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...