Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πακετο με την περιαγωγη που εδινε 45' (να μιλας στις χωρες της Ε.Ε.) με 4,5€ ισχυει ακομα, ή το κατητγησαν;

Δεν μπορω να το βρω καπου... :(

Link to comment
Share on other sites

Το άκουσα στο τέλος όντως, το θέμα είναι πως μπορώ να το εκμεταλλευτω απο τη στιγμή που δε φαίνεται στο υπόλοιπο στην εφαρμογή?

 

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με φωνή όταν δεν έχεις πακέτο

Με SMS όταν δεν έχεις πακέτο

Με mms

Με MB όταν δεν έχεις ΜΒ

Με κλήση στο εξωτερικό

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να αγορασω πακέτο όχι δε γίνεται?

 

Δεν είναι σωστό αυτό όμως, να μου κλέβει ευρώ που μπορω να το εκμεταλλευτω όπως θελω κ να μου επιστρέφει οτι τους συμφέρει..

 

Ελπιζω η επιστροφή αυτη με τον τρόπο που γίνεται, να είναι απλά κίνηση καλής θελησεως κ μονο, προς αναγνώριση του λάθους τους, κ να επιστραφεί κανονικά στη θέση του το ποσό της κλοπής..

Edited by dkmtb
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, νομίζω, δε γίνεται και σε 5ψήφιους υψηλής χρέωσης, παρά απ'το "κανονικό" € υπόλοιπο.

 

Πχ εδώ (Χαμόγελο του παιδιού) http://www.hamogelo.gr/46.1/Sthrixte-mas Στείλτε μήνυμα στο 19810 τη λέξη ΧΑΜΟΓΕΛΟ ή XAMOGELO (χρέωση 2,46 € ανα SMS)

 

Μόνο απ΄το κανονικό € υπόλοιπο.

 

 

 

Ελπιζω η επιστροφή αυτη με τον τρόπο που γίνεται, να είναι απλά κίνηση καλής θελησεως κ μονο, προς αναγνώριση του λάθους τους, κ να επιστραφεί κανονικά στη θέση του το ποσό της κλοπής..

 

Για χαζούς ψάχνεις;

Μια χαρά "επιστροφή" για.......κάνουν...Ποιοί είναι οι......Προφανές!

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160731/8de35b986b0b137d0e424293c70c9425.jpg

 

Μια ερώτηση - πραγματικά, απορία μετά απο κάποια χρόνια πια στην Q : χρειάζεται η ενεργοποίηση για δεδομένα στην περιαγωγή; :confused:

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιζει κανονικα το ιντερνετ ετσι χωρις περιαγωγη και αν ναι ποσο καιρο? Εγω αν το απενεργοποιησω,μου βγαζει ειδοποιηση οτι εχασα τη συνδεση στο ιντερνετ γιατι απενεργοποιησα την περιαγωγη δεδομενων. Σε παλιοτερο κινητο βεβαια,με 3g. Δεν ξέρω τώρα με το 4g αν αλλάζει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

παιζει κανονικα το ιντερνετ ετσι χωρις περιαγωγη και αν ναι ποσο καιρο? Εγω αν το απενεργοποιησω,μου βγαζει ειδοποιηση οτι εχασα τη συνδεση στο ιντερνετ γιατι απενεργοποιησα την περιαγωγη δεδομενων. Σε παλιοτερο κινητο βεβαια,με 3g. Δεν ξέρω τώρα με το 4g αν αλλάζει κάτι.

Όχι, δεν αλλάζει κάτι. Ακόμα και με 4G θέλει ενεργοποίηση του roaming για τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

στο myq λέει ότι το 1γιγα που πήρα 1/7 από την προσφορά 8ε-8gb/8 μήνες, λήγει 22/8, ξέρει κανείς τι συνέβη;
Link to comment
Share on other sites

μηπως το λεει για το 1 γιγα που πιθανοτατα πηρες μπονους απο ανανεωση χρονου ομιλιας 10 ευρώ?
Link to comment
Share on other sites

μηπως το λεει για το 1 γιγα που πιθανοτατα πηρες μπονους απο ανανεωση χρονου ομιλιας 10 ευρώ?

 

οχι, διοτι τελευταια ανανεωση ηταν Ιουνιο. Κανονικά θα έπρεπε να λεει οτι αποωε λήγουν τα μβ και αυριο να μου ερθει το σμσ του νεου γιγα

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγαζει κατι περιεργα bundle στα ενεργοποιημενα πακετα που αναφερονται μαλλον στα ενεργα πακετα ιντερνετ,της προσφορας του γιγα και της προσφορας του Σαββατοκύριακου ή και των 120' από το συνδυασμο του σταθερου...

[ATTACH]65857[/ATTACH]

Κάτι παίζει στα συστήματά τους τελευταία,και σε ενα f2g με μηδενικό υπόλοιπο που ειχε λήξει δοκίμασα να στείλω κάποιο sms για κάποια υπηρεσια και πηρα απάντηση "68 subscriber not active". Μάλλον το λογισμικό τους κάπου χάνει την μετάφραση στα ελληνικά :p

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορουμε να ενεργοποιησουμε τα δεδομενα στο εξωτερικό;

 

Ειναι ολα ανοιχτα, αλλα τα δεδομενα δεν λειτουργουν :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου χρειάζεται

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξέρεις γιατί μου κάνει εντύπωση; Δουλεύει κανονικά το ρημάδι και χωρίς αυτό και έλεγα μήπως είχε διαφορά στην απόδοση (για κάποιο λόγο) αν το ανοιγα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έκανα online ανανέωση €10.

 

Μου έδωσε τα συνήθη δώρα 1000' προς Q και 1000ΜΒ, για 30 μέρες

και μου έδωσε και ακόμη 100' ομιλίας προς όλους + 20 SMS προς όλους για 15 μέρες

(δηλαδή το πακέτο που είχαν στείλει με μήνυμα για ανανεώσεις από €5 και πάνω από καταστήματα).

 

Πάρε κόσμε! :)

Link to comment
Share on other sites

μηπως το λεει για το 1 γιγα που πιθανοτατα πηρες μπονους απο ανανεωση χρονου ομιλιας 10 ευρώ?

 

Τελικά ήταν ένα πακέτο 3ε-600μβ που ειχα ενεργοποιησει. Το νεο δωρο του σ/κ με αποσυντόνισε!

 

ΥΓ: βλέποντας παλιά μηνύματα, είδα ότι πήρα 6 φορές το 1γιγα της προσφοράς των 8 ευρω, άρα πρέπει να μου δώσει Αύγουστο και Σεπτέμβριο απο 1γιγα.

 

ΥΓ2: πριν λιγο μπήκε το 1γιγα, αλλά αντί να μου τρώει από το πακέτο των 600 που ληγει νωριτερα, μου τρωει απο το 1γιγα. Δηλαδή αχρηστευει τα υπόλοιπα του παλαιοτερου πακετου μου. Πολύ λάθος συμπεριφορά, αφού και τα 2 πακέτα ειναι αγορασμένα και κανονικά θα έπρεπε να τραβάει απο το παλαιότερο. Την επόμενη φορά που θα βαλω λεφτα στη κιου θα ειναι μόνο εαν ξαναδωσει 8ε-8γιγα. Ας ληξει το υπόλοιπο και ας χαθεί και το νούμερο!

Edited by lazos69
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν ένα πακέτο 3ε-600μβ που ειχα ενεργοποιησει. Το νεο δωρο του σ/κ με αποσυντόνισε!

 

ΥΓ: βλέποντας παλιά μηνύματα, είδα ότι πήρα 6 φορές το 1γιγα της προσφοράς των 8 ευρω, άρα πρέπει να μου δώσει Αύγουστο και Σεπτέμβριο απο 1γιγα.

 

ΥΓ2: πριν λιγο μπήκε το 1γιγα, αλλά αντί να μου τρώει από το πακέτο των 600 που ληγει νωριτερα, μου τρωει απο το 1γιγα. Δηλαδή αχρηστευει τα υπόλοιπα του παλαιοτερου πακετου μου. Πολύ λάθος συμπεριφορά, αφού και τα 2 πακέτα ειναι αγορασμένα και κανονικά θα έπρεπε να τραβάει απο το παλαιότερο. Την επόμενη φορά που θα βαλω λεφτα στη κιου θα ειναι μόνο εαν ξαναδωσει 8ε-8γιγα. Ας ληξει το υπόλοιπο και ας χαθεί και το νούμερο!

 

Ετσι την πατησα κι εγω φιλε μου απαραδεκτοι τυποι αντε γεια Q.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου το κανανε αυτο τον μηνα που μας περασε αλλα μετα απο κραξιμο μεσω του site τους και αναλογο αιτημα, μου πιστωσανε αλλο 1 GB
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πορτοκαλί αλλά το βασικότερο χρησιμοποιώντας την απευθείας. Σε κατάστημα που μου άλλαξαν σε κάρτα που επέμεναν ότι δεν ήταν 4G, εν τέλει ήταν
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη φορά με δωρεάν αλλαγή sim δεν υπήρχε σε κανενα καταστημα που ρωτησα (Περιστέρι). Πριν 2 βδομαδες που εδωσα 5€ υπηρχαν οσες ηθελα

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ειναι 4G μου είπαν απο την εξυπηρέτηση πελατών και το διαπίστωσα και εγω μολις τωρα που συνδέθηκε κανονικά σε LTE.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί ήρθε μηνυματάκι για χρέωση 1€ για data χτες ενώ από την Κυριακή το βράδυ στις 23:30 είχα αλλάξει το apn...

 

Έχει καταντήσει αηδία η φάση με την Q

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...