Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω κατι σχετικο με το 3G. Επειδη τωρα τελευταια το χρησιμοποιησα για πρωτη φορα, θελω να πω πως παρα το οτι το εχω χρησιμοποιησει σε διαφορες περιοχες (που απεχουν χιλιομετρα μεταξυ τους) δεν εχω δει ποτε ενδειξη H+ η Η. Το μονο που βλεπω οταν συνδεομαι, ειναι να παρουσιαζονται μεσα στην μπαρα της τηλεφωνιας δυο βελακια πανω κατω που αναβοσβηνουν. Εκτος αυτου, το 3G μου ειναι εξωφρενικα αργο. Νομιζετε οτι κατι δεν παει καλα? Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο γίνεται στο δικό μου (sony).Δεν δείχνει την πληροφορία κάλυψης πάνω στην μπαρα παρα μόνο τα βελάκια.Θα μπορούσε να το δείχνει με κλειστά δεδομένα (όπως και κάνει στο f2g). Όμως λόγω της q,με κλειστά δεδομένα δείχνει το R της περιαγωγής.Δεν φαινεται αν εχω Η,Η+, GPRS ή EDGE. Τις διαφορές μπορώ να τις δω μόνο από τις πληροφορίες σήματος της συσκευής,ή την καταλαβαίνω από την διαφορά στην ταχύτητα. Αν δεν βλέπεις διαφορά στην ταχύτητα όταν γυρνάς σε 3g,μπορει να μην εχει η περιοχή σου κάλυψη 3g,καλό είναι να δεις τις πληροφορίες που δίνει το αντίστοιχο μενού.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βλέπεις διαφορά στην ταχύτητα όταν γυρνάς σε 3g
Τα υπολοιπα που ειπες μαλλον τα καταλαβα. Με αυτο που γραφεις ομως τι εννοεις? Την επιλογη WCDMA only?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εκει που δεν πιανω ποτε τιποτε...

Γι αυτο δεν δειχνει και τιποτε αλλο (Η+, Η, κλπ)..

Thanks

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται προκειται για ενα καρτοκινητο Q το οποιο χρησιμοποιω λιγες φορες.Πριν αρκετες μερες το υπολοιπο διαθεσιμο χρονου ομιλιας ισχυε μεχρι 6 Μαιου 2015 συμφωνα με κληση στο 1225 και ηταν περιπου 12 ευρω.Ξαφνικα και χωρις καμμια προειδοποιηση και ενω προσπαθησα να κανω μια κληση ενημερωθηκα οτι το υπολοιπο ειναι 0 ευρω και εχει ληξει στις 13 Δεκεμβριου 2014.Για ποιο λογο αφαιρεθηκε ο χρονος ομιλιας ενω το υπολοιπο ισχυε ,οπως ξεκαθαρα ανεφερε το 1225 ,μεχρι τις 6 Μαιου 2015;

Το μηνυμα το εστειλα και στην Q πριν μια βδομαδα αλλα δεν πηρα ακομη απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

η τελευταια ανανεωση εγινε στις 6 Μαιου 2014 και ο χρονος ομιλιας ητανε για 1 χρονο δηλαδη μεχρι τις 6 Μαιου 2015
Link to comment
Share on other sites

η τελευταια ανανεωση εγινε στις 6 Μαιου 2014 και ο χρονος ομιλιας ητανε για 1 χρονο δηλαδη μεχρι τις 6 Μαιου 2015

Όχι ακριβώς:

Η εταιρία WIND HELLAS ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΕΒΕ ανακοινώνει την από 05/05/2014 μείωση της διάρκειας ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από 12 μήνες σε 6 μήνες από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας, νέων και υφιστάμενων συνδρομητών, στα καρτοκινητά WIND Card, Q card και WIND F2G .

http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=314

 

Για μία μέρα έχασες το έτος και έπεσες στο εξάμηνο.

Link to comment
Share on other sites

τι ειπαμε οτι κανουμε οταν μας κλεβουν το ευρω χωρις να εχουμε ανοιξει καν τα data?Απο που κανουμε την αιτηση?

 

οι τυποι ειναι απαραδεκτοι και μη βγει κανας υπαλληλισκος της wind να μας πει οτι δεν ξερουμε πως ανοιγουν και κλεινουν τα data στο android γιατι θα φαει στολισμα μαζεμενο.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς:

 

 

Για μία μέρα έχασες το έτος και έπεσες στο εξάμηνο.

Kαι εγω που ανανέωσα 4/5/2014 τα δικά μου(F2G) μου έστειλαν μήνυμα ότι έληγαν αρχές Δεκεμβρίου 2014

Αυτή είναι η Wind-Q

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

τι ειπαμε οτι κανουμε οταν μας κλεβουν το ευρω χωρις να εχουμε ανοιξει καν τα data?Απο που κανουμε την αιτηση?

 

οι τυποι ειναι απαραδεκτοι και μη βγει κανας υπαλληλισκος της wind να μας πει οτι δεν ξερουμε πως ανοιγουν και κλεινουν τα data στο android γιατι θα φαει στολισμα μαζεμενο.

 

Μπήκα στο site της Q και από την επικοινωνία έγραψα στην "φόρμα επικοινωνίας" και τους τα έψαλα κανονικότατα + ζήτησα αναλυτική κατάσταση δεδομένων σε ηλεκτρονική μορφή για να τα δείξω σε κάθε αρμόδια αρχή γιατί πρόκειται περί απάτης και μάλιστα επαναλαμβανόμενης εάν δεν έχω χρησιμοποιήσει τα δεδομένα και να χρεώνομαι

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο site της Q και από την επικοινωνία έγραψα στην "φόρμα επικοινωνίας" και τους τα έψαλα κανονικότατα + ζήτησα αναλυτική κατάσταση δεδομένων σε ηλεκτρονική μορφή για να τα δείξω σε κάθε αρμόδια αρχή γιατί πρόκειται περί απάτης και μάλιστα επαναλαμβανόμενης εάν δεν έχω χρησιμοποιήσει τα δεδομένα και να χρεώνομαι

 

στο γυρισαν πισω τελικα?

Link to comment
Share on other sites

στο γυρισαν πισω τελικα?

 

Ναι αλλά με την επισήμανση ότι δεν πρόκειται για λάθος δικό τους μου πιστώνουν το 1€

Τώρα πως η Wind, μιας και δεν αναγνωρίζει οτι έχει κάνει λάθος χρέωση, μου πιστώνει το ποσό μόνον αυτοί ξέρουν!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Σημασια εχει οτι το πηρες.

Και σε μενα ειπαν κ καλα οτι εγινε κίνηση δεδομενων αλλα λογω καλης συνεργασιας το επιστρέφουν

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με την επισήμανση ότι δεν πρόκειται για λάθος δικό τους μου πιστώνουν το 1€

Τώρα πως η Wind, μιας και δεν αναγνωρίζει οτι έχει κάνει λάθος χρέωση, μου πιστώνει το ποσό μόνον αυτοί ξέρουν!!!:lol:

 

Τι σε νοιάζει τι λένε; Άστους. Έκανες τη δουλειά σου και πήρες το ευρώ σου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το θεμα να παρεις πισω τα 1-2€. Δεν θα πεθανει κανεις αν τα χασει. Το θεμα ειναι να σταματησουν να συμβαινουν τετοια περιστατικα και να μην χρειαζεται καθε φορα να μπαινουμε στην διαδικασια της αμφισβητησης χρεωσης με ό,τι αυτο συνεπαγεται (χασιμο χρόνου, νευρα κ.λ.π.) δινοντας μας ταυτοχρονα "γελοιες" (να το πω κομψα) απαντησεις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το θεμα να παρεις πισω τα 1-2€. Δεν θα πεθανει κανεις αν τα χασει. Το θεμα ειναι να σταματησουν να συμβαινουν τετοια περιστατικα και να μην χρειαζεται καθε φορα να μπαινουμε στην διαδικασια της αμφισβητησης χρεωσης με ό,τι αυτο συνεπαγεται (χασιμο χρόνου, νευρα κ.λ.π.) δινοντας μας ταυτοχρονα "γελοιες" (να το πω κομψα) απαντησεις.

 

Δεν αντιλέγω. Αλλά, όπως βλέπεις, δε σταματούν αυτά τα περιστατικά. Σκέψου και το άλλο. Για να μην έχει σταματήσει αυτό με το 1€, που το έχει διαπιστώσει αρκετός κόσμος (φαντάζομαι και εκτός myphone, αλλά δεν κάνουν τίποτα), σκέψου πόσα άλλα θα γίνονται, που δεν έχει πει ακόμα κάποιος κάτι. Στο τέλος, αυτό που έχει σημασία είναι να πάρεις πίσω αυτό που έχασες.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το bug από ότι κατάλαβα με την χρέωση του 1€ έχει να κάνει με την τελευταία μέρα της προσφοράς που δεν την υπολογίζει σωστά το billing πρόγραμμα τους. Αυτό που εγώ έκαναν και δεν την ξαναπάτησα (μέχρι τώρα :p) είναι να κλείνω τα data 2 (δύο) μέρες πριν την λήξη!

Δεν έχει σημασία που έχω δίκαιο. Άλλωστε τους είχα αναφέρει την εμπειρία μου ότι πρόκειται για bug που αφορά την τελευταία μέρα. Απλά έτσι δεν ασχολούμαι ξανα και δεν εκνευρίζομαι. :cool:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα να ανοιξω τα data τουλαχιστον μια μερα πριν με χρεωσουν.Αλλα και παλι,δεν ειναι λυση το να τα εχουμε κλειστα 2 μερες πριν.Αν ειναι δυνατον..

 

προκειται περι εσκεμενης κλεψιας

Link to comment
Share on other sites

Που στο δι#$ο πρεπει να καλεσω για να ενεργοποιησω ενα προγραμμα ομιλιας που θελω με τα κολο site τους

Μπαινεις στο site τους κ μονο πληροφοριες κ online ενεργοποιηση εχουν

πηρα στο 1225 κ μονο τον διαθεσιμο χρονο μου λεει

 

Οποιος μπορει κ ξερει θα εκτιμουσα πολυ αν με πληροφορουσε

Link to comment
Share on other sites

Που στο δι#$ο πρεπει να καλεσω για να ενεργοποιησω ενα προγραμμα ομιλιας που θελω με τα κολο site τους

Μπαινεις στο site τους κ μονο πληροφοριες κ online ενεργοποιηση εχουν

πηρα στο 1225 κ μονο τον διαθεσιμο χρονο μου λεει

 

Οποιος μπορει κ ξερει θα εκτιμουσα πολυ αν με πληροφορουσε

 

Καλείς το 12200

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...