Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειδικά αν η χρεωση είναι ανά δευτερόλεπτο

Tα λεπτά ομιλίας καταναλώνονται ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης

Link to comment
Share on other sites

Από όλη την χώρα γράφουν εδώ, αλλά δεν έχει αναφερθεί κάτι τόσο οξύ. Ίσως είχε πρόβλημα η SIM σου.

 

Είχα αλλάξει και sim. Και καλά μου έδωσαν μια 4G, λολ. Μια ακόμα προσπάθεια μπας και εντοπίσω τη "βλάβη" σήματος. Για γέλια. Επίσης κάθε μήνα με κλέβανε, από κανα 50 λεπτο, ευρουλάκι ήταν το στάνταρ. Εδώ με χρέωνε για μιας μέρας ιντερνετ ενώ είχα με τη 10άρα κάρτα δωρεάν του σκασμού που δε τα τελείωνα ποτέ. Χειρότερα δεν έχω ξαναδεί τον τελευταίο 1μισο χρόνο. Και μιλάμε ήμουν από τις πρώτες που έκανα Q Νούμερο και έπινα και νερό στο όνομα τους. Μαύρο από μένα δυστυχώς και έχουν τις καλύτερες προσφορές και χρεώσεις...

 

Για τον φίλο που αναφέρει ότι είμαι στα υπόγεια, χε χε, κινούμαι μεταξύ Καλαμαριάς - Ανάληψης. Το σπίτι μου στον 1ο όροφο - σήμα μια ή καμία γραμμή, δεν μπορούσα να μιλήσω καν χωρίς να λεω τι ΤΙ ΤΙΙΙ κάθε 30 δεύτερα.. Η δουλειά μου ισόγειο μαγαζί (λογικό να μην έχω σήμα) αλλά ούτε απέξω αν έβγαινα δεν είχα.. Τώρα κρατάω το νούμερο για ομορφιά (έχω ΠΑΝεύκολο και δε θέλω να το χάσω) ωσπου να κάνω φορητότητα σε άλλο πάροχο. Το θέμα είναι ότι ούτε ο σύντροφος μου με Q έχει σήμα, ούτε και η μαμά του,που την αλλάξαμε εταιρεία να μιλάμε δωρεαν, έχει σήμα (μεγάλη πόλη επαρχιακή, όχι κατσάβραχα). Τόσο σύμπτωση πια η οικογένεια μας;;;; :P

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και σε άλλη εταιρία να πας το ευρουλακι για το Ίντερνετ στο τέλος των 30 ημερων θα στο τσιμπάνε
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν με χρέωσε η q ευρουλακι.η cosmote το ειχε χεσει το θεμα. Πιθανών να μη κλείνετε τα δεδομένα σας οτα πρέπει ή να έχετε ιο στο κινητο σας.
Link to comment
Share on other sites

Zήτησα από τη φόρμα επικοινωνίας την προσφορά των €8 (πριν καμιά βδομάδα) και μου απάντησαν σήμερα "πως δεν είναι δυνατό να αποδοθεί η Ειδική προσφορά "
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η προσφορα των 8 ευρώ???

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Είναι η ίδια με το φοιτητικό/ειδικό πακέτο του f2g που δίνει με 8.57 ευρώ/25 μέρες 1500 λεπτά ομιλίας προς όλους + 1.5 gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μολις εκανα ον λαιν φορητοτητα στην q απο φρογκ.

Μπορει καποιος να μου πει συγκεκριμενα ποια ειναι τα βασικα ωφελη της Q?

Στο f2g ας πουμε εγω παιρνω 300 προς ολους + 1 gb οταν ανανεωνω με 10ευρη,και επισης με 8,57 ευρω εχω για 25 μερες 1,5 gb και 1500' ομιλιας προς ολους και τα log n win.

Στην q τι ακριβως παιζει,τι μπορω να εχω με μια 10 ευρη καρτα?Με ενδιαφερει ομιλια προς ολους και την wind,και 1 gb τον μηνα.

Προσφορες μεσω μηνηματων κανει η q??

 

Ευχαριστω

τα 300 λεπτά τα κερδίζουν μόνο παλιά f2g. Αν ανήκεις σε αυτήν την κατηγορία ίσως δεν συμφέρει η φορητότητα σε q. Κατά τα άλλα η q έχει φτηνότερα πακέτα για φαινομενικά λιγότερα λεπτά αλλά λόγω χρέωσης με δευτερόλεπτο είναι ισοδύναμα σχεδόν με διπλάσιο χρόνο σε σχέση με τα τρίλεπτα του f2g. Αυτά αν η μέση διάρκεια τηλεφώνου είναι μέχρι 1,5 λεπτό ή πιο κάτω. Με λιγότερα χρήματα σε σχέση με το f2g παίρνεις πακετάκια (του 1, 2 ή 3€) και άρα η κάρτα τελειώνει πιο αργά αρκεί αυτά τα λεπτά/sms/mb να σου φτάνουν (ευνοείται η μικρότερη χρήση). Με ανανέωση 10Ε σου δείνει 1000' για q και 1000mb.

 

Αν το μετάνιωσες για την φορητότητα μπορείς να υπαναχωρήσεις μέχρι κάποιες μέρες (13 νομίζω?) οπότε προλαβαίνεις να κάνεις "ανάκληση". Αυτό επειδή έχεις εκείνη την παλιά ιδιότητα/προσφορά με 10€ να έχεις 300' (100 τηλέφωνα μαξ) χωρίς χρέωση ίσως το f2g να αξίζει να το κρατήσεις έτσι. Πάντως σε επίπεδο πακέτων η q είναι πιο βολική και δεν "εκβιάζει" ανανεώσεις κάρτας.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δειτε 3 μηνες πλεον

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=442322

 

ενώ είχε το καλύτερο καρτοκινητό, ανέβασε τα πακέτα του 1 ευρώ σε 3 ευρώ, άρχισε τις άθλιες χρεώσεις ημερήσιου ίντερνετ και στα καταστήματα οι υπάλληλοι ζητάνε το ευρώ! Και τώρα νομίζει ότι έγινε κοσμοτε με το 4g και κατέβασε την αξία στο 3μηνο! Φιλάκια και τα λέμε όταν ξαναπέσει στον άσσο η γουιντ (που θα πέσει) και θα κάνει σοβαρές προσφορές πάλι.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

τα 300 λεπτά τα κερδίζουν μόνο παλιά f2g. Αν ανήκεις σε αυτήν την κατηγορία ίσως δεν συμφέρει η φορητότητα σε q.

......

 

Αν το μετάνιωσες για την φορητότητα μπορείς να υπαναχωρήσεις μέχρι κάποιες μέρες (13 νομίζω?) οπότε προλαβαίνεις να κάνεις "ανάκληση". Αυτό επειδή έχεις εκείνη την παλιά ιδιότητα/προσφορά με 10€ να έχεις 300' (100 τηλέφωνα μαξ) χωρίς χρέωση ίσως το f2g να αξίζει να το κρατήσεις έτσι. Πάντως σε επίπεδο πακέτων η q είναι πιο βολική και δεν "εκβιάζει" ανανεώσεις κάρτας.

Βασικά ο άνθρωπος πιο πάνω γράφει οτι εκανε φορητότητα απο φρογκ σε κιου,αρα μαλλον εχει και αλλο νούμερο f2g.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ο άνθρωπος πιο πάνω γράφει οτι εκανε φορητότητα απο φρογκ σε κιου,αρα μαλλον εχει και αλλο νούμερο f2g.

 

ναι,σωστος εχω ενα f2go και ενα frog,το frog γυρναω σε Q:)

Link to comment
Share on other sites

Για τις προσφορές μεσω sms που ρώταγες, υπάρχουν όπως και στο f2g. Αρκεί βέβαια να μην πειράξεις τις ρυθμίσεις επικοινωνίας στη σελίδα ή την εφαρμογή. Απαξ και το πειραξεις τέρμα τα μηνύματα και χωρίς επιστροφή. Τα ίδια ισχύουν και στο f2g.
Link to comment
Share on other sites

Για τις προσφορές μεσω sms που ρώταγες, υπάρχουν όπως και στο f2g. Αρκεί βέβαια να μην πειράξεις τις ρυθμίσεις επικοινωνίας στη σελίδα ή την εφαρμογή. Απαξ και το πειραξεις τέρμα τα μηνύματα και χωρίς επιστροφή. Τα ίδια ισχύουν και στο f2g.

 

Ευχαριστω,εντωμεταξυ την Πεμπτη εκανα την αιτηση φορητας(στην σελιδα της Q) το βραδυ και μεχρι σημερα δεν με εχει παρει κανενας τηλεφωνο για να επιβεβεωθει η φορητοτητα...

Link to comment
Share on other sites

Για τις προσφορές μεσω sms που ρώταγες, υπάρχουν όπως και στο f2g. Αρκεί βέβαια να μην πειράξεις τις ρυθμίσεις επικοινωνίας στη σελίδα ή την εφαρμογή. Απαξ και το πειραξεις τέρμα τα μηνύματα και χωρίς επιστροφή. Τα ίδια ισχύουν και στο f2g.

Δηλαδή αν απενεργοποιήσεις τη λήψη προσφορών για κάποιο διάστημα και μετά την ενεργοποιήσεις και πάλι δεν θα έρχονται μηνύματα προσφορών;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν απενεργοποιήσεις τη λήψη προσφορών για κάποιο διάστημα και μετά την ενεργοποιήσεις και πάλι δεν θα έρχονται μηνύματα προσφορών;

Οχι το εχω κανει εγω σε F2G και εχω να λαβω μηνυμα προσφορας 2.5 χρονια απο την αλλη ομως την ειδικη προσφορα μου την εστελαν σε νουμερο που εχω και τα 300 απο παλια αλλα π.χ προσφορες με 3.5.7 ευρο τιποτα εδω και 2.5 χρονια παρολο που το ενεργοποιησα ξανα

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και εγω, απενεργοποιησα και ενω κααααποια στιγμη λεω βρε μπας και βγαλει κατι καλο δεν το ενεργοποιω; Τζιφος τελος λεμε. Ολα αυτα πανω απο 2 χρονια τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,εντωμεταξυ την Πεμπτη εκανα την αιτηση φορητας(στην σελιδα της Q) το βραδυ και μεχρι σημερα δεν με εχει παρει κανενας τηλεφωνο για να επιβεβεωθει η φορητοτητα...

 

Τελικα με πηρανε χθες τηλεφωνο για να επιβεβαιωθει η φορητοτητα,και την τεταρτη θα ερθει ο κουριερ σπιτι μου να μου παραδωσει το πακετο συνδεσης με την καρτα.Η συνδεση θα γινει μετα απο 3-4 μερες απο την στιγμη που θα παραλαβω,μου ειπε ο υπαλληλος.

Θελω να ρωτησω αν ενεργοποιησεις ενα πακετο απο την εφαρμογη myq,ας πουμε πχ 100 λεπτα με 3,02 ευρω , σου δινει και τιποτα αλλο σαν μπονους η οχι??

Link to comment
Share on other sites

οτι γραφει στην εφαρμογη σου δινει. Υπαρχουν πακετα των 2 και των 3 ευρω στο 12200 με λιγοτερες παροχες.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με πηρανε χθες τηλεφωνο για να επιβεβαιωθει η φορητοτητα,και την τεταρτη θα ερθει ο κουριερ σπιτι μου να μου παραδωσει το πακετο συνδεσης με την καρτα.Η συνδεση θα γινει μετα απο 3-4 μερες απο την στιγμη που θα παραλαβω,μου ειπε ο υπαλληλος.

Θελω να ρωτησω αν ενεργοποιησεις ενα πακετο απο την εφαρμογη myq,ας πουμε πχ 100 λεπτα με 3,02 ευρω , σου δινει και τιποτα αλλο σαν μπονους η οχι??

Απ την εφαρμογή με 3€ ενεργοποιείς το πακέτο που δίνει 150' προς όλους και 150' προς Wind
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με πηρανε χθες τηλεφωνο για να επιβεβαιωθει η φορητοτητα,και την τεταρτη θα ερθει ο κουριερ σπιτι μου να μου παραδωσει το πακετο συνδεσης με την καρτα.Η συνδεση θα γινει μετα απο 3-4 μερες απο την στιγμη που θα παραλαβω,μου ειπε ο υπαλληλος.

Θελω να ρωτησω αν ενεργοποιησεις ενα πακετο απο την εφαρμογη myq,ας πουμε πχ 100 λεπτα με 3,02 ευρω , σου δινει και τιποτα αλλο σαν μπονους η οχι??

 

Έχει πακέτο 150 προς όλους και 150 προς wind με 3,02 και γενικά σε όλα τα πακέτα δίνει δώρο χρόνο προς q ή και wind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...