Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια προσεξατε την αυξηση στις χρεωσεις στις κλησεις; :blink: Απο 0,27€/min που ηταν προς ολα τα κινητα μεχρι πριν λιγες μερες, τωρα το βλεπω 0,37€/min :blink: Μπηκα να ελεγξω το τιμοκαταλογο για περιαγωγη και κατα τυχη ειδα την αυξηση των τιμων. :mad: Καμια ενημερωση.

 

http://www.wind.com.gr/gr/q/about-q/timokatalogos/

 

Για αυτο και τα δωρακια. Απο τη μια στα δινει με δωρακια και στα παιρνει απο την αλλη τσεπη με αυξηση των χρεωσεων. Η frog προς το παρον τουλαχιστον παραμενει με 0,25€/min.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσεξατε την αυξηση στις χρεωσεις στις κλησεις; :blink: Απο 0,27€/min που ηταν προς ολα τα κινητα μεχρι πριν λιγες μερες, τωρα το βλεπω 0,37€/min :blink: Μπηκα να ελεγξω το τιμοκαταλογο για περιαγωγη και κατα τυχη ειδα την αυξηση των τιμων. :mad: Καμια ενημερωση.

http://www.wind.com.gr/gr/q/about-q/timokatalogos/

Για αυτο και τα δωρακια. Απο τη μια στα δινει με δωρακια και στα παιρνει απο την αλλη τσεπη με αυξηση των χρεωσεων. Η frog προς το παρον τουλαχιστον παραμενει με 0,25€/min.

είναι καιρό αυτό, κι ειχε βγει κανονικά ενημερωση-ανακοινωση

Τους πήρα μόλις. Βγήκε μια κοπελιά. Γ Ε Ι Ω Σ Η ! ! ! (0V που λένε)

-Δεν μπορώ να σας εξυπηρετήσω, εδώ μόνο wind. Πάρτε στο 1222.

-Μα προσπαθώ και έχουν χάλια σήμα, μου κλείνει το τηλέφωνο από το χάλια σήμα τους (στο ίδιο σημείο καλώ τον οποιονδήποτε και μιλάω τέλεια).

-Ναι, αλλά εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι.

-Έστω, μπορείτε να μου πείτε σε πόσες ημέρες εξετάζουν τα email; Γιατί έχω στείλει ένα εδώ και 4 ημέρες.

-Δεν ξέρω, δεν είμαστε αρμόδιοι εδώ, να πάρετε στο 1222.

 

Είναι λογικό ή με δουλεύει;

Αύριο πάω σε κατάστημα. Τέλος.

σε δουλεύει. ξαναπάρε κ μιλα με καναν σοβαρό υπάλληλο, εγώ μια ζωή αυτό το νούμερο παίρνω και για την Q και μ εξηπυρετούν κανονικά

Γιά τζαμπέ κλήσεις προς το cc της Q καλούμε 2119993000!

εγώ το 2105100100 παίρνω μέχρι τώρα πάντως και μ εξυπηρετουν:p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να συνεννοηθώ στο 1222.

Για τις άδικες χρεώσεις του 1222 (πήρα 3 φορές και με πέταξε και χρεώθηκα 3χ0,24€ χωρίς να μιλήσω με υπάλληλο σωστά), δεν έγινε τίποτα.

Για την κάρτα που δεν μπαίνει και "μα στην περιοχή σας υπάρχει full 3g", επίσης τίποτα, γιατί είναι -μάλλον- θέμα κάρτας.

Ευτυχώς προωθήθηκε στο τεχνικό τμήμα, η διαδικασία για την διόρθωση του λογαριασμού myq.

Άντε, καλή αρχή.

 

Αρχίζω να νοσταλγώ την αμεσότατη εξυπηρέτηση της κοσμοτέ και το -σχεδόν- απροβλημάτιστο internet on the phone...

Link to comment
Share on other sites

είναι καιρό αυτό, κι ειχε βγει κανονικά ενημερωση-ανακοινωση

 

Εχεις δικιο. Ειχε βγει δελτιο τυπου πριν 1 μηνα και ξεκινησαν αυτες οι τιμες απο 2/7. Βεβαια το πως θα ενημερωθει ο απλος καταναλωτης λες και μπαινει να διαβασει τα δελτια τυπου της wind ειναι αλλου παπα ευαγγελιο. Ειναι αυτο που λεμε ψιλα γραμματα. Μπορει ανα πασα στιγμη να σου κανει αυξησεις και εσυ να μην εχεις παρει μυρωδια.

 

http://www.wind.com.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=236

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο. Ειχε βγει δελτιο τυπου πριν 1 μηνα και ξεκινησαν αυτες οι τιμες απο 2/7. Βεβαια το πως θα ενημερωθει ο απλος καταναλωτης λες και μπαινει να διαβασει τα δελτια τυπου της wind ειναι αλλου παπα ευαγγελιο. Ειναι αυτο που λεμε ψιλα γραμματα. Μπορει ανα πασα στιγμη να σου κανει αυξησεις και εσυ να μην εχεις παρει μυρωδια.

 

http://www.wind.com.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=236

 

Αν θυμάμαι καλά, είχαν στείλει γραπτό μήνυμα που ενημέρωνε για τις νέες χρεώσεις (ή τουλάχιστον έλεγε που να μπεις για να τις δεις).

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποίησα ένα πακέτο sms, και πήρα 800 μηνύματα με 1€ :p σ ευχαριστώ wind xaxa :lol:
Link to comment
Share on other sites

ενεργοποίησα ένα πακέτο sms, και πήρα 800 μηνύματα με 1€ :p σ ευχαριστώ wind xaxa :lol:

 

Πώς τα πήρες ρε φίλε τα 800 με 1€;;;;για πες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η αυξηση της χρέωσης ειναι μεγάλη,και πάνω που ελεγα να κανω φορητότητα το βασικό νούμερό μου :(

Στο μεταξυ σε ενα q που εχω εμφανιστικαν και μπονους αλλα 100 λεπτά προς wind και q για 1 μηνα. Καλα καθε 3 και λίγο μπόνους? :p

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, είχαν στείλει γραπτό μήνυμα που ενημέρωνε για τις νέες χρεώσεις (ή τουλάχιστον έλεγε που να μπεις για να τις δεις).

 

Τουλαχιστον σε μενα και σε ενα αλλο νουμερο δεν θυμαμαι κατι τετοιο. Παντως ειναι πολυ μεγαλη η αυξηση απο 0,27 σε 0,37/min. Να δουμε ποτε θα ακολουθησει η frog.

Link to comment
Share on other sites

εβλεπα τα bonus που παιρνουμε με αγορα πακετων Online και ειδα οτι δεν εχει επιλογη για το πακετο 3ε-60' προς ολους :(

κλήση στο 12200 για ενεργοποίηση

Ξέρει κανείς αν μετα την κατανάλωση των λεπτών έρχεται ειδοποίηση με sms?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Πώς τα πήρες ρε φίλε τα 800 με 1€;;;;για πες!!!!

θα κανε λάθος το σύστημα τους, ξέρω γω:p ενώ ενέργοποίηση ένα πακέτο,χρεώθηκα ένα πακέτο (1€) και λέει ότι έχω ενεργό ένα πακέτο, πήρα 800 μηνύματα:p

Η αυξηση της χρέωσης ειναι μεγάλη,και πάνω που ελεγα να κανω φορητότητα το βασικό νούμερό μου :(

Στο μεταξυ σε ενα q που εχω εμφανιστικαν και μπονους αλλα 100 λεπτά προς wind και q για 1 μηνα. Καλα καθε 3 και λίγο μπόνους? :p

εμένα μου χάρισαν 60' προς όλους για 7 μέρες:happy:
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον σε μενα και σε ενα αλλο νουμερο δεν θυμαμαι κατι τετοιο. Παντως ειναι πολυ μεγαλη η αυξηση απο 0,27 σε 0,37/min. Να δουμε ποτε θα ακολουθησει η frog.

 

Η φρογκ αν το κάνει θα καεί πιστεύω. Υπάρχει και το ιντερνάτιοναλ άλλωστε!

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να πω οτι δε δινει κανενα μπονους για αυτο το πακετο

λογικό το βλέπω,αλλωστε από μονο του το πακέτο είναι απαιχτο,60 λεπτα προς ολους στην frog π.χ. κοστίζουν 15 ευρώ.

Υπάρχει κάποιο (αν)επίσημο μπόνους στην ανανέωση μέσω καταστημάτων? Έβαλα 2 ευρώ και μου προσθέσανε 4,58! Δεν ειχε προηγηθεί σχετικό μήνυμα. Αυτή δε,ηταν η πρώτη ανανέωση για το συγκεκριμένο καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

λογικό το βλέπω,αλλωστε από μονο του το πακέτο είναι απαιχτο,60 λεπτα προς ολους στην frog π.χ. κοστίζουν 15 ευρώ.

Υπάρχει κάποιο (αν)επίσημο μπόνους στην ανανέωση μέσω καταστημάτων? Έβαλα 2 ευρώ και μου προσθέσανε 4,58! Δεν ειχε προηγηθεί σχετικό μήνυμα. Αυτή δε,ηταν η πρώτη ανανέωση για το συγκεκριμένο καρτοκινητό.

αφού ηταν η πρώτη ανανεωση, παίρνεις δώρο 3€,σου χε έρθει αντίστοιχο μήνυμα μόλις ενεργοποιησες τον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

αφού ηταν η πρώτη ανανεωση, παίρνεις δώρο 3€,σου χε έρθει αντίστοιχο μήνυμα μόλις ενεργοποιησες τον αριθμό.

Δεν θυμαμαι να ηρθε κατι τετοιο,η καρτα είχε ήδη 3 ευρώ μεσα,οπως συμβαίνει στις φορητότητες προς q.Τέλος πάντων,καλοδεχούμενα όπως και να εχει. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι να ηρθε κατι τετοιο,η καρτα είχε ήδη 3 ευρώ μεσα,οπως συμβαίνει στις φορητότητες προς q.Τέλος πάντων,καλοδεχούμενα όπως και να εχει. :cool:

αα,αν είναι από φορητότητα δεν ισχύει αυτο. άρα δεν ξέρω;Ρ

Link to comment
Share on other sites

έχω ενεργοποιημένα τα 60' προς όλους με 3€. λήγουν στις 17 ή 17 ιουλίου.

όμως τα μίλησα σχεδόν όλα. με μείναν 5 λεπτά. μπορώ να ξαναενεργοποιήσω το πακέτα για να έχω σύνολο 65'; ή θα πρέπει πρώτα να μιλήσω το υπόλοιπο των 5 λεπτων;

Link to comment
Share on other sites

έχω ενεργοποιημένα τα 60' προς όλους με 3€. λήγουν στις 17 ή 17 ιουλίου.

όμως τα μίλησα σχεδόν όλα. με μείναν 5 λεπτά. μπορώ να ξαναενεργοποιήσω το πακέτα για να έχω σύνολο 65'; ή θα πρέπει πρώτα να μιλήσω το υπόλοιπο των 5 λεπτων;

 

μπορεις να κανεις απο τωρα την αγορα του πακετου. Θα εχεις συνολο 65, απο τα οποια τα 5 θα ληγουν 17 και τα υπολοιπα θα ληγουν εναν μηνα απο την ημερομηνια που τα εβαλες. Μολις βαλεις το 60αρι, παρε τηλ 12200 και πατας το 4 και θα σου πει τα ιδια που σου λεω. Εννοειται οτι πρωτα θα φαει τα παλαιοτερα λεπτα, στην περιπτωση σου τα 5 λεπτα. Ελεγμενο και επιβεβαιωμενο ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα ενεργοποιήσω το surf 500 μέσω sms?

 

Στην σελίδα της q τρόπο ενεργοποίησης πέρα του on-line δεν αναφέρει!!!

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα ενεργοποιήσω το surf 500 μέσω sms?

 

Στην σελίδα της q τρόπο ενεργοποίησης πέρα του on-line δεν αναφέρει!!!

 

Στείλε 100 ΜΒ στο 1210.

 

Θα σου έρθει αμέσως απαντητικό μήνυμα και θα αφαιρεθούν 5€ από το υπόλοιπό σου.

 

Κι έλεγχος υπολοίπων ΜΒ με "ΥΠ" στο 1210.

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Στείλε 100 ΜΒ στο 1210.

 

Θα σου έρθει αμέσως απαντητικό μήνυμα και θα αφαιρεθούν 5€ από το υπόλοιπό σου.

 

Κι έλεγχος υπολοίπων ΜΒ με "ΥΠ" στο 1210.

Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Αυτό είναι για τα 500MB έτσι? Στέλνω ολόκληρο το "100 MB" ή "100ΜΒ" ?

Edited by validus
Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Αυτό είναι για τα 500MB έτσι? Στέλνω ολόκληρο το "100 MB" ή "100ΜΒ" ?

 

Το 2. :) ( 10 χαρακτήρες )

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...