Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να στείλω από την συσκευή μου κενό μήνυμα στο 19234. Πρέπει να στείλω τουλάχιστον έναν χαρακτήρα. Τέσπα, στέλνω μια τελεία, έρχεται αναφορά ότι παραδόθηκε, αλλά η Q δεν μου στέλνει κάτι πίσω.

Κανένας άλλος με windows phone;

 

Θα πας ρυθμίσεις, δίκτυο κινητής και κάτω από το "επιλογή δικτύου" ( αυτόματη/χειροκίνητη ) έχει την επιλογή επεξεργασία apn. Αν έχεις συμπληρώσει παραπάνω από 1 πεδία, πήγαινε και σβήσε τα πάντα εκτός από το πεδίο "APN" όπου, όπως σου είπαν και τα παιδιά πιο πάνω, θα γράψεις myq ( με πεζά οπωσδήποτε).

 

P.S.: Τη 3g επιλογή την ενεργοποιείς;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και την την επιλογή 3G την έχω ενεργοποιημένη.

Ακολουθώ τα βήματα όπως λες αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Να σημειώσω ότι η γραμμή μου είναι φορητότητα από f2g.

 

Καμιά άλλη σκέψη; Έχω αγανακτήσει:confused::confused:

nokia 6600 -> nokia n70 -> nokia n95 -> htc touch pro2 -> motorola milestone -> palm pre2 -> samsung omnia7 -> iphone 4S -> iphone 5 -> nexus5 -> iphone 5C
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και την την επιλογή 3G την έχω ενεργοποιημένη.

Ακολουθώ τα βήματα όπως λες αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Να σημειώσω ότι η γραμμή μου είναι φορητότητα από f2g.

 

Καμιά άλλη σκέψη; Έχω αγανακτήσει:confused::confused:

 

Δοκίμασε την καρτα σε αλλη συσκευη! Κι ενα αλλο παιδι απο εδω μεσα ανεφερε πως ειχε προβλημα σε 4S με όλες τις ρυθμισεις που εβαλε... Ίσως να προκειται για καποιο δικτυακο προβλημα!

Απέκλεισε το δεδομενο πως δεν φταιει η συσκευη σου ή δοκιμασε και καποια αλλη Q αν εχεις στο Windows

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση.

Η συσκευή μου πιάνει Internet αλλά δεν ξέρω αν πιάνει με άλλη κάρτα Q. Δεν μπορώ να δοκιμάσω γιατί δεν έχω.

Η sim μου δεν πιάνει Internet ούτε σε άλλη συσκευή που δοκίμασα παρόλο που την ρύθμισα σωστά.

 

Αποτέλεσμα: θα πάω από ένα κατάστημα να τους :chair:

nokia 6600 -> nokia n70 -> nokia n95 -> htc touch pro2 -> motorola milestone -> palm pre2 -> samsung omnia7 -> iphone 4S -> iphone 5 -> nexus5 -> iphone 5C
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!

 

Άλλες Q 32K δουλεύουν κανονικά, ενώ η δική μου σε άλλες συσκευές δεν δικτυώνεται!

 

Επαναλαμβάνω πως μάλλον κάτι παίζει με τις 64Κ και το νέο δίκτυο του Πίου!

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Εγω Νεαπολη Σταυρουπολη Αμπελοκηποι μεχρι λιμανι Θεσ/νικης ενω μου δείχνει οτι εχω 3G η HSDPA οι ταχυτητες ειναι αθλιες μεχρι 64KBPS !!!! με speedtest.net με SIM Cosmote πεταει 4 MBPS!!!

Ισως φταιει η SIM μου ειναι Qcard και γραφει επανω στην SIM 64K.

Αν γνωριζει κανεις ας ενημερωσει

Ευχαριστω.

.

Edited by egigo
Link to comment
Share on other sites

Από "φορητότητα" και εγώ στην q (από f2g) δεν έχω καθόλου internet. Έχω αποθηκεύσει τις σωστές ρυθμίσεις, έχω κάνει επανεκκίνηση την συσκευή (Nokia 6600i slide) αλλά τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το πρόβλημα με το internet όπως περιέγραψα παραπάνω. Σήμερα το πρωί επισκέφτηκα ένα κατάστημα wind. Μου κάναν δωρεάν αλλαγή sim (πάλι 64k) και το internet δουλεύει κανονικά. Παρόλα αυτά, όταν έχω το data connection ενεργοποιημένο, το σήμα χάνεται ανά τακτά χρονικά διαστήματα! Είναι δυνατό να προμηθευτούμε 32k sims;
nokia 6600 -> nokia n70 -> nokia n95 -> htc touch pro2 -> motorola milestone -> palm pre2 -> samsung omnia7 -> iphone 4S -> iphone 5 -> nexus5 -> iphone 5C
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που νόμιζα ότι είμαι ο μόνος που έχω πρόβλημα με το ίντερνετ της Q!!

Samsung galaxy tab p1000, τι χειροκίνητες, τι αυτόματες, τι επανεκκινήσεις, έχει μουλαρώσει για τα καλά!!

 

Και το 1222 το έχω καλέσει 3 φορές γιατί έχουν χάλια σήμα (ω ναι, αυτοί έχουν πρόβλημα, δεν εξηγείται αλλιώς να παίρνω τηλέφωνο τον οποιονδήποτε και να μιλάμε τέλεια και με αυτούς να κόβω βόλτες στην ταράτσα -8ος όροφος- και να μην ακούγομαι/νται).

Έστειλα email χτες στην wind (crm@wind), αλλά μάλλον κάτι παίζουν εκεί πέρα :mad:

Έλεγα για την cosmote, αλλά δεν ήξερα από άλλες!

Στην κοσμο, μου έλυναν τα πάντα (ακόμα και επιστροφή χρημάτων από αγορά πακέτου, από λάθος δικό ΜΟΥ). Και όλα αυτά σε λιγότερες από 24 'ωρες/

Link to comment
Share on other sites

εγω συνεχιζω να εχω προβλημα με το login του http://www.myq.gr !!! Εχω λαβει καμια 10αρια κωδικους, τους βαζω σωστα, αλλά ολο μου λεει οτι υπαρχει λαθος. Και με opera το δοκιμασα
Link to comment
Share on other sites

εγω συνεχιζω να εχω προβλημα με το login του http://www.myq.gr !!! Εχω λαβει καμια 10αρια κωδικους, τους βαζω σωστα, αλλά ολο μου λεει οτι υπαρχει λαθος. Και με opera το δοκιμασα

 

Καλησπέρα! Κάτι κάνεις λάθος. Με την πρώτη φορά που δοκίμασα να κανω login, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

σήμερα έπαθα την πλάκα της ζωής μου. φουλ σήμα 3g με το zte carl μεσα σε ισόγειο σπίτι περικυκλωμένο απο πολυκατοικίες. η κοτε εκεί έχει 2 γραμμές H...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κάτι κάνεις λάθος. Με την πρώτη φορά που δοκίμασα να κανω login, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

 

μου στελνει sms με το username+password. Τα βαζω ακριβως οπως το λεει και παλι μου γραφει 'λαθος username ή password'. Εγω πιστευω οτι το e-mail που τους εδωσα στην εγγραφή το εχουν 'μαυρη λιστα' επειδη πιο παλιά τους την ειχα πει για λαθος χρεωση, που μου την πιστωσαν στο τελος. Προσπαθω να βρω καποιον τροπο να αλλαξω το mail, αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

μου στελνει sms με το username+password. Τα βαζω ακριβως οπως το λεει και παλι μου γραφει 'λαθος username ή password'. Εγω πιστευω οτι το e-mail που τους εδωσα στην εγγραφή το εχουν 'μαυρη λιστα' επειδη πιο παλιά τους την ειχα πει για λαθος χρεωση, που μου την πιστωσαν στο τελος. Προσπαθω να βρω καποιον τροπο να αλλαξω το mail, αλλα τιποτα

 

Αν θυμάμαι καλά, όταν το έκανα κι εγώ, είχε ένα λινκ στο SMS που από εκεί πήγαινες στο site της Q και έβαζες username και password.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

1ο βημα: μπηκα στο http://www.myq.gr και εγινα μελος (συμπληρωσα τα στοιχεια που μου ζητουσε)

2ο βημα: μου ηρθε sms που ειχε εναν κωδικο για να κανω την ενεργοποιηση (πραγμα που εκανα)

3ο βημα: εβαλα username και password και μου λεει 'λαθος username ή password'

4ο βημα: το δοκιμαζω 2-3 φορες, τιποτα.

5ο βημα: μετά απο 1 ωρα δοκιμαζω να ξανακανω εγγραφη (οπως βημα 1), μου απανταει το συστημα οτι ο αριθμος ειναι ηδη εγγεγραμενος

6ο βημα: κανω αιτηση νεου password (εκει που λεει 'ξεχασες το password σου') και μετα απο λιγο μου ερχεται sms με νεο κωδικο και επισης μου λεει ξανα ποιο ειναι το username μου (που ηδη ηξερα). Το βαζω και τιποτα!

 

Απο τοτε εχω παρει καμμια 15αρια νεους κωδικους, τους βαζω και τιποτα. Πηρα το cc και τους το ειπα, μου λενε 'δεν εχουμε κανενα προβλημα' και μετα που κλεισαμε μου ερχεται sms με κωδικο αιτηματος. Δε βλεπω να γινεται τιποτα, γιατι ο υπαλληλος του cc δε μου ζητησε καν το νουμερο μου (του το εδωσα εγω στο τελος).

Link to comment
Share on other sites

1ο βημα: μπηκα στο http://www.myq.gr και εγινα μελος (συμπληρωσα τα στοιχεια που μου ζητουσε)

2ο βημα: μου ηρθε sms που ειχε εναν κωδικο για να κανω την ενεργοποιηση (πραγμα που εκανα)

3ο βημα: εβαλα username και password και μου λεει 'λαθος username ή password'

4ο βημα: το δοκιμαζω 2-3 φορες, τιποτα.

5ο βημα: μετά απο 1 ωρα δοκιμαζω να ξανακανω εγγραφη (οπως βημα 1), μου απανταει το συστημα οτι ο αριθμος ειναι ηδη εγγεγραμενος

6ο βημα: κανω αιτηση νεου password (εκει που λεει 'ξεχασες το password σου') και μετα απο λιγο μου ερχεται sms με νεο κωδικο και επισης μου λεει ξανα ποιο ειναι το username μου (που ηδη ηξερα). Το βαζω και τιποτα!

 

Απο τοτε εχω παρει καμμια 15αρια νεους κωδικους, τους βαζω και τιποτα. Πηρα το cc και τους το ειπα, μου λενε 'δεν εχουμε κανενα προβλημα' και μετα που κλεισαμε μου ερχεται sms με κωδικο αιτηματος. Δε βλεπω να γινεται τιποτα, γιατι ο υπαλληλος του cc δε μου ζητησε καν το νουμερο μου (του το εδωσα εγω στο τελος).

αυτό θα πει γκαντεμιά:p

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το login στο myq. Πήγα από ένα υποκατάστημα τις προάλλες και η κοπέλα απλά πήρε την εξυπηρέτηση πελατών. Την εξυπηρέτηση πελατών εννοείται την είχα πάρει και εγώ αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Στην άλλη άκρη της γραμμής ήταν μια εξυπηρετική κοπέλα η οποία έκανε τα πάντα για να με βοηθήσει (μίλησα εγώ πιο πολύ στο τηλέφωνο αντί για την κοπέλα του καταστήματος). Τελικά κατάλαβε ότι όντως είχα πρόβλημα και προώθησε το πρόβλημά μου στο τεχνικό τμήμα, το οποίο μέσα στην ίδια μέρα έλυσε το θέμα μου: πήγα να συνδεθώ το βράδυ με τον τελευταίο κωδικό που είχα λάβει με sms και το site στην επόμενη σελίδα μου ζήτησε να βάλω τον κωδικό που επιθυμώ. Από τότε όλα καλά.

 

Έχω καταλάβει ότι έχει διαφορά να καλείς το cc από το σπίτι και από το κατάστημα. Στην δεύτερη περίπτωση σε προσέχουν περισσότερο.

nokia 6600 -> nokia n70 -> nokia n95 -> htc touch pro2 -> motorola milestone -> palm pre2 -> samsung omnia7 -> iphone 4S -> iphone 5 -> nexus5 -> iphone 5C
Link to comment
Share on other sites

1ο βημα: μπηκα στο http://www.myq.gr και εγινα μελος (συμπληρωσα τα στοιχεια που μου ζητουσε)

2ο βημα: μου ηρθε sms που ειχε εναν κωδικο για να κανω την ενεργοποιηση (πραγμα που εκανα)

3ο βημα: εβαλα username και password και μου λεει 'λαθος username ή password'

4ο βημα: το δοκιμαζω 2-3 φορες, τιποτα.

5ο βημα: μετά απο 1 ωρα δοκιμαζω να ξανακανω εγγραφη (οπως βημα 1), μου απανταει το συστημα οτι ο αριθμος ειναι ηδη εγγεγραμενος

6ο βημα: κανω αιτηση νεου password (εκει που λεει 'ξεχασες το password σου') και μετα απο λιγο μου ερχεται sms με νεο κωδικο και επισης μου λεει ξανα ποιο ειναι το username μου (που ηδη ηξερα). Το βαζω και τιποτα!

 

Απο τοτε εχω παρει καμμια 15αρια νεους κωδικους, τους βαζω και τιποτα. Πηρα το cc και τους το ειπα, μου λενε 'δεν εχουμε κανενα προβλημα' και μετα που κλεισαμε μου ερχεται sms με κωδικο αιτηματος. Δε βλεπω να γινεται τιποτα, γιατι ο υπαλληλος του cc δε μου ζητησε καν το νουμερο μου (του το εδωσα εγω στο τελος).

 

Να πω κάτι χαζό? Εβαλες στο password γράμματα αριθμούς και σημεία στίξης?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το login στο myq. Πήγα από ένα υποκατάστημα τις προάλλες και η κοπέλα απλά πήρε την εξυπηρέτηση πελατών. Την εξυπηρέτηση πελατών εννοείται την είχα πάρει και εγώ αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Στην άλλη άκρη της γραμμής ήταν μια εξυπηρετική κοπέλα η οποία έκανε τα πάντα για να με βοηθήσει (μίλησα εγώ πιο πολύ στο τηλέφωνο αντί για την κοπέλα του καταστήματος). Τελικά κατάλαβε ότι όντως είχα πρόβλημα και προώθησε το πρόβλημά μου στο τεχνικό τμήμα, το οποίο μέσα στην ίδια μέρα έλυσε το θέμα μου: πήγα να συνδεθώ το βράδυ με τον τελευταίο κωδικό που είχα λάβει με sms και το site στην επόμενη σελίδα μου ζήτησε να βάλω τον κωδικό που επιθυμώ. Από τότε όλα καλά.

 

Έχω καταλάβει ότι έχει διαφορά να καλείς το cc από το σπίτι και από το κατάστημα. Στην δεύτερη περίπτωση σε προσέχουν περισσότερο.

 

Σε εξυπηρετηση η εταιρια μας παραμενει στην κορυφη!

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα ένα πρόβλημα με το login, από λάθος μου,επειδή έβαλα ίδιο username για 2 αριθμούς,ζήτησα να μου καταργήσουν τον ενα λογαριασμο για να ξαναγραφτω, κι έγινε
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα άλλαξα τις q μου μεταξύ τους (ταμπλέτα και κινητό) και ξανά πίσω και μου ήρθε μήνυμα ότι πιστώθηκε το 2ο μέρος των 59€, όταν το 1ο είχε πιστωθεί πριν 3 ημέρες. Είναι λογικό ή έπρεπε να συμβεί στις 28/7;;

Για ίντερνετ ούτε λόγος, σε καμία συσκεύη, κι ας μου έστειλαν 2 φορές στην κάθε συσκεύη τις ρυθμίσεις (λόγω της αλλαγής των sim).

 

Πριν από 2-3 χρόνια, και η κοσμοτέ έκανε κάτι αναβαθμίσεις στο δίκτυό της και έκτοτε η ποιότητα των καρτοκινητών έπεσε (ενώ πριν ήταν άψογες -κυριολεκτώ- ).

Λέτε να συμβαίνει το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα άλλαξα τις q μου μεταξύ τους (ταμπλέτα και κινητό) και ξανά πίσω και μου ήρθε μήνυμα ότι πιστώθηκε το 2ο μέρος των 59€, όταν το 1ο είχε πιστωθεί πριν 3 ημέρες. Είναι λογικό ή έπρεπε να συμβεί στις 28/7;;[...]

ναι,κι η επόμενη δόση στις 1/8

Link to comment
Share on other sites

1ο βημα: μπηκα στο http://www.myq.gr και εγινα μελος (συμπληρωσα τα στοιχεια που μου ζητουσε)

2ο βημα: μου ηρθε sms που ειχε εναν κωδικο για να κανω την ενεργοποιηση (πραγμα που εκανα)

3ο βημα: εβαλα username και password και μου λεει 'λαθος username ή password'

4ο βημα: το δοκιμαζω 2-3 φορες, τιποτα.

5ο βημα: μετά απο 1 ωρα δοκιμαζω να ξανακανω εγγραφη (οπως βημα 1), μου απανταει το συστημα οτι ο αριθμος ειναι ηδη εγγεγραμενος

6ο βημα: κανω αιτηση νεου password (εκει που λεει 'ξεχασες το password σου') και μετα απο λιγο μου ερχεται sms με νεο κωδικο και επισης μου λεει ξανα ποιο ειναι το username μου (που ηδη ηξερα). Το βαζω και τιποτα!

 

Απο τοτε εχω παρει καμμια 15αρια νεους κωδικους, τους βαζω και τιποτα. Πηρα το cc και τους το ειπα, μου λενε 'δεν εχουμε κανενα προβλημα' και μετα που κλεισαμε μου ερχεται sms με κωδικο αιτηματος. Δε βλεπω να γινεται τιποτα, γιατι ο υπαλληλος του cc δε μου ζητησε καν το νουμερο μου (του το εδωσα εγω στο τελος).

Και εγώ μόλις τώρα πήγα να κάνω εγγραφή και έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και δεν ήταν ποτέ f2g! Γκρρρρρρ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ είχα έναν αυθεντικό F2G αριθμό γραμμένο κανονικά στο myf2g και τον έκανα φορητότητα στην Q και γράφτηκα άμεσα και με την 1η στο myq...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ πριν λίγο στην εξυπηρέτηση και μου είπε η υπάλληλος ότι και σε αυτήν την πρώτη φορά που το έκανε της έβγαλε το ίδιο, άλλα με το reset του κωδικού και την χρησιμοποίηση του νέου της δούλεψε! Σε εμένα πάλι δεν δούλεψε ούτε με την δεύτερη! :p Πήρα ξανά και μου είπαν ότι θα το προωθήσουν στο τεχνικό τμήμα... για να δούμε!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...