Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανένας windows phone;

Δεν μπορώ να συνδεθώ στο Internet. Σαν apn βάζω myq. Άλλες επιλογές που θα μπορούσα να δηλώσω χειροκίνητα, είναι: user name, password, proxy server/url και proxy port. Φυσικά το data roaming options είναι στο roam (και όχι στο don't roam) και το data connection στο on.

 

Αντιμετώπισε κανείς πρόβλημα με wp;

nokia 6600 -> nokia n70 -> nokia n95 -> htc touch pro2 -> motorola milestone -> palm pre2 -> samsung omnia7 -> iphone 4S -> iphone 5 -> nexus5 -> iphone 5C
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο τα 300 λεπτα μπονους προς wind/Q λογω εγγραφης στο myaccount μου ηρθε προσφατα μηνυμα για αλλα 100 λεπτα προς wind/Q,ξενερωσα με τη μια,ο λογος γιατι δεν εχω που να τα ξοδεψω,αντιθετως τα 60 λεπτα προς ολους για 7 ημερες που μου δωσανε επειδη ηρθα με φορητοτητα απο cosmote τα εφαγα μεσα σε 2 μερες....η Qcard το πιο ολοκληρωμενο πακετο καρτοκινητης προσφερει τα παντα αυτη τη στιγμη σε προσιτες τιμες και καποιοι εχουν κολλησει με το whatsup........

 

Μια ερωτηση: εαν κανω ανανεωση απο καταστημα τα λεφτα μπαινουν οπως ειναι η υπαρχει και σε αυτη την περιπτωση η αφαιρεση του φορου καρτοκινητης 12%????

Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση: εαν κανω ανανεωση απο καταστημα τα λεφτα μπαινουν οπως ειναι η υπαρχει και σε αυτη την περιπτωση η αφαιρεση του φορου καρτοκινητης 12%????

 

Και σε αυτή την περίπτωση υπάρχει η αφαίρεση του φόρου καρτοκινητής. Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις για το δίκτυο κινητής, εκεί που είναι η επιλογή 3g, έχετε βάλει σε Ενεργοποίηση την επιλογή Roaming; Γιατί η Q είναι σε roaming στη Wind. :)

 

Νομίζεις δεν το δοκίμασα; Επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, restore firmware, δοκιμή της sim σε άλλες συσκευές... Τίποτα! Ακόμη και στα καταστήματα σηκώσαν τα χέρια ψηλά! Επίσης και η εξυπηρέτηση μου έκανε επαναφορά γραμμής αλλά μάταια!

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Νομίζεις δεν το δοκίμασα; Επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, restore firmware, δοκιμή της sim σε άλλες συσκευές... Τίποτα! Ακόμη και στα καταστήματα σηκώσαν τα χέρια ψηλά! Επίσης και η εξυπηρέτηση μου έκανε επαναφορά γραμμής αλλά μάταια!

 

Πήγαινε πάρε τσάμπα από κατάστημα ένα καινούριο νούμερο Q και δοκίμασε το, στη συσκευή που προσπαθείς! Αν λειτουργήσει φταίει το νούμερο που έχεις τώρα, οπότε αντικατάσταση ή αλλάζεις αριθμό! Αλλιώς αλλάζεις συσκευή :D

Link to comment
Share on other sites

Νομίζεις δεν το δοκίμασα; Επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, restore firmware, δοκιμή της sim σε άλλες συσκευές... Τίποτα! Ακόμη και στα καταστήματα σηκώσαν τα χέρια ψηλά! Επίσης και η εξυπηρέτηση μου έκανε επαναφορά γραμμής αλλά μάταια!

κάνε φορητότητα σε άλλη εταιρία, και μετα ξανα στην Q και θα φτιάξει (δεν κάνω πλάκα:lol:)

συνεχιζει να μη δουλευει το login του site. Φοβερο ξενερωμα. Κανουν κατι καλο και το καταστρεφουν

εδώ μια χαρά δουλεύει

Έχει κανένας windows phone;

Δεν μπορώ να συνδεθώ στο Internet. Σαν apn βάζω myq. Άλλες επιλογές που θα μπορούσα να δηλώσω χειροκίνητα, είναι: user name, password, proxy server/url και proxy port. Φυσικά το data roaming options είναι στο roam (και όχι στο don't roam) και το data connection στο on.

Αντιμετώπισε κανείς πρόβλημα με wp;

στείλε κενό μνμ στο 19234

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε πάρε τσάμπα από κατάστημα ένα καινούριο νούμερο Q και δοκίμασε το, στη συσκευή που προσπαθείς! Αν λειτουργήσει φταίει το νούμερο που έχεις τώρα, οπότε αντικατάσταση ή αλλάζεις αριθμό! Αλλιώς αλλάζεις συσκευή :D

 

Το τηλέφωνο (iPhone 4S) δεν έχει πρόβλημα, άλλες Q-Sim 32Κ παίζουν κανονικά! Οι 64Κ μάλλον έχουν το πρόβλημα!

 

Το δοκιμάσαμε στο κατάστημα με νέα κάρτα!

 

Όσο για αλλαγή αριθμού δεν το συζητώ καν...

 

 

 

κάνε φορητότητα σε άλλη εταιρία, και μετα ξανα στην Q και θα φτιάξει (δεν κάνω πλάκα:lol:) [/Quote]

 

Εφόσον είναι μόνο 64Κ οι κάρτες, δε νομίζω...

Edited by epaminos

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο (iPhone 4S) δεν έχει πρόβλημα, άλλες Q-Sim 32Κ παίζουν κανονικά! Οι 64Κ μάλλον έχουν το πρόβλημα!

Το δοκιμάσαμε στο κατάστημα με νέα κάρτα!

Όσο για αλλαγή αριθμού δεν το συζητώ καν...

 

Αστειεύομενος είπα για αλλαγή αριθμού ή συσκευής... Περίεργο είχα βάλει και εγώ νέα Q CARD εχθές σε 4S και λειτούργησε κανονικά με τις ρυθμίσεις! Jailbroken είναι η συσκευή σου; Θα είχαν ακουστεί πολλά παρόμοια προβλήματα εδώ μέσα αν ήταν γενικό θέμα!

Καλείς το 1231 να το αναφέρεις να δεις αν ξέρουν κάτι παραπάνω, ή έχει γίνει αναφορά και από άλλους ;;;

 

Μόνο APN: myq

όλα τα άλλα δεν τα πειράζεις + περιαγωγή (μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η περιαγωγή στη συσκευή ή στο δίκτυο)

 

Πολύ περίεργο!

Link to comment
Share on other sites

[...]Εφόσον είναι μόνο 64Κ οι κάρτες, δε νομίζω...

αποκλείεται να έχουν πρόβλημα οι 64Κ καρτες, θα είχε ακουστει. το πρόβλημα ειναι στον αριθμό σου, μου χει τύχει κάτι παρόμοιο παλιά. κάνε αυτό που σου λέω, φορητότητα σε βόντα και μετά ξανά σε Q, θα πάρει το πολύ μια βδομάδα και θα στρώσει γιατί θα ναι σαν να αλλάζεις αριθμό, αλλά δεν θα αλλάξεις;)

Link to comment
Share on other sites

συνεχιζει να μη δουλευει το login του site. Φοβερο ξενερωμα. Κανουν κατι καλο και το καταστρεφουν

 

Ελεγξε τα addon που εχεις στον browser σου κανοντας τα ενα-ενα προσωρινα disable να δεις που ειναι το προβλημα. Μηπως εχεις κανενα NoScript για addon; Δεν γινεται οι υπολοιποι να μπαινουμε κανονικα και εσυ οχι. Εγω μπαινω με firefox. Αν και εσυ χρησιμοποιεις τον ιδιο browser τοτε θα εχεις καποιο θεμα στο συστημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Ελεγξε τα addon που εχεις στον browser σου κανοντας τα ενα-ενα προσωρινα disable να δεις που ειναι το προβλημα. Μηπως εχεις κανενα NoScript για addon; Δεν γινεται οι υπολοιποι να μπαινουμε κανονικα και εσυ οχι. Εγω μπαινω με firefox. Αν και εσυ χρησιμοποιεις τον ιδιο browser τοτε θα εχεις καποιο θεμα στο συστημα σου.

 

μου λεει συνεχεια οτι ''το username ή το password ειναι λαθος'', κανω αιτηση για νεο Password, μετά απο λιγα δευτερολεπτα μου ερχεται sms με το νεο password και το username, τα βαζω και παλι μου λεει το παραπανω. Το δοκιμασα με firefox και chrome

Link to comment
Share on other sites

αποκλείεται να έχουν πρόβλημα οι 64Κ καρτες, θα είχε ακουστει. το πρόβλημα ειναι στον αριθμό σου, μου χει τύχει κάτι παρόμοιο παλιά. κάνε αυτό που σου λέω, φορητότητα σε βόντα και μετά ξανά σε Q, θα πάρει το πολύ μια βδομάδα και θα στρώσει γιατί θα ναι σαν να αλλάζεις αριθμό, αλλά δεν θα αλλάξεις;)

 

Μου το πρότειναν κι από το κατάστημα για μεταφορά σε F2G και πάλι πίσω!

Αλλά τo πρόβλημα είναι ότι πρόσφατα έβαλα 20€ και δεν θέλω να χαθούν... (ενεργοποίησα και κάποια πακέτα).

 

Επιπλέον κανείς δεν μπορεί να μου εγγυηθεί ότι μετά την επαναφορά στην Q από οποιοδήποτε δίκτυο θα έχω νετ!

 

Αστειεύομενος είπα για αλλαγή αριθμού ή συσκευής... Περίεργο είχα βάλει και εγώ νέα Q CARD εχθές σε 4S και λειτούργησε κανονικά με τις ρυθμίσεις! Jailbroken είναι η συσκευή σου; Θα είχαν ακουστεί πολλά παρόμοια προβλήματα εδώ μέσα αν ήταν γενικό θέμα!

Καλείς το 1231 να το αναφέρεις να δεις αν ξέρουν κάτι παραπάνω, ή έχει γίνει αναφορά και από άλλους ;;;

 

Μόνο APN: myq

όλα τα άλλα δεν τα πειράζεις + περιαγωγή (μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η περιαγωγή στη συσκευή ή στο δίκτυο)

 

Πολύ περίεργο!

 

Όχι, δεν είναι jailbroken. Τις γνωρίζω τις ρυθμίσεις και είχα νετ κανονικά μέχρι την Τρίτη 12/6 που άλλαξα σιμ.

Έκτοτε ξεκίνησαν οι καθημερινές επικοινωνίες με την εξυπηρέτηση! Από τον Άννα στον Καϊάφα με παραπέμπουν...

 

Παρεμπιπτόντως και με τις σωστές ρυθμίσεις δεν έχω ούτε mms!

Edited by epaminos

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

μου λεει συνεχεια οτι ''το username ή το password ειναι λαθος'', κανω αιτηση για νεο Password, μετά απο λιγα δευτερολεπτα μου ερχεται sms με το νεο password και το username, τα βαζω και παλι μου λεει το παραπανω. Το δοκιμασα με firefox και chrome

 

Ωραια τοτε τηλεφωνο στο τμημα εξυπηρετησης της Q για να σου βρουν τη λυση. Απο αλλο pc μπορεις να δοκιμασεις;

Link to comment
Share on other sites

Μου το πρότειναν κι από το κατάστημα για μεταφορά σε F2G και πάλι πίσω!

Αλλά τo πρόβλημα είναι ότι πρόσφατα έβαλα 20€ και δεν θέλω να χαθούν... (ενεργοποίησα και κάποια πακέτα).

απαίτησε καθώς έχεις αυτό το πρόβλημα, να σου κάνουν τη φορητότητα που λένε, και να σου πιστώσουν μετα τα λεφτά που έχεις τώρα. με τηλ στα κεντρικά απ το καταστημα μεσα.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια τοτε τηλεφωνο στο τμημα εξυπηρετησης της Q για να σου βρουν τη λυση. Απο αλλο pc μπορεις να δοκιμασεις;

 

εδωσα τους κωδικους σε φιλο και ουτε στο δικο του pc μπαινει. Πριν 2 μερες πηρα cc και μου ηρθε κωδικος αιτηματος σε sms, κανένα νεο απο τοτε :(

Link to comment
Share on other sites

απαίτησε καθώς έχεις αυτό το πρόβλημα, να σου κάνουν τη φορητότητα που λένε, και να σου πιστώσουν μετα τα λεφτά που έχεις τώρα. με τηλ στα κεντρικά απ το καταστημα μεσα.

 

Το ρώτησα και μου απάντησαν ότι δεν γινόταν! Πιθανώς να μην το γνώριζαν!

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Το ρώτησα και μου απάντησαν ότι δεν γινόταν! Πιθανώς να μην το γνώριζαν!

πας στο κατάστημα, λες το πρόβλημα και σου προτείνουν την φορητότητα, και ζητάς να καλέσουν στα κεντρικά και να δηλώσουν γραπτώς ότι μετά τη διπλή φορητότητα θα σου πιστώσουν τα χρήματα που εχεις μεσα, καθώς η φορητότηα γίνεται για πρόβλημα που δεν μπορουν να σου λύσουν.

Link to comment
Share on other sites

πας στο κατάστημα, λες το πρόβλημα και σου προτείνουν την φορητότητα, και ζητάς να καλέσουν στα κεντρικά και να δηλώσουν γραπτώς ότι μετά τη διπλή φορητότητα θα σου πιστώσουν τα χρήματα που εχεις μεσα, καθώς η φορητότηα γίνεται για πρόβλημα που δεν μπορουν να σου λύσουν.

 

Γίνεται δηλαδή η φορητότητα σε F2G και ξανά σε Q διατηρώντας το υπόλοιπο; Μόνο ίντερνετ και το πακέτο των 60'/3€ έχω ενεργοποιημένα. Αυτά να υποθέσω χάνονται ε; Κι η μεταφορά εφόσον θα παραμείνω στη Wind διαρκεί 3 μέρες ή μπορεί να γίνει γρηγορότερα;

Edited by epaminos

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται δηλαδή η φορητότητα σε F2G και ξανά σε Q διατηρώντας το υπόλοιπο; Μόνο ίντερνετ και το πακέτο των 60'/3€ έχω ενεργοποιημένα. Αυτά να υποθέσω χάνονται ε; Κι η μεταφορά εφόσον θα παραμείνω στη Wind διαρκεί 3 μέρες ή μπορεί να γίνει γρηγορότερα;

 

Η μεταφορα γινεται μεσα σε 5 λεπτα σε καταστημα. Τα στοιχεια της σιμ αλλαζουνε μονο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καί τό πρόβλημα της σύνδεσης στό ίντερνετ συνεχίζετε.Αφού πήγα καί άλλαξα σιμ δέν συνδέεται καί πάλι οπότε καί ξαναπήρα τηλέφωνο στην q καί δηλώσαμε βλάβη . Σέ 3 εργάσιμες μέρες θά έχουμε απάντηση . Γιά νά δούμε .
Link to comment
Share on other sites

απαίτησε καθώς έχεις αυτό το πρόβλημα, να σου κάνουν τη φορητότητα που λένε, και να σου πιστώσουν μετα τα λεφτά που έχεις τώρα. με τηλ στα κεντρικά απ το καταστημα μεσα.

 

Δεν γίνεται φίλε αυτό που προτείνεις... Τουλαχιστον συστημικά! Δεν πρόκειται να γίνει δεκτό το αίτημά του!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από επανειλημμένη αλλαγή κάρτας σιμ και ενεργοποίησης της σε sony-Ericsson του καταστήματος πάλι δεν έβρισκε δίκτυο και έκανα φορητότητα προς F2G.

 

Θέλει 3 εργάσιμες ημέρες οπότε Δευτέρα - Τρίτη θα έχω τη νέα σιμ! Οσο για την πίστωση θα μιλήσει το κατάστημα με το cc κι αν δεν γίνεται μπορούνε να μου τα βάλουνε σε άλλο νέο νουμεράκι που θα ενεργοποιήσουμε τότε!

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας windows phone;

Δεν μπορώ να συνδεθώ στο Internet. Σαν apn βάζω myq. Άλλες επιλογές που θα μπορούσα να δηλώσω χειροκίνητα, είναι: user name, password, proxy server/url και proxy port. Φυσικά το data roaming options είναι στο roam (και όχι στο don't roam) και το data connection στο on.

 

Αντιμετώπισε κανείς πρόβλημα με wp;

στείλε κενό μνμ στο 19234

Δεν μπορώ να στείλω από την συσκευή μου κενό μήνυμα στο 19234. Πρέπει να στείλω τουλάχιστον έναν χαρακτήρα. Τέσπα, στέλνω μια τελεία, έρχεται αναφορά ότι παραδόθηκε, αλλά η Q δεν μου στέλνει κάτι πίσω.

Κανένας άλλος με windows phone;

nokia 6600 -> nokia n70 -> nokia n95 -> htc touch pro2 -> motorola milestone -> palm pre2 -> samsung omnia7 -> iphone 4S -> iphone 5 -> nexus5 -> iphone 5C
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...