Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχουν 2 firmware μέχρι τώρα . Ρίξε μια ματιά παρακάτω :

PDA/CSC: I8510XXHK1/I8510EURHK1 PHONE: I8510XXHK1 GREECE (CYO EUR)

PDA/CSC: I8510XXHK1/I8510CYOHK1 PHONE: I8510XXHK1 GREECE (CYO)

 

Φιλικά

 

 

Πως γίνεται η αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως γίνεται η αναβάθμιση?[/quote

Μπορείς να δουλέψεις το πρόγραμμα της Samsung αλλά με προσοχή .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται η αναβάθμιση?[/quote

Μπορείς να δουλέψεις το πρόγραμμα της Samsung αλλά με προσοχή .

 

Φιλικά

 

Το pc studio λες; και πως θα το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

 

Το pc studio λες; και πως θα το κάνω;

Με το flasher της Samsung .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

 

Που θα το βρω αυτό;

 

Το πρόβλημα που είχες με το σήμα 3G λύθηκε; :confused:

 

Έχω όλο το πακέτο αναβάθμισης.

Το πρόγραμμα : I8510_Apollo_v6.05.exe

Οδηγίες : I8510_Flash_Tutorial_English

Την αναβάθμιση : PDA_CSC_I8510EURHK1

Το πακέτο Ελληνικών : PDA_CSC_I8510EURHK1

 

Απλά θα πρέπει να βρούμε έναν τόπο για να σου τα στείλω!

Εσύ ποιό firmware έχεις;

 

edit:

Για τον τρόπο αναβάθμισης μπορείς να δείς τα post 1778 έως 1785.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχες με το σήμα 3G λύθηκε; :confused:

 

Έχω όλο το πακέτο αναβάθμισης.

Το πρόγραμμα : I8510_Apollo_v6.05.exe

Οδηγίες : I8510_Flash_Tutorial_English

Την αναβάθμιση : PDA_CSC_I8510EURHK1

Το πακέτο Ελληνικών : PDA_CSC_I8510EURHK1

 

Απλά θα πρέπει να βρούμε έναν τόπο για να σου τα στείλω!

Εσύ ποιό firmware έχεις;

 

edit:

Για τον τρόπο αναβάθμισης μπορείς να δείς τα post 1778 έως 1785.

 

 

Το πρόβλημα με το 3G σήμα παραμένει, και γι'αυτό λέω να του κάνω flash.

Έχεις καμιά καλύτερη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το 3G σήμα παραμένει, και γι'αυτό λέω να του κάνω flash.

Έχεις καμιά καλύτερη ιδέα;

 

Τί να σου πω φίλε μου; Δεν ξέρω...

 

Hard reset ( *#7370#) προφανώς έχεις κάνει σωστά; Και μάλλον δεν είδες φως...

 

Υπάρχει και το Master Reset: *2767*3855# το οποίο απότι λένε διαγράφει ακόμη και την Eprom. Εάν χρησιμοποιήσεις αυτόν τον κωδικό, βγάλε πρώτα την SIM card για να γίνει σωστή δουλειά.

 

Εάν έχεις το ίδιο firmware με αυτό που προτείνω, τότε δεν νομίζω με φλασάρισμα να λυθεί το πρόβλημα.

 

Έχεις ξαναφλασάρει; (μήπως ξαναφλάσαρες και κάτι δεν πήγε καλά; )

 

Είσαι σίγουρος οτι δεν είναι θέμα hardware; :confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Τί να σου πω φίλε μου; Δεν ξέρω...

 

Hard reset ( *#7370#) προφανώς έχεις κάνει σωστά; Και μάλλον δεν είδες φως...

 

Υπάρχει και το Master Reset: *2767*3855# το οποίο απότι λένε διαγράφει ακόμη και την Eprom. Εάν χρησιμοποιήσεις αυτόν τον κωδικό, βγάλε πρώτα την SIM card για να γίνει σωστή δουλειά.

 

Εάν έχεις το ίδιο firmware με αυτό που προτείνω, τότε δεν νομίζω με φλασάρισμα να λυθεί το πρόβλημα.

 

Έχεις ξαναφλασάρει; (μήπως ξαναφλάσαρες και κάτι δεν πήγε καλά; )

 

Είσαι σίγουρος οτι δεν είναι θέμα hardware; :confused:

 

 

 

Καλησπέρα, κατ’ αρχάς ευχαριστώ για τη βοήθεια. To firmware που προτείνεις είναι αυτό που έχει το τηλέφωνο, φλασάρισμα δεν έχω κάνει, έκανα το master reset αλλά το πρόβλημα παραμένει. Το πρόβλημα αυτό δημιουργήθηκε όταν μπήκα στο κρυφό μενού και μάλλον κάτι πάτησα χωρίς να το καταλάβω πιθανών στο rf test, μετά το τηλέφωνο μου έβγαζε chek ftm mode και δεν είχε καθόλου σήμα 2G-3G, αφού λοιπόν το έψαξα μπήκα πάλι στο κρυφό μενού και απενεργοποίησα το ftm από τότε έχω σήμα σε 2G αλλά όχι σε 3G. Τι άλλο να κάνω λές να χτύπησε η κεραία;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κατ’ αρχάς ευχαριστώ για τη βοήθεια. To firmware που προτείνεις είναι αυτό που έχει το τηλέφωνο, φλασάρισμα δεν έχω κάνει, έκανα το master reset αλλά το πρόβλημα παραμένει. Το πρόβλημα αυτό δημιουργήθηκε όταν μπήκα στο κρυφό μενού και μάλλον κάτι πάτησα χωρίς να το καταλάβω πιθανών στο rf test, μετά το τηλέφωνο μου έβγαζε chek ftm mode και δεν είχε καθόλου σήμα 2G-3G, αφού λοιπόν το έψαξα μπήκα πάλι στο κρυφό μενού και απενεργοποίησα το ftm από τότε έχω σήμα σε 2G αλλά όχι σε 3G. Τι άλλο να κάνω λές να χτύπησε η κεραία;

 

Ε τότε φίλε μου δεν υπάρχει λόγος να κάνεις αναβάθμιση…

Πείραξες το κρυφό μενού ε; Χμμ... Νομίζω όμως ότι μετά από hard reset οι ρυθμίσεις από το συγκεκριμένο μενού επανέρχονται στις εργοστασιακές!

 

Επίσης δεν νομίζω να χάλασε η κεραία από μία λάθος ρύθμιση. Σχεδόν το αποκλείω δηλαδή!

 

Πρέπει να βρεις τις εργοστασιακές τιμές από το κρυφό μενού για να δεις τι γίνεται…

Πού θα τις βρεις είναι το θέμα… Θα ψάξω λίγο το βράδυ και θα σου πω εάν βρω κάτι…

 

edit

Φίλε μου δεν μπόρεσα να βρώ κάτι...!

Δεν ξέρω πώς αλλιώς να σε βοηθήσω... :(

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν μου παιζει βιντεο απο youtube ουτε με realplayer ουτε με το flash.με το ενα κανει συνδεση επ απειρω και με το αλλο φορτωνει μονιμα.και μετα και απο *#7370# παλι το ιδιο κανει.παλια επαιζε και με τα δυο,μετα δεν μου επαιζε με realplayer και τωρα με κανενα.
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε φίλε μου δεν υπάρχει λόγος να κάνεις αναβάθμιση…

Πείραξες το κρυφό μενού ε; Χμμ... Νομίζω όμως ότι μετά από hard reset οι ρυθμίσεις από το συγκεκριμένο μενού επανέρχονται στις εργοστασιακές!

 

Επίσης δεν νομίζω να χάλασε η κεραία από μία λάθος ρύθμιση. Σχεδόν το αποκλείω δηλαδή!

 

Πρέπει να βρεις τις εργοστασιακές τιμές από το κρυφό μενού για να δεις τι γίνεται…

Πού θα τις βρεις είναι το θέμα… Θα ψάξω λίγο το βράδυ και θα σου πω εάν βρω κάτι…

 

edit

Φίλε μου δεν μπόρεσα να βρώ κάτι...!

Δεν ξέρω πώς αλλιώς να σε βοηθήσω... :(

 

 

 

Λοιπόν, μετά από δεύτερο hard reset το 3G παίζει και πάλι.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από δεύτερο hard reset το 3G παίζει και πάλι.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

 

Χαίρομαι! :p

Οπότε το κρυφό μενού μην το πολυπειράζεις. Κάνει τζιζ…! :!:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

παίδες πήρα το innove από το stock house του πλαισίου

και δεν είχε σήμα σχεδόν πουθενά το πήγα στην samsung για service και μου το γύρισαν με μια αναβάθμιση και το πρόβλημα παραμένει και τώρα το έχω ξαναστείλει αυτή η δουλειά γίνετε εδώ και δυο μήνες περίπου.... μου έχουν σπάσει τα νεύρα....

υπάρχει περίπτωση αντικατάστασης?

Link to comment
Share on other sites

παίδες πήρα το innove από το stock house του πλαισίου

και δεν είχε σήμα σχεδόν πουθενά το πήγα στην samsung για service και μου το γύρισαν με μια αναβάθμιση και το πρόβλημα παραμένει και τώρα το έχω ξαναστείλει αυτή η δουλειά γίνετε εδώ και δυο μήνες περίπου.... μου έχουν σπάσει τα νεύρα....

υπάρχει περίπτωση αντικατάστασης?

 

Δεν γνωρίζω πώς δουλεύει το Stock House του Πλαισίου, αλλά δεν σου έδωσαν εγγύηση καλής λειτουργίας όταν το αγόρασες; :confused:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια γεια σας.Αν μπορει καποιος να βοηθεισει.Το δεξι επανω πληκτρο του slide (exit,

contacts,cansel κλπ) παρεδωσε το πνευμα του μετα απο ενα μηνα ολο και πιο δυσκολης λειτουργειας.Τωρα πρεπει να δωσω την λειτουργεια του σε ενα αλλο πληκτρο που δεν χρησιμοποιω πχ δεξι νικελ (galery).Αυτο μπορει να γινει με την

βοηθεια του magic key δινοντας του τα νουμερα των πληκτρων που θελουμε να

αλαξουμε.Μπορω να δω το νουμερο του galery (234)μεσα απο το magic key αλλα οχι του right selection γιατι δεν λειτουργει.Αν καποιος εχει εγκαταστημενο το παραπανω

προγραμμα ας βοηθεισει.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μου εχει κολλησει το κλειστρο ανοιχτο...δοκιμασα με καρφιτσα κτλ(το ειχα παθει 2 φορες και με την καρφιτσα εφτιαξε) αλλα δεν γινεται τιποτα.καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει κολλησει το κλειστρο ανοιχτο...δοκιμασα με καρφιτσα κτλ(το ειχα παθει 2 φορες και με την καρφιτσα εφτιαξε) αλλα δεν γινεται τιποτα.καμια ιδεα?

 

Αν έχεις εγγύηση πήγαινέ το στο service.

Link to comment
Share on other sites

Να αποφυγω αυτο θελω...φευγω διακοπες αυριο(ηθελα να το παω ετσι και αλλιως για service γιατι δεν πατιεται καλα ενα κουμπι) και αν μεινει ανοιχτο φοβαμαι μην μαζεψει σκονη η γρατσουνιστει μεχρι να γυρισω και να το παω.

 

Εφτιαξε μονο του τελικα :lol:

ανοιξα φωτογραφικη τωρα το πρωι και οταν την εκλεισα εκλεισε και το κλειστρο.ηθελε ξκουραση φαινεται :p

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα παιδια, εχω εδώ και 3 χρόνια το innov8 και στα τελευταία που το χρησιμοποιούσα είχε αρχίσει να κολάει και τέτοια άρα ήρθε η ώρα του για αναβάθμιση. Να πω πως αναβαθμιση δεν του έχω κάνει ποτέ. Πως μπορώ να κάνω εγώ αναβάθμιση απο το pc μου και τι θα χρειαστώ??
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γίνεται κάποιος να ανεβάσει ένα πακέτο με αναβάθμιση για ελληνική γλώσσα? μου είναι σχεδόν αδύνατον να βρω στο ιντερνετ..και δν θέλω να πληρώσω 15 ευρώ στο share4gsm για να τ κατεβάσω

ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

θελω να ρωτησω κατι σχετικα το secret code testaudio (*#0002*28346#) που αναφερθηκε παλαιοτερα.

 

πραγματικα αν βαλεις τις μεγιστες τιμες στα πεδια, η ενταση σου ισως ξεπερναει και την ενταση μερικων λαπτοπ!!

 

υπαρχει μηπως περιπτωση να γινει καμια ζημια στο ηχεια η στο κινητο ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

έχω ένα σχεδόν νεκρο innov8

δεν δουλεύουν τα πλήκτρα στο συρόμενο κομμάτι του, με εξαίρεση το πλήκτρο για άνοιγμα/κλείσιμο...

 

το μόνο που θέλω είναι να πάρω αντίγραφο από τις επαφές.... έβαλα το kies αλλά δεν το αναγνωρίζει διότι η οθόνη κολλάει στην επιλογή χώρας - πληκτρολογώ κανονικά Ελλάδα, αλλά δεν μπορώ να πατήσω το "Επιλογή"

 

καμιά βοήθεια;

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γειά σας κι από εμένα... (αν παρακολουθεί κανείς το θέμα πλέον!:p)

Είχα άχτι αυτό το κινητό από τότε που κυκλοφόρησε και το πήρα τώρα ένα 50ρικο σε πολύ καλή κατάσταση (ενάμιση χρόνου περίπου!) Νομίζω ότι άσχετα με το πόσο παλιό είναι αξίζει για αυτά που προσφέρει. Αν έχει κανείς όρεξη να μου πει κάποια συμβουλή, κάτι που πρέπει να προσέξω, οτιδήποτε...θα χαιρόμουν! Δεν έχω χρόνο να διαβάσω όλες τις σελίδες, αλλά από όσα πρόλαβα να διαβάσω είδα παράπονα για τη μπαταρία κυρίως. Το διαπίστωσα κι εγώ ότι δεν κρατάει πολύ, αλλά ok.

 

Edit: Με ένα γρήγορο search βρήκα αυτή τη μπαταρία 1500mAh! Αν την έχει δοκιμάσει κάποιος και είναι αξιόπιστη θα ήθελα να το μάθω...

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
έχω κι εγώ ένα innov8 νεκρό.Δεν ανοίγει,ούτε το βλέπει ο υπολογιστής.Μόνο φορτίζει.Μπορώ να σώσω ότι έχω μέσα ή χάθηκαν όλα?:blink:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...