Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σας παιδια και καλη χρονια.Μπορει καποιος να ανεβασει την ελληνικη ρομ

γιατι δεν την βρισκω πουθενα στο ιντερνετ?καποια παλια λινκς που ειχε ανεβασει ενας φιλος σε rapidshare δεν δουλευουν, ευχαριστω

ρε παιδια δεν την εχει κανεις?εβαλα την αγγλικη και θελω να ξαναβαλω την ελληνικη, μπορει καποιος να την ανεβασει?πιστευω πως δεν ειμαι ο μονος που θελει να εχει την ελληνικη ρομ

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση.....όταν δέχομαι κλήση και την απάντάω κανονικά από μέσω handset πως μπορώ κατά την διάρκεια της ομιλίας να την περάσω σε ανοικτή ακρόαση;;;;;......μερικές φορές βγάζει το μεγάφωνο κάτω δεξιά στην οθόνη και άλλες καθόλου....ξέρει κανείς πως μπορώ χειροκίνητα να το κάνω;
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος please να ανεβασει εστω την προσαρμοσμενη ελληνικη PDA_CSC που ειναι μονο 10mb?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.....όταν δέχομαι κλήση και την απάντάω κανονικά από μέσω handset πως μπορώ κατά την διάρκεια της ομιλίας να την περάσω σε ανοικτή ακρόαση;;;;;......μερικές φορές βγάζει το μεγάφωνο κάτω δεξιά στην οθόνη και άλλες καθόλου....ξέρει κανείς πως μπορώ χειροκίνητα να το κάνω;

 

Το μεγάφωνο το βγάζει μόνο όταν έχεις ανοιχτό το slide του κινητού, όταν το έχεις κλειστό δεν βγάζει την ανοιχτή ακρόαση.

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

έλα ρε!!! κ εγω εχθές το ανακαληψα!! ήθελα να βάλω ανοιχτή ακρόαση στο μπάνιο και κατάλαβα ότι πρέπει να ανόιξω το slide για να εμφανιστεί η επιλογή... κουφοοο!!!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

έλα ρε!!! κ εγω εχθές το ανακαληψα!! ήθελα να βάλω ανοιχτή ακρόαση στο μπάνιο και κατάλαβα ότι πρέπει να ανόιξω το slide για να εμφανιστεί η επιλογή... κουφοοο!!!

Αυτο το ειχα βρει απο την αρχη γιατι δουλευω πολυ ανοικτη ακροαση πανω στο μηχανακι μεσα στο αυτοκινητο κτλ.

Αλλο δεν εχω βρει: Πως γινεται να εχει αναφορα παραδοσης στα mms και να μην εχει αναφορα στα sms???

Μηπως εχει και δεν το εχω βρει, ξερει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειχα βρει απο την αρχη γιατι δουλευω πολυ ανοικτη ακροαση πανω στο μηχανακι μεσα στο αυτοκινητο κτλ.

Αλλο δεν εχω βρει: Πως γινεται να εχει αναφορα παραδοσης στα mms και να μην εχει αναφορα στα sms???

Μηπως εχει και δεν το εχω βρει, ξερει καποιος?

Αν και δεν δουλεύω πολύ τα μηνύματα , όσες φορές στέλνω απλώς σου βγάζει μία γρήγορη '' ενημέρωση'' ότι το μήνυμα παραδόθηκε , αν δεν το δεις την στιγμή που το γράφει στην οθόνη μετά δεν το ξαναβγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη η πατεντα αυτη με την ρυθμιση της εντασης...

Μενα τα χει παιξει και καποιες φορες τα δυο κουμπια επιλογης πατιουνται και δευτερη φορα μονα τους.δηλαδη το παταω και πατιεται αλλη μια μονο του αμεσως.το χω κανει και με οινοπνευμα και εκανα και φορματ αλλα τιποτα.τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω ρυθμίσει το Jbak taskman αφενώς να φορτώνει κατά το άνοιγμα της συσκευής και αμέσως μόλις φορτώσει να μου κλείνει αυτόματα το screen saver, screen capture & agpssupport.

 

Αν κάποιος από τους καλούς και έμπειρους φίλους μπορεί να με βοηθήσει να εγκαταστήσω τον JB Taskman, ας κάνει το καλό να με απαλλάξει από ώρες ψαξίματος γράφοντας τη διαδικασία.

Να πω ότι προσπάθησα να κατεβάσω την εφαρμογή version 1.0 από το

http://phonesymbian.com/2008/12/02/jbak-taskman-10-for-s60/

αλλά η σελίδα βγήκε σε Ρώσικη γλώσσα (!) και δεν συνέχισα.

Τελικά κατέβασα τη version 1.08 από το

http://www.ziddu.com/download/5615342/Jbak.Taskman.1.08.S60v3.signed.rar.html

Το αρχείο που κατέβηκε είναι το Jbak.Taskman.1.08.S60v3.signed.sisx

Από δω και πέρα όμως τι κάνω; Το φορτώνω στην εσωτερική μνήμη του Innov8 ή στη μνήμη μαζικής αποθήκευσης; Και πώς γίνεται η μεταφορά από το PC όπου το έχω; Με χρήση του PC Studio ή με drag and drop σε κάποιο φάκελο του τηλεφώνου και μετά να το τρέξω; Εξάλλου, μήπως το κινητό δεν δέχεται εφαρμογές σε .sisx αλλά μόνο σε .sis ;

Όποιος μπορεί ας δώσει κάποιες οδηγίες, όσο λεπτομερείς γίνεται, γιατί δεν είμαι εξοικειωμένος με τα σχετικά. Ευχαριστώ προκαταβολικά. Κάποιοι που έχουν ήδη αντιμετωπίσει το κουραστικό ζήτημα της κακής αυτονομίας της μπαταρίας με καταλαβαίνουν... (12 ώρες σε κατάσταση αναμονής και μετά σβήνει...).

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Συμπληρώνω:

Τελικά βρήκα και τη version 1.0, δηλ. το JBakTaskMan.sis.

Δεκτές λοιπόν οι οδηγίες για το .sis ή το .sisx .....

Edited by polsta
Link to comment
Share on other sites

Ο πιο απλος τροπος ειναι να το βαλεις μεσα στο κινητο,σε οποια μνημη θες και να το βρεις απο την διαχειριση αρχειων και να το κανεις εγκατασταση.το κινητο παιρνει και sisx.
Link to comment
Share on other sites

Ο πιο απλος τροπος ειναι να το βαλεις μεσα στο κινητο,σε οποια μνημη θες και να το βρεις απο την διαχειριση αρχειων και να το κανεις εγκατασταση.το κινητο παιρνει και sisx.

 

Όλα πήγαν καλά και σ' ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση φίλε Dante.

Βλέπω λοιπόν στο μενού του Taskman, μεταξύ άλλων, και τα Screen Capturer - Screen Saver που κατά καιρούς έχουν αναφερθεί ως βλαπτικά από πλευράς ενέργειας, αλλά δεν βρίσκω το agpssupport. Ο χρήστης knboss έχει πει στο Νο. 1906 / 28.9.09 ότι έβαλε με επιτυχία τον Taskman να φορτώνει αυτόματα κατά το άνοιγμα του κινητού και να απενεργοποιεί αμέσως τις τρεις διαδικασίες, με θετικά αποτελέσματα.

Ξέρει μήπως κανείς πώς γίνονται αυτές οι ρυθμίσεις; Και το agpssupport πού είναι; Άντε ένα ευγενικό κουράγιο παιδιά από όσους γνωρίζουν τα μυστικά, μπας και λύσουμε έστω μέρος από τα προβλήματα...

Ειλικρινά ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου με αυτο το κινητο δεν μπορει κανεις να βασιστει στην μπαταρια.

Το ειχα κ γω, εκανα τα παντα δοκιμασα taskmanager, μαμισια θεματα, hardreset, αλλαγη rom, εβγαλα καρτα μνημης οτι γινεται και δε γινεται.

Η μπαταρια ειναι για κλαμματα και το OS ισως οχι τοσο καλα περασμενο.

Τι να πω ολο το thread εδω με τη μπαταρια ασχολειται.

Κριμα γιατι ομοιο τηλεφωνο με αυτο δεν υπαρχει απο ποιοτητα κατασκευης ωραιο design, δυνατο ηχειο και φωτεινη οθονη και ειδικα στην τιμη που εχει σημερα.

ΒΡΕ παιδια τι γινεται ολο το τοπικ λεει για την μπαταρια οτι δεν κραταει και κανετε πατεντεσ λογισμικα κ.λ.π πρεπει να ειμαι τυχεροσ το πηρα σεπτεμβρη του 09 και η μπαταρια με μετρια χρηση δηλ.20 λεπτα ομιλια καμμια 20αρια μηνηματα και 2 -3 βιντεο αναπαραγωγη +φιφα 08 3 σετ κραταει 3 μερες περιπου α δεν εχω καρτα μνημησ μεσα.:ninja:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

τραβα και καμμια φωτο και μετα ελα και πες μας...το κλειστρο της φωτογραφικης με το που το ανοιγεις και τραβας 2-3 φωτογραφιες πεφτει κατα 1 γραμμη!!!
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

τραβα και καμμια φωτο και μετα ελα και πες μας...το κλειστρο της φωτογραφικης με το που το ανοιγεις και τραβας 2-3 φωτογραφιες πεφτει κατα 1 γραμμη!!!

 

δεν ξερω παιδια και μενα με ειχε προβληματισει το ζητημα της μπαταριας... τελικα το πηρε η φιλη μου και απο οτι βλεπω και λεει και η ιδια ειναι μια χαρα... και χρησιμοποιει εντονα φωτογραφιες και βιντεο... τι αλλο μπορει να παιζει?

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! ειμαι καινουργειος στο φορουμ και θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κανω αναβαθμηση λογισμικο!γιατι ι σαμσουνγκ τουλαχιστον στο επισημο σαιτ δεν εχει κατι.βασικα εχει αρχισει και κολαει λιγο και για αυτο θα ηθελα να δω για αναβαθμηση

Βρικα κατι σχετικο σε προιγουμενες σελιδες αλλα καμια εκδοση στα ελληνικα δεν υπαρχει?

Edited by dimitris_gtr
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά το κινητο δε τη παλεύει!!! επι ένα χρόνο μου κράταγε η μπαταρία το πολύ μία μέρα! τώρα που το έχω σα δευτερο κράταγε με τα βίας 2 μέρες απλά με κλήσεις και μηνύματα...

εν τω μεταξυ το κινητό το φορτίζω βγάζοντας τη μπαταρία και φορτίζοντάς τη με εξωτερικο φορτιστη. ο χρόνος αναμονής είχε βελτιωθη απ'οτι με τον standar φορτιστή, αλλά αυτό που μου συμβαίνει τώρα δε παιζει να έχει συμβει σε άλλο i8510... το κινητό με κανονική χρήση βρίσκεται στην 6η μέρα και πάει στην 7η έχοντας 2 γρμμές ακόμα!!!!!!!!!! Πραγματικά απρόβλεπτο κινητο...

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

έχω έναν δεύτερο απο λάθος που είχα κάνει στη παραγγελία αλλά δεν είναι μόνο θέμα φορτιστη... κάτι παίζει με τις διεργασίες του κινητου...χωρίς να πειράξω τίποτα, και χωρίς να κλείσω τις γνωστές διεργασίες (agpssupport, screencapture...) έχει κρατήσει 6 μέρες, και πιτεύω ότι θα αντέξει άλλες δυο σε αυτό το ρυθμο... απίστευτο

http://imgs.inkfrog.com/pix/ibest09/samsung_G8100_8150_i550.jpg

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια και απο εμενα θα μπορουσε καποιοσ να με βοηθεισει με το κινητο γιατι το εχο εδω και 5 μηνεσ και η μπαταρια μου κραταει μολισ ενα 24ωρο.διαβασα πολλα ποστ αλλα μπερδευτικα λιγακι.θα ηθελα αν μπορει κανεισ να μου πει τι ρυθμισεισ να κανω και τι προγραματα να βαλω στο κινητο γιατι ειμαι λιγο ασχετοσ με αυτα.εχω απογοιτευτι τελειοσ και το κινητο τα σπαει το μονο προβλημα ειναι η μπαταρια.

 

Υ.Γ. θα ηθελα αν μπορουσατε να μου δωσετε αναλυτικεσ οδηγιεσ στα ελληνικα γιατι δεν ξερω αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχω την εντυπωση απο τα συφραζομενα παραπανω,οτι σε οσα innov8 ειχαν προβλημα διαρκειας(αυτονομιας) μπαταριας ενδεχομενως να φταινε οι φορτιστες τους που ενω εδειχναν πληρη φορτιση δεν φορτιζαν σωστα τις μπαταριες?Δηλαδη θελω να πω οτι μαλλον ουδεποτε το συγκεκριμενο μοντελο να ειχε η εστω δημιουργουσε προβλημα αυτονομιας της μπαταριας του...:mad:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι θέμα φορτιστή... είναι θέμα διεργασιών. αμα είχε ένα καλό firmware update απο τη samsung το κινητό θα κράταγε άνετα 3 μέρες. απλά με τον συγκεκριμένο φορτιστή και επειδή είχα 2 μπάταριές αφηνα τη μπαταρία να αποφορτιστεί τελείως και τη φόρτιζα πάντα άδεια.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν: Σχετικά πάλι με το θέμα της μπαταρίας:

Παρότι όπως έγραψα προ καιρού φόρτωσα τον JBTaskman και απενεργοποίησα τα agpsupport, screen capture κ.λπ., τίποτα δεν άλλαξε. Η μπαταρία κρατούσε το πολύ μία μέρα και κάθε βράδυ το έκλεινα και το φόρτιζα.

Ώσπου, τυχαία, και ενώ δεν απενεργοποιούσα πια τις πιο πάνω εφαρμογές, το τηλέφωνο κάποια μέρα δεν έχασε ούτε μία γραμμή! Όπως δηλαδή έγινε και με τον killing_you2! Από τότε δεν το ξαναέσβησα τη νύχτα, ώστε να μη χρειαστεί να κλείσει και να ξανανοίξει το λειτουργικό του. Και το τηλέφωνο άντεξε 7 φουλ 24ωρα!, με μικρή χρήση (λίγα λεπτά ομιλίας και 2 φωτό κάθε μέρα). Χωρίς αστεία, ε ?? Μιλάω σοβαρά, ως ταλαιπωρημένος χρήστης.

Όταν τέλος έπεσε στη 1 γραμμή το ξαναφόρτισα ΑΝΑΜΜΕΝΟ (χωρίς δηλ. να το σβήσω), και είχα το ίδιο αποτέλεσμα. Σήμερα, μετά από 6 μέρες είναι ακόμη στις 3 γραμμές, με μικρή χρήση!

Είναι σχεδόν βέβαιο ότι κάποια εφαρμογή που ροκανίζει τη μπαταρία δεν δούλεψε κατά το τελευταίο κλείσιμο-άνοιγμα πριν δυο βδομάδες. Γι' αυτό κι εγώ τώρα πια δεν το κλείνω καθόλου... Βέβαια αυτό δεν είναι λύση, αλλά τουλάχιστον δεν φοβάμαι ότι θα ξεμείνω στη μέση της μέρας...

Θυμάμαι λοιπόν ότι και παλιότερα είχα περιπτώσεις που κάποια μέρα η μπαταρία έμενε σταθερή όλη μέρα, τότε όμως το έκλεινα τη νύχτα, και με το επόμενο άνοιγμα ξανάρχιζε το ροκάνισμα. Ίσως δηλ. κι άλλες φορές να απενεργοποιήθηκε τυχαία η βλαβερή εφαρμογή, απλά εγώ δεν το είχα υποψιαστεί ώστε να το εκμεταλλευτώ μην κλείνοντας το τηλέφωνο.

Τα είπα όλα αυτά μήπως και κάποιος άλλος θελήσει να αξιοποιήσει παρόμοια περίπτωση. Οριστική πάντως τακτοποίηση του ζητήματος δεν βλέπω. Ξέρει ίσως κανείς αν μπορεί έγκυρα κάποιο Service της Samsung να βρει τις εφαρμογές που τρέχουν πάνω σε ένα "προβληματικό" κινητό, ώστε να κρίνει ποιά τυχόν δημιουργεί το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...