Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ένα αναλυτικο review από το gsm arena.

 

Samsung i8510 INNOV8 review: Roaring V8 engine

 

http://i.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-i8510-innov8/phone/gsmarena_070.jpg

 

http://www.gsmarena.com/samsung_i8510_innov8-review-302.php

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανε εγκατάσταση το sis; Ποιού χάρτες έβαλες μέσα; ΔΟκίασες να το ανοίξεις χωρίς χάρτες; Έκανες επανεκκίνηση στο κινητό σου μήπως στρώσει;

 

Έκανα εγκατάσταση το sis και αμέσως μετά, όπως λένε οι οδηγίες, δοκίμασα να ανοίξω την εφαρμογή για να ρυθμίσω γλώσσες κλπ. Ακριβώς εκεί με πετάει πάλι στην οθόνη του applications. Χάρτες δεν έχω βάλει ακόμα και δοκίμασα και επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, με την εγγύηση για τα αγγλικά τηλέφωνα τι γίνεται? Πήρα να τους ρωτήσω και μόλις ανέφερα ευρωπαϊκή εγγύηση και νομοθεσία, άρχισαν να τα μασάνε. Η samsung λέει ότι δεν μπορούν να την καλύψουν οι της Omnitech γιατί έχει περίεργο λογισμικό και φοβούνται μήπως χαλάσουν κάτι :lol::lol: και η omnitech μου είπε ότι τους το απαγορεύουν ρητά από την αντιπροσωπεία.

Έχει κανείς πρόχειρο τον ευρωπαικό νόμο? Το έχει ψάξει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

sk_229, σίγουρα έβαλες τον φάκελο με το όνομα garmin στην κάρτα μνήμης; Γιατί αν καταλάθος έβαλες πχ τον copy to mmc ή κάτι αντίστοιχο, γι' αυτό δεν ανοίγει και σε πετάει. Ποιά έκδοση έβαλες; Η 5.00.10 δουλεύει σίγουρα στο ΙΝΝΟ. Για τις προγούμενες δε νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

sk_229, σίγουρα έβαλες τον φάκελο με το όνομα garmin στην κάρτα μνήμης; Γιατί αν καταλάθος έβαλες πχ τον copy to mmc ή κάτι αντίστοιχο, γι' αυτό δεν ανοίγει και σε πετάει. Ποιά έκδοση έβαλες; Η 5.00.10 δουλεύει σίγουρα στο ΙΝΝΟ. Για τις προγούμενες δε νομίζω.

 

Έβαλα το φάκελο Garmin, με την έκδοση 5.00.20. Δεν ξέρω αν έχει σημασία, αλλά το εγκατέστησα στο mass memory και όχι σε κάποια κάρτα μνήμης.

Υ.Γ. ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, στο Ν96 που και αυτό έχει μαζική μνήμη και κάρτα μνήμης, το πέρασα στην κάρτα και δούλεψε κανονικά. Για δοκίμασε να το βάλεις στην κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

οποιος ενδιαφερεται για ενα καινουριο 100 ευρω κατω ας κοιταξει στο buy and sell.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα σε ολους. Πριν απο 2 ωρες περιπου το πηρα και γω απο το πλαισιο. Φορτιζει τωρα για να δουμε τι θα δουμε. Παντως απο εμφανιση σκιζει!!!
Link to comment
Share on other sites

Είδα (στο gsm arena) οτι δεν μπορεί να κάνει edit ένα κείμενο word. Είναι γεγονός αυτό;; :confused:

Ή εννοεί οτι δεν έχει εφαρμογή office εγκατεστημένη;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει οτι στα μοντέλα παραγωγής, θα έχει το full quick office το οποίο σου δίνει την δυνατότητα για δημιουργία νέως εγγράφων και edit. Ας μας πους όσοι το αγόρασαν απο Ελλάδα αν ισχύει αυτό ή μπορεί απλά να ανοίξει εγγραφα..
Link to comment
Share on other sites

εχει το quick office αλλα οταν πας να δημιουργησεις ενα αρχειο σου λεει οτι πρεπει να αγορασεις αδεια χρησης....δεν εχω βαλει καπιο εγγραφο να δοκιμασω αν θα μου το ανοιξει η θα το επεξεργαστει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

φαινεται πολυ καλο κινητο αλλα οι παπα@@@@ρες γιατι δεν εβαλαν ενα xenon flash κριμα παει χαμενη η καμερα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απ΄ότι φαίνεται ενα hard reset λύνει κάποια bugs..

H μπαταρια κρατάει 2 μέρες με normal χρήση,(από 1 που ηταν πρίν παρόλες τις 3 full φορτίσεις και αποφορτίσεις) όπως στα περισσότερα smartphones & πλέον είναι δυνατή η αλλαγή fonts με το γνωστό τρόπο.

Οσο για το GPS αργεί λίγο αλλά ο GARMIN 5.00.10 δουλεύει καλά.

Ξεφύγαμε από τις μετριότητες πλαστικούρες της ΝΟΚΙΑ (σε ποιότητα κατασκευής)και το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όσους σκέφτονται να το πάρουν.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Από μέγεθος είναι αρκετά μεγάλο ?

Είναι αισθητά μεγαλύτερο απο το C905 ?

φιλε μου ειχα φοβηθει το θεμα μεγεθους και τελικα οταν το ειδα μου εφυγε καθε αμφιβολια.το κινητακι ειναι μια χαρα απο θεμα μεγεθους,ισως δειχνει λιγο μεγαλο λογω μεγαλης οθονης.

τι n96 πλεον,το innov για μενα ειναι πολυ καλυτερο κι ειδικα στον τομεα της κατασκευης.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειχα φοβηθει το θεμα μεγεθους και τελικα οταν το ειδα μου εφυγε καθε αμφιβολια.το κινητακι ειναι μια χαρα απο θεμα μεγεθους,ισως δειχνει λιγο μεγαλο λογω μεγαλης οθονης.

τι n96 πλεον,το innov για μενα ειναι πολυ καλυτερο κι ειδικα στον τομεα της κατασκευης.

 

Συμφωνώ με αυτά που λες αλλά έχω μια απορία, αφού είναι το "τέλειο" κινητό γιατί το πουλάς;

Link to comment
Share on other sites

φαινεται πολυ καλο κινητο αλλα οι παπα@@@@ρες γιατι δεν εβαλαν ενα xenon flash κριμα παει χαμενη η καμερα

 

...:confused:... γιατι, το φλας κανει την καλη καμερα; μονο βραδυ βγαζεις; εγω παντως που συγκρινα την φωτο του με του HD, ειναι σαφως ανωτερη, οχι στην αναλυση (λογω διαφορας ΜΡ) αλλα βασικα στην εστιαση... Αν τυπωνε και ημερομηνια επανω στην φωτο οπως κανουν τα HTC, για μενα θα ηταν το τελειο...

 

Συμφωνώ με αυτά που λες αλλά έχω μια απορία, αφού είναι το "τέλειο" κινητό γιατί το πουλάς;

 

Ειναι βεβαια δικαιωμα του φιλου "ταξιδιωτη" αλλα ειχα κι εγω την ιδια απορια...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απ΄ότι φαίνεται ενα hard reset λύνει κάποια bugs..

H μπαταρια κρατάει 2 μέρες με normal χρήση,(από 1 που ηταν πρίν παρόλες τις 3 full φορτίσεις και αποφορτίσεις) όπως στα περισσότερα smartphones & πλέον είναι δυνατή η αλλαγή fonts με το γνωστό τρόπο.

Οσο για το GPS αργεί λίγο αλλά ο GARMIN 5.00.10 δουλεύει καλά.

Ξεφύγαμε από τις μετριότητες πλαστικούρες της ΝΟΚΙΑ (σε ποιότητα κατασκευής)και το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όσους σκέφτονται να το πάρουν.

 

φιλε μου το hard reset γινετε οπωσ στα νοκια??

πατας αυτον το κωδικο αν θυμαμε καλα?? *#7370#

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

...:confused:... γιατι, το φλας κανει την καλη καμερα; μονο βραδυ βγαζεις; εγω παντως που συγκρινα την φωτο του με του HD, ειναι σαφως ανωτερη, οχι στην αναλυση (λογω διαφορας ΜΡ) αλλα βασικα στην εστιαση... Αν τυπωνε και ημερομηνια επανω στην φωτο οπως κανουν τα HTC, για μενα θα ηταν το τελειο...

 

φυσικα δεν τραβω μονο το βραδυ αλλα μεσα σε εσωτερικο χωρο καθως και σε περιεργες συνθηκες φωτισμου το φλας εχει ΜΕΓΑΛΗ σημασια

Τωρα αν λες οτι συγκρινες την φωτο του hd με αυτην του samsung τι να πω μπραβο στην htc που εκανε τετοια καμερα να συκρινεται με φωτοκινητα !!!:)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν λες οτι συγκρινες την φωτο του hd με αυτην του samsung τι να πω μπραβο στην htc που εκανε τετοια καμερα να συκρινεται με φωτοκινητα !!!:)

 

Δεν θα έλεγα οτι το Innov8 είναι φωτοκινητό!

Το Ν96 - Ν85 ας πούμε τα ονομάζεις φωτοκινητά;

Δεν είναι. Είναι smartphone, ή υπολογιστής χειρός (που θέλει να τα ονομάζει η ΝΟΚΙΑ) και αυτός είναι ο ανταγωνισμός του. Δεν ανταγωνίζεται το c905 ας πούμε, που θα το έλεγες φωτοκινητό.

Αυτό έλλειπε.. να παίρναμε το Innov8 με μόνο κριτήριο την κάμερα. Τότε, δεν θα ξέραμε τι παίρνουμε...

Η συσκευή υποτίθεται πως έχει πολλές άλλες σημαντικές λειτουργίες που θα κάνουν ΚΑΙ έναν επαγγελματία να το επιλέξει. Αυτό πιστεύω οτι επιδιώκει και η SAMSUNG με αυτή τη συσκευή..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...