Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ διάβασμα βρε παιδιά. Ούτε μαθητής να ήμουνα. Η αλήθεια όμως είναι ότι πρώτη φορά βρήκα τόσα πολλά γραμμένα για το Navigon 21xx., που δίνουν λύση σε κάθε απορία. Το αρνητικό είναι ότι χάνεσαι μέσα σε όλα αυτά και είναι δύσκολο να βρείς μια πληροφορία που θέλεις, παρότι πολλοί φίλοι βοηθάνε σαυτό. Για παράδειγμα αν μου πείς που θα βρεις πως ξεκλειδώνεις το μηχανάκι με το final της Ελένης ή που μπορώ να βρώ τα αρχεία για να δουλέψει το Garmin θα πρέπει να αρχίσω από την αρχή το ψάξιμο. Μία πρόταση: Μήπως θα ήταν σκόπιμο όλες αυτές οι πληροφορίες (Ξεκλειδώματα, πρόσθετα αρχεία κ.λ.π.) να μουν στην πρώτη σελίδα ώστε να μπορεί να τα βρίσκει εύκολα ο καθένας?

Τώρα όσο αφορά τα προγράμματα έχω φορτώσει σε μία κάρτα SDHC 8Gb 13 προγράμματα μαζί με το Navigon 7.4.3 τα οποία μου δούλεψαν όλα εύκολα, αν και δεν μπόρεσα να τα δουλέψω όλα στο δρόμο, εκτός από το Garmin και το Ndrive, που δεν βρίσκανε με τίποτε GPS. To πρόβλημα λύθηκε χάρη στα βοηθητικά προγράμματα που έδωσε η Ελένη(GARMIN_GIA_TO__2110max, με μία μικρή τροποποίηση για το Ndrive), την οποία και ευχαριστώ πάρα πολύ. Και μια ερώτηση για την Ελένη το VirtComMgr.exe είναι μόνο για Navigon 21xx, γιατί σε ένα Miomoove330 που έχω, μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν είναι εφαρμογή των windows.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το διάβασμα πάντα κάνει καλό και βέβαια όλοι είμαστε μαθητές εδώ :).

Navigon 2100 max with MioPocket Lite v9.2

Navigon NM 7.4.3/Greece Q4-2009

EXTRA: iGO 8 + iGO Amigo, Ginius + MioMap2008, Destinator 9.

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασμα πάντα κάνει καλό και βέβαια όλοι είμαστε μαθητές εδώ :).

 

Δεν διαφωνώ, αλλά λίγη τάξη δεν θα έβλαπτε νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Για γνήσιο λογισμικό 7.0.12 σε Navigon 2100 MAX

 

GREECE MAP Q3-2009

 

Από eleniKo

http://rapidshare.com/files/258666028/21max_RV_Update_q2_09.rar

PW: snM*?§'FMKQ-93

 

http://rapidshare.com/files/257718775/NavigonMN7_7.3_7.4_14_Q3.2009_Greece.zip

 

Έκανα τον παραπάνω συνδυασμό και ο χάρτης Q3-2009 αναγνωρίζεται κανονικά...

Μη ξεχάσετε να πάρετε BackUp για κάθε ενδεχόμενο.

Navigon 2100 max with MioPocket Lite v9.2

Navigon NM 7.4.3/Greece Q4-2009

EXTRA: iGO 8 + iGO Amigo, Ginius + MioMap2008, Destinator 9.

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια καλα ειναι ολοα αφτα που λετε αλλα εγς δεν εχς καταλαβει τιποτα απο ολα αφτα το μοο που καταφερα ειναι να βαλω μενου και να δου λεβει μονο το navigon.

desti kai igo 8 ακομα δεν τα καταφερα μιποσ μποριτε να με βοιτηισετε εχω

 

το navigon 2100

 

ΑΑΑΑΑ δοστε και κανενα url να κατβασουμε το desti8 και igo8

 

thnks

 

 

 

ubuntu!!!!!!!!!!!! 9.4!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, θέλεις λίγη ακόμη προσπάθεια και θα καταφέρεις να απεξαρτηθείς από τα greeklish...:lol:

Links Blocked:lock:

Πάντως ότι και αν κάνεις πάρε κανένα BackUp πρώτα και ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.

Navigon 2100 max with MioPocket Lite v9.2

Navigon NM 7.4.3/Greece Q4-2009

EXTRA: iGO 8 + iGO Amigo, Ginius + MioMap2008, Destinator 9.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@immorall:

Καλώς ήρθες και γράφε κανονικά για να μπορούμε να διαβάζουμε όλοι και να μη βγάζουμε τα μάτια μας για να καταλάβουμε τι γράφεις.

 

Επίσης δεν μας επιτρέπεται να δίνουμε links στο forum με παράνομο λογισμικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το έκανε αυτό στην αρχή! Απλά πρέπει μέσα στον φάκελο ΜΑP εκτός από τον χάρτη Greece να βάλεις και τα καινούρια Landmarks - Pois all files Q3 2009, που είναι το δεύτερο download... διαφορετικά θα σου βγάζει το error που αναφέρεις...

 

 

Τώρα ίδα το μήνυμα σου διότι έλειπα. Το δοκίμασα αυτό που μου είπες αλλά πάλι τίποτα. Μου πετάει το ίδιο error. Τa Landmarks τα βάζω σε ξεχοριστώ φάκελο ή χίμα μέσα στον φάκελο map; Σου είναι εύκολο να μου γράψεις τι περιέχει ο φάκελος map μύπως έχω κάποιο αρχέιο που δεν χρειάζεται; Και κάτι ακόμη αν ξέρεις. Στο dest8 μου βγάζει το μήνυμα <<τα σημεία αφετηρίας ή προορισμού δεν ειναι προσπελάσιμα με όχημα. Αλλάξτε σημείο αφετηρίασ ή προορισμού.>> Ξέρεις τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ίδα το μήνυμα σου διότι έλειπα. Το δοκίμασα αυτό που μου είπες αλλά πάλι τίποτα. Μου πετάει το ίδιο error. Τa Landmarks τα βάζω σε ξεχοριστώ φάκελο ή χίμα μέσα στον φάκελο map; Σου είναι εύκολο να μου γράψεις τι περιέχει ο φάκελος map μύπως έχω κάποιο αρχέιο που δεν χρειάζεται; Και κάτι ακόμη αν ξέρεις. Στο dest8 μου βγάζει το μήνυμα <<τα σημεία αφετηρίας ή προορισμού δεν ειναι προσπελάσιμα με όχημα. Αλλάξτε σημείο αφετηρίασ ή προορισμού.>> Ξέρεις τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση;

 

Για το destinator: Ξεκίνα με το αυτοκίνητο και αμέσως θα δουλέψει μια χαρά!

Για τους χάρτες: Δε χρειάζεται να διαγράψεις τίποτα, Εξέτασε την SD κάρτα σου για σφάλματα, τα πετάς χύμα μέσα στον φάκελο map και πρέπει να έχεις το Λογισμικό Navigon MN 7.3 - 7.4. Εάν έχεις το original MN 7.0.12 δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2890290#post2890290

Και ΜΟΝΟ για τους 10 πρώτους το Μιopocket-Lite MONO για 2100ΜΑΧ και 2110MAX με Stopword Module και Χtyler Module.

http://rapidshare.com/files/268447196/MioPocket_Lite_v9.2_480____.rar.html

 

Πετάτε τα αρχεία χύμα στην SD αφού φυσικά πάρετε πρώτα BackUp και με soft reset αρχίζει η εγκατάσταση. Κατά την εγκατάσταση αν σας ρωτήσει επιλέξτε SD Card Installation και ΟΧΙ SD Free και φυσικά όχι WIFI.

 

Η παραμετροποίηση γίνεται στο αρχείο Variables_Navigation.mscr που βρίσκεται εδώ \Storage Card\MioAutoRun\Scripts.

Navigon 2100 max with MioPocket Lite v9.2

Navigon NM 7.4.3/Greece Q4-2009

EXTRA: iGO 8 + iGO Amigo, Ginius + MioMap2008, Destinator 9.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους. Νέος κάτοχος του 2100 (μετά από μελέτη όλων των σελίδων!) προσπαθώ να το κάνω να δουλέψει σωστά. Με την αγορά είχε την Q3 2008 της Ελλάδας. Είχε πολλές ελλείψεις στους επαρχιακούς της Μακεδονίας, αλλά και πολλές λεπτομέρειες της Θεσσαλονίκης. Με την πρώτη δωρεάν ανανέωση απέκτησα την Q2 2009. Ακόμα δεν το έχω δει στο δρόμο.

Pantote ο δεύτερος σύνδεσμος που δίνεις στο Post 1051 περιλαμβάνει και χάρτη της Ευρώπης; Αν όχι, πού μπορώ να βρω;

Σε τί εξυπηρετεί η αλλαγή του 7.0.12 σε 7.4;

Ευχαριστώ για τη βοήθειά σας.

 

ΥΓ. Πολύ διάβασμα όμως...

Εγώ χάνω βάρος, αλλά αυτό πάντα με βρίσκει...
Link to comment
Share on other sites

Για γνήσιο λογισμικό 7.0.12 σε Navigon 2100 MAX

 

GREECE MAP Q3-2009[/

 

Από eleniKo

http://rapidshare.com/files/258666028/21max_RV_Update_q2_09.rar

PW: snM*?§'FMKQ-93

 

http://rapidshare.com/files/257718775/NavigonMN7_7.3_7.4_14_Q3.2009_Greece.zip

 

Έκανα τον παραπάνω συνδυασμό και ο χάρτης Q3-2009 αναγνωρίζεται κανονικά...

Μη ξεχάσετε να πάρετε BackUp για κάθε ενδεχόμενο.

Στο δευτερο link βγαζει error, περασα ολα απο το πρωτο link αλλα δεν πιανει σημα GPS

Link to comment
Share on other sites

pantote to miopocket-lite που δινεις πρει να ειναι το 2100 ξεκλειδωτο η κανει και για το μενου της eleniko (οχι το VISTA ). Παντως ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

pantote to MIOPOCKET-LITE που δινεις θα πρεπει το 2100 max να ειναι ξεκλειδωτο η μπαινει στο μενου τησ eleniko με τα αυτοκινητα (οχι στο μενου vista ). Ευχαριστω παντως για ολα
Link to comment
Share on other sites

Q4 για navigon όλων των ευρωπαϊκών χωρών.

http://rapidshare.com/users/VLXLDO

 

Αν δεν επιτρέπεται σβήστε το μήνυμα οι ειδικοί.

Πήρα τους χάρτες που με ενδιαφέρουν, τους έβαλα στο "map" της SD, αλλά μου τους εμφανίζει σαν ένα με όνομα Europe 2008. Αν τους καλέσω βλέπω το απέραντο γαλάζιο. Κάνω κάτι λάθος ή πρέπει να βρεθώ στην αντίστοιχη χώρα για να δουλέψουν;

Εγώ χάνω βάρος, αλλά αυτό πάντα με βρίσκει...
Link to comment
Share on other sites

Στο δευτερο link βγαζει error, περασα ολα απο το πρωτο link αλλα δεν πιανει σημα GPS

 

pantote to MIOPOCKET-LITE που δινεις θα πρεπει το 2100 max να ειναι ξεκλειδωτο η μπαινει στο μενου τησ eleniko με τα αυτοκινητα (οχι στο μενου vista ). Ευχαριστω παντως για ολα

 

Καλημέρα σε όλες και όλους. Νέος κάτοχος του 2100 (μετά από μελέτη όλων των σελίδων!) προσπαθώ να το κάνω να δουλέψει σωστά. Με την αγορά είχε την Q3 2008 της Ελλάδας. Είχε πολλές ελλείψεις στους επαρχιακούς της Μακεδονίας, αλλά και πολλές λεπτομέρειες της Θεσσαλονίκης. Με την πρώτη δωρεάν ανανέωση απέκτησα την Q2 2009. Ακόμα δεν το έχω δει στο δρόμο.

Pantote ο δεύτερος σύνδεσμος που δίνεις στο Post 1051 περιλαμβάνει και χάρτη της Ευρώπης; Αν όχι, πού μπορώ να βρω;

Σε τί εξυπηρετεί η αλλαγή του 7.0.12 σε 7.4;

Ευχαριστώ για τη βοήθειά σας.

 

ΥΓ. Πολύ διάβασμα όμως...

 

Το δεύτερο LINK έχει διαγραφεί οπότε χρησιμοποιούμε αυτό http://rapidshare.com/files/265586046/1NavigonMN7.3-7.4_NecessaryFilesForMaps_2009.Q3.zip.

 

Το MioPocket Lite είναι ΝΕΟ MENU το οποίο ξεκλειδώνει το Navigon 21** ΜΑΧ οπότε δε χρειάζεται να είναι ξεκλείδωτη η συσκευή, επίσης ξεκλειδώνει και την επιφάνεια εργασίας.

 

yerotasos

Όχι χάρτη Ευρώπης δεν περιλαμβάνει, Η αλλαγή από 7.0.12 σε 7.4 προσθέτει πολλές δυνατότητες αλλά βαραίνει και καθυστερεί τη συσκευή στο δρόμο.

Navigon 2100 max with MioPocket Lite v9.2

Navigon NM 7.4.3/Greece Q4-2009

EXTRA: iGO 8 + iGO Amigo, Ginius + MioMap2008, Destinator 9.

Link to comment
Share on other sites

Με τα settings της Ελένης στο 7.4 και με μια γρήγορη σχετικά κάρτα (class 4 ή 6) είναι σπάνιο το φαινόμενο να κολλησει. Η διαφορά σε σχέση με το 7.0.12 είναι αρκετά μεγάλη!!

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο LINK έχει διαγραφεί οπότε χρησιμοποιούμε αυτό http://rapidshare.com/files/265586046/1NavigonMN7.3-7.4_NecessaryFilesForMaps_2009.Q3.zip.

 

Το MioPocket Lite είναι ΝΕΟ MENU το οποίο ξεκλειδώνει το Navigon 21** ΜΑΧ οπότε δε χρειάζεται να είναι ξεκλείδωτη η συσκευή, επίσης ξεκλειδώνει και την επιφάνεια εργασίας.

 

yerotasos

Όχι χάρτη Ευρώπης δεν περιλαμβάνει, Η αλλαγή από 7.0.12 σε 7.4 προσθέτει πολλές δυνατότητες αλλά βαραίνει και καθυστερεί τη συσκευή στο δρόμο.

 

Πως κανουμε αναβαθμιση απο 7.0.12 σε 7.4? Και τι κανουμε με τα παραπανω links τα κατεβαζουμε και τα δυο?

Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε αναβαθμιση απο 7.0.12 σε 7.4? Και τι κανουμε με τα παραπανω links τα κατεβαζουμε και τα δυο?

 

Υπάρχουν απαντήσεις στα προηγούμενα posts.

Navigon 2100 max with MioPocket Lite v9.2

Navigon NM 7.4.3/Greece Q4-2009

EXTRA: iGO 8 + iGO Amigo, Ginius + MioMap2008, Destinator 9.

Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε αναβαθμιση απο 7.0.12 σε 7.4? Και τι κανουμε με τα παραπανω links τα κατεβαζουμε και τα δυο?

 

Ενα search ποτέ δεν έβλαψε:rolleyes: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2785915#post2785915

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια κι από μένα τον νέοπα. Συγχαρητήρια για τη δουλειά που έχετε κάνει. :clap::clap: Νίκο μήπως θα μπορούσα να έχω τους q2 2009 greece με τα nfs του για 7,0,12;:w00t: Ε; θα μπορούσα; φανταστικέ Νίκο;:w00t::w00t::w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια κι από μένα τον νέοπα. Συγχαρητήρια για τη δουλειά που έχετε κάνει. :clap::clap: Νίκο μήπως θα μπορούσα να έχω τους q2 2009 greece με τα nfs του για 7,0,12;:w00t: Ε; θα μπορούσα; φανταστικέ Νίκο;:w00t::w00t::w00t:

 

Δεν εχουμε πει οτι δεν επιτρεπεται να ζηταμε λογισμικο το οποιο δεν εχουμε την αδεια να διαθετουμε; :(

Υπαρχουν κι αλλοι τροποι :D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε παιδία το 2100 max που αγόρασα πριν από μερικές ημέρες, μέσα απ΄τα windows ce μου δείχνει ότι έχω επεξεργαστή samsung 2443 με 400mhz.

 

Τα διαφημιστικά δείχνουν 533mhz όπως και απο εκεί που το αγόρασα (easybuyworld). Εδώ link

 

Τι ισχύει τελικά? Μήπως υπάρχει κάποιο κόλπο να το κάνουμε overclock?

 

PS. Ήμουν Γαλλία και Ιταλία με 2100 max. IGO 8.3 με κλειστά μάτια. Speedcams και TMC με Navigon 7.3.4 δούλεψαν καλά. To 7.4 είναι τρομερά αργό ακόμα και με τα σπέσιαλ settings. Τα υπόλοιπα προγράμματα είναι για τα κλάματα (Tomtom χάλια γραφικά, ιgo amigo κάτι λέει αλλά μπροστά στο 8.3 είναι φτωχό)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα - καλή δουλειά

Μετά από αλλαγές στο μιο σκιν κ.λ.π χτύπησε ο ....δαίμων του PPC !!!!

:cry:

Μετά από μα......ες που έκανα έσβησα κατά λάθος και το autorunce.exe που υπάρχει μέσα στο flash disk της συσκευής ....:wacko:

Παρακαλώ πολύ κάποιος να το κατεβάσει κάπου αν μπορεί ...

:hypno:Για την ιστορία οταν δεν τρέξει αυτό δεν αναγνωρίζει τη κάτρα την original !!! και επίσης φαίνεται οτι δεν κλειδώνει και το GPS στο Navigon ουτε στην εκδοση 7.0 ουτε στην 7.4 που κατα τα άλλα δουλεύουν .....

 

τα "λοιπα" προγράμματα igo amigo ginius dest miomap τρεχουν κανονικά....

 

Ευχαριστώ για την κατανοησή σας ......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...