Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς το παρον εχω αυτο. Δοκιμασε το και μου λες απο αυριο, γιατι παω σε γαμο. :p

 

 

nikos_211 το δοκίμασα είναι Ο.κ, μόνο POI δεν βγάζει μήπως δεν έχει? Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη διευκλολυνση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομιζω πως με την αναβαθμηση του filmware παει γενικα πιο γρηγορα, και το διο το μηχανημα αλλα και στο φιξαρισμα των δορυφορων(εχω την 7.4):up::up::up:

 

Περισσότερες λεπτομεριες μετα το ταξιδι που ετοιμαζω για εξω με το αμαξι...

Btw, αυτοι οι χαρτες ποια εκδοση ειναι? (μεσα απο το final)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως με την αναβαθμηση του filmware παει γενικα πιο γρηγορα, και το διο το μηχανημα αλλα και στο φιξαρισμα των δορυφορων(εχω την 7.4):up::up::up:

 

Περισσότερες λεπτομεριες μετα το ταξιδι που ετοιμαζω για εξω με το αμαξι...

Btw, αυτοι οι χαρτες ποια εκδοση ειναι? (μεσα απο το final)

 

Οι χάρτες που εχεις είναι οι q1 αν δεν τους εχεις αλλάξει. Για κεντρική Ευρώπη δεν υπάρχουν συγκλονιστικές διαφορές αν και καλό θα είναι να φορτώσεις τους q2 εφόσον βγήκαν. Θα δεις και το tmc να λειτουργεί έξω, πρέπει να είναι πολύ χρήσιμο!

 

To satfix παντως εγω δεν παρατήρησα να αλλάζει σημαντικά, τι να πω! Οτι bootαρει πιο γρήγορα πάντως μαζί με την class 4 κάρτα είναι γεγονός...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχω Q2( υπαρχει καπου και παλι δεν το βλεπω? :rolleyes::hypno:) αυτος της Ελλαδας που ειχα κατεβασει μεσω fresh δεν παιζει (ειναι αλλη βερσιον?). Μηπως υπαρχει αλλο λινκ για τα λογοτυπα, αυτο που εχει δεν λειτουργει (ψαχνω για οπελ):help:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχω Q2( υπαρχει καπου και παλι δεν το βλεπω? :rolleyes::hypno:) αυτος της Ελλαδας που ειχα κατεβασει μεσω fresh δεν παιζει (ειναι αλλη βερσιον?). Μηπως υπαρχει αλλο λινκ για τα λογοτυπα, αυτο που εχει δεν λειτουργει (ψαχνω για οπελ):help:

 

Για τα λογότυπα δεν ξέρω! Αν εχεις αγοράσει την αναβάθμιση χαρτών από τη navigon και τον εχεις κατεβάσει τοτε μάλλον εχεις τον q2. Για να σιγουρευτείς ομως μπες στο πρόγραμμα και πήγαινε επιλογές-ρυθμίσεις-απεικόνιση χάρτη, στην 3η σελίδα σου λέει ποιά έκδοση χαρτες έχεις;)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, ειναι η Q1 09 EU, δοκιμασα να βαλω τον Q2 Greece αλλα δεν τον βλεπει (αυτον τον ειχα κατεβασει πριν περασω την 7.4), οσο για το background καταφερα και εφτιαξα:cool::cool:

Σε ευχαριστω για τη βοηθεια:respect:

Link to comment
Share on other sites

nikos_211 το δοκίμασα είναι Ο.κ, μόνο POI δεν βγάζει μήπως δεν έχει? Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη διευκλολυνση.

 

Τα poi υπαρχουν. Βαλε το αρχειο 3dl στο φακελο building και το poi στο φακελο poi φυσικα. Αν θελεις να τα βλεπεις στο χαρτη θα πρεπει να πας στο μενου, διαχειριση, POI, και θα πατησεις στα poi που θες επεξεργασια. Θα επιλλεξεις την αποσταση εμφανισης και θα βγεις, εκτος αν θες να κανεις και αλλες ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, ειναι η Q1 09 EU, δοκιμασα να βαλω τον Q2 Greece αλλα δεν τον βλεπει (αυτον τον ειχα κατεβασει πριν περασω την 7.4), οσο για το background καταφερα και εφτιαξα:cool::cool:

Σε ευχαριστω για τη βοηθεια:respect:

 

Bαλε τουτα στο φακελο map του 7.4 και τον Q2 (αντικαταστησε τα παλια) και δες.

Παντα παιρνουμε backup

 

niko εαν εχεισ ετοιμη τους q2 περιμενω .ευχαριστω

 

Τους εχεις Τακη

Link to comment
Share on other sites

καταρχας ενα ΤΕΡΑΑΑΣΤΙΟ ευχαριστω που μου δειξατε τι μπορει να κανει το nav(2110) που αγορασα περυσι!!!ετσι οπως το εχω αυτη τη στιγμη με εχει πραγματικα εντυπωσιασει σε αποκριση, ταχυτητα κ.α.

Μια ερωτηση:Firmware δεν πειραξα εχω 1.0404.0409 να βαλω 1.0707 ή ειναι τα ιδια

Αλλη ερωτηση:με 7.3.4 και Q1_2009 ολα ειναι οκ.!για Q2_2009 να κανω fresh σε 7.4??

ευχαριστω εκ των προτερων..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ουτε με το νεο .nfs μου βλεπει τον Q2 (αυτον που εχω):wacko:

Μηπως υπαρχουν καπου Q2:whistle:?? (οχι για μενα, για τη φουκαριαρα τη μανα μου!!!:help:)

 

 

manavigon

Αλλη ερωτηση:με 7.3.4 και Q1_2009 ολα ειναι οκ.!για Q2_2009 να κανω fresh σε 7.4??

ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Εγω με την αναβαθμιση εδα διαφορα, οχι τεραστια, αλλα ειδα

Link to comment
Share on other sites

vakall ευχαριστω ..

φιλε and64 μου "γεννησες" ενα ερωτημα οσον αφορα τη διαδρομη: "επιλογες/ρυθμισεις/απεικονιση χαρτη/ΤΡΙΤΗ ΚΑΡΤΕΛΑ" ενωειχα τρεις καρτελες σαυτο το μενυ τωρα εχω μονο τις δυο και λογω της αφηρημαδας μου δε θυμαμαι τη λειπει.κλαψ.

.κατρελα 1/2 reality view-xαρτη3d:εμφανιση ονοματων οδων-χαρτη2d:εμφανιση ονοματων οδων και συντελεστη ζουμ.

καρτελα 2/2:χαρτη 2δ προσανατολισμο-εμφανιζομενες κατηγοριες-χαρτες..

που ειναι η τριτη καρτελα..οεο??

ο ευρων κερδιζει κουλουρι θεσσαλονικης....!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας , εχω το 2100 max ακριβως ενα χρονο, αυτο με το χαρτη της Ελλαδας μονο. Πριν κανα τριμηνο, τετραμηνο αναβαθμισα το χαρτη σε Q4 2008, η εκδοση λογισμικου της συσκευης ειναι η 7.0.12 και δεν μου βγαζει κατι καινουργιο. Μου γραφει οτι το λογισμικο της συσκευης ειναι ενημερωμενο και οι ενημερωσεις χαρτων ειναι οι πιο προσφατες. Την αναβαθμιση προσπαθω να την κανω παντα με το Navigon fresh.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας , εχω το 2100 max ακριβως ενα χρονο, αυτο με το χαρτη της Ελλαδας μονο. Πριν κανα τριμηνο, τετραμηνο αναβαθμισα το χαρτη σε Q4 2008, η εκδοση λογισμικου της συσκευης ειναι η 7.0.12 και δεν μου βγαζει κατι καινουργιο. Μου γραφει οτι το λογισμικο της συσκευης ειναι ενημερωμενο και οι ενημερωσεις χαρτων ειναι οι πιο προσφατες. Την αναβαθμιση προσπαθω να την κανω παντα με το Navigon fresh.

 

Την 7.0.12 την εχω κι εγω σε 2110max και δεν μου δινει νεοτερο παρολο που καποιοι εχουν 7.0.13. Οι χαρτες σου σαφως δεν ειναι οι πιο νεοι. Μετα τους Q4 2008 βγηκαν το Φεβρουαριο οι Q1 2009 και πριν τρεις ημερες κυκλοφορησαν οι Q2 2009.

Link to comment
Share on other sites

φιλε and64 μου "γεννησες" ενα ερωτημα οσον αφορα τη διαδρομη: "επιλογες/ρυθμισεις/απεικονιση χαρτη/ΤΡΙΤΗ ΚΑΡΤΕΛΑ" ενωειχα τρεις καρτελες σαυτο το μενυ τωρα εχω μονο τις δυο και λογω της αφηρημαδας μου δε θυμαμαι τη λειπει.κλαψ.

.κατρελα 1/2 reality view-xαρτη3d:εμφανιση ονοματων οδων-χαρτη2d:εμφανιση ονοματων οδων και συντελεστη ζουμ.

καρτελα 2/2:χαρτη 2δ προσανατολισμο-εμφανιζομενες κατηγοριες-χαρτες..

που ειναι η τριτη καρτελα..οεο??

ο ευρων κερδιζει κουλουρι θεσσαλονικης....!

 

Δεν έχεις το 7.4 που τρέχω εγώ αν πιστέψω την υπογραφή σου αρα παίζει γι αυτό να λείπει η καρτέλα;)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις το 7.4 που τρέχω εγώ αν πιστέψω την υπογραφή σου αρα παίζει γι αυτό να λείπει η καρτέλα;)

 

ναι αυτα:Kingston SDHC 4gb c4 / Navigon(2110 to 7210 MN 7.3.4) / Navteq Q1_2009 / igo 8.0.0 / FW 04.04 εχω αυτη τη στιγμη και οπως φαινεται εχω μεινει λιγο πισω..

 

εχω ομως αλλη μια sd ιδια με την γνησια και σκεφτομαι να βαλω εκει το 7.4 με Q2_2009αλλα νομιζω ο σικαβαλα ειπε οτι ειναι 2γιγα παρα..θατο παρει μαζι με χαρτες κλπ η οχι?

 

και εχω και τη γνησια την sd για backup..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις το 7.4 που τρέχω εγώ αν πιστέψω την υπογραφή σου αρα παίζει γι αυτό να λείπει η καρτέλα;)

 

Ακριβως Αντρεα. Ο φιλος manavigon εχει την εκδοση 7.3 η οποια στις ρυθμισεις, απεικονηση δεν εχει τρεις καρτελες.

Οσο για την χωρητικοτητα της καρτας δεν πειραζει αν δεν θελεις manavigon να αγορασεις μεγαλυτερη μη βαλεις και τους σαραντα χαρτες, κρατα κανενα στον κομπιουτορα και αν ειναι να πας τους κανεις σκαντζα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως Αντρεα. Ο φιλος manavigon εχει την εκδοση 7.3 η οποια στις ρυθμισεις, απεικονηση δεν εχει τρεις καρτελες.

Οσο για την χωρητικοτητα της καρτας δεν πειραζει αν δεν θελεις manavigon να αγορασεις μεγαλυτερη μη βαλεις και τους σαραντα χαρτες, κρατα κανενα στον κομπιουτορα και αν ειναι να πας τους κανεις σκαντζα. :lol:

 

σωστος ο nikos_211..ετσι ακριβως τα ειχα υπολογισει και γω νικο + οτι θα παρω και μια 8αρα c6 ομως(αφου δουλευουν οκ οπως ειπαν καποια παιδια σε προηγομενα ποστ!!!)και θα τα ριξω εκει μεσα μαζι με το ιγο 8.3.2 και 130 χαρτες που κατεβασα ολη την αμερικη κατι ταιλανδες. ινδονησιες και δε θυμαμαι τι αλλο εχει μεσα..ΧΑΜΟΟΟΣΣΣ

Link to comment
Share on other sites

Την 7.0.12 την εχω κι εγω σε 2110max και δεν μου δινει νεοτερο παρολο που καποιοι εχουν 7.0.13. Οι χαρτες σου σαφως δεν ειναι οι πιο νεοι. Μετα τους Q4 2008 βγηκαν το Φεβρουαριο οι Q1 2009 και πριν τρεις ημερες κυκλοφορησαν οι Q2 2009.

 

Μηπως ξερει καποιος να μας πει γιατι τοτε εμενα μου βγαζει διαθεσιμο τον Q4 2008 απ`το Μαρτιο?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να μας πει γιατι τοτε εμενα μου βγαζει διαθεσιμο τον Q4 2008 απ`το Μαρτιο?

 

Προφανως γιατι αυτον δικαιουται το μηχανακι σου, εκτος αν αγορασεις αλλους χαρτες.

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά.

Αγόρασα σήμερα το navigon 2100 max και δοκιμασα να περασω το destinator 7 με τις οδηγιες που εχετε παραθέσει.

το προβλημα μου ειναι οτι με το που εκτελώ το destinator μου βγαζει ενα error

"a security error of unknown cause has been detected which has corrupted the programs internal state. the program cannot safely continue execution and must now be terminated.

 

program: Destinator.exe "

 

ξερει κανεις περι τίνος προκειται ;;;

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά.

Αγόρασα σήμερα το navigon 2100 max και δοκιμασα να περασω το destinator 7 με τις οδηγιες που εχετε παραθέσει.

το προβλημα μου ειναι οτι με το που εκτελώ το destinator μου βγαζει ενα error

"a security error of unknown cause has been detected which has corrupted the programs internal state. the program cannot safely continue execution and must now be terminated.

 

program: Destinator.exe "

 

ξερει κανεις περι τίνος προκειται ;;;

 

ευχαριστω πολυ

 

Καλώς ήρθες στο Myphone. Δοκίμασε να εγκαταστήσεις κάποια άλλη έκδοση του Destinator, ίσως είναι corrupted το αρχείο σου, ή η κάρτα μνήμης που το έβαλες.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καλημερα και καλο καλοκαιρι .Απο αυριο σας δινω χερετισματα και θα τα ξαναπουμε σε ενα μηνα μιας και φευγω με αδεια να ειστε ολοι καλα .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...