Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εστειλα μην και πριν απο κανα 2 σελιδες για βοηθεια και δεν πηρα απαντηση!! μπορει να με βοηθησει κανενας??? πηρα το 2100 και θελω να περασω dest,igo και γενικα οτι μπορει να περαστει!!! αλλα δεν ξερω ουτε που τα βρισκω ουτε πως τα περναω!!!! ειχα rye 5303 me dest!!! βοηθηστε λιγο!!! εχω κατεβασει και το Menou elleniko
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα.μολισ αγορασα και εγω το navigon 2100max. 2 πραγματακια μονο...τι ακριβως να κανω για να ξεκλειδωσει? garmin μπορω να βαλω? ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

baso4nano3 αφου εχεισ το μενου της ελλενης τα κανεις copy paste και τα βαζεις στην καρτα σου. μετα ανοιγης το .ini αρχειο της καρτας σου στο αρχικο μενου με το σειμιοματαριο του υπολογιστη σου και του οριζεις την διαδρομη στο καθενα προγραμμα .π.χ. STORAGE CART/IGO8/IGO8.ΕΧΕ , STOREGE CARD/DESTINATOR/MOBILE DESTINATOR .EXE (η οπως αλλιως το εχει γραμμενο το αρχειο exe το καθε προγραμμα). τα προγραμματα μπορεισ να τα βρεις και στο σαιτ thegreekz.com αφου κανεις εγραφη οπως εδω,και μαλιστα στην ενοτητα Handheld PCs and PDAs - Small Talk, Requestes / Αναζητήσεις και πατας εδω Handheld PCs and PDAs - Direct Downloads

και μην ξεχασεισ να βαλεις και τα settings ta καινουρια της ελενης για να δουλευη το μηχανακη σου καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου.αν εχω καμια απορια θα τα ξαναπουμε ελπιζω να μην γινω κουραστικος....
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τι μου προτεινεις? μονο αυτο που εχει η συσκευη απλα να βαλω τουσ νεους χαρτες?
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεισ και το IGO8 kai to dest 7 k 8 kai ginius kai mio

apo καρλοβασι εισαι;και προσπαθησε να βαλεισ το μενου τησ ελενης στην σελιδα 32 περιπου με λογισμικο 7,3 η 7.4 και στο navigon fresh θα βλεπει το 2100 max σον 4300 η 7310SD

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορει κανεις να μου πει αναλυτικά πως θα βάλω TomTom στο 2100 ?

Πάντα με το μενου της eleniko (7.4.0)!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι απο σαμο φιλε michtaki αλλα μενω εδω στο βαθυ 7 χρονια.εχω κατεβασει τα αρχεια.ελπιζω να μην κολλησω πουθενα.εχεισ καμια σχεση με σαμο εσυ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

έκατσα και διάβασα όλα τα ποστ... ουφ.. .μου έφυγε το ματάκι!

Τέλος πάντων. Έχω μια απορία. Επειδή έχω και εγώ το navigon 2100 max και είχα βάλει firmware 7.4 και όταν κάνει αναπροσδιορισμό έκανε αρκετή ώρα, μου προτείνετε να βάλω την 7.3? Αν ναι που μπορώ να την βρω; Είναι αυτό που αναφέρει η Eleniko?

Όσο για τον χάρτη μπορώ να βάλω το Q2 2009? (στο 7.3).

 

Ελπίζω να τα διατύπωσα σωστά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Thanks michtaki... προφανώς θα κάνει και ο χάρτης Q2 2009???

 

Ρωτώ γιατί αυτή την στιγμή δεν έχω το navigon μαζί μου και όταν θα πάω σπίτι να έχω μια πλήρη εικόνα.

Ευχαριστώ πάντως για την γρήγορη απάντηση!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

baso4nano3 αφου εχεισ το μενου της ελλενης τα κανεις copy paste και τα βαζεις στην καρτα σου. μετα ανοιγης το .ini αρχειο της καρτας σου στο αρχικο μενου με το σειμιοματαριο του υπολογιστη σου και του οριζεις την διαδρομη στο καθενα προγραμμα .π.χ. STORAGE CART/IGO8/IGO8.ΕΧΕ , STOREGE CARD/DESTINATOR/MOBILE DESTINATOR .EXE (η οπως αλλιως το εχει γραμμενο το αρχειο exe το καθε προγραμμα). τα προγραμματα μπορεισ να τα βρεις και στο σαιτ thegreekz.com αφου κανεις εγραφη οπως εδω,και μαλιστα στην ενοτητα Handheld PCs and PDAs - Small Talk, Requestes / Αναζητήσεις και πατας εδω Handheld PCs and PDAs - Direct Downloads

και μην ξεχασεισ να βαλεις και τα settings ta καινουρια της ελενης για να δουλευη το μηχανακη σου καλυτερα

 

Επειδή έχω φάει τρελό ξεστράβωμα απο χτές, ζητάω βοήθεια! Δεν μπορώ να μπω σε navigon, dest, igo8 μέσω του μενού της Ελένης. Για ποιό .ini αρχείο μιλάς? Έχω ψάξει σε όλη την sd και αρχείο που να αναφέρει paths για να τα παραμετροποιήσω δεν βλέπω..

Αν υποθέσουμε οτι έχουμε μόνο τα γνήσια αρχεία του Navigon τότε στην sd βρίσκονται 3 φάκελοι: Manuals,NAVIGON, Pictures. Σωστά?

 

Στη συνέχεια ανοίγοντας τον φάκελο της Ελένης menu vista 2110max κάνουμε copy τα αρχεία του φακέλου και paste στη root της sd. Σωστά?

 

Άρα στο τέλος θα βλέπουμε στη root της sd τους 3 φακέλους της μαμάς που ανέφερα στην αρχή σύν όλα τα αρχεία απο τον φάκελο της Ελένης. Γιατί όταν ανοίξω τη συσκευή και βγώ στο desktop των "vista" αν πατήσω το κουμπί navigon, igo8 ή dest δεν ανοίγει τπτ και βγάζει Error?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν ανοίξω τη συσκευή και βγώ στο desktop των "vista" αν πατήσω το κουμπί navigon, igo8 ή dest δεν ανοίγει τπτ και βγάζει Error?

 

Αν δεν περάσεις τα προγράμματα στους αντίστοιχα ονοματισμένους φακέλους πως περιμένεις να στα ανοίξει; Που θα τα βρεί για να τρέξει;;

 

Τα μενού απλά υπάρχουν για να διευκολύνουν την εναλλαγή προγραμμάτων τα οποία ομως πρέπει πρώτα να υπάρχουν στην sd!!!

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν περάσεις τα προγράμματα στους αντίστοιχα ονοματισμένους φακέλους πως περιμένεις να στα ανοίξει; Που θα τα βρεί για να τρέξει;;

 

Τα μενού απλά υπάρχουν για να διευκολύνουν την εναλλαγή προγραμμάτων τα οποία ομως πρέπει πρώτα να υπάρχουν στην sd!!!

Ναι αυτό το ξέρω lol οκ, τα κατάφερα και άνοιξα το Navigon και Dest όπως είπα ξεστραβώθηκα απο χτές και δεν έβλεπα το αρχείο skin.ini όπου και του έδωσα τα σωστά paths στα αντίστοιχα κουμπιά.

 

Αυτό που παρατηρώ είναι οτι ενω τρέχανε στο nfspeedmenu τώρα το Navigon κολλάει και το dest ενω το βάζω και ψάχνει για δορυφόρο και μου λέει τον βρίσκει, στην επιστροφή μου στον χάρτη δείχνει αναμονή για gps..

 

Που θα πάει θα το βρώ,ίσως το dest 7 που έχω να μην κάνει με το vista menu. Θα ξαναψάξω και τα Forlinks..

πάντος συγχαρητήρια σε όλους για το μεράκι! Πολύ καλή δουλειά!!

Link to comment
Share on other sites

....αλήθεια, κουμπάκι για mio map δεν έχουμε?

 

Eγω χρησιμοποιώ το nfspeed μενού και εχει αν και δεν εχω το Miomap μέσα και ούτε σκοπεύω να το βάλω!

 

Αυτό που παρατηρώ είναι οτι ενω τρέχανε στο nfspeedmenu τώρα το Navigon κολλάει και το dest ενω το βάζω και ψάχνει για δορυφόρο και μου λέει τον βρίσκει, στην επιστροφή μου στον χάρτη δείχνει αναμονή για gps..

 

To dest αν λέει gps συνδεδεμένο νομίζω (ή κάπως έτσι) στις ρυθμίσεις gps τότε στον χάρτη καλά κάνει και βγάζει αυτο το μήνυμα, προφανώς ψάχνει δορυφόρους... Τωρα δεν το εχω εδώ για να σου πω ακριβώς τι λέει και μένα είναι στο αυτοκίνητο στο παρκιν και βαριέμαι να κατέβω να το πάρω!:rolleyes::whistle:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Που θα πάει θα το βρώ,ίσως το dest 7 που έχω να μην κάνει με το vista menu. Θα ξαναψάξω και τα Forlinks..

Το vista menu παει μια χαρα με το dest. :up:

....αλήθεια, κουμπάκι για mio map δεν έχουμε?

Παρε και κουμπακι Mio. :)

Υ.Γ.Προσπαθησε να μην κανεις συνεχομενες απαντησεις. Υπαρχει πολλαπλη παραθεση.

Link to comment
Share on other sites

Το vista menu παει μια χαρα με το dest. :up:

 

Παρε και κουμπακι Mio. :)

Υ.Γ.Προσπαθησε να μην κανεις συνεχομενες απαντησεις. Υπαρχει πολλαπλη παραθεση.

 

Νάσαι καλά σευχαριστώ πολύ!

 

πεντακόσιες φορές έχω διαβάσει οτι υπάρχει πολλαπλή παράθεση και πάντα το ξεχνάω. Έχεις δίκιο!:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι...

Εβαλα χθες το προγραμματάκι της Ελένης...

(MN 7.3.4.577 PNA files fur 480x272). Στο μενου έχει πίσω mercendes... ξέρετε πως αλλάζει να βάλω π.χ. άλλη μάρκα ή σκέτο χωρίς αυτή την εικόνα; Ευχαριστώ..

Εαν έχει ψάχνω για nissan micra και για Huinday (εάν είναι εφικτό φυσικά!).

 

Και κάτι ακόμη σημαντικό, προσπαθησα να βάλω τον χάρτη Q2 2009 και μου εμφανίζει ότι είναι illegal και μου κάνει reset από μόνο του. Μπορώ να βάλω με το 7.3.4 Q2 2009 map Ελληνικό και αν ναι πως;

Ευχαριστώ!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο πολλες ωρες ψαξιματος για την αντιμετωπιση του προβληματος " τα σημεια αφετηριας και προορισμου δεν ειναι προσπελασιμα", μαλλον βρηκα τη λυση με το παρακατω λινκ.

 

http://rs17cg.rapidshare.com/files/233663687/6704954/Nikos_Dest7.rar

 

Δοκιμαστε το οσοι εχετε το ιδιο προβλημα και πειτε μας τι εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο πολλες ωρες ψαξιματος για την αντιμετωπιση του προβληματος " τα σημεια αφετηριας και προορισμου δεν ειναι προσπελασιμα", μαλλον βρηκα τη λυση με το παρακατω λινκ.

 

http://rs17cg.rapidshare.com/files/233663687/6704954/Nikos_Dest7.rar

 

Δοκιμαστε το οσοι εχετε το ιδιο προβλημα και πειτε μας τι εγινε.

 

Φίλε μου σ'ευχαριστώ, παίζει άψογα! Μήπως θα μπορούσες να μας πεις τι άλλαξες; Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα υπάρχει και στο Dest8...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...