Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά ξεκολλήστε επιτέλους με το destinator ψαξτε και λίγο στα φορουμ του destinator.

Εγώ αυτό που έχω να καταθέσω είναι ότι αυτό το πσκ χρησιμοποίησα το 2100 αλλά με το λογισμικό της Ελένης του 7310 me ta kainoyrgia settings και πραγματικά ήταν απλά ΑΨΟΓΟ σε όλα! Γρήγορους επαναπροσδιορισμούς ο χάρτης λειτουργούσε φοβερά το my routes τρομερό οι διαδρομές που έβγαζε επίσης η κάλυψη το ίδιο! Το έβαλα σε όλη την Χαλκιδική αλλά και από Θεσσαλονίκη Αθηνά μέσα στην πόλη επίσης αλλά και στην Πάτρα! Ειλικρινά δεν το περίμενα τόσο καλό! Αυτό που προτείνω επειδή βλέπω κάποιους που θέλουν να το αγοράσουν το προτείνω ανεπιφύλακτα γιατι με 145 ευρο <(η αγορά του 2100 ) βάζεις λογισμικό 350 ευρο ΑΨΟΓΟ!! Το μονό που δεν έχει είναι Bluetooth αλλά….μην είσαστε και πλεονέκτες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά ξεκολλήστε επιτέλους με το destinator ψαξτε και λίγο στα φορουμ του destinator.

Εγώ αυτό που έχω να καταθέσω είναι ότι αυτό το πσκ χρησιμοποίησα το 2100 αλλά με το λογισμικό της Ελένης του 7310 me ta kainoyrgia settings και πραγματικά ήταν απλά ΑΨΟΓΟ σε όλα! Γρήγορους επαναπροσδιορισμούς ο χάρτης λειτουργούσε φοβερά το my routes τρομερό οι διαδρομές που έβγαζε επίσης η κάλυψη το ίδιο! Το έβαλα σε όλη την Χαλκιδική αλλά και από Θεσσαλονίκη Αθηνά μέσα στην πόλη επίσης αλλά και στην Πάτρα! Ειλικρινά δεν το περίμενα τόσο καλό! Αυτό που προτείνω επειδή βλέπω κάποιους που θέλουν να το αγοράσουν το προτείνω ανεπιφύλακτα γιατι με 145 ευρο <(η αγορά του 2100 ) βάζεις λογισμικό 350 ευρο ΑΨΟΓΟ!! Το μονό που δεν έχει είναι Bluetooth αλλά….μην είσαστε και πλεονέκτες!!!!!

 

Κανένα κόλλημα έφαγε;;

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Νικο το μενου vista της eleniko ξεκλιδωνει το 2100 max η οχι?

και για τους φιλους στο forum το 2100 max δουλευει και με 8 giga καρτα δοκιμασμενο (lexar class 4 )

 

Και βεβαια το ξεκλειδωνει αφου τα 2100 και 2110 εκτος απο τους χαρτες ειναι ιδια.

 

Ρε παιδιά ξεκολλήστε επιτέλους με το destinator ψαξτε και λίγο στα φορουμ του destinator.

Εγώ αυτό που έχω να καταθέσω είναι ότι αυτό το πσκ χρησιμοποίησα το 2100 αλλά με το λογισμικό της Ελένης του 7310 me ta kainoyrgia settings και πραγματικά ήταν απλά ΑΨΟΓΟ σε όλα! Γρήγορους επαναπροσδιορισμούς ο χάρτης λειτουργούσε φοβερά το my routes τρομερό οι διαδρομές που έβγαζε επίσης η κάλυψη το ίδιο! Το έβαλα σε όλη την Χαλκιδική αλλά και από Θεσσαλονίκη Αθηνά μέσα στην πόλη επίσης αλλά και στην Πάτρα! Ειλικρινά δεν το περίμενα τόσο καλό! Αυτό που προτείνω επειδή βλέπω κάποιους που θέλουν να το αγοράσουν το προτείνω ανεπιφύλακτα γιατι με 145 ευρο <(η αγορά του 2100 ) βάζεις λογισμικό 350 ευρο ΑΨΟΓΟ!! Το μονό που δεν έχει είναι Bluetooth αλλά….μην είσαστε και πλεονέκτες!!!!!

 

Μια παρακληση. Σε μια επομενη δοκιμη μεσα στη πολη προσπαθησε να το τρελανεις λιγο στριβοντας διαδοχικα σε δυο τρια στενα (εκτος διαδρομης). Εγω οποτε το εχω κανει με δυο διαφορετικα μηχανακια 2100 και 2110 με βρισκει παλι αφου περασει κανενα λεπτο και εχω σταματησει τις τριπλες. Διαφορετικα δεν νομιζω να υπηρχε ο λογος η εταιρια να βαλει στο 7310 διπλασια ram και κατα πολυ μεγαλυτερο επεξεργαστη. Ειναι σαν να βαζεις σε pentiumIII ta Vista.

Οσο για το destinator, παρολο που δεν το συμπαθω σαν προγραμμα, δεν μπορω να μη το παραδεχτω για τους χαρτες του και για τη χαραξη διαδρομης που τη θεωρω, ισως τη καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Νικο δηλαδη χανω την εγγυηση η με την καρτα τησ μανασ του επανερχεται παλι κανονικα;

οσο για τισ τριπλεσ που λεσ και μενα τα ιδια κανει το 2100 max καταλλα ειναι αψογο. το τελευταιο που μενει ειναι μηπωσ μπορει να χρεισημοποιηση μνημη απο την ιδια την καρτα λογω του οτι ειναι windows . αν γινει κατι πανω σε αυτο θα ειδοποιησω

Link to comment
Share on other sites

Και Μια παρακληση. Σε μια επομενη δοκιμη μεσα στη πολη προσπαθησε να το τρελανεις λιγο στριβοντας διαδοχικα σε δυο τρια στενα (εκτος διαδρομης). Εγω οποτε το εχω κανει με δυο διαφορετικα μηχανακια 2100 και 2110 με βρισκει παλι αφου περασει κανενα λεπτο και εχω σταματησει τις τριπλες. Διαφορετικα δεν νομιζω να υπηρχε ο λογος η εταιρια να βαλει στο 7310 διπλασια ram και κατα πολυ μεγαλυτερο επεξεργαστη. Ειναι σαν να βαζεις σε pentiumIII ta Vista.

Οσο για το destinator, παρολο που δεν το συμπαθω σαν προγραμμα, δεν μπορω να μη το παραδεχτω για τους χαρτες του και για τη χαραξη διαδρομης που τη θεωρω, ισως τη καλυτερη.

 

Ακριβώς! Αν το παιδέψεις ετσι, ή κάνεις μια αναστροφή στο άσχετο, πάρει περίπατο η πλοήγηση για τα επόμενα 2 λεπτά, σε μενα εχει κολλήσει και τελείως μια δόση

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Νικο δηλαδη χανω την εγγυηση η με την καρτα τησ μανασ του επανερχεται παλι κανονικα;

οσο για τισ τριπλεσ που λεσ και μενα τα ιδια κανει το 2100 max καταλλα ειναι αψογο. το τελευταιο που μενει ειναι μηπωσ μπορει να χρεισημοποιηση μνημη απο την ιδια την καρτα λογω του οτι ειναι windows . αν γινει κατι πανω σε αυτο θα ειδοποιησω

 

Δεν χανεις καμια εγγυηση. Οτι κανεις το κανεις στην καρτα. Εχεις παντα backup τα αρχεια της μαμας καρτας ή χρεισιμοποιεις μια αλλη καρτα (που σιγουρα χρειαζεται να ειναι και μεγαλυτερη). Αν χρειαστει (να μην χρειαστει) σερβις αλλαζεις αρχεια ή καρτες ενα resetακι και εισαι νομιμος

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σας λέω το τρέλανα! Δεν μου κόλλησε πουθενά! Πολλές φορές έστριβα λάθος επίτηδες και ήταν άψογο! Με τα καινούργια settings βέβαια .δεν κολαγε λέμε ούτε 3 δευτερόλεπτα αφού πολλές φορές δεν καταλάβαινα ότι έχει κάνει επαναπροσδιορισμό.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σας λέω το τρέλανα! Δεν μου κόλλησε πουθενά! Πολλές φορές έστριβα λάθος επίτηδες και ήταν άψογο! Με τα καινούργια settings βέβαια .δεν κολαγε λέμε ούτε 3 δευτερόλεπτα αφού πολλές φορές δεν καταλάβαινα ότι έχει κάνει επαναπροσδιορισμό.

 

Το αγοραζω τωρα οσο οσο :w00t:

Link to comment
Share on other sites

ρε sikabala μηπως τρεχεις το 7.3 και οχι το 7.4 ; αλλιως βλεπω να βγαζεις το μηχανημα σε πληστηριασμο

 

οχι παιδια το 7.4 τρεχω! και μαλιστα εχτεσ ημουν αθηνα και το ελιωσα παλι. καλα εσας δεν λειτουργει??????????εχετε βαλει τα καινουργια σετινκσ????μαλιστα το εδωσα και στον πατερα μου που σαν πιο μεγαλοσ δεν πολυ σκαμπαζει και δεν του δημιουργησε κανενα προβλημα!εαν ηταν και τον μπερδευε θα με ειχε κατσαδιασει τρελα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια το 7.4 τρεχω! και μαλιστα εχτεσ ημουν αθηνα και το ελιωσα παλι. καλα εσας δεν λειτουργει??????????εχετε βαλει τα καινουργια σετινκσ????μαλιστα το εδωσα και στον πατερα μου που σαν πιο μεγαλοσ δεν πολυ σκαμπαζει και δεν του δημιουργησε κανενα προβλημα!εαν ηταν και τον μπερδευε θα με ειχε κατσαδιασει τρελα!!!!!!

 

Σε μένα τα κολλήματα που εκανε χτες ήταν της τάξης των 15-20" χωρίς να σταματήσω να κινούμαι, αλλά και πάλι μου έχει κολλήσει και εντελώς 2-3 φορές..:confused:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανα skin με άλλο χρώμα για το interface του ΜΝ7.4?

πολύ μαύρο αυτό που έχω:p

 

Κανεις και οικονομια. Λιγοτερη καταναλωση, λιγοτερη φορτιση, λιγοτερη ατμοσφαιρικη ρυπανση. Με αλλα λογια καταπολεμας το φαινομενο του θερμοκηπιου μ' αυτο το skin. :)

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα του 7.3 με την 7.4 ???

 

Οι διαφορες ειναι αρκετες. Οι κυριοτερες ειναι οτι η εκδοση 7.4 υποστηριζει τρισδιαστατα γραφικα (Panorama View 3D) και στην ευρεση διαδρομης σου δινει αν θες τρεις επιλογες (MyRoutes). Το 7.3 παιζει στο 7210 και το 7.4 στο 7310.

Αν εχεις 21ΧΧ η 7.3 παει σφαιρα. Η 7.4 χμμμ.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση;Κάποια βλακεία έγινε και μου χάλασε η SD Card του Navigon 2110!Υπάρχει μήπως τρόπος να βρώ τα αρχεία μουόπως θα έπρεπε να ΄ναι και να τα αποθηκεύσω στην νεα κάρτα που αγόρασα;
Ante de 8a mas katsei to Lotto...?
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορες ειναι αρκετες. Οι κυριοτερες ειναι οτι η εκδοση 7.4 υποστηριζει τρισδιαστατα γραφικα (Panorama View 3D) και στην ευρεση διαδρομης σου δινει αν θες τρεις επιλογες (MyRoutes). Το 7.3 παιζει στο 7210 και το 7.4 στο 7310.

Αν εχεις 21ΧΧ η 7.3 παει σφαιρα. Η 7.4 χμμμ.

 

Μπορω να βαλω στο navigon 2100max την εκδοση 7.3 & από πού την κατεβαζω? Από ότι θυμάμαι το update που εκανα από την navigon εβαλε την 7.0.ΧΧ νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να βαλω στο navigon 2100max την εκδοση 7.3 & από πού την κατεβαζω? Από ότι θυμάμαι το update που εκανα από την navigon εβαλε την 7.0.ΧΧ νομιζω

 

Ρίξε μια ματιά εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2778745#post2778745

Κάνουμε πάντα Backup της γνήσιας κάρτας

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά . πρόκειται να ταξιδεύσω Τουρκία , μήπως κάποιος ξέρει να μου πεί που μπορώ να βρώ τον χάρτη της Τουρκίας για το navigon 2110 MAX???

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια τοσο καιρο χρησιμοποιουσα rye 5303!! με dest 7!!! μια χαρα ηταν!! μολις επεσε στα χερια μου ομως ενα 2100 με ελληνικους χαρτες!! 150 ευρω το πηρε ο φιλος μου.λοιπον προσπαθησα να διαβασω το τοπικ αλλα κουραστηκα μετα την 10 σελιδα και και μπερδευτηκα!!! θελω να περασω dest 7 h 8 igo,και γενικα οποιο προγραμμα μπαινει!! σε μια καρτα καινουργια 2ρα!!!! τι κανω???

εδω δεν βρισκω τα dest!!!που τα ψαχνω????? ας μουθ στειλει καποιος p.m!!!!!! να συννενοηθουμε καλυτερα!!!! εχω μπερδευτει τα μεγιστα!!!!! και το Menu elleniko που κατεβασα γιατι ειναι???? τι κερδιζω???περιβαλλον windows??? αν το αντιγραψω στην καινουργια καρτα μετα τους χαρτες που τους περναω????? πελαγωσα το rye copy-paste ηταν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παιδια εχθες αγορασα ενα μεταχειρισμενο 2100..

 

Απ οτι μου πε το παιδι που μου το δωσε εχει βαλει μεσα την καινουργια εκδοση ναβιγκον αυτη θα ναι η 7.4 λογικα σωστα?

Αυτη λοιπον μου λαγγαρει πολλες φορες ας πουμε αν πατησω τελος πλοηγησης laggαρει μπορει και ενα λεπτο και μολις περασει το λεπτο τις εκτελει ολες τις εντολες μαζι..

Αν βαλω την 7.3 τι διαφορες θα εχω? Τι θα χασω σε σχεση με αυτη που εχω τωρα?

Θα μου πηγαινει σφαιρα σιγουρα η υπαρχει περιπτωση να ειναι προβλημα της συσκευης?

 

Επισης ηθελα να ρωτησω πως μπορω να βαλω στο 2100 το ndrive?

 

Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εχει κανεις τα γνησια αρχεια της καρτας να μου τα στειλει η να τα ανεβασει καπου? Η αν ξερετε που θα τα βρω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εχει κανεις τα γνησια αρχεια της καρτας να μου τα στειλει η να τα ανεβασει καπου? Η αν ξερετε που θα τα βρω?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2788447#post2788447

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...