Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν εχεις Navigon ολα τα αλλα ειναι μουφες!τελος!μην τρελενεστε με αλλα προγραμματα πλεον!

 

Δεν νομιζω οτι εχεις δικιο. Το Igo ειναι ακομη καλυτερο σαν προγραμμα.

@jogatore βρηκες ακρια με τους χαρτες; Αν οχι πες μου

 

@michtaki έκανες reset; αν ναι δειξε το ini και τους φακελους της storage card

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομιζω οτι εχεις δικιο. Το Igo ειναι ακομη καλυτερο σαν προγραμμα.

@jogatore βρηκες ακρια με τους χαρτες; Αν οχι πες μου

 

@michtaki έκανες reset; αν ναι δειξε το ini και τους φακελους της storage card

 

Brika niko ... to block tou mozila eftege.

Eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

Οταν βαζω να τρεξει το ozi μου ζητα κωδικο ,ξερει κανεις πως μπαινει το πληκτρολογιο για να τον γραψω τον καταραμενο? Μεσα απο το skin της ελενης δεν εβγαλα ακρη ουτε μπορεσα να δω αν υπαρχει εφαρμογη για πληκτρολογιου.
Link to comment
Share on other sites

Οταν βαζω να τρεξει το ozi μου ζητα κωδικο ,ξερει κανεις πως μπαινει το πληκτρολογιο για να τον γραψω τον καταραμενο? Μεσα απο το skin της ελενης δεν εβγαλα ακρη ουτε μπορεσα να δω αν υπαρχει εφαρμογη για πληκτρολογιου.

 

Αν χρησιμοποιείς το μενού των vista υπάρχει πληκτρολόγιο.

Ακολούθησε: έναρξη/system/windows CE/Storage Card/Programme/ToggleInputPanel

Για να κλείσει επαναλαμβάνεις

Link to comment
Share on other sites

Nikos ενοεις να εχω λειτουργικο vista στον υπολογιστη μου και να συνδεομαι μεσω activesync με το gps ?γιατι δυστυχως εχω χρ και το sync δεν κανει τιποτε.

.

Link to comment
Share on other sites

Nikos ενοεις να εχω λειτουργικο vista στον υπολογιστη μου και να συνδεομαι μεσω activesync με το gps ?γιατι δυστυχως εχω χρ και το sync δεν κανει τιποτε.

.

 

Οχι στον υπολογιστη. Ενοω το μενου της eleniKo: ΜΕΝΟΥ 2110ΜΑΧάκι για το 21ΧΧ. Post #629

Πραγματι πολυ καλο. Κατα τη γνωμη μου το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Nιko σ'ευχαριστω πολυ ,καταλαβα τι λες .Δυστυχως δεν υπαρχει το αντοιστοιχο post στο rapid πλεον .Θα σου ηταν κοπος , αν το εχεις ,να μου το εστελνες.το email ειναι DIMUSAL@YAHOO.COM Αν λογω μεγεθους δεν γινεται ,παλι ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Nιko σ'ευχαριστω πολυ ,καταλαβα τι λες .Δυστυχως δεν υπαρχει το αντοιστοιχο post στο rapid πλεον .Θα σου ηταν κοπος , αν το εχεις ,να μου το εστελνες.το email ειναι DIMUSAL@YAHOO.COM Αν λογω μεγεθους δεν γινεται ,παλι ευχαριστω.

 

 

Το ΜΕΝΟΥ 2110ΜΑΧάκι vista της eleniKo βρισκεται για οποιον το θελει μεχρι να γυρισει η Ελενη απο τις διακοπες και διορθωσει το link ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που θα βρω τα καινούργια settings που ανέβασε η eleniko για το 7.4? Το link που δινει δυστυχως δεν υπάρχει. Αν μπορούσε να μου το στείλει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που θα βρω τα καινούργια settings που ανέβασε η eleniko για το 7.4? Το link που δινει δυστυχως δεν υπάρχει. Αν μπορούσε να μου το στείλει καποιος?

 

 

Εδώ θα τα βρεις!!!!

http://rapidshare.com/files/239551193/Settings.rar

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα τα βρεις!!!!

http://rapidshare.com/files/239551193/Settings.rar

 

ευχαριστώ πολύ!!!

Φαντάζομαι αντικαθιστώ τα αρχεία αυτά με τα παλια. Διορθώνεται με αυτά τα

setings ο επαναυπολογισμός διαδρομής που ηταν απελπιστικά αργός?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, μήπως μπόρεσε κανείς να εγκαταστήσει το garmin πάνω στο navigon 2110 max? Ή δεν υπάρχει καθόλου ελπίδα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, μήπως μπόρεσε κανείς να εγκαταστήσει το garmin πάνω στο navigon 2110 max? Ή δεν υπάρχει καθόλου ελπίδα?

 

ΕΓΩ ΟΧΙ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΑΘΗΣΑ.

Το τρεχει αλλα δεν βρισκει gps αυτο ειναι το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και συγχαρητηρια σε ολους για την πολυ καλη δουλεια που γινεται, με ιδιαιτερη μνεια στην EleniKo, με το υπεροχο "menu_vista_2110max" που μας εδωσε.

Εχω και εγω εδω και 1 εβδομαδα το 2110max (εκανα backup της μαμισιας καρτας και update, την αντεγραψα σε μια Lexar 4gb -τωρα χρησιμοποιω την τεσσαρα-) και ξεκινωντας απο την αρχη του φορουμ εγκατεστησα κατα σειρα ολα τα καλουδια που βρηκα (activea, nfSpeedMenu, και οτι αλλο βρηκα...),και τωρα ειμαι στο "2110Max Menu σε Vista look" απο EleniKo για το οποιο θα ηθελα, αν ειναι δυνατον, μερικες απαντησεις-λυσεις.

 

1. Προς

Mythozz

Παλαιό 19 Μάι. 2009, 15:58

#630 Κορυφή

Ελένη άψογο το μενού. Είναι λίγο στα Γερμανικά κάποια τμήματά του, αλλά έκανα τις απαραίτητες αλλαγές στο Skin.ini.

Μηπως θα μπορουσες να δωσεις τις αλλαγές απο τα γερμανικα, που εκανες στο Skin.ini ή και οτι αλλο?

 

2. Οταν ξεκιναω το DESTINATOR "Nikos_Dest7.rar-αυτο εχω εγκαταστησει" μου βγαζει "RESIZE MAP, NOT ENOUGH MEMORY" και με δυο κλικ στο "Χ" μπαινει στο DESTINATOR. Αυτο δεν το κανει παντα. Αυτο εχει σχεση με το μεγεθος της SD ή με την μνημη του μηχανηματος?

 

3.To

firmware update για τα 2100/2100 max, v1.0707.0409
κανει και για το 2110ΜΑΧ, γιατι ποιο πανω γραφει
2100/2100 max
. Εγω παντως δεν καταφερα να το κανω να φανει πανω αριστερα στην οθονη παρ ολο που ακολουθησα τις οδηγιες

and64

29 Μάι. 2009, 14:22

#686

Θέμα: Firmware update

Βγήκε νεο firmware update για τα 2100/2100 max, v1.0707.0409.

 

Η διαδικασία ειναι σχετικά απλή: κατεβάζουμε το αρχείο από εδώ, το αποσυμπιέζουμε και πετάμε χύμα στην κάρτα όλα τα αρχεία που περιέχει ο φάκελος v1.0707.0409. Στη συνεχεια κάνουμε ενα hard reset πατώντας το reset button στο κάτω μέρος μια φορά και κρατώντας στη συνέχεια το power για μερικά δευτερόλεπτα πατημένο. Η συσκευή επαννεκινεί και ενω συνεχίζουμε να κρατάμε το power πατημένο, εμφανίζεται ενα countdown και ενα μηνυμα που μας προειδοποιεί οτι αν συνεχίσουμε να το πατάμε θα γινει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στη συσκευή. Μολις το countdown τελειώσει, λέει "waiting for power in" ή καπως έτσι και τότε βάζουμε το καλώδιο usb και αφήνουμε το power. Θα αρχισει να διαβάζει από την κάρτα, οταν γεμίσει η μπάρα είμαστε έτοιμοι! Θα κάνει restart μονο του και πλέον στην πάνω αριστερή γωνία θα πρέπει να βγάζει 1.0707.0409!! Μετα το restart θα χρειαστει να γίνει ενα καλιμπράρισμα της οθόνης και τίποτε άλλο. Ξαναβάζοντας την άλλη κάρτα (οσοι εχουν) ή ξαναπερνώντας τα αρχεία πάλι στην ίδια ολα θα πρέπει να δουλεύουν όπως πριν!

 

Επισης θα μπορουσε καποιος να στειλει και αλλα καλ@@δια (igo... κλπ) με pm? και γενικα οτι αλλο που θα μπορουσε να βελτιστοποιηση (satfix, 3d ... κλπ), να ομορφηνει και να κανει λειτουργικοτερο το μηχανακι.

 

Ευχαριστω για την υπομονη σας

Link to comment
Share on other sites

3.κανει και για το 2110ΜΑΧ, γιατι ποιο πανω γραφει . Εγω παντως δεν καταφερα να το κανω να φανει πανω αριστερα στην οθονη παρ ολο που ακολουθησα τις οδηγιες

 

 

Επισης θα μπορουσε καποιος να στειλει και αλλα καλ@@δια (igo... κλπ) με pm? και γενικα οτι αλλο που θα μπορουσε να βελτιστοποιηση (satfix, 3d ... κλπ), να ομορφηνει και να κανει λειτουργικοτερο το μηχανακι.

 

Ευχαριστω για την υπομονη σας

 

To firmware κάνει και για 2110 εγω εκανα λάθος όπως πληκτρολογούσα, αν μπορεί κάποιος mod να το διορθώσει... Γενικά οτι ισχύει για το 2100 ισχύει και για το 2110 γιατί από κάτω το ίδιο μηχάνημα είναι;)

 

Δοκίμασες με την μικρή κάρτα της μάνας του να το περάσεις;; Σου έβγαλε το μήνυμα για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;;

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα... τι γνώμη έχεις σηκώνει 8αρα sd ???

Γιατι με το προγραμμα της Ελενης και βαζοντας το iGo8 δεν μενει χωρος για το ΤομΤομ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα... τι γνώμη έχεις σηκώνει 8αρα sd ???

Γιατι με το προγραμμα της Ελενης και βαζοντας το iGo8 δεν μενει χωρος για το ΤομΤομ !!!!!

 

Εχω διαβάσει νομίζω οτι έχουν κάποιοι 8αρα αλλά μην το παρακάνεις και πας για 16!

 

Αυτή φαινεται καλή για τα λεφτά που έχει και νομίζω και κάποιος από εδω εχει ocz και την διαβάζει κανονικά...

Αν θες να το παίξεις (σχετικά) εκ του ασφαλούς τότε πας σε sandisk αλλα ειναι πιο ακριβές: class 4 class 6 (αντίστοιχη της ocz)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβάσει νομίζω οτι έχουν κάποιοι 8αρα αλλά μην το παρακάνεις και πας για 16!

 

Αυτή φαινεται καλή για τα λεφτά που έχει και νομίζω και κάποιος από εδω εχει ocz και την διαβάζει κανονικά...

Αν θες να το παίξεις (σχετικά) εκ του ασφαλούς τότε πας σε sandisk αλλα ειναι πιο ακριβές: class 4 class 6 (αντίστοιχη της ocz)

 

Ευχαριστώ... περισσοτερο για εδω http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553971

ή εδω http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553905

 

θα έλεγα..... πιστευω να μην υπαρχει προβλημα... αν και τωρα kingston εχω

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανεις αν στο Eleni final 7.4.0 , μπορούμε να αντικαταστήσουμε το εικονιδιο του TomTom με αυτο του Dest και τι μετετροπη πρέπει να γίνει και πως ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιο ΤομΤομ να βαλω στο Navigon 2100max ? καποια που βρηκα δεν πεξανε, υπαρχει κατι εδω η αλλου.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...