Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα σε όλους.Ήθελα απλά να ρωτήσω αν κάποιος έχει εγκαταστήσει το igo8 που τόσα καλά λόγια έχω ακούσει και δει από φωτογραφίες σε NAVIGON 2100 MAX με το μενουδάκι που παραθέτουν κάποια παιδιά εδώ μέσα!!!Αν ναι ρε παιδιά θα ήθελα μερικές οδηγίες αν είναι εύκολο και ένα link με ένα δοκιμασμένο και σωστό igo8.Ειλικρινά είμαι χρήστης της σελίδας όχι πάνω από μήνα και ήδη με έχετε βοηθήσει φοβερά!Έπαθα πάντως πλάκα με τις φωτογραφίες κάποιου παιδιού που είχε με το igo8 και αυτός είναι ο λόγος που θέλω να το τοποθετήσω μέσα στο NAVIGON 2100 με το μενουδάκι που είδα.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σε όλους τους φίλους και ένα μεγάλο μπράβο για το forum μας. εδώ και λίγες μέρες είμαι χρήστης του 2100 max. θεωρώ ότι έχει την καλύτερη ποιότητα από πολλά gps που δοκίμασα. αφού το ξεκλείδωσα, πέρασα το Destinator 7. όμως όταν ενεργοποιείται το Destinator 7 και κάνω πλοήγηση δεν μπορώ να έλεγχο τον ήχο από το αντίστοιχο εικονίδιο... γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο;; τέλος ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να βρω το miomap 2008 και igo ;;;; ευχαριστώ παιδιά εκ τον προτέρων...καλές μας και ασφαλείς διαδρομές....

Vale to Dest 8 na sw8eis....

Gnwsth h mal**** sto 7 gia thn entash ths fwnhs..

:D

 

Τί πρόβλημα έχει δλδ?? :blink:

Μήπως το skin που έχεις δεν υποστηρίζει την ανάλυση 480x272 και γι' αυτό δεν είναι ευθυγραμμισμένη η μπάρα ελέγχου της έντασης? Μη λέμε κι ό,τι θέλουμε... :shifty:

Για το MioMap και το iGO δεν θα απαντήσω, έχει ξαναρωτηθεί πολλάκις και όποιος βαριέται να κάνει ένα search στο thread ή στο google να πάει να τα αγοράσει στην τελική...

Όσο για το Destinator 8, δεν υπάρχει επίσημο και το έχουμε ξαναπεί.

 

Παιδιά καλησπέρα σε όλους.Ήθελα απλά να ρωτήσω αν κάποιος έχει εγκαταστήσει το igo8 που τόσα καλά λόγια έχω ακούσει και δει από φωτογραφίες σε NAVIGON 2100 MAX με το μενουδάκι που παραθέτουν κάποια παιδιά εδώ μέσα!!!Αν ναι ρε παιδιά θα ήθελα μερικές οδηγίες αν είναι εύκολο και ένα link με ένα δοκιμασμένο και σωστό igo8.Ειλικρινά είμαι χρήστης της σελίδας όχι πάνω από μήνα και ήδη με έχετε βοηθήσει φοβερά!Έπαθα πάντως πλάκα με τις φωτογραφίες κάποιου παιδιού που είχε με το igo8 και αυτός είναι ο λόγος που θέλω να το τοποθετήσω μέσα στο NAVIGON 2100 με το μενουδάκι που είδα.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Από ό,τι θυμάμαι, screenshots του iGO δεν έχουν ανέβει στο thread.

Αν εννοείς αυτό το launcher, όπως γράφω εκεί "Δεν περιλαμβάνεται κανένα GPS software, μόνο το menu". Κατεβάζεις το nfSpeedMenu.rar (219 KB), κάνεις extract και αντιγραφή στην SD κάρτα. Soft reset από την οπή στο κάτω μέρος της συσκευής και θα δεις το menu.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ απλά ζήτησα ένα link από igo8 που να δουλεύει σωστά με navigon 2100 ΜΑΧ και κάποιες μικρολεπτομέρειες σχετικα με το πως θα βάλω το μενού με την επιλογή σε navigon-igo8 και όποιο άλλο μελλοντικό πρόγραμμα ίσως μπει.Δεν κατέχω πολλά από το αντικείμενο αλλά προσπαθώ να σας παρακολουθήσω.Αν λοιπόν κάποιος φίλος έχει την καλή διάθεση να μου δώσει ένα σωστό link για IGO8 και κάποιες απλές οδηγίες θα του είμαι υπόχρεως.Ζητώ συγνώμη και πάλι αν γίνομαι κουραστικός!

 

Με εκτίμηση πάντα προς όλους....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...ηθελα να ρωτησω...εχω ξεκλειδωσει κανονικα το μηχανημα...ο χαρτης του MIO-MOOV 150 λειτοθργει κανονικα αν τον περασω??? γνωριζει καποιος??? ευχαριστω πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Application navigon.exe has performed an illegal operation and will be shut down.If the problem persist contact the program vendor.

Program:navigon.exe

Exception:0xC0000005

Adress:0009CE58

Και εμένα μου βγάζει αυτό το μήνυμα όταν ανοίγω το navigon.exe :wacko:

Μήπως έχει λυθεί το παραπάνω πρόβλημα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου βγάζει αυτό το μήνυμα όταν ανοίγω το navigon.exe :wacko:

Μήπως έχει λυθεί το παραπάνω πρόβλημα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΧΑΡΤΗ Q1 2009 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΡΧΕΙΑ Η" ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ VERSION ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ.

ΠΧ. ΓΙΑ 7.3.1 Η¨" 7.0ΧΧ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΚΑΝΕ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ VER.

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα ότι δε μου εμφανίζει τα όρια ταχύτητας. :confused: Και απότι θυμάμαι πρέπει να έσβησα κάποια εικονίδια και έναν φάκελο. :O Μήπως τον έχει κανένας για να τον ανεβάσει; Ξέρει κανείς τι λείπει και δεν εμφανίζονται τα όρια ταχύτητας;
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΧΑΡΤΗ Q1 2009 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΡΧΕΙΑ Η" ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ VERSION ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ.

ΠΧ. ΓΙΑ 7.3.1 Η¨" 7.0ΧΧ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΚΑΝΕ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ VER.

 

Δε νομίζω να είναι αυτό γιατί είναι οι μανίσιοι χάρτες με το μανίσιο λειτουργικό, απλά όταν πρόσθεσα και άλλα προγράμματα πλοήγησης μου πέταξε αυτό το μήνυμα!!! Δηλαδή δεν πείραξα καθόλου το navigon... Νομίζω ότι κάτι με το gps port έχει να κάνει, πιθανώς να αλλάχθηκε κάποια ρύθμιση... Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να είναι... Παρεπιπτόντως ποια είναι το gps port και το bradwith στο 2110 max?

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα ότι δε μου εμφανίζει τα όρια ταχύτητας. :confused: Και απότι θυμάμαι πρέπει να έσβησα κάποια εικονίδια και έναν φάκελο. :O Μήπως τον έχει κανένας για να τον ανεβάσει; Ξέρει κανείς τι λείπει και δεν εμφανίζονται τα όρια ταχύτητας;

Άκυρο, πρέπει να ήταν bug της 7.3.6 έκδοσης στο 1200... Βγήκε νέα αναβάθμιση 7.3.7 και πλέον εμφανίζονται κανονικά τα όρια ταχύτητας. :)

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι αυτό γιατί είναι οι μανίσιοι χάρτες με το μανίσιο λειτουργικό, απλά όταν πρόσθεσα και άλλα προγράμματα πλοήγησης μου πέταξε αυτό το μήνυμα!!! Δηλαδή δεν πείραξα καθόλου το navigon... Νομίζω ότι κάτι με το gps port έχει να κάνει, πιθανώς να αλλάχθηκε κάποια ρύθμιση... Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να είναι... Παρεπιπτόντως ποια είναι το gps port και το baudrate στο 2110 max?

 

Την βοήθειά σας παρακαλώ γιατί την χρειάζομαι άμεσα!!! Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κατι ρε παιδια το 2100 μαξ κλεινει τελειως γιατι δεν μπορω να το κλεισω εντελως και μου μαμαει την μπαταρια
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κατι ρε παιδια το 2100 μαξ κλεινει τελειως γιατι δεν μπορω να το κλεισω εντελως και μου μαμαει την μπαταρια

Πατάς το κουμπάκι του κλεισίματος για 6-7δευτερόλεπτα συνεχόμενα. ;)

 

Έτσι όμως θα κάνει περισσότερο χρόνο για να συνδεθεί με τους δορυφόρους όταν το ξαναανοίξεις.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς το κουμπάκι του κλεισίματος για 6-7δευτερόλεπτα συνεχόμενα. ;)

 

Έτσι όμως θα κάνει περισσότερο χρόνο για να συνδεθεί με τους δορυφόρους όταν το ξαναανοίξεις.

 

Αυτο που με απασχολει ειναι η μπαταρια του.Το παταω για 6-7 δευτ αλλα μενει σε stand by mode δεν κλεινει τελειως οπως το 1100?

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα!!

Μολις εγινα κ εγω κατοχος του Navigon 2110 max και ειμαι πολυ ευχαριστημενος προς το παρον...

Καταφερα να περασω και αλλα προγραμματα (Destinator 7 και iGO) συμφωνα με τις οδηγιες του activea.

Θα ηθελα ομως να σας ρωτησω κατι: Προσπαθω να αναπαραγω avi αρχεια και δυστυχως με αυτους τους player δεν γινεται τπτ.

Δοκιμασα να κατεβασω τον Core Player και το Pocket TV που αναφερονται στο φορουμ αλλα δυστυχως δεν εχω βρει καποια μορφη που να μπορω να την εγκαταστησω. Οτι περναω μου εμφνιζει ενα παραθυρο που λεει οτι δεν ειναι συμβατο με τα windows CE.

 

Θα μπορουσα να εχω τα φωτα σας?? Ισως καποιο λινκ απο καποιο προγραμμα συμβατο...

 

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετώ ολα τα μέλη του φόρουμ. Έχω ενα Navigon 2100max. Δεν είχα κανένα πρόβλημα εδώ και 5 μήνες. Σήμερα το ανοίγω πατάω πλοήγηση και ξαφνικά μου πετάει το μήνυμα ότι δεν μπορεί να βρει τον χάρτη. Μήπως έχουν χαθεί κάποια αρχεία από μέσα, αν και δεν τα έχω πειράξει. Μπορει κάποιος να μου στείλει αυτά τα αρχεία, μήπως λυθεί αυτό το πρόβλημα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

 

EDIT: Λύθηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, το launchpad αυτό είναι παμπάλαιο και κακάσχημο... :p

Εγώ κατέβασα το nfSpeedMenu v1.23 των navifriends.com, έκανα μερικές τροποποιήσεις στα αρχεία UpdateMe.bmp και UpdateMe.nfSM (ανοίγει με το notepad) και ιδού το αποτέλεσμα:

 

[ATTACH]13058[/ATTACH] (219 KB)

[ATTACH]13057[/ATTACH]

(Δεν περιλαμβάνεται κανένα GPS software, μόνο το menu)

Κάντε extract, και αντιγραφή στο root της SD κάρτας (ότι κάνατε δλδ και με το προηγούμενο launchpad)

 

Έτσι, αυτή τη στιγμή έχω στο 2100max τα:

Navigon MN7 7.0.12 - 2008.Q4 (NAVTEQ)

iGO8 8.3.2.64873 - 2008.Q3 (NAVTEQ)

MioMap2008 v1.0 build 2.2.4687713 - 2008.Q4 (GI)

Destinator 7 - 2008.Q1 (NGI)

 

Πλέον, στο Destinator δεν έχω λόγο να μπω. Χάρτες της (N)GI έχει και το MioMap2008 και πιο ενημερωμένους μάλιστα. Ενώ σαν πρόγραμμα το Dest είναι το χειρότερο όλων με διαφορά δεκαετίας...

Το ΜΝ7 είναι το ευκολότερο στον χειρισμό και στο plotting (σχεδιασμό διαδρομής), ενώ το iGO8 είναι το πιο εντυπωσιακό (με το 3D έδαφος και τα 3D κτίρια) και το πιο παραμετροποιήσιμο.

Ενώ ακόμα δεν έχω καταφέρει το Garmin και το Tom Tom... ;)

 

Τα κολλήματα στις εναλλαγές MN7 και Destinator τις κάνει επειδή όταν βγαίνεις από το software του Navigon τρέχει ακόμα το process του, γι' αυτό πας στον task manager και κάνεις end process. Έτσι, δεν χρειάζεται reset.

 

Όσο για αναπαραγωγή video, ο καλύτερος player είναι νομίζω ο Core Pocket Media Player. Τον έχω τρέξει κανα δύο φορές, αλλά δεν έχω ψαχτεί ακόμα με containers, codecs και αναλύσεις που μπορεί να υποστηρίζει και να "σηκώνει" ο επεξεργαστής του Navigon. Εφόσον δεν έχει jack για ακουστικά, δεν με ενδιαφέρει να το ψάξω και πολύ.

 

φιλε μου πως θα κανω εναρξη απο τα εικονιδια του μενου. δηλαδη να μην μπαινω στη καρτα για ξεκινησω το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Oπως ολες οι μπαταριες ,ασχετα σε τι συσκευη ειναι ,(κινητο-λαπτοπ κ.α) αποφορτίζονται !!

 

μαλλον δεν το ειχες και πολυ φορτισμενο !

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πως θα κανω εναρξη απο τα εικονιδια του μενου. δηλαδη να μην μπαινω στη καρτα για ξεκινησω το προγραμμα.

 

Κάνεις extract και αντιγράφεις όλα τα αρχεία στην κάρτα SD. Αυτό ήταν. ;)

 

Γιατι το 2100 max δεν κλεινει εντελως,το ανοιξα μετα απο μια εβδομαδα και επρεπε παλι να το φορτισω?:kill:

 

Το έχουμε ξαναπεί.

Σε αντίθεση με άλλες συσκευές, δεν έχει δυνατότητα power-off, παρά μόνο standby. Δλδ τα chipάκια της μνήμης καίνε ρεύμα, γι' αυτό όταν το ξανανάβεις το βρίσκεις ακριβώς εκεί που το έσβησες.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

ΜΕΝΟΥ 2100 max χωρίς "ξεκλείδωμα". READY to SD CARD

 

Δεν χάνετε την εγγύηση της συσκευής σάς

 

Κάντε unzip το Αρχείο και Αντιγραφή στην κάρτα , στους φακέλους βάλετε τα προγράμματα σας .Περιέχει :TCPMPlayer,Mp3Player,PictureViewer,GPSTacho

 

Settings με το Skin αρχείο .(ανοίγει με το notepad)

 

http://rapidshare.com/files/226388751/Archive.rar

 

 

 

 

NAVIGON 2100max MN7 7.4- 2009.Q1 (NAVTEQ)

iGO8 8.3.2.

TOMTOM

MioMap2008 v1.0 build 2.2.4687713 - 2008.11 (GI)

Destinator8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...