Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενταξει φιλαρακι το βρηκα μετα απο πολυ κοπο και πολυ υπολογισμο με τις διαστασεις το εφτιαξα :D

 

και για οποιον ενδιαφερεται εχω ετοιμο το .ini για το navigon 2100 οπως το εφτιαξα :)

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενταξει φιλαρακι το βρηκα μετα απο πολυ κοπο και πολυ υπολογισμο με τις διαστασεις το εφτιαξα :D

 

και για οποιον ενδιαφερεται εχω ετοιμο το .ini για το navigon 2100 οπως το εφτιαξα :)

Βάλε καμια φωτό ή έστω το .ini ;)
Link to comment
Share on other sites

gia sas mipos kseri kanis an kseklidoni to navigon 8110???????? eyharisto

 

Φαντάζομαι οπως ξεκλειδώνει και το 2100. Αν διαβάσεις στην αρχή αυτό το θεμα (Post #17) θα βρεις τα σχετικά και θα δοκιμασεις.

Link to comment
Share on other sites

dimig pou tha vro ayto to post 17 eyharisto

Εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2408534#post2408534

Αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος, γράφε με ελληνικά. Τα greeklish δυσχεραίνουν την ανάγνωση των μηνυμάτων σου, ενώ καθυστούν άχρηστη την "αναζήτηση".

Επίσης μην κάνεις συνεχόμενα μηνύματα. Όταν θέλεις κάτι να προσθέσεις ή να αλλάξεις σε κάποιο μήνυμά σου μπορείς να το κάνεις πατώντας την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επανέρχομαι στο θέμα καλής λήψης δορυφόρων με το Navigon 2100. Θέλω να βεβαιωθώ αν εχει πρόβλημα το δικό μου ή αν γενικώς ειναι έτσι.

Νομίζω ότι ο χρόνος κλειδώματος δορυφόρων είναι μεγάλος και περαν του φυσιολογικού σε σύγκριση με ενα παλιότερο GPS που είχα.

Συγκεκριμένα, μέσα σε πόλη μετά από 4-5 ώρες κλειστό θέλει 5-10 λεπτά να κλειδώσει το σήμα.

Όταν ξεκινάω το πρωί απο το σπίτι, σε ανοιχτό χώρο χωρις εμποδιο στον ουρανό, μετά από 12 ωρες κλειστό θέλει συνήθως 3-5 λεπτά να κλειδώσει σήμα.

Σε άλλα μηχανήματα παρατήρησα οτι αυτοί οι χρόνοι ειναι πολύ μικρότεροι. Έχει πρόβλημα το δικό μου, ειναι το chip του navigon, ή κατι άλλο που φταίει?

Πείτε μου και τις δικές σας εντυπώσεις για να ξέρω αν θα πρέπει να το ψάξω για επισκευή ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

gia sas mipos kseri kanis an kseklidoni to navigon 8110???????? eyharisto

Τελικα τα καταφερες;:)

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει καταφερει κανεις να ξεκλειδωσει το NAVIGON 8110 ????

προσπαθησα να εφαρμοσω οσα γραφονται παραπανω για το 2100, αλλα δεν φαινεται να βοηθουν για το 8110.... :(

 

αν καποιος γνωριζει κατι κ μπορει να με κατευθυνει, που να ψαξω, θα ημουν ευγνωμων

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει καταφερει κανεις να ξεκλειδωσει το NAVIGON 8110 ????

προσπαθησα να εφαρμοσω οσα γραφονται παραπανω για το 2100, αλλα δεν φαινεται να βοηθουν για το 8110.... :(

 

αν καποιος γνωριζει κατι κ μπορει να με κατευθυνει, που να ψαξω, θα ημουν ευγνωμων

 

Για δες και εδω>>>>http://www.gpspassion.com/FORUMSEN/topic.asp?TOPIC_ID=113131

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

MΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΟ NAVIGON 8110 ΝΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΕΙ ΑΡΧΕΙΑ VIDEO KAI AN NAI ΣΕ Full Screen ΕΙΚΟΝΑ??? ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΝΗΤΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας..

 

ειμαι κ γω κατοχος ενος 2100 max κ θελω να σας ρωτησω

αν γινεται να ξεφορτωθω

τις φωτογραφιες που εχει απ τη μανα του

κ να φορτωσω αλλες δικες μου???

κ πως γινεται αυτη η διαδικασια??

ευχαριστω εκ των πρωτερων...!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολα. Συνδεσε το στον Υπολογιστή και πήγαινε στο φάκελλο Pictures σβήσε αυτά που έχει και βάλε τις δικές σου.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΟ NAVIGON 8110 ΝΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΕΙ ΑΡΧΕΙΑ VIDEO ΣΕ Full Screen ΕΙΚΟΝΑ?ΟΙ ΦΩΝΗΤΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ???
Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολα. Συνδεσε το στον Υπολογιστή και πήγαινε στο φάκελλο Pictures σβήσε αυτά που έχει και βάλε τις δικές σου.

 

 

tnx φιλε!!!

;););););)

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το menu pou λέει βάλτο στην κάρτα (δεν χρειάζεται να φαίνεται storage card) ta kaneis extract xyma. Ανοίγεις μετά το navigon και το μηχανάκι θα είναι ξεκλειδωμένο! Μετά ψάχνεις το χάρτη του destinator τον καινούργιο τον 2008.Q1.97 τον βάζεις sto desti kai eisai ok!!!

 

φίλε αν μπορείς στείλε μου αναλυτικά τα βήματα με pm γιατί είμαι λίγο άσχετος και θέλω να πάω βήμα βήμα.. :blink:

θα σου είμαι υποχρεωμένος!

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΕς ΕΞΗΓΕΙΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ.ΑΦΟΥ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΟ DEST 7 ΣΤΟ NAV 2100

ΚΙ ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΧΑΜΗΛΩΣΩ ΤΟΝ ΗΧΟ. ΔΩΣΤΕ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλο τον κόσμο!!! Καινούριος κι εγώ και με ένα Navigon 2110 max (ναι, είμαι ευχαριστημένος). Όσον αφορά την κάλυψη γιατι πολλά λέγονται, μπορώ να σας πω ότι ο χάρτης Q3.2008 καλύπτει ένα 70% συνολικά και περίπου 168.000 χλμ οδικό δίκτυο (και όχι, δεν είναι μόνο η Αθήνα και η Θεσσαλονίκη).

 

Πληροφορήθηκα από την εταιρεία ότι ο καινούριος χάρτης που θα βγει τέλη Οκτωβρίου (Q4.2008) θα καλύπτει ένα 82% σε όλη την Ελλάδα και περίπου 230.000 χλμ οδικού δικτύου. Αυτό σημαίνει ότι λείπουν κάποια μικρά χωριά ή οικισμοί, αλλά σίγουρα το μηχάνημα μπορεί να ανταποκριθεί και εκτός Αθήνας/Θεσσαλονίκης...

 

Αυτό όμως που μου επισήμαναν είναι ότι ο χάρτης θα αναβαθμίζεται κάθε 3 μήνες, οπότε μετά την αναβάθμιση του Οκτωβρίου ο επόμενος χάρτης θα βγει τέλη Ιανουαρίου και πάει λέγοντας από 'κει και πέρα...Πάντως, για να καθυσηχάσω πολύ κόσμο, πολύ σύντομα θα δούμε χάρτη της Navteq με 100% πλήρη κάλυψη όλης της Ελλάδας (και όχι δεν θα είναι το 2010 - εντός του 2009!!!!)

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΕς ΕΞΗΓΕΙΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ.ΑΦΟΥ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΟ DEST 7 ΣΤΟ NAV 2100

ΚΙ ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΧΑΜΗΛΩΣΩ ΤΟΝ ΗΧΟ. ΔΩΣΤΕ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

 

 

 

To ιδιο προβλημα και εδω με το destinator 7 σε 8110 αν και καποια στιγμη καταφερα και το χαμηλωσα ..:worry:

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

To ιδιο προβλημα και εδω με το destinator 7 σε 8110 αν και καποια στιγμη καταφερα και το χαμηλωσα ..:worry:

 

ego oso ki an prospathisa den ta katafera.

parepiptontos ti einai to physical me?

SIKABALA TNX RE!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ego oso ki an prospathisa den ta katafera.

parepiptontos ti einai to physical me?

SIKABALA TNX RE!!!!!

 

Kαι εγω μια φορα μονο το χαμηλωσα και μετα ΤΙΠΟΤΑ ...

Κανεις δεν γνωριζει κατι ?

Ποια εκδοση εχετε εσεις που σας δουλευει σωστα ο ηχος ?

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Πληροφορήθηκα από την εταιρεία ότι ο καινούριος χάρτης που θα βγει τέλη Οκτωβρίου (Q4.2008) θα καλύπτει ένα 82% σε όλη την Ελλάδα και περίπου 230.000 χλμ οδικού δικτύου. Αυτό σημαίνει ότι λείπουν κάποια μικρά χωριά ή οικισμοί, αλλά σίγουρα το μηχάνημα μπορεί να ανταποκριθεί και εκτός Αθήνας/Θεσσαλονίκης...

 

Αυτό όμως που μου επισήμαναν είναι ότι ο χάρτης θα αναβαθμίζεται κάθε 3 μήνες, οπότε μετά την αναβάθμιση του Οκτωβρίου ο επόμενος χάρτης θα βγει τέλη Ιανουαρίου και πάει λέγοντας από 'κει και πέρα...Πάντως, για να καθυσηχάσω πολύ κόσμο, πολύ σύντομα θα δούμε χάρτη της Navteq με 100% πλήρη κάλυψη όλης της Ελλάδας (και όχι δεν θα είναι το 2010 - εντός του 2009!!!!)

Αν ισχύσουν όλα αυτά θα είναι πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδία ο ήχος δουλεύει μια χαρά. Πιάστε το τετραγωνάκι πάνω από την μπάρα του ήχου και τραβήξτε το προς τα αριστερά. Είναι πιο εύκολο να το κάνατε εάν έχετε τον στυλό που απαιτείται για τις οθόνες touch screen. Είναι λίγο δύσκολο αλλά γίνεται. συνήθεια είναι! Με το στυλό μπορείτε να σταματήσετε το τετραγωνάκι και σε διάφορα σημεία όχι μόνο τέρμα αριστερά που θα το πάει το δάχτυλο. Θα παρατηρήσετε εάν το κάνετε με το δάχτυλο ότι σαν να πατιέται και τρεμοπαίζει το τετραγωνάκι τότε ακριβώς πρέπει να το τραβήξετε αριστερά. με το ιδικό στυλό όμως είναι πολύ πιο εύκολο.

 

Αυτά που λέτε για τους χάρτες ισχύουν όλα εκτός από ένα. Το έχουμε πει πολλές φορές βέβαια… ο χάρτες που έχουμε αυτή την στιγμή καλύπτει το 52% της Ελλάδας .Κάτι ακόμα εδώ είναι FORUM ΓΙΑ ΤΟ 2110 ΚΑΙ 2100 ΒΑΡΙΑ ΒΑΡΙΑ Όχι ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΤΕΛΑ.ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΠΑΧΑΛΟ ΤΟ FORUM MAS ΣΕ ΛΙΓΟ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΤΕ ΤΟ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...