Jump to content

Τα πάντα για το Cosmote my view


hexagon
 Κοινοποίηση

Θα κάνετε χρήση του My View;  

226 members have voted

  1. 1. Θα κάνετε χρήση του My View;

    • NAI θα κάνω. Είναι πολύ καλη υπηρεσία όπως είναι τώρα.
    • Θα κάνω χρήση μόνο εάν καταργηθεί το όριο των 40Mb το μήνα εκτός view.
    • Δεν θα κάνω χρήση.Με καλύπτει άλλη εταιρία στον τομέα αυτό.
    • ΟΧΙ.Περίμενα κατι καλύτερο απο την Cosmote.


Recommended Posts

@fanis13

Το μηνιαίο πάσο των 4€ ενεργοποιήται μέσω του Cosmote MyView.Σε περίπτωση που ενεργοποιήσεις το μηνιαίο πάσο μέσω των καταστημάτων Cosmote ή μπείς για πρώτη φορά στο Cosmote MyView και ενεργοποιήσεις το μηνιαίο πάσο θα έχεις έκπτωση 50%!.Για να πάρεις τις ρυθμίσεις του Cosmote MyView στείλε τη λέξη ''wap'' στο 1333 δωρεάν.:)

 

ego pantos den kano energopiisi minieo paso, kathe fora agorazo ena neo paketo ton 5e kai exo dorean imode kai dorean 40 mb :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια διόρθωση: Είναι "wapa" με Αγγλικούς χαρακτήρες απαραιτήτως :)

 

Μπορεί να είναι και με wapa.Πάντως εγώ για να μου στείλουν τις ρυθμίσεις για wap έστειλα τη λέξη ''wap'' και όχι ''wapa''.Απο το site της Cosmote:

Απλά ενεργοποιώντας την υπηρεσία wap, στέλνοντας δωρεάν, με γραπτό μήνυμα τη λέξη WAP στο 1333 και αποθηκεύοντας στη συνέχεια τις ρυθμίσεις που θα λάβετε σε επόμενο απαντητικό μήνυμα.

Δεν λέω ότι λές λάθος για το wapa απλώς λέω ότι ισχύει και το wap.Το λέω για να μην δημιουργηθούν παρεξηγήσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως ενεργοποιείτε το ημερησιο πασο? Αν δεν εχω ενεργοποιήσει το μηνιαιο πασο, καθε φορα που προσπαθω να 'βγω' στο ιντερνετ, θα με χρεωνει ημερησιο πασο(24ωρες προσβαση εννοω-οχι πολλες φορες χρεωση μες την ιδια μερα)?

 

Εννοω οτι η χρεωση των 0,50 λεπτων, γινεται αυτοματα, διχως να πρεπει ο χρηστης να κανει καποια ενεργεια?

 

Και κατι ακομη: με το ημερησιο πασο, η πλοηγηση στο κανονικο ιντερνετ, ειναι απεριοριστη, διχως το οριο των 40mb?

Link to comment
Share on other sites

Τα νευρα μου με το myview!!!

 

Επειτα απο 5 μηνες, καθως πρωτη δοκιμη ειχα κανει τον Ιουλιο, ειπα να ξαναδοκιμασω σερφαρισμα με το myview.

Απο υπολογιστη. Μπηκα ΜΟΝΟ στο google.gr

Και παω να δω αν χρεωθηκα. Ναι, με χρεωσε περιπου 1,70ευρω!!!!!

 

Μπορει καποιος, μερες αγιες που εχουμε, να κανει μια καλη πραξη και να με βοηθησει επιτελους με αυτο το ακατανομαστο myview?

 

Το θελω για σερφαρισμα σε κανονικο internet.

Κι επειδη με το μηνιαιο πασο υπαρχει ο περιορισμος των 40mb, υποθετω(εκανα ερωτηση πιο πανω, ακομη δεν ελαβα απαντηση), οτι με το ημερησιο πασο, δεν θα εχω περιορισμο στα mb(πχ μπορω να φτασω και 50mb τη μερα). Ισχύει αυτό ή οχι? Υπαρχει ημερησιο οριο σε mb???

 

Περαν τουτου ομως, πως το διαολεμενο, με χρεωσε 1,70ε?

Μηνιαιο πασο δεν εχω, αλλα και με εισοδο να με παει, παλι 0,50ε θελει.

Για google.gr παει σε χρεωση ανα kb?

 

Πως μπορω να σερφαρω σε sites της αρεσκειας μου, εστω και με τον ηλιθιο περιορισμο των 40mb ή οτι αλλο?

 

Τι με συμφερει? Ημερησιο πασο ή μηνιαίο?

 

Γιατι διχως να καταλαβαινω το γιατι, χρεωνει τα μαλλια της κεφαλης μου.

 

Μπορει καποιος να τα βαλει σε μια ταξη και να τα διατυπωσει εδω, για να ξερω τι γινεται?

 

- Υπαρχει οριο σε mb , μεσα στην ιδια μερα, με χρηση ημερησιου πασο?

- Πως ενεργοποιητε το ημερησιο πασο? Συγκεκριμενα βηματα?

- Πως ενεργοποιειτε το μηνιαιο πασο?

- Σε ποια sites υπαρχει απεριοριστη πλοηγηση(εστω και με ανω οριο σε mb-πχ 40 για το μηνιαιο πασο), και σε ποια παει χαρατσι-χρεωση ανα kb?

 

Παρακαλω, εκκληση στην φιλευσπλαχνια και ελεημοσυνη σας, βοηθειστε να τα ξεκαθαρισουμε.

Link to comment
Share on other sites

@fanis13

Το μηνιαίο πάσο των 4€ ενεργοποιήται μέσω του Cosmote MyView.Σε περίπτωση που ενεργοποιήσεις το μηνιαίο πάσο μέσω των καταστημάτων Cosmote ή μπείς για πρώτη φορά στο Cosmote MyView και ενεργοποιήσεις το μηνιαίο πάσο θα έχεις έκπτωση 50%!.Για να πάρεις τις ρυθμίσεις του Cosmote MyView στείλε τη λέξη ''wap'' στο 1333 δωρεάν.:)

 

μπορείς να μου πεις πού ακριβώς βρίσκω την ενεργοποίηση πάσου μέσα στο myview?

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου πεις πού ακριβώς βρίσκω την ενεργοποίηση πάσου μέσα στο myview?

 

Μπαίνεις στο Cosmote My View και στο τέλος της σελίδας (άν θυμάμαι καλά) σου λέει να ενεργοποιήσεις το μηνιαίο πάσο.:)

Link to comment
Share on other sites

Το μηνιαίο πάσο είναι για απεριόριστη περιήγηση ΜΕΣΑ στο περιβάλλον του Myview και προσφέρει σαν δώρο 40mb περιήγηση ΕΚΤΟΣ Myview. Δεν υπάρχει περιορισμός στα 40mb, απλά μέχρι 40mb είναι δωρεάν αν ενεργοποιηθεί το πάσο. Αν δεν ενεργοποιηθεί, μπαίνοντας στο myview υπάρχει η χρέωση του ημερησίου πάσου ( 0,49€ ) που αφορά ΜΟΝΟ στο μενού του myview και μάλιστα μόνο για τις υπηρεσίες που παρέχονται δωρεάν. Εκτός του myview, για παράδειγμα η αναζήτηση στο google (αν δεν υπάρχει μηνιαίο πάσο myview ή καταναλωθούν τα 40mb ), η χρέωση είναι 0,0119€ ανά kb.
Link to comment
Share on other sites

UniqueGR ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Οπως καταλαβαινω, για πληρες σερφαρισμα ιντερνετ, συμφερει να ενεργοποηθει το μηνιαιο πασο. Τουλαχιστον ως τα 40mb, να μην πληρωνεις τιποτε (εκτος των 4ε της ενεργοποιησης).

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα για λιγο στο μενου του myview. Και με χρεωσε. Βγαινω. Ξαναμπαινω, μονο μενου myview λεμε! Ξαναχρεωσε! Χαρατσι μιλαμε.

 

Μιλησα και με το helpdesk.

 

ΔΕΝ υπαρχει ημερησιο πασο. Ετσι την πατησα πολλες φορες.

Νομιζα οτι υπαρχει ημερησιο πασο 24ωρο. Αμ δε.

Οπως μου ειπαν, το καταραμενο συστημα χρεωνει ΑΝΑ ΕΙΣΟΔΟ.

Καθε φορα που μπαινεις, χρεωνει 0,50ε!!!

Αν μπω σε μια μερα 5 φορες, θα με χρεωσει 5x 0,50!!!!

Θαυμαστε!

 

Γι αυτο με εχει ξεσκισει στις χρεωσεις και δεν το καταλαβαινα...

 

Συμφερει λοιπον το μηνιαιο πασο, γενικα μιλωντας, και ειδικα για σερφαρισμα στο ιντερνετ.

Το θεμα ειναι οτι και να θελω να ενεργοποιησω μηνιαιο πασο, θα με χρεωσει πρωτα με το καλημερα, ΚΑΙ την περιβοητη ΕΙΣΟΔΟ 0,50 ευρω, οποτε συνολο 4,5 ευρω.

 

Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα για λιγο στο μενου του myview. Και με χρεωσε. Βγαινω. Ξαναμπαινω, μονο μενου myview λεμε! Ξαναχρεωσε! Χαρατσι μιλαμε.

 

Μιλησα και με το helpdesk.

 

ΔΕΝ υπαρχει ημερησιο πασο. Ετσι την πατησα πολλες φορες.

Νομιζα οτι υπαρχει ημερησιο πασο 24ωρο. Αμ δε.

Οπως μου ειπαν, το καταραμενο συστημα χρεωνει ΑΝΑ ΕΙΣΟΔΟ.

Καθε φορα που μπαινεις, χρεωνει 0,50ε!!!

Αν μπω σε μια μερα 5 φορες, θα με χρεωσει 5x 0,50!!!!

Θαυμαστε!

 

Γι αυτο με εχει ξεσκισει στις χρεωσεις και δεν το καταλαβαινα...

 

Συμφερει λοιπον το μηνιαιο πασο, γενικα μιλωντας, και ειδικα για σερφαρισμα στο ιντερνετ.

Το θεμα ειναι οτι και να θελω να ενεργοποιησω μηνιαιο πασο, θα με χρεωσει πρωτα με το καλημερα, ΚΑΙ την περιβοητη ΕΙΣΟΔΟ 0,50 ευρω, οποτε συνολο 4,5 ευρω.

 

Τι να πω...

 

Σωστά 4,50 ευρώ αλλά αν πας σε κατάστημα cosmote-Γερμανός-oteshop θα ενεργοποιηθεί το μηνιαίο πάσο χωρίς την χρέωση των 0,50 ευρώ και μετά θα κάνει αυτόματα ανανέωση.

Το μηνιαίο πάσο "view n web" και η συνδρομή στο "windows live messenger" είναι τα μόνα που γίνεται αυτόματα ανανέωση κάθε μήνα, για τα υπόλοιπα δεν υπάρχει αυτόματη ανανέωση .

Link to comment
Share on other sites

για το windows live messenger πρεπει να εχει ενεργοποιηθει το myview πρωτα;

διοτι μπαινω στο messengerstokinito.gr κ δε μου ερχεται τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

για το windows live messenger πρεπει να εχει ενεργοποιηθει το myview πρωτα;

διοτι μπαινω στο messengerstokinito.gr κ δε μου ερχεται τιποτα..

 

Την ίδια απορία έχω και εγώ.Ενώ η συσκευή που θέλω να έχω messenger είναι συμβατή (Samsung E250) δεν μου έρχεται κανένα μήνυμα.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 εβδομαδες περιπου ειναι αυτο το φαινομενο. Φιλος μου που ειναι στρατο το πεδεψε 100 φορες κ δε γινεται τιποτα. Ουτε μεσω my view το κατεβαζει. Πηγε γερμανο και σηκωσαν τα χερια ψηλα. Πηρε το CC και η ιδια η κοπελα δεν μπορουσε να κανει τιποτα και λεει οτι θα το δει το τεχνικο τμημα κ ακομα το βλεπει κ τον παιρνουν τηλεφωνο...

 

Σε αυτο τον τομεα η Κοτε...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

"Η πλοήγηση στο COSMOTE my view χρεώνεται με 0,49€ ανά είσοδο (συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α.19%) και προσφέρει έως και 24 ώρες συνεχόμενης πλοήγησης"

 

Σωστή η παρατήρηση του φίλου μας λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα, 5 Ιανουαρίου 2009 5:20:00 μμ

Πρόσβαση στο Hi5 από το COSMOTE my view

 

Πρόσβαση στο δημοφιλές social network Hi5 προσφέρει στους πελάτες της η COSMOTE, μέσα από το μενού υπηρεσιών COSMOTE my view.

 

Οι συνδρομητές του COSMOTE my view μπορούν μέσα από το κινητό τους, στην κατηγορία “Email / Communities”, να επισκεφτούν το Hi5 και να τσεκάρουν το προφίλ τους όπου κι αν βρίσκονται, να το ανανεώσουν, αλλά και να γνωρίσουν άτομα απ’ όλο τον κόσμο. Επιπλέον, μπορούν να κρατήσουν επαφή με τους φίλους τους, να δουν ανά πάσα στιγμή και να σχολιάσουν το status τους, να στείλουν ή να λάβουν μηνύματα, να δουν φωτογραφίες και να πουν την άποψή τους.

 

Το Hi5 είναι το τρίτο μεγαλύτερο social network παγκοσμίως με 58 εκατ. επισκέπτες το μήνα και το μοναδικό social network που είναι μεταφρασμένο σε 43 διαφορετικές γλώσσες, με περιεχόμενο και υπηρεσίες προσαρμοσμένες στις ανάγκες των χρηστών κάθε χώρας (νέα, αθλητικά, events, celebrity news, προτάσεις για έξοδο κ.ά.).

Link to comment
Share on other sites

Και η χρέωση HI5(το μήνα) θα είναι;

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την υπηρεσία σε sony K750i. Πλεόν απέκτησα μια συσκευή με windows mobile 6. Θα μπορούσε κάποιος να φτιάξει ενα οδηγό με τις χειροκίνητες ρυθμίσεις βήμα βήμα?

 

ΥΓ. Στην υπογραφη του μέλους alany βρηκα κάποιες αλλα χωρις το επιθυμητό αποτελέσμα.

Link to comment
Share on other sites

Και η χρέωση HI5(το μήνα) θα είναι;

 

Καμια! Απλως εβαλαν link για το m.hi5.com (το οποιο προφανως ανοιγει απο παντου).

Μα καλα εβγαλαν δελτιο τυπου για ενα link?????

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την υπηρεσία σε sony K750i. Πλεόν απέκτησα μια συσκευή με windows mobile 6. Θα μπορούσε κάποιος να φτιάξει ενα οδηγό με τις χειροκίνητες ρυθμίσεις βήμα βήμα?

 

ΥΓ. Στην υπογραφη του μέλους alany βρηκα κάποιες αλλα χωρις το επιθυμητό αποτελέσμα.

 

Τις ρυθμίσεις οκ τις βρηκα....

με το windows live messenger έχω πρόβλημα, γνωρίζει κάποιος απο εσας?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας πεις τις ρυθμισεις;

Φορέας Δεδομένων/ Data Bearer: Επιλέγετε GPRS

 

Access Point Name: wap

 

User Name:κενό

 

Password: κενό

 

Proxy server address: 010.010.010.010

 

Proxy port number: 8080

 

Εγώ αυτά έβαλα αφού ειχα ηδη στειλει επιλεξει μεσω προεπιλογης της συσκευης ρυθμισεις για cosmote ειδικά...

 

 

Btw: Αν ξοδέψεις τα 40mb μετά χρεώνεσαι αυτόματα με την προβλεπομενη η χρεωση ή διακοπτεται η παροχή της υπηρεσίας?

 

Επίσης υπάρχει κάποιος αλλος και ασφαλής τροπο να ελεγχουμε τον ογκο δεδομένων?

 

και τελος, εφ' όσον η υπηρεσία ειναι μηνιαία μπορούμε να την ανανεώσουμε μετα το περας του μηνα ή μπορούμε και στο μεσοδιάστημα? Κοντολογίς, αν εγώ κανω χρηση και των 40bm στις 20μερες μπορώ να στειλω sms να ανανεωθεί ή πρεπει να περιμενω τον μήνα?

 

 

ΥΓ. Τελικά αυτο το μαραφέτι στο στρατό πιάνει τοπο!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω κάποιες αποσαφηνίσεις σχετικά με το συγκεκριμένο πρόγραμμα. εγώ είχα wind plus non stop και το χρησιμοποιούσα κυρίως για να μπαίνω ogame.gr, facebook, myspace και msn. τι διαφορές στην χρέωση έχει η κοσμοτέ σε σχέση με την wind σε αυτά τα sites και υπηρεσίες; θέλει έξτρα συνδρομη για το msn ακόμη και αν έχεις ενεργοποιήσει το μηνιαίο πακέτο; facebook k myspace χρεώνουν bandwidth από τα 40mb ή είναι απεριόριστο;
Link to comment
Share on other sites

Φορέας Δεδομένων/ Data Bearer: Επιλέγετε GPRS

 

Access Point Name: wap

 

User Name:κενό

 

Password: κενό

 

Proxy server address: 010.010.010.010

 

Proxy port number: 8080

 

Εγώ αυτά έβαλα αφού ειχα ηδη στειλει επιλεξει μεσω προεπιλογης της συσκευης ρυθμισεις για cosmote ειδικά...

 

 

Btw: Αν ξοδέψεις τα 40mb μετά χρεώνεσαι αυτόματα με την προβλεπομενη η χρεωση ή διακοπτεται η παροχή της υπηρεσίας?

 

Επίσης υπάρχει κάποιος αλλος και ασφαλής τροπο να ελεγχουμε τον ογκο δεδομένων?

 

και τελος, εφ' όσον η υπηρεσία ειναι μηνιαία μπορούμε να την ανανεώσουμε μετα το περας του μηνα ή μπορούμε και στο μεσοδιάστημα? Κοντολογίς, αν εγώ κανω χρηση και των 40bm στις 20μερες μπορώ να στειλω sms να ανανεωθεί ή πρεπει να περιμενω τον μήνα?

 

 

ΥΓ. Τελικά αυτο το μαραφέτι στο στρατό πιάνει τοπο!

Αν περάσεις τα 40Mb εκτός myview χρεώνεσαι αυτόματα, η υπηρεσία δεν διακόπτεται.

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει τρόπος ελέγχου των δωρεάν Mb.

Το μηνιαίο πάσο "view n web 40 Mb" ανανεώνεται αυτόματα κάθε 30 ημέρες αν το δια κόψεις πριν το τέλος των 30 ημερών αυτό θα ισχύει μέχρι την 30η ημέρα και δεν θα ανανεωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που δεν αφορά άμεσα στο my view, αλλά έμμεσα: σέταρα έναν POP3 e-mail λογαριασμό στο Pocket Outlook του Omnia και έκανα αποστολή/λήψη των μηνυμάτων (μέσω του προφίλ Internet, όπως είναι το default για τις WM συσκευές). Κατόπιν άλλαξα το προφίλ σύνδεσης στο WAP - αφού έχω ενεργοποιημένο το μηνιαίο πάσο -, αλλά δεν μπορούσε να κάνει αποστολή/λήψη (δεν συνδεόταν δηλαδή). Ξανάλλαξα το προφίλ στο Internet και όλα καλά πάλι. Είναι λογικό αυτό;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσεις τα 40Mb εκτός myview χρεώνεσαι αυτόματα, η υπηρεσία δεν διακόπτεται.

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει τρόπος ελέγχου των δωρεάν Mb.

Το μηνιαίο πάσο "view n web 40 Mb" ανανεώνεται αυτόματα κάθε 30 ημέρες αν το δια κόψεις πριν το τέλος των 30 ημερών αυτό θα ισχύει μέχρι την 30η ημέρα και δεν θα ανανεωθεί.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, τουλάχιστον απο εμπειρία γνωρίζει κάποιος απο εσάς αν η χρεώση γίνεται άμεσα? Δλδ αν καποιος καλέσει το υπόλοιπό του θα μάθει αμέσως αν χρεώθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...