Jump to content

Τα πάντα για το Cosmote my view


hexagon
 Κοινοποίηση

Θα κάνετε χρήση του My View;  

226 members have voted

  1. 1. Θα κάνετε χρήση του My View;

    • NAI θα κάνω. Είναι πολύ καλη υπηρεσία όπως είναι τώρα.
    • Θα κάνω χρήση μόνο εάν καταργηθεί το όριο των 40Mb το μήνα εκτός view.
    • Δεν θα κάνω χρήση.Με καλύπτει άλλη εταιρία στον τομέα αυτό.
    • ΟΧΙ.Περίμενα κατι καλύτερο απο την Cosmote.


Recommended Posts

παιδιά θέλω κάποιες αποσαφηνίσεις σχετικά με το συγκεκριμένο πρόγραμμα. εγώ είχα wind plus non stop και το χρησιμοποιούσα κυρίως για να μπαίνω ogame.gr, facebook, myspace και msn. τι διαφορές στην χρέωση έχει η κοσμοτέ σε σχέση με την wind σε αυτά τα sites και υπηρεσίες; θέλει έξτρα συνδρομη για το msn ακόμη και αν έχεις ενεργοποιήσει το μηνιαίο πακέτο; facebook k myspace χρεώνουν bandwidth από τα 40mb ή είναι απεριόριστο;
Πλέον τα ίδια έχει κ η WIND. Ο όγκος δεδομένων που θα καταναλώσεις στο

Facebook & MySpace αφαιρούνται από τα 40ΜΒ.

Ευχαριστώ για την απάντηση, τουλάχιστον απο εμπειρία γνωρίζει κάποιος απο εσάς αν η χρεώση γίνεται άμεσα? Δλδ αν καποιος καλέσει το υπόλοιπό του θα μάθει αμέσως αν χρεώθηκε?

 

Η χρέωση γίνεται άμεσα και το σύστημα δεν σε αφήνει να προχωρήσεις όταν τελειώσει το υπόλοιπο στον χρόνο ομιλίας σου. Οπότε το υπόλοιπο σου δεν θα είναι πότε αρνητικό;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η χρέωση γίνεται άμεσα και το σύστημα δεν σε αφήνει να προχωρήσεις όταν τελειώσει το υπόλοιπο στον χρόνο ομιλίας σου. Οπότε το υπόλοιπο σου δεν θα είναι πότε αρνητικό;)

 

 

χιχι! η κάρτα wind μου επειδή έμαθα για την αλλαγή στην κοστολόγηση καθυστερμημένα, χρεώθηκε με -25 ευρώ.!!!! αυτό που είπες παραπάνω σημαίνει ότι θα αφαιρούνται άμεσα τα χρήματα κ δεν θα έχουμε τέτοια συμβάντα;! αυτό είναι πάρα πολύ καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

χιχι! η κάρτα wind μου επειδή έμαθα για την αλλαγή στην κοστολόγηση καθυστερμημένα, χρεώθηκε με -25 ευρώ.!!!! αυτό που είπες παραπάνω σημαίνει ότι θα αφαιρούνται άμεσα τα χρήματα κ δεν θα έχουμε τέτοια συμβάντα;! αυτό είναι πάρα πολύ καλό!!!

 

Αρκετά καλό. Χρειάζεται όμως προσοχή σε συνδρομητές συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου, μέχρι χθες είχε την K550im και έστελνε και έπαιρνε e-mail μέσω της συγκεκριμένης υπηρεσίας (xxxx@imode.gr), είναι χρήστης συμβολαίου. Tώρα αγόρασε την W760 που δεν υποστηρίζει. Τι πρέπει να κάνει για να δέχεται e-mail;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου, μέχρι χθες είχε την K550im και έστελνε και έπαιρνε e-mail μέσω της συγκεκριμένης υπηρεσίας (xxxx@imode.gr), είναι χρήστης συμβολαίου. Tώρα αγόρασε την W760 που δεν υποστηρίζει. Τι πρέπει να κάνει για να δέχεται e-mail;

 

Μιας και πήρε αυτή την συσκευή δεν μπορεί να έχει imode και φυσικά imode email (xxxx@imode.gr). Αν παραμείνει ως έχει θα μπορεί να στέλνει φωτογραφίες και email μέσα από τα mms με ακριβότερη χρέωση αλλά δεν θα μπορεί να λαμβάνει mms μιας και αυτά πάνε μέσω imode.

Αυτό που πρέπει να κάνει είναι να καταργήσει το imode να ενεργοποιήσει τα mms (αν δεν τα έχει ενεργοποιημένα) για να μπορεί να στέλνει αν θέλει κάποια φωτογραφία ή κάποιο email από το κινητό της χωρίς φυσικά να έχει email διεύθυνση για να λαμβάνει απάντηση από το email.

Έπειτα η cosmote έχει υπηρεσία email τόσο μέσα από το κινητό και το cosmotemyview όσο και μέσα από sms και Η/Υ. Το email αυτό έχει την μορφή 69xxxxxxxx@mycosmos.gr

Η πρόσβαση σε αυτό γίνεται:

1) Mέσα από το cosmotemyview στην κατηγορία Email/Communities

2) Μέσα από τον H/Y στην διεύθυνση http://mail.mycosmos.gr

3) Μέσα από sms με αποστολή κατάλληλων εντολών στον αριθμό 54000

Η ενεργοποίηση γίνεται με την δωρεάν αποστολή μηνύματος Ε στο 54000.

Τώρα για να χρησιμοποιήσει την υπηρεσία μέσα από το E-mail που έχει το κινητό w760 θα πρέπει να έχει wireless internet το κινητό της και να βάλει τις κατάλληλες ρυθμίσεις pop3 ή imap στην συσκευή της.

Να πω επίσης ότι όταν θα έχει νέο email θα λαμβάνει δωρεάν sms και έτσι θα ξέρει πότε θα ελέγξει την θυρίδα της.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου λειτουργικές πλέον οι συσκευές χωρίς imode δηλαδή. Δεν συμφέρει πλέον να δέχεται email.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Να επαναλάβω το παρακάτω ερώτημα. Ξέρει κανείς την απάντηση παρακαλώ;

 

Μια ερώτηση που δεν αφορά άμεσα στο my view, αλλά έμμεσα: σέταρα έναν POP3 e-mail λογαριασμό στο Pocket Outlook του Omnia και έκανα αποστολή/λήψη των μηνυμάτων (μέσω του προφίλ Internet, όπως είναι το default για τις WM συσκευές). Κατόπιν άλλαξα το προφίλ σύνδεσης στο WAP - αφού έχω ενεργοποιημένο το μηνιαίο πάσο -, αλλά δεν μπορούσε να κάνει αποστολή/λήψη (δεν συνδεόταν δηλαδή). Ξανάλλαξα το προφίλ στο Internet και όλα καλά πάλι. Είναι λογικό αυτό;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Να επαναλάβω το παρακάτω ερώτημα. Ξέρει κανείς την απάντηση παρακαλώ;

 

Λογικοτατο.

Το Wap εχει κλειστες τις θυρες που χρειαζεσαι και για να εχει προσβαση στο ιντερνετ χρειαζεται να περασει αναγκαστικα απο το wap gateway (proxy).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ξερει κανεις ρυθμισεις για nokia 6500 slide?εχω τον οπερα μινι αλλα δεν μπορω να βρω που πρεπει να βαλω τις ρυθμισεις που λετε :cry:

ευχαριστω

 

η αν μπορει να με παπαπεμψει σε κανα λινκ

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε βεβαια, άν το trafic κατα την περιήγηση στο cosmote email acount μου μέσω του myview χρεώνετε.

 

στο τιμοκατάλογο η cosmote λέει χωρίς χρέωση αλλα μάλλον αναφέρετε στην συνδρομή, για το trafic δεν λέει κάτι.(δηλαδή αφαιρούντε απο τα 40mb ,τα πληρώνω ανα kb ή είναι δωρεάν; )

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε βεβαια, άν το trafic κατα την περιήγηση στο cosmote email acount μου μέσω του myview χρεώνετε.

 

στο τιμοκατάλογο η cosmote λέει χωρίς χρέωση αλλα μάλλον αναφέρετε στην συνδρομή, για το trafic δεν λέει κάτι.(δηλαδή αφαιρούντε απο τα 40mb ,τα πληρώνω ανα kb ή είναι δωρεάν; )

 

Όχι φίλε μου δεν χρεώνεται. Είναι δωρεάν. Τσεκαρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στο cosmote my view και ηθελα να δοκιμασω την υπηρεσια mobile tv.

Eνω εχω φουλ 3g σημα δεν καταφερνει να συνδεθει και λεει μη αποκριση.Δοκιμασα ολα τα διαθεσιμα καναλια.

Κανω κατι λαθος?Μηπως δεν υποστηριζει το κινητο μου?(νοκια 6233)

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στο cosmote my view και ηθελα να δοκιμασω την υπηρεσια mobile tv.

Eνω εχω φουλ 3g σημα δεν καταφερνει να συνδεθει και λεει μη αποκριση.Δοκιμασα ολα τα διαθεσιμα καναλια.

Κανω κατι λαθος?Μηπως δεν υποστηριζει το κινητο μου?(νοκια 6233)

 

Βαλε στις ρυθμίσεις του realplayer του κινητού σου το προφίλ cosmote gprs εκεί που λέει για την συνεχή ροή.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε στις ρυθμίσεις του realplayer του κινητού σου το προφίλ cosmote gprs εκεί που λέει για την συνεχή ροή.

 

Mπορεις να μου πεις πιο συγκεκριμενα?

Πηγα στις ρυθμισεις συνεχους ροης και παταω ''επιλογη'' και λεει δεν βρεθηκαν οι ρυθμισεις του παροχεα.

Πρεπει να μου στειλουν κι αλλες ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

πώς ακυρώνουμε την εγγραφή από το μηνιαίο πάσο?
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα

 

Νεος (σε 2-3 μερες) στην Cosmote και εχω μερικες ερωτησουλες περι myview

Καταρχην η συσκευη μου ειναι το HTC Touch HD

 

1) Βλεπω εδω πως καποια site ειναι δωρεαν. Δηλαδη αν ανοιξω χυμα τον Opera , συνδεθω με πχ το http://www.i-ticket.gr και κανω πλοηγηση στο εν λογω site ΔΕΝ χρεωνομαι;;

 

2) Υποστηριζει την υπηρεσια Mobile TV η συσκευη μου;

 

Και κατι τελευταιο αν και δεν ειναι αμιγως θεμα Myview.

Το κινητο μου ΔΕΝ ειναι στη λιστα με τα υποστηριζομενα τηλεφωνα του για το windows live messenger στο κινητο (http://www.messengerstokinito.gr/ ) με 2,5 €/μηνα. Μπορω με οποιοδηποτε αλλο τροπο να εχω 24/7 msn με τετοιο χαμηλο κοστος;

Link to comment
Share on other sites

πώς ακυρώνουμε την εγγραφή από το μηνιαίο πάσο?

Μέσα από το μενού του Cosmote MyView.Θα πρέπει να βρίσκεται στις ''Αγορές''.:)

Link to comment
Share on other sites

ρε συ πηγα στις χρεωσεις αλλα τπτ...επισης,το ξεψαχνισα ολο το myview αλλά τπτ...αγορές δεν έχει
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαφνικα σημερα δεν μπορω να μπω μσν ουτε σε καποια σελιδα στο ιντερνετ εχω βαλει τα 40 ΜΒ και για ενα μηνα το μσν και 2 μερες δουλευε κανονικα τωρα ομως...δεν του εχω πειραξει καθολου τις ρυθμησεις αν ξερει καποιος τι μπορω να κανω να μου πει :)

 

 

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχει υπερφορτωθει το δικτυο. σε ποια περιοχη εισαι και τι σφαλμα σου βγαζει;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

1) Βλεπω εδω πως καποια site ειναι δωρεαν. Δηλαδη αν ανοιξω χυμα τον Opera , συνδεθω με πχ το http://www.i-ticket.gr και κανω πλοηγηση στο εν λογω site ΔΕΝ χρεωνομαι;;

 

Περιήγηση μέσα απο το μενού του cosmote myview. Όχι απο τον browser.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχει υπερφορτωθει το δικτυο. σε ποια περιοχη εισαι και τι σφαλμα σου βγαζει;

 

τωρα δουλευει μια χαρα παλι μαλλον ειχε υπερφορτωθει το δικτυο οπως λες :):)

Link to comment
Share on other sites

συνηθες φαινομενο...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Έχω What's up και προσπαθώ να μπω στο My View αλλά παρόλο που έβαζα σωστά τις ρυθμίσεις δεν μπορούσα να συνδεθώ. Τελικά με τα πολλά και αφού στο 1313 μου είπαν ότι η γραμμή μου είναι ΟΚ, ανακάλυψα ότι βάζοντας μια άλλη SIM, η συσκευή μου με τις ίδιες ριθμύσεις, με τις οπίες δεν μπορούσα να συνδεθώ με την δικία μου SIM, μπένει κανονικά, ενώ με την SIM μου δεν μπορω να μπω ούτε με άλλη συσκευη.

 

Την SIM μου την είχα αλλάξει πριν 2 χρόνια όταν πήρα το Sony Ericsson Z610i που έχω ακομά, είναι USIM 3G. Μήπως υπάρχει κάποια επιπλοκή με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...