Jump to content

Τα πάντα για το Cosmote my view


hexagon
 Κοινοποίηση

Θα κάνετε χρήση του My View;  

226 members have voted

  1. 1. Θα κάνετε χρήση του My View;

    • NAI θα κάνω. Είναι πολύ καλη υπηρεσία όπως είναι τώρα.
    • Θα κάνω χρήση μόνο εάν καταργηθεί το όριο των 40Mb το μήνα εκτός view.
    • Δεν θα κάνω χρήση.Με καλύπτει άλλη εταιρία στον τομέα αυτό.
    • ΟΧΙ.Περίμενα κατι καλύτερο απο την Cosmote.


Recommended Posts

Παιδιά μπορώ να κάνω χρήση του cosmote my view και του πακέτου με τα 40mb με ένα πακέτο WhatsUp???

 

Φυσικά και μπορείς. Απλά στείλε wap στο 1333. Θα λάβεις σχετικές οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με ενεργο το μηνιαιο πασο μπορω να μπαινω με opera mini? αν ναι τι ρυθμισεις χρειαζονται?

 

Μπορείς. Απλά θα επιλέξεις το ίδιο προφίλ που μπαίνεις στο MY VIEW.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς. Απλά θα επιλέξεις το ίδιο προφίλ που μπαίνεις στο MY VIEW.

 

ευχαριστω μητσο. Απλα και στον γερμανο και στην εξυπηρετηση μου ειπαν να ξεχασω το opera mini και οτι θα με χρεωνει ογκοχρεωση ασχετα με το πασο.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω μητσο. Απλα και στον γερμανο και στην εξυπηρετηση μου ειπαν να ξεχασω το opera mini και οτι θα με χρεωνει ογκοχρεωση ασχετα με το πασο.

 

εάν βάλεις ΚΑΙ στον opera mini το προφίλ του MyView ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ το μηνιαίο πάσο ενεργοποιημένο, τότε θα σου "τρώει" από τα 40ΜΒ. Συμβουλή: απενεργοποίησε τις εικόνες (εάν δεν σου είναι απαραίτητες) στον opera mini για να σου "πάει περισσότερο" ο opera mini με τα 40ΜΒ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σίγουρα συμπεριλαμβάνετε το Download στο μηνιαίο πασο των 40ΜΒ; Μέχρι στιγμής εχω κατεβάσει 59ΜΒ (χωρίς την πλοήγηση). Τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σίγουρα συμπεριλαμβάνετε το Download στο μηνιαίο πασο των 40ΜΒ; Μέχρι στιγμής εχω κατεβάσει 59ΜΒ (χωρίς την πλοήγηση). Τι γίνεται;

 

τι εννοείς "το download"?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς "το download"?

 

Εννοώ τα αρχεία που κατέβαζω (mp3, jar, thm κ.τ.λ.).

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τα αρχεία που κατέβαζω (mp3, jar, thm κ.τ.λ.).

 

εάν τα κατεβάζεις ΜΕΣΑ από το MyView (και ΔΕΝ εννοώ να μπεις από το MyView στο Google και από εκεί με αναζήτηση στο internet) τότε ΥΠΟΘΕΤΩ ότι ΔΕΝ μετράνε στα 40ΜΒ (ή τέλως πάντων δεν θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να μετράνε).

 

Για να μάθεις στα σίγουρα:

 

α) τηλ. στο 1313 (από καρτοκινητό με χρέωση)

β) email στο CustomerCare@cosmote.gr

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιω το ημερησιο πασο? Τι κανω? Στελνω καποιο μηνυμα καπου?

 

edit: μιλησα στο 1313.

Συμφωνα και με τα οσα λεει εδω

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=myview_pricelist_volume

 

δεν υπαρχει ημερησιο πασο!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Υπαρχει χρεωση ανα εισοδο! Δηλαδη αν μια μερα μπω 3 φορες, σε διαφορετικες ωρες, θα με χρεωσει 3 φορες!!! Θαυμάστε τους!

 

 

Επειδη στο κινητο εχω διαφορα προφιλ, οπως cosmote gprs, wap gprs, τελικα ποιο προφιλ συνδεσης αντιστοιχει στο myview?

 

Αν λοιπον συνδεθω & χρεωθω -με είσοδο, οχι με μηνιαιο πασο, τοτε υπαρχει παλι ο περιορισμος των 40mb, ή τα 40mb ειναι περιορισμος μονο για το μηνιαιο πασο?

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιω το ημερησιο πασο? Τι κανω? Στελνω καποιο μηνυμα καπου?

 

edit: μιλησα στο 1313.

Συμφωνα και με τα οσα λεει εδω

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=myview_pricelist_volume

 

δεν υπαρχει ημερησιο πασο!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Υπαρχει χρεωση ανα εισοδο! Δηλαδη αν μια μερα μπω 3 φορες, σε διαφορετικες ωρες, θα με χρεωσει 3 φορες!!! Θαυμάστε τους!

 

 

Επειδη στο κινητο εχω διαφορα προφιλ, οπως cosmote gprs, wap gprs, τελικα ποιο προφιλ συνδεσης αντιστοιχει στο myview?

 

Αν λοιπον συνδεθω & χρεωθω -με είσοδο, οχι με μηνιαιο πασο, τοτε υπαρχει παλι ο περιορισμος των 40mb, ή τα 40mb ειναι περιορισμος μονο για το μηνιαιο πασο?

 

Υπάρχει μηνιαίο πάσο!

Μπές στο Myview Και πήγεναι στο myaccount!

Απο εκεί το ενεργοποιείς!Και ασε τι λεει ο κάθε άσχετος στο 1313!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

παίδες μετά την ρύθμιση που προτείνει ο φίλος alany πρέπει να τους παύουμε στην cosmote να ενεργοποιήσουν το wap ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με το Windows mobile messenger της cosmote μπηκα εγινα μελος μου πηρε κανονικα τα 2,5 ευρω και μετα απο λιγο με εβγαλε εξω ψαχνω να βρω το προγραμμα του ΜΣΝ στο κινητο μου αλλα δεν υπαρχει πουθενα τι μπορω να κανω???

*εχω ενα ΝΟΚΙΑ Ν73

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

 

Τέλη αυγούστου, και για 2 μέρες, είχα δοκιμάσει το my view... Περιτά τα σχόλια για το πόσο άθλια εμπειρία ήταν, δεν δούλευε τίποτα, γι'αυτό εξάλου τώρα χρησιμοποιώ wireless internet 5gb και όχι αυτό.

 

Το πρόβλημα είναι, οτι ενώ ήταν η πρώτη φορά που χρησιμοποίησα το my view για οτιδήποτε (κάτι το οποίο επιβεβαιώνεται και στους αναλυτικούς λογαριασμούς), χρεώθηκα κανονικά για τα πάντα... Καμιά 10άρα εισόδοι στο μενού το πολύ και 8mb κίνησης... 90 ευρώ!!! Δεν θα πρεπε να είμαι στο δωρεάν 15ημερο (με δωρεάν 40mb) ή μου ξεφεύγει κάτι;

 

Επίσης είχα πατήσει στο μενού (επαναλειμένα μάλιστα) να ενεργοποιηθεί το μηνιαίο πάσο, αλλα αυτό ήταν ένα απο τα πολλά που απλά δεν δουλέυανε... Παλι καλά δηλαδή που δεν συνέχισα ως τώρα να χρησιμοποιώ την υπηρεσία, θα ερχόταν 500άρα ο λογαριασμός!!! Φυσικά, εφόσον τα προβλήματα αυτά είναι ΓΝΩΣΤΑ τότε γιατί η Cosmote χρεώνει κάν για μια υπηρεσία που ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ;

 

Το βασικό βέβαια είναι οτι έχω χρεωθεί ένω υποτίθετε οτι δεν θα χρεωνόμουν... στο 1212 δεν μπορούσαν να με βοηθήσουν (χαρακτηριστική ατάκα "και τί θέλετε να σας κάνω εγώ τώρα δηλαδή;"), μάλον το επόμενο βήμα είναι να δοκιμάσω την τύχη μου σε υποκατάστημα... Αλλα είπα μήπως... έχει κανεις εδώ καμία ιδέα τι να κάνω. Βασικά, υπάρχει άλλος που να έχει πάθει το ίδιο; Είδα νωρίτερα στο thread διάφορα για λανθασμένες χρεώσεις, αλλα τίποτα που να μοιάζει με την περίπτωση μου.

Link to comment
Share on other sites

tvelocity, οπως ισως καταλαβες, διαβαζοντας και τις προηγουμενες σελιδες, η υποθεση myview της cosmote, μυριζει αρπαχτη. Και πλεον δυστυχως οχι μονο η cosmote, αλλα και οι αλλοι παικτες της αγορας(βλεπε wind-τρωει ήδη μαύρο με την 'καταργηση' του απεριοριστου wind plus), κοιταζουν να αρμεξουν τους χρηστες με χιλιες δυο παγιδουλες, οταν μιλαμε για mobile internet στην Ελλαδα του 2008.

 

Μετα μου λενε για αναπτυξη ευρυζωνικοτητας, υπηρεσιων δεδομενων στην κινητη τηλεφωνια και πρασινα αλογα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
simera pira 1 paketo cosmocarta kai mpika gia proti fora sto my view, oreo itan den sernete i taxitita opos kai sti wind..ala prospathisa na mpo sto http://www.messengerstokinito.gr kai den empene...ti provlima mpori na exi den katalaba?
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησες την συνδρομη για το messenger με τα 2.5€/Μηνα? αν οχι ισως να φταιει αυτο.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησες την συνδρομη για το messenger με τα 2.5€/Μηνα? αν οχι ισως να φταιει αυτο.

 

oxi den energopiisa tpt pos ginete afto?

Link to comment
Share on other sites

oxi den energopiisa tpt pos ginete afto?

 

Στο κεντρικό μενού του my view υπάρχει μια κατηγορία 'Email/Communities'. Θα μπεις εκεί μετά θα επιλέξεις 'Email/Instant Messaging>>' και τέλος εκεί που λέει 'Windowns Live Messenger'

Link to comment
Share on other sites

Στο κεντρικό μενού του my view υπάρχει μια κατηγορία 'Email/Communities'. Θα μπεις εκεί μετά θα επιλέξεις 'Email/Instant Messaging>>' και τέλος εκεί που λέει 'Windowns Live Messenger'

 

ok to ekana tnx ;)

Link to comment
Share on other sites

kalhspera to my view mesa apo tin katigoria games prosgerei apokleistika to PES 2009 kai trexei kai enan polu kalo diagwnimo

 

opoios exei ta settings wap gia na mpainei sto my view arkei na paei stin katigoria games i na pliktrologei to:

 

http://172.19.48.203/home/index

 

 

'Κατέβασε τώρα το ολοκαίνουριο PES 2009, αποκλειστικά από το COSMOTE my view!

 

Τώρα το αγαπημένο σου soccer game έρχεται στο κινητό σου για να σε απογειώσει! Μπες τώρα στη κατηγορία Games του COSMOTE my view κατέβασε το ολοκαίνουριο PES 2009 ή όποιο άλλο παιχνίδι της εταιρείας Glu θέλεις και γίνε εσύ ένας από τους 10 τυχερούς που θα κερδίσουν ένα ΧBox 360 και το PES 2009 Xbox 360 videogame!

 

http://www.cosmote.gr

 

 

'

come on speak out the truth:X
Link to comment
Share on other sites

Loipon energopiisa to myview prin apo peripou 5-6 meres ola kala alla pataw na mpw se live tv kai den mpenei!episis pataw sto msn pou parexei mesa apo ti selida tou myview alla tzifos kai ekei!Episis den exw katalavei pies oi diafores metaksi twn selidwn WAP kai twn kanonikwn selidwn pou mpeneis apo ena pc.

 

Egw thelw kirios na mpenw se forum opws to myphone kai alla, (ama kataferw)na mpenw sto live mesenger kathws kai na koitaw kai to mail mou!Ola afta tha ginonte 5-6 fores ti mera.Gia ta parapanw arkoun ta 40mb??kai oi xrewseis tha nai dld kathe fora pou tha mpenw (dld 5-6 ti mera ) 0.49??? i ama valw to paketo me ta 4E to mina tha mai kalimenos oses fores kai an mpenovgenw ti mera??

kai iparxei kapoios tropos na mporeis na deis posa mb sou apomenoun?

 

exei tsekarei kaneis to live tv pou exei sti selida??doulevei i mapa?

 

Y.G. : kinito exw to n81 (pleon) einai simvato me ola afta kathws kai me youtube?

[/sIGPIC]To XrEpI mOu!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. δε μου λετε, υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιησω το κουμπί του myview στο sony ericsson 770i? το έχουν βάλει στην ίδια θέση με τον τερματισμο κλήσης και πατάω καταλάθος πάνω του και δε θέλω να χρεώνομαι. καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. δε μου λετε, υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιησω το κουμπί του myview στο sony ericsson 770i? το έχουν βάλει στην ίδια θέση με τον τερματισμο κλήσης και πατάω καταλάθος πάνω του και δε θέλω να χρεώνομαι. καμια ιδέα;

 

Φίλε μου δεν ξέρω πως απενεργοποιείται το κουμπί απλά να σου πω ότι πατώντας το κουμπί και μπαίνοντας κατά λάθος στην αρχική σελίδα του my view δεν χρεώνεσαι μιας και η αρχική σελίδα είναι δωρεάν για αυτόν τον λόγο. Να μην χρεώνεται δηλαδή ο συνδρομητής 0,49 ευρώ κάθε φορά που πατάει από λάθος το κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

αυτο είναι σιγουρο;;; παρολα αυτα αν καποιος αλλο γνωριζει ας πει, δεν παυει να ειναι κι ενοχλητικό κι ας είναι δωρεάν! ευχαριστω παντως για την απαντηση σου φιλε μου!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Καταρχάς σήμερα χρησιμοποίησα πρώτη φορά το myview, πέρα του ότι είναι κωμικό σαν portal μιας και δεν υπάρχει αξιόλογη υπηρεσία χωρίς επιπλέον χρέωση έχω μια απορία αν και μάλλον γνωρίζω ήδη την απάντηση.

 

Λοιπόν, έχω ένα Palm Treo 750 και φυσικά όταν δοκίμασα να κατεβάσω το msn μέσα από το Myview μου απαντήθηκε ότι δεν είναι διαθέσιμο για την συσκευή μου...

 

Το ερώτημα είναι αν υπάρχει τρόπος είτε:

Α) Να ρυθμίσω το ήδη υπάρχον μου msn (των WM6) ώστε να συνδέομαι στην υπηρεσία.

Β) Να κατεβάσω μέσα από κάποιο url το msn της Cosmote και να το χρησιμοποιήσω (με κάποιο java emulator η οτιδήποτε.)

 

Θα το εκτιμούσα αν κάποιος γνώριζε κάτι σίγουρο γιατί δεν έχω την διάθεση να συνεχίσω να προσπαθώ από το κέντρο εξυπηρέτησης :-) Μου δίνεται η εντύπωση πως όποτε παίρνω ακούω διάφορες εικασίες αυτοσχέδιες...

 

Ευχαριστώ εξ'αρχής για τον χρόνο σας.

Cheers.

"I am become Death, the Destroyer of Worlds"

 

Oppenheimer July 16 1945

Trinity.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...