Jump to content

Τα πάντα για το Cosmote my view


hexagon
 Κοινοποίηση

Θα κάνετε χρήση του My View;  

226 members have voted

  1. 1. Θα κάνετε χρήση του My View;

    • NAI θα κάνω. Είναι πολύ καλη υπηρεσία όπως είναι τώρα.
    • Θα κάνω χρήση μόνο εάν καταργηθεί το όριο των 40Mb το μήνα εκτός view.
    • Δεν θα κάνω χρήση.Με καλύπτει άλλη εταιρία στον τομέα αυτό.
    • ΟΧΙ.Περίμενα κατι καλύτερο απο την Cosmote.


Recommended Posts

Δεν μπορώ να μπω στο Site που έδωσες Alany. Προφανώς να κάνουν δοκιμές...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορώ να μπω στο Site που έδωσες Alany. Προφανώς να κάνουν δοκιμές...

 

Μιά χαρά μπαίνει. Απλά έχουν μόνο την κεντρική σελίδα που επιλέγεις την τράπεζα στον αέρα. Εκτός και αν όντως προσπάθησες την ώρα εσωτερικών δοκιμών οπότε πάω πάσο!

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ YOU TUBE, KΑI ΓΕΝΙΚΟΣ VIDEO STREAMING; ONLINE RADIOFONO ΠΑΝΤΟΣ ΠΕΖΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

ΔEN EINAI KAI TOΣH AΣXHMH YΠHPEΣIA TEΛIKA! HTAN KATI ΠOY ΠPAΓMATIKA EΛEIΠE AΠO TO ΣYNOΛIKO ΠAKETO. ΛIΓA TA 40 MB AΛΛA ΠIΣTEYΩ AN ΞEPEIΣ NA TA XPHΣHMOΠOIHΣEIΣ ΣΩΣTA EINAI KAΛA. ΔE ΛEΩ KAΛO KAI TO AΠEPIOPIΣTO AΛΛA "BΛEΠEIΣ XΩPIΣ NA MΠOPEIΣ NA AΓKIΞEIΣ". . TOYΛAXIΣTON EΔΩ EINAI ΛIΓA AΛΛA KAΛΑ...

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ YOU TUBE, KΑI ΓΕΝΙΚΟΣ VIDEO STREAMING; ONLINE RADIOFONO ΠΑΝΤΟΣ ΠΕΖΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

ΔEN EINAI KAI TOΣH AΣXHMH YΠHPEΣIA TEΛIKA! HTAN KATI ΠOY ΠPAΓMATIKA EΛEIΠE AΠO TO ΣYNOΛIKO ΠAKETO. ΛIΓA TA 40 MB AΛΛA ΠIΣTEYΩ AN ΞEPEIΣ NA TA XPHΣHMOΠOIHΣEIΣ ΣΩΣTA EINAI KAΛA. ΔE ΛEΩ KAΛO KAI TO AΠEPIOPIΣTO AΛΛA "BΛEΠEIΣ XΩPIΣ NA MΠOPEIΣ NA AΓKIΞEIΣ". . TOYΛAXIΣTON EΔΩ EINAI ΛIΓA AΛΛA KAΛΑ...

 

Εγώ πάντως που δοκίμασα και μπήκα απο Sony Ericsson K300i στο YouTube.com και προσπάθησα να δώ ένα video μου έβγαλε:''Σύνδεση με διακομιστή..........''και στο τέλος:''Αποτυχία''!.:mad:.Μπράβο στην COSMOTE που δεν μπορούμε να δούμε video!.Πάντως ούτε με WIND δεν βλέπω video στο Sony Ericsson K300i μου απο το YouTube.!Μπράβο και στην WIND που δεν μπορούμε να δούμε video!:mad:.Η Vodafone τι λέει με το Vodafone Live?!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που δοκίμασα και μπήκα απο Sony Ericsson K300i στο YouTube.com και προσπάθησα να δώ ένα video μου έβγαλε:''Σύνδεση με διακομιστή..........''και στο τέλος:''Αποτυχία''!.:mad:.Μπράβο στην COSMOTE που δεν μπορούμε να δούμε video!.Πάντως ούτε με WIND δεν βλέπω video στο Sony Ericsson K300i μου απο το YouTube.!Μπράβο και στην WIND που δεν μπορούμε να δούμε video!:mad:.Η Vodafone τι λέει με το Vodafone Live?!

 

Πριν πεις μπράβο βάλε στο ericsson στις ρυθμίσεις του video streaming το προφίλ του cosmote wap που χρησιμοποιείς για να μπεις στο view και θα δεις πως δουλεύει το youtube. Το έχω τσεκάρει.

Link to comment
Share on other sites

Πριν πεις μπράβο βάλε στο ericsson στις ρυθμίσεις του video streaming το προφίλ του cosmote wap που χρησιμοποιείς για να μπεις στο view και θα δεις πως δουλεύει το youtube. Το έχω τσεκάρει.

 

MΠENΩ AΠO ppc . ΔEN EXΩ KATAΦEPEI AKOMA NA ΔΩ BINTEO. MHΠOΣ YΠAPXOYN KIAΛEΣ PYΘMIΣEIΣ? ΞEPEI KANENAΣ KAKENA KAΛO data counter ΓIA ppc?

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ YOU TUBE, KΑI ΓΕΝΙΚΟΣ VIDEO STREAMING; ONLINE RADIOFONO ΠΑΝΤΟΣ ΠΕΖΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

ΔEN EINAI KAI TOΣH AΣXHMH YΠHPEΣIA TEΛIKA! HTAN KATI ΠOY ΠPAΓMATIKA EΛEIΠE AΠO TO ΣYNOΛIKO ΠAKETO. ΛIΓA TA 40 MB AΛΛA ΠIΣTEYΩ AN ΞEPEIΣ NA TA XPHΣHMOΠOIHΣEIΣ ΣΩΣTA EINAI KAΛA. ΔE ΛEΩ KAΛO KAI TO AΠEPIOPIΣTO AΛΛA "BΛEΠEIΣ XΩPIΣ NA MΠOPEIΣ NA AΓKIΞEIΣ". . TOYΛAXIΣTON EΔΩ EINAI ΛIΓA AΛΛA KAΛΑ...

 

μια απορία: το online ραδιόφωνο από το ppc το άκουσες; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

μια απορία: το online ραδιόφωνο από το ppc το άκουσες; :ninja:

 

AΠO ΠOIA AΠOΨH MIΛAΣ? ΠOIOTHTA;XPHΣHMOΠOIΩ radiofono.gr KAI radiotime.com/mobile . MEXPI 44kbps ΠOIOTHTA KAI EΠEZE OK. ΔEN EXΩ ΔOKIMAΣEI ΠOYΘENA AΛΛOY. ΒINTEO ΔEN EXΩ KATAΦEPEI AKOMA NA ΔΩ.

TEΛIKA H ΔΩPEAN ΠEPIOΔOΣ ΠΩΣ ΛYTOYPΓEI? EΔΩ KAI ΔYO MEPEΣ TO EXΩ TAPAΞEI ΣE download online PAΔIOΦONO ΣEPΦAPIΣMA. ΣYΓOYPA EXΩ ΞEΠEPAΣEI TA 40 MB . MHΠΩΣ MEXPI THN ΣYΓKEKPIMENH HMEPΩMHNIA ΔEN YΠAPXEI OPIO? sms ΠANTΩΣ ΣTO 1313 ΔEN EΣTHΛA.

ΣYΓNΩMH ΓIA TA KΕΦAΛΑΙA KAI TA YΠOΛOIΠA AΛΛA ΓPAΦΩ AΠO ppc KAI EXΩ KAΠOIA ΠPOBΛHMATAKIA.

Link to comment
Share on other sites

AΠO ΠOIA AΠOΨH MIΛAΣ? ΠOIOTHTA;XPHΣHMOΠOIΩ radiofono.gr KAI radiotime.com/mobile . MEXPI 44kbps ΠOIOTHTA KAI EΠEZE OK. ΔEN EXΩ ΔOKIMAΣEI ΠOYΘENA AΛΛOY. ΒINTEO ΔEN EXΩ KATAΦEPEI AKOMA NA ΔΩ.

TEΛIKA H ΔΩPEAN ΠEPIOΔOΣ ΠΩΣ ΛYTOYPΓEI? EΔΩ KAI ΔYO MEPEΣ TO EXΩ TAPAΞEI ΣE download online PAΔIOΦONO ΣEPΦAPIΣMA. ΣYΓOYPA EXΩ ΞEΠEPAΣEI TA 40 MB . MHΠΩΣ MEXPI THN ΣYΓKEKPIMENH HMEPΩMHNIA ΔEN YΠAPXEI OPIO? sms ΠANTΩΣ ΣTO 1313 ΔEN EΣTHΛA.

ΣYΓNΩMH ΓIA TA KΕΦAΛΑΙA KAI TA YΠOΛOIΠA AΛΛA ΓPAΦΩ AΠO ppc KAI EXΩ KAΠOIA ΠPOBΛHMATAKIA.

 

πράγματι, και σε windows mobile 5 (smartphone) παίζει μια χαρά! Προσοχή όμως γιατί ... με αυτά και με εκείνα μπορεί να φτάσεις τα 40ΜΒ προτού το καταλάβεις... ;):cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθαν σήμερα τρία μηνύματα από την Cosmote και μου έλεγαν για το my view.Μάλιστα το ένα ήταν για ρυθμίσεις.Εγώ δεν έστειλα τίποτα.Τι έγινε μου το ενεργοποίησαν μόνοι τους;Εγώ δεν είχα ενεργοποιημένο ούτε το Wap.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τελικα καποιος ρε παιδια να μου πει αν μπορω να χρησιμοποιησω τον οπερα σε motorola v3i (cosmokarta) και με ποιες ρυθμισεις. Συγνωμη αλλα εχω φαει τον τοπο και δεν εχω βρει ακρη ακομα. Προσπαθησα με τις ρυθμισεις του wap αλλα δυστηχως τιποτα. Πρεπει να φτιαξω καποιο συγκεκριμενο προφιλ?

Ευχεριστω εκ των προτερων οποιον απαντηση γιατι εχω αρχισει και απογοητευομαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία κατάφερε κανείς απο ppc να μπεί msn ? έστω με χρέωση ή να μπορεί να δει τα email τ?

 

MΣN MΠENΩ MEΣΩ site TO ebuddy. TΩPA ΓIA email MOY EKANE KATI NEPA TEΛEYTAIA. ΔEN EIMAI ΣYΓOYPOΣ AN ΦTAIEI TO MYVIEW. ME TON EXPLORER ΔEN MΠOPΩ NA MΠΩ AΛΛA ME OPERA ΔOYΛEYEI KANONIKA, ΠANTA ΣE HTML. YOU TUBE ΔOKIMAΣEΣ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει τις ρυθμισεις που εχει η κοσμοτε στο site το θεμα ειναι οτι πρεπει να φτιαξω ενα προφιλ και χρειαζονται καποια επιπλεον στοιχεια οπως τυπος υπηρεσιας 1 και 2 domain 1 και 2 dns 1 και 2 ληξη χρονου csd 1 και 2 τυπος γραμμης 1 και 2 ταχυτητα proxy 1 και 2 εχω βαλει μονο στο 1 το 010.010.010.010 θυρα το 9201 αρχικη σελιδα wap.mycosmos.gr. ΣΩΣΤΑ? Μηπως πρεπει να συμπληρωσω και τα υπολοιπα? Ευχαριστω που απαντησες παντος!
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει τις ρυθμισεις που εχει η κοσμοτε στο site το θεμα ειναι οτι πρεπει να φτιαξω ενα προφιλ και χρειαζονται καποια επιπλεον στοιχεια οπως τυπος υπηρεσιας 1 και 2 domain 1 και 2 dns 1 και 2 ληξη χρονου csd 1 και 2 τυπος γραμμης 1 και 2 ταχυτητα proxy 1 και 2 εχω βαλει μονο στο 1 το 010.010.010.010 θυρα το 9201 αρχικη σελιδα wap.mycosmos.gr. ΣΩΣΤΑ? Μηπως πρεπει να συμπληρωσω και τα υπολοιπα? Ευχαριστω που απαντησες παντος!

 

Δες λίγο την υπογραφή μου. Το port είναι για παάδειγμα το 8080.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα δυστηχως ουτε με αυτες τις ρυθμισεις εχω καταφερει τιποτα. Τα υπολοιπα πεδια τα αφηνω κενα? Να φανταστεις ουτε με την ρωσικη εκδοση που εμπαινα με wind plus μπορω να κανω κατι.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ισχυει. Αποδειξη ειναι αυτο το μηνυμα!

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Το Opera Mini δουλευει οταν συνδεω το κινητο μου με bluetooth με τον υπολογιστη για να εχω δωρεαν internet μεσω της adsl συνδεσης μου, αλλα οταν παω να συνδεθω κανονικα δε με συνδεει. Εχεις βαλει τιποτα διαφορετικες ρυθμισεις στο Opera mini;
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μετα απο ενα περιπου μηνα χρησης και περιηγησης σε αθλητικα σαιτ και στο myphone καταλαβα οτι τα 40 μβ ειναι σχεδον αρκετα. Δεν ειναι και τοσο κακη υπηρεσια τελικα!

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το Wind Plus Non-Stop που ενεργοποιήτε μόνο με 3,49€ με απεριόριστη χρήση,ενώ το Cosmote MyView ενεργοποιήτε με 4,00€ με χρήση 40MB!:mad:.Είναι πολύ πίσω ακόμα η COSMOTE σε σχέση με τη Wind.Αρχή είναι όμως θα βγούν και προσφορές και στο GPRS θα αυξηθεί η ταχύτητα κλπ.Όνειρα κάνω!:p:p!
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το Wind Plus Non-Stop που ενεργοποιήτε μόνο με 3,49€ με απεριόριστη χρήση,ενώ το Cosmote MyView ενεργοποιήτε με 4,00€ με χρήση 40MB!:mad:.Είναι πολύ πίσω ακόμα η COSMOTE σε σχέση με τη Wind.Αρχή είναι όμως θα βγούν και προσφορές και στο GPRS θα αυξηθεί η ταχύτητα κλπ.Όνειρα κάνω!:p:p!

 

Καταρχήν το my view δεν είναι ακόμα έτοιμο. Γίνονται συνέχεια δοκιμές και αλλαγές. Πιστεύω ότι από Σεπτέμβριο θα είναι οκ. Μία διαφορά που έχει το my view με το live και το plus είναι ότι όταν μπει κάποιος στην αρχική σελίδα δεν χρεώνεται και τοα αναφέρω αυτό διότι είναι πολλές οι περιπτώσεις στην vodafone που έχουμε φουσκομένους λογαριασμούς διότι κατα λάθος πατήθηκε το δεξιό πλήκτρο του live. Τώρα για το πακέτο με τα 40 Mb πιστεύω ότι είναι αρκετά καλό διότι σέβεται τους συνδρομητές της και τους υπαλλήλους της. Και εξηγούμαι εγώ σαν απλός συνδρομητής θέλω internet απλό γρήγορο και οικονομικό. Αν όμως λόγο του απεριόριστου έχω μπούκωμα στο internet, όριο στο κατέβασμα και φραγή στην κωδικοποίηση τι να το κάνω το απεριόριστο;

Το θέμα είναι να γίνεται σωστά η χρέωση που λέει.

 

Τώρα κάτι για τα παιδιά που δουλεύουν στην cosmote και διαβάζουν το forum. Παίδες η απλή πλοήγηση στο my view χρεώνει εκτός από 0,49 ευρώ/είσοδο αλλά και kb. Μέχρι σήμερα 27/07/2008 χρεώνει ανα kb όταν μπαίνει κάποιος σε όλα τα υπομενού. Ακόμα χρεώνει ανα kb όταν κάποιος κάνει πλοήγηση σε μερικά site. Ένα από αυτά τα site είναι και το PLANET EROTICA. Υπάρχουν και άλλα αλλά δεν τα αναφέρω.

Τα άλλα που χρέωνε ποιό παλιά όπως τα games, chat, e-shop τα έχει διορθώσει η cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου αλλά και εγώ όταν ενεργοποιώ το Wind Plus Non-Stop δεν έχω κανένα πρόβλημα,δηλαδή δεν έχω αυτό το ''μπούκωμα'' που λές.Πάντως και εγώ πιστεύω ότι θα γίνει πιο καλό.Αφού είναι ακόμα σε demo μορφή!:).Πάντως να ρωτήσω κάτι:Το μενού ''Μουσική'' κάπως έτσι νομίζω λέγεται,τέλος πάντων το μενού πού έχει μέσα μουσικά site για download δουλέυει;Γιατί όταν είχα μπεί στις αρχές του Ιουλίου στο COSMOTE MyView απο το κινητό της μαμάς μου (LG KE500) όταν έμπαινα στο μενου ''Μουσική'' μου ''πέταγε'' Error........:mad:.Διορθώθηκε το πρόβλημα;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου αλλά και εγώ όταν ενεργοποιώ το Wind Plus Non-Stop δεν έχω κανένα πρόβλημα,δηλαδή δεν έχω αυτό το ''μπούκωμα'' που λές.Πάντως και εγώ πιστεύω ότι θα γίνει πιο καλό.Αφού είναι ακόμα σε demo μορφή!:).Πάντως να ρωτήσω κάτι:Το μενού ''Μουσική'' κάπως έτσι νομίζω λέγεται,τέλος πάντων το μενού πού έχει μέσα μουσικά site για download δουλέυει;Γιατί όταν είχα μπεί στις αρχές του Ιουλίου στο COSMOTE MyView απο το κινητό της μαμάς μου (LG KE500) όταν έμπαινα στο μενου ''Μουσική'' μου ''πέταγε'' Error........:mad:.Διορθώθηκε το πρόβλημα;;;;;

 

Αυτα το πρόβλημα που λες ήταν στιγμιαίο. Αλλού είναι τα προβλήματα. Θα ξαναπώ κάτι. Όταν δεν χρησιμοποιεί κάποιος κάποια υπηρεσία καλό είναι να μην την σχολιάζει. Και όταν λέω να την χρησιμοποιεί μιλάω σε καθημερινή βάση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...