Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου είπαν τι πρόβλημα είχε η συσκευή; :) Μπράβο τους πάντως που το αντικατέστησαν και δε σε ταλαιπώρησαν!(όχι το σέρβις,η αντιπροσωπεία)

Οχι δεν μου ειπαν. Το μονο που μου ειπε ο τεχνικος στο σερβις, ειναι οτι ειναι παραξενο και οτι δεν του ειχε ξανατυχει τετοια περιπτωση. Αφου ο ανθρωπος το ειχε ψαξει ενδελεχως πρωτα και ειχε δοκιμασει τα παντα..

Παντως, σημασια εχει η εξυπηρετηση τελικα. Οντως, μπραβο τους! Και στο σερβις και στην αντιπροσωπεια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλορίζικη η ‘‘ανανέωση‘‘ :) Και εύχομαι με ουδέν πρόβλημα.Πιθανόν,έτυχες στην περίπτωση!:(
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη η ‘‘ανανέωση‘‘ :) Και εύχομαι με ουδέν πρόβλημα.Πιθανόν,έτυχες στην περίπτωση!:(

 

Μαλλον..:)

Ευχαριστω πολυ φιλε! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα guys

 

Ενα ερώτημα.

Εχω απενεργοποιήσει τους εθνικούς χαρακτήρες αλλά μου έσπασε το sms σε δύο μέρη (= διπλή χρέωση)

Υφίσταται και σε άλλους αυτό ?

Το μήνυμα σημειωτέον,δεν ήταν μεγάλο.

 

Επίσης στο 595 που έχω (σύνδεση vodafone), μου έχει στις ρυθμίσεις μηνυμάτων τις επιλογές:"μέγ.αριθμ.μην" και "ένα μήνυμα¨"

Εδώ (905) με σύνδεση Cosmote δεν βρίσκω τέτοια ρύθμιση.Είναι φυσιολογικ'ο ή να αρχίσω να ανησυχώ?

Σημ. Μου το έχουν αλλάξει ήδη μία φορά στο Πλαίσιο καθώς το πρώτο που πήρα είχε στραβό κάλυμμα μπαταρίας !!!

 

Ευχαριστώ..

 

Καταλαβαίνω οτι δείχνω geek με τα παραπάνω,απλά μια διαφώτηση από κάποιον εμπειρο θα ήταν δώρο για μένα.

 

αμα υπαρχει πρόβλημα, να προλάβω να το αλλάξω το μεσημέρι.

 

Ευχαριστώ και πάλι..

"I Love The Feeling In The Air,

My Kind Of People Everywhere.."

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που ήμουν στο Πλαίσιο,άκουσα κατά τύχη κάποιον κύριο που κοιτούσε το ασημί 905 και το έπιανε στα χέρια του.Και η αντίδρασή του για το ασημί ήταν ότι είναι σαν παιχνιδάκι,πολύ πλαστικούρα και ψεύτικο!

Στη συνέχεια,έπιασε το μαύρο και του φανηκε πολύ ποιοτικό,καμία σχεση με το ασημί.

 

Και έρχομαι και γω να το επιβεβαιώσω.Πολύ ωραίο χρώμα το ασημί,εντυπωσιακό και φωτεινότατο,ένα κουκλάκι.Αλλά,η αίσθηση ποιότητας που σου δινει στο χέρι το μαύρο,είναι άλλο πράγμα!Αυτό το αναφέρω για τους αναποφάσιστους σχετικά με τα χρώματα!Είναι μεν και το ασημί ανθεκτικό σαν το μαύρο,αλλά το μαύρο αποπνέει άλλη αίσθηση!

 

Επίσης,το Πλαίσιο Θεσσαλονίκης,παραλαμβάνει το χρυσό στις 19 Ιανουαριου.Και το χρυσο έχει την ίδια υφή με το ασημί( όπως και το ροζ που θα κυκλοφορήσει σε λίγο καιρό)

 

Καλησπέρα guys

 

Ενα ερώτημα.

Εχω απενεργοποιήσει τους εθνικούς χαρακτήρες αλλά μου έσπασε το sms σε δύο μέρη (= διπλή χρέωση)

Υφίσταται και σε άλλους αυτό ?

Το μήνυμα σημειωτέον,δεν ήταν μεγάλο.

 

Επίσης στο 595 που έχω (σύνδεση vodafone), μου έχει στις ρυθμίσεις μηνυμάτων τις επιλογές:"μέγ.αριθμ.μην" και "ένα μήνυμα¨"

Εδώ (905) με σύνδεση Cosmote δεν βρίσκω τέτοια ρύθμιση.Είναι φυσιολογικ'ο ή να αρχίσω να ανησυχώ?

Σημ. Μου το έχουν αλλάξει ήδη μία φορά στο Πλαίσιο καθώς το πρώτο που πήρα είχε στραβό κάλυμμα μπαταρίας !!!

 

Ευχαριστώ..

 

1)Μήπως προσθέτεις στα γραπτά μηνύματα κάτι άλλο πλην συμβόλων,αριθμών και γραμμάτων;(π.χ. εικονίδια,ήχους κλπ.).Έχει κάνει μια πατατιά πλέον η SE στη νέα της πλατφόρμα και όταν προσθέτεις τα εικονίδια με τα ανθρωπάκια ή τους ήχους για τα ems,αυτόματα μετατρέπεται το sms σε mms.Ακριβώς όπως γινόταν και γίνεται στις συσκευές vodafone live!

Eίναι μια ανεξήγητη,αψυχολόγητη κίνηση.Γιατί να μετατρέπεται ένα sms σε mms εισάγοντας κάποια απ’τα πρόσθετα αντικείμενα που κανονικά προορίζονται για την εμπλουτισμένη μορφή των sms(τα ems κοινώς).

 

2)Εξαιτίας του παραπάνω λόγου,δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση στο κινητο.Προς ενημέρωση,το W595 βασίζεται στην DB3150 πλατφόρμα,ενώ το C905 στην DB3210.Υπάρχουν αυτές οι μικρολεπτομέρειες από πλατφόρμα σε πλατφόρμα.

 

Πάντως,όσον αφορά το 1),δεν αποτελεί πρόβλημα και σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί λόγο αντικαταστάσης για το κατάστημα,με την έννοια ότι δεν είναι μια βλάβη στο hardware.Ή κάποια ρύθμιση είναι που προσωπικά δεν μπορώ να σκεφτώ τι μπορεί να είναι ή σφάλμα του λογισμικου.Ακόμη και να στο αλλάξουν δεν πρόκειται να αλλάξει.Παντως εγώ κανονικά γράφω,160 χαρακτήρες/μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

 

Πάντως δεν χρησιμοποίησα πρόσθετα στο μήνυμα.Ξέρω οτι ετσι μετατρέπεται σε mms.

 

Θα το ξανακοιτάξω πάντως .

 

Αυτό με τις διαφορετικές πλατφόρμες επίσης δεν το γνώριζα και σ ευχαριστώ πάλι.

Αν και μια τέτοια ρύθμιση θα χρειαζόταν και στο 905

 

Να σαι καλα.!

 

Υ.Γ. τα μισά πλήκτρα πατιούνται χαλαρά και τα άλλα μισα θέλουν μέγγενη.Αλλά απ όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα μάλλον είναι φυσιολογικό για αυτό το τηλέφωνο..:wacko:

"I Love The Feeling In The Air,

My Kind Of People Everywhere.."

Link to comment
Share on other sites

Οχι. τα πληκτρα του, στην αρχη, ειναι μεν λιγο σκληρα, αλλα ειναι ολα το ιδιο..

Και κατι ακομα σχετικα με το μηνυμα που σου το σπαει στα δυο.. Μηπως εχεις wind sim?... Γιατι, καμμια φορα, καποιες sim της wind, το κανουν αυτο. Και σαφως δεν φταιει η συσκευη εν τοιαυτη περιπτωσει.. Ψαξτο λιγο..

Link to comment
Share on other sites

......Αλλά,η αίσθηση ποιότητας που σου δινει στο χέρι το μαύρο,είναι άλλο πράγμα!Αυτό το αναφέρω για τους αναποφάσιστους σχετικά με τα χρώματα!Είναι μεν και το ασημί ανθεκτικό σαν το μαύρο,αλλά το μαύρο αποπνέει άλλη αίσθηση!..........

 

Και κατι σχετικο μ'αυτο που λες περι ανθεκτικοτητας.. Οντως. Ετσι ειναι.

Στο σερβις που πηγα, ηρθε ανθρωπος απο τη s.e. που δειγματιζε τη συσκευη σε μαγαζια της Αθηνας. Λοιπον. Το ξερατε οτι εχει αντιχαρακτικη οθονη??? ''Περνουσε'', πιεζε στην οθονη αιχμηρα αντικειμενα, κλειδια κλπ, και ΔΕΝ αφηνε ιχνος απο σημαδι!!! Μετα, στο δειγμα παντα, του δωσε και μια δυνατη στο πατωμα, και παλι δεν καταλαβε τιποτα η συσκευη!:rolleyes:

Δεν νομιζω οτι εχει ξαναβγαλει ποτε στο παρελθον τετοιο τηλεφωνο η se:)

Link to comment
Share on other sites

Και το C902 έχει αντιχαρακτική οθόνη!Δε μπορώ όμως να πω κάτι για τις πτώσεις,δε το έχω δοκιμάσει!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Οχι. τα πληκτρα του, στην αρχη, ειναι μεν λιγο σκληρα, αλλα ειναι ολα το ιδιο..

Και κατι ακομα σχετικα με το μηνυμα που σου το σπαει στα δυο.. Μηπως εχεις wind sim?... Γιατι, καμμια φορα, καποιες sim της wind, το κανουν αυτο. Και σαφως δεν φταιει η συσκευη εν τοιαυτη περιπτωσει.. Ψαξτο λιγο..

 

Καλημέρα.

Αρα δεν δικαιολογείται το μισό πληκτρολόγιο να είναι "παιχνιδάκι" και το άλλο μισό να βγάζεις "νύχια".Προφανώς ή όλο θα ήταν μπετόν αρμέ ή όλο θα μου έκανε "χαρούλες".

Αρα κάτι φταίει στο δικό μου..

 

Οπως είχα γραψει,έχω sim cosmote και όχι wind αλλά πάλι σ ευχαριστώ για την απάντηση.

"I Love The Feeling In The Air,

My Kind Of People Everywhere.."

Link to comment
Share on other sites

Και το C902 έχει αντιχαρακτική οθόνη!Δε μπορώ όμως να πω κάτι για τις πτώσεις,δε το έχω δοκιμάσει!

 

χεχε δεν χρειαζεται!!:cool::)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αρα δεν δικαιολογείται το μισό πληκτρολόγιο να είναι "παιχνιδάκι" και το άλλο μισό να βγάζεις "νύχια".Προφανώς ή όλο θα ήταν μπετόν αρμέ ή όλο θα μου έκανε "χαρούλες".

Αρα κάτι φταίει στο δικό μου..

 

Οπως είχα γραψει,έχω sim cosmote και όχι wind αλλά πάλι σ ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Οσον αφορα στα πληκτρα, ναι, κατι φταιει φιλε μου..

Για τα μηνυματα, καλυτερα να πας μια βολτιτσα σε ενα καταστημα cosmote και να το δουν απο κοντα το θεμα αυτοι.. Κατι μου λεει, οτι δεν ειναι θεμα συσκευης..

Link to comment
Share on other sites

Και κατι σχετικο μ'αυτο που λες περι ανθεκτικοτητας.. Οντως. Ετσι ειναι.

Στο σερβις που πηγα, ηρθε ανθρωπος απο τη s.e. που δειγματιζε τη συσκευη σε μαγαζια της Αθηνας. Λοιπον. Το ξερατε οτι εχει αντιχαρακτικη οθονη??? ''Περνουσε'', πιεζε στην οθονη αιχμηρα αντικειμενα, κλειδια κλπ, και ΔΕΝ αφηνε ιχνος απο σημαδι!!! Μετα, στο δειγμα παντα, του δωσε και μια δυνατη στο πατωμα, και παλι δεν καταλαβε τιποτα η συσκευη!:rolleyes:

Δεν νομιζω οτι εχει ξαναβγαλει ποτε στο παρελθον τετοιο τηλεφωνο η se:)

 

Βρε μη λες τέτοια εδώ μέσα και γεμίσουν όλα τα σέρβις από Δευτέρα με αγανακτισμένους πελάτες και γρατσουνισμένες οθόνες!!Χεχε!Συγκεκριμένα,έχει οθόνη από ορυκτό γυαλί!

Link to comment
Share on other sites

Βρε μη λες τέτοια εδώ μέσα και γεμίσουν όλα τα σέρβις από Δευτέρα με αγανακτισμένους πελάτες και γρατσουνισμένες οθόνες!!Χεχε!Συγκεκριμένα,έχει οθόνη από ορυκτό γυαλί!

 

Ορυκτο γυαλι??... Καλοοο.. δεν το'ξερα αυτο:):)

Link to comment
Share on other sites

Μετα, στο δειγμα παντα, του δωσε και μια δυνατη στο πατωμα, και παλι δεν καταλαβε τιποτα η συσκευη!:rolleyes:

:)

 

5αστερο λοιπον στα crash test του Euro Ncap το 905!!!!:D:lol::lol:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

5αστερο λοιπον στα crash test του Euro Ncap το 905!!!!:D:lol::lol:

 

5αστερο ναι!:D

Αλλα μη γεμισουν και τα πεζοδρομια απο c905 που πεφτουν απο μπαλκονια και παραθυρα για crash test ε?.. χεχεχεχε :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

PHRA SHMERA TO KINHTAKI....POLY KALO MOU FAINETAI.STO PLAISIO MOU EIPE TO PAIDI OTI STO WAYFINDER KATEBAZW TOYS XARTES, TOUS PERNAW STO KINHTO K META DE XREWNOMAI. ISXYEI? AN NAI APO POU TA KATEBAZW K PWS TA PERNAW STO KINHTO?

EYXARISTW.

Y.G. DEN XERW AN TO EXETE XANAAPANTHSEI ALLA EINAI ADYNATO NA DIABASW 113 SELIDES.............SORRY

Link to comment
Share on other sites

Παισιά μια ερώτηση:

Οταν αποθηκεύω τα sms στην κάρτα sim ή στο my phone explorer, τα εισερχόμενα αποθηκεύονται κανονικά με την ημερομηνία και την ώρα που μου έχουν αποσταλεί.

Τα εξερχόμενα όμως, αποθηκεύονται χωρίς τα παραπάνω στοιχεία.

Μπορεί να αλλάξει αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re pidia ayto to wayfinder pws doyleyei?akoma na to dw na doyleyei!moy leei kati gia to internet alla exw perasei tis rithiseis gia wap ths cosmote.an kapoios gnwsths mporei na me ipodeixei pws doyleyei!eyxaristw poliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παισιά μια ερώτηση:

Οταν αποθηκεύω τα sms στην κάρτα sim ή στο my phone explorer, τα εισερχόμενα αποθηκεύονται κανονικά με την ημερομηνία και την ώρα που μου έχουν αποσταλεί.

Τα εξερχόμενα όμως, αποθηκεύονται χωρίς τα παραπάνω στοιχεία.

Μπορεί να αλλάξει αυτό;

 

εχω την εντυπωση

-δεν ειμαι σιγουρος δλδ και ας με επιβεβαιωσει κ καποιος άλλος-

οτι το κινητο δε κραταει αυτες τις πληροφοριες

άρα δε μπορει να τις βρει κ το myPhoneExplorer.

 

με ενα τσεκαρισμα στο κινητο σου

-αν κραταει ωρα αποστολης λχ-

θα δεις αν εχω δικιο ή λεω χαζομαρες.

 

γω δεν εχω στειλει καθολου σμσ με αυτη τη συσκευη,

αλλά στις άλλες σ.ε. που εχω αυτό συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας ο web browsher αν ειναι αξιοπρεπει δηλαδι κανενα facebook θα μπουμε με αυτο :-)?

 

Άνεταααα... και αν βάλεις τον Opera Mini τα πράγματα είναι ακόμα καλύτερα...

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

To ξαναπηρα και..ησυχασα!!!!

 

Και μαλιστα οχι 500 αλλα 460Ε απο Πλαισιο στο Μολ τελευταιο κομματι μαυρο και μαλιστα και με το δωρο(θηκη,τριποδο)!!:p

Αααχ μου ειχε λειψη!!:D:lol:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το ebuddy το χει χρησιμοποιησει κανεις?για msn κ.τ.λ?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...